BDI

מקורות חברת מים בע"מ

הולכה ואספקת מים, הפקת מים, ייצור מים, טיפול בשפכים, השבת קולחים, הגדלת מצעי המים ופיתוח פתרונות מתקדמים להתמודדות עם בעיית המחסור במים בארץ ובעולם

פרופיל

שנת הקמה 1937
כתובת רח' לינקולן 9, ת.ד. 20128, תל-אביב, 6713402- ראה מפה
טלפון 03-6230555, 1-800-250-270
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.mekorot.co.il
   

מנהלים

יצחק אהרונוביץ, יו"ר, מקורות חברת מים בע"מ

יצחק אהרונוביץ

יו"ר

אלי כהן, מנכ"ל, מקורות חברת מים בע"מ

אלי כהן

מנכ"ל

אודות מקורות חברת מים בע"מ


כבר 85 שנים אנחנו מבטאים את "הרוח הישראלית" הייחודית: את התעוזה, התחכום והחדשנות מול האתגרים המורכבים של משק המים בישראל. האתגרים הללו נובעים ממיקומה של המדינה על סף מדבר וממחסור במקורות מים דלים, הנתונים לאיומים בטחוניים ופועלים תחת משבר אקלים שמאיים על שלמות כדור הארץ.

 

מקורות – מובילים את מקור החיים

כבר 85 שנים

אנחנו חברת המים של ישראל
בכל צעד שלנו עומדים לנגד עינינו המשפחה בבית, החקלאי בשדה, העובד בתעשייה. אנחנו מבינים את הצרכים של כל אחד מהם ובהתאם לכך מתכננים ומעצבים את מפת המים של ישראל. אנחנו עושים זאת תוך פריצה מתמדת של גבולות הידע, היכולות וטכנולוגיות המים. הופכים כל סיכון לסיכוי, כל אתגר להזדמנות, במטרה להבטיח תמיד אספקת מים בזמינות, באמינות ובאיכות.
מחברות המים הטובות והיעילות ביותר בעולם.
התוצאות שאליהן הגענו במשק המים, מיצבו אותנו כאחת מחברות המים המובילות בעולם ותרמו לביסוס מעמדה של ישראל כמעצמת מים בין מדינות ה-OECD.
כך למשל, בדירוג לשנת 2020 של המגזין המשפיע בתעשיית המים הבין-לאומית, GWI, הגיע משק המים הישראלי למקום הרביעי בעולם בדירוג היוקרתי עוד נקבע כי אנו "הטובים בעולם ביעילות המים", בזכות פחת מים שנתי הנמוך מ-3% (לעומת ממוצע של 15% במדינות המפותחות), בנוסף להצטיינות יתרה בהיבטי תשתיות, מחקר, ידע מקצועי וטיפול במשאבי מים.
הישג זה איננו מובן מאליו, כמו שאין זה מובן מאליו שישראל בולטת ביכולתה להתמודד בהצלחה עם ההתחממות הגלובלית, שמאיימת על עתיד מקורות המים בעולם.

חברה דינמית באקלים משתנה
מקורות חברת המים הלאומית של מדינת ישראל רשומה למסחר בבורסה בתל אביב. החברה מספקת למעלה מ-1.5 מיליארד מטר קוב מים לבתים, לשדות החקלאיים ולמפעלי התעשייה. בראיה אזורית לחברה כ-8 מיליון צרכנים שמשתמשים במים שאנחנו מספקים לרשויות מוניציפליות, לרשויות מקומיות, ליישובים כפריים, למגזר הפרטי וגם לרשות הפלשתינית ולממלכת ירדן, זאת מתוקף הסכמים מדיניים. החברה מתפעלת כ-13 אלף ק"מ קווי צנרת, 3,000 מתקני הפקה ואספקה, 1,200 קידוחים, 1,000 מאגרי מים ובריכות, 40 מתקני התפלה ו-13 מתקני טיהור שפכים.
ההתייבשות המואצת מסביב לגלובוס לא זרה לנו. היינו שם, התמודדנו עם בעיות של מחסור במים, אבל גם ידענו לנוע קדימה, להוביל פתרונות יצירתיים, שהגדילו את היצע המים ושמרו על יציבות משק המים.
תקופות אלו ימשיכו וילוו את העולם בשנים הבאות ואנחנו נערכים לכך. לא נחים לרגע ומפתחים מגוון תשתיות מים חדשות, בתמיכת ממשלת ישראל. תמיכתה של הממשלה אף מאפשרת לנו לסייע באתגרי מים משמעותיים עמם מתמודדות מדינות רבות. להעניק ערכים מוספים ייחודיים, שיחזקו את יציבות משקי מים בהן במצבי קיצון.

כשניסיון וטכנולוגיה נפגשים
כשמאחורינו למעלה מ-80 שנות ידע וניסיון, אנחנו מזוהים עם חדשנות טכנולוגית, מקצוענות רב-תחומית וחוסן כלכלי. יתרונותינו המוכחים מאפשרים לנו לנהל באופן אינטגרטיבי את משאבי המים השונים, לפתח מגה-פרויקטים בראייה כוללת, ליישם כלכלת מים מעגלית ולהוביל תהליכי עבודה מתקדמים, התומכים ביעדינו התפעוליים והעסקיים.
הידע, הניסיון והיכולות שצברנו בטיפול במשאבי המים השונים, הם נכסים יקרים מפז לקידום אתגרי המים בעולם. על בסיס נכסים אלה ומתוך חדשות מובילות טכנולוגית, אנו חותרים לממש את הפוטנציאל העצום הקיים במשאב החיים, המים, בארבעה תחומים עיקריים: השקעות בחברות הזנק (סטארטפים), שיתופי פעולה עסקיים, ביצוע מחקרים יישומיים, פיתוח פטנטים וחדשנות פנימית.
מאפיינים מרכזיים נוספים בעבודת החברה:
1. חוסן כלכלי – מאז שנת 2003 החברה מדורגת ברציפות בדירוג האיתנות הפיננסית הגבוה ביותר, ilAAA, על ידי חברת המדרוג הבין-לאומית 'מעלות Standard & Poor's'. 'מקורות' הנפיקה לראשונה במהלך 2019 אגרות חוב סחירות, מלוות בתשקיף, גם לציבור הרחב בישראל. ביקושי השיא שנרשמו בהנפקה זו, הרבה מעבר לסכום הגיוס המתוכנן, מעידים כי החברה זוכה גם לאמון ציבורי רב.
2. ניהול מים אינטגרטיבי – ל'מקורות' היכולת לספק מעטפת משולבת של פתרונות מים, הודות להתמקצעות החברה במגוון רחב של תחומים, ביניהם: מודלים מתקדמים לניהול ולתפעול הולכת המים, שילוב אופטימלי של סוגי מים שונים, התפלת מי ים ומים מליחים, טיפול בשפכים ומחזור המים השוליים לשימושים חקלאיים, השבחת משאבי המים לאיכות הראויה, ביטחון מקורות המים ועוד.
3. יעילות עם הפנים לעולם – החברה מזוהה עם חתירה ליעילות מרבית בכל תחומי פעילותה, תוך התאמת מערך ההתקשרויות שלה לעבודה עם ספקים בין-לאומיים, להשגת יתרונות תחרותיים ולהגברת אפקטיביות מכרזיה ברחבי העולם.
4. מהפיכה דיגיטלית – הודות לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות IT ,OT ושילוב עולמות, מיישמת 'מקורות' טרנספורמציה דיגיטלית כוללת של תהליכים, לטובת זרימה מהירה, יעילה ומאובטחת של מידע מקצועי-עסקי, מעבר לעבודה מקוונת ללא נייר, והגנה מפני תקיפות סייבר ואחרות על תשתיות קריטיות, כמו תשתית המידע.
5. אסטרטגיה טכנולוגית-עסקית – בצד הידע העצום בתחומי המים, ניצבת החברה בחזית הטמעתן של טכנולוגיות מים חדשניות. כך למשל החברה השיקה פרויקט עצום של קירוי מאגרי המים שלה בפאנלים סולארים לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות, עם פוטנציאל ייצור של עד 1,600 מגה וואט. במקביל החברה החלה לפרוס גם רשת סיבים אופטיים בצנרת המים שלה, עם יכולת להוביל תקשורת לכל קצוות הארץ במהירות גובהה.
במקביל, החברה מובילה מדיניות של פיתוח בר קיימא, השומרת על מקורות המים והסביבה למען הדורות הבאים. במרץ האחרון חתמה החברה על הסכם ראשון מסוגו לבניית ושדרוג מערכת המים של ממלכת בחריין, זאת כפועל יוצא של חתימת "הסכמי אברהם" עם מדינות שונות במפרץ ובאפריקה. הסכמים אלו פתחו לחברה אופק עסקי חדש ומרתק, בכוונת החברה למצות את היכולות החדשות עם שלל פתרונות למשקי המים של מדינות שכנות ואחרות.


אולי יעניין אותך גם


עדכון מיוחד – שעות עבודה בעקבות משבר הקורונה והארכת תוקפה של תעודת המחלה – AYR – עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'

בעקבות פניות רבות של מעסיקים באשר לתשלום ימי מחלה לעובדים השוהים בבידוד, נביא בפניכם עדכון בעניין זה, וכן לגבי היתר חדש שנחתם בימים אלו להעסקת עובדים בשעות נוספות.

מכרזים בצל הקורונה – מנוע צמיחה של המשק, מיתר – עורכי דין

דווקא בימים אלה עלינו להסתכל קדימה, להתכונן ליום שאחרי, ולהגיע אליו ערוכים ומוכנים. חלק מתכנון נכון כולל המשך קיום פעילויות (בכפוף לדין), התנעת הליכים לקראת "היום שאחרי", וקביעת אסטרטגיה ארוכת טווח.

קבוצת זיתוני – ככה בונים מדינה

המונח עירוב שימושים נעשה מאוד פופולרי בעולם הנדל"ן, אבל אם עד כה דובר על בנייני מגורים שמכילים מרכז מסחרי ואולי גם בניין משרדים ליד, הרי שהיום מבקשים היזמים להרחיב את המנעד, וליצור עיר שלמה שמצריכה שימוש מסיבי במעלית בלבד

מזכרת מכנס החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2019

CofaceBdi ומגזין TheMarker קיימו את הכנס השנתי בנושא החברות שהכי טוב לעבוד בהן. במפגש חשפה הגב 'תהילה ינאי, מנכ"ל משותף CofaceBdi את דירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן, בהשתתפות  יניב גרטי , מנכ"ל אינטל ישראל,  איילת גביש , סמנכ"ל משאבי אנוש,  מאנדיי.קום, סנדרה מלמד דדון, מייסדת שותפה ומנכ"לית   ,INGENI אורי בנדט, מנהל מוצר  Time To […]