קוראים יקרים,

מהדורת 2019 BdiCode יוצאת לאור בתקופה של אי-וודאות למשק הישראלי. הקיפאון במו"מ בין המפגלות הגדולות להקמת ממשלת אחדות עלול להוביל למערכת בחירות חדשות, כתוצאה מזאת, הטיפול בגירעון הפיסקאלי יידחה, אין תקציב מוסכם ומאושר ולכן הטיפול בסוגיות מרכזיות בתחום הביטחון, החברה, הבריאות ובתחומים הכלכליים יידחה. עובדה שעלולה לפגוע באמון של המשקיעים ושל גופי דירוג בינלאומיים ולייקר את עלות גיוס ההון של המשק. למרות האמור לעיל, מצבו של המשק סביר. הצמיחה בשנת 2019 הסתכמה סביב ה-3%, האבטלה 3.4%, האינפלציה תישאר נמוכה, מתחת ל-2%, והעודף בחשבון השוטף של מאזן התשלומים יישמר.

בשנת 2019 מספר רפורמות כלכליות יצאו לדרך, בין השאר, הרפורמה בשיתוף המידע על אשראי צרכני. רפורמה זאת, שיצאה לדרך באפריל 2019 , כוללת בתוכה שינויים משמעותיים כגון תוספת משמעותית של מידע חיובי על התנהגות התשלומים של הצרכנים. חברת קופאס- בי.די.איי קיבלה רישיון מבנק ישראל לפעול כלשכת אשראי וכיום היא המובילה בתחום. בנוסף, קופאס-בי.די.אי חתמה על שיתוף פעולה עם המובילה העולמית בדירוגי אשראי, חברת FICO מארה"ב.FICO פיתחה מודל דירוג אשראי צרכני שמיושם בהצלחה רבה במשק הישראלי מאז אפריל 2019.

מהדורת BdiCode 2019, המהדורה החמש עשרה של דירוג החברות המובילות במשק, מציגה, בניתוח הקוד העסקי למצוינות ומובילות עסקית, את החברות המובילות במשק בחתך רוחבי (מכלל המגזרים וענפים) ובחתך מגזרי: חברות אחזקה, תעשייה, שירותים, בנייה, מסחר, שוק ההון, משרדי עו"ד וראיית חשבון, ובחתך ענפי בכל אחד מהמגזרים. דירוג BdiCode משקלל פרמטרים כמותיים ואיכותיים כגון: מחזור, רווחיות, שיעורי צמיחה, דירוג הסיכון, מוסר תשלומים, "הכי טוב לעבוד". דירוג ה"חברות שהכי טוב לעבוד בהן" העלה את "ההשקעה בהון האנושי" לסדר היום בקרב המנהלים בחברות המובילות. עוצמתו של הדירוג נעוצה, בין היתר, בכך שהוא גורם לחברות להביט במראה ולבחון את עצמן. בין הדירוגים המיוחדים נכללים דירוג העיריות/המועצות המובילות בישראל.

אנו עושים מאמצים רבים כל שנה להוסיף דירוגים חדשים של גורמים חשובים
במשק.

BdiCode 2019 מופץ בעשרות אלפי עותקים (עברית ואנגלית) בארץ ובחו"ל ומציג בפניכם את החברות המובילות בישראל – עמוד השדרה של הכלכלה הישראלית, סקרים ענפיים וניתוחים כלכליים – שהם כלי עסקי ראשון במעלה לבחינה ולהכרת המשק.

חברות רבות בחרו להציג עצמן במסגרת פרופיל מורחב בספר. ניתנה להן הזדמנות לפרט את פעילותן, מוצריהן, הטכנולוגיות שלהן, מעמדן בשוק וקשריהן הבינ"ל.

ברצוננו להודות לכל עובדי BdiCode שעשו מלאכתם נאמנה, השקיעו מאמץ רב בהכנות ואפשרו לנו להציג בפניכם מהדורה איכותית זו.

 

קריאה מהנה

הנהלת CofaceBdi