BDI

אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

פיתוח, ייצור ושיווק פתרונות להגנת הצומח

פרופיל

שנת הקמה 1997
כתובת רח' גולן, איירפורט סיטי 7015103 - ראה מפה
טלפון 073-2321000
פקס 073-2321074
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.adama.com
   

מנהלים

אבירם להב, מנכ"ל, אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

אבירם להב

מנכ"ל

איגנסיו דומינגז, יו"ר, אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

איגנסיו דומינגז

יו"ר

אודות אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן


אדמה הינה מהחברות המובילות בעולם בתחום הגנת הצומח, המספקת פתרונות לחקלאים ברחבי העולם להתמודדות עם עשבים, מזיקים ונגעים אשר פוגעים ביבולם. לאדמה אחד מסלי המוצרים המקיפים והמגוונים של חומרים פעילים וכן מרכזי מחקר ופיתוח, מתקני ייצור ופורמולציות מתקדמים, בישראל ובמדינות רבות נוספות. אדמה ממלאת תפקיד מרכזי במאמץ העולמי להגדיל את אספקת המזון על מנת להאכיל את אוכלוסיית העולם הגדלה בצורה בת קיימא.

שורשיה של אדמה נטועים בהקמת שתיים מהחברות המובילות בענפי הכימיה והחקלאות פורצי הדרך של ישראל – אגן, שהוקמה ב-1945, ומכתשים, שהוקמה ב-1952, אשר התמזגו ב-1997 ויצרו את חברת מכתשים אגן. ב-2014, שינתה החברה את שמה ל"אדמה" והשיקה את המותג הגלובלי שלה. היום, אדמה מספקת פתרונות להגנת הצומח ביותר ממאה מדינות, עם מחזור מכירות שנתי של 4.1 מיליארד דולר בשנת 2020.
בשנת 2020, אדמה הפכה לחלק מקבוצת סינג'נטה, ספקית התשומות החקלאיות המובילה בעולם וכיום חלק מקבוצת סינוכם/כמצ'יינה. מניות החברה נסחרות בבורסת שנזן, סין.
עם פעילות שהחלה לפני מעל 75 שנים, אדמה הינה מנוע צמיחה יציב וחזק בכלכלה הישראלית. בישראל, אדמה מעסיקה כ-1,300 עובדים (מתוך כ-9,000 ברחבי העולם), בהם 150 מהנדסים, כימאים ואגרונומים. המטה הגלובלי של החברה פועל בקרית שדה התעופה בישראל, ומתקני הייצור המרכזיים ומרכז המו"פ הגלובלי מבוססים, מאז הקמת החברה, בנגב ובדרומה של הארץ.

פיתוח ההון האנושי
ההון האנושי הוא הבסיס להצלחתנו. לכן, פיתוח אישי ומקצועי של אנשינו ויצירת סביבת עבודה אופטימלית המותאמת לצרכיהם מהווים ערכים חשובים בתרבות הארגונית שלנו. מתוך כך, אנו מעודדים מצוינות פנים ארגונית באמצעות מתן העדפה לקידום של עובדי החברה, על פני מועמדים חיצוניים. כך לדוגמה, בשנת 2021 כ-40% מהמשרות הבכירות בחברה אוישו על ידי קידומים פנימיים.
בכדי להבטיח שדרה ניהולית מצליחה והתמקצעות בקרב העובדים, אנו שמים דגש מיוחד על טיפוח מנהלים ועובדים בחברה, בין השאר באמצעות תוכניות פיתוח קריירה, תוכניות פיתוח מנהלים, פלטפורמות למידה עשירות ומגוונות והקצאת תקציבים יעודיים לנושא. אנו מעודדים את אנשנו להשתתפות בתכנון ובהטמעה של תהליכים ארגוניים משמעותיים.
אנו באדמה מקפידים על גיוון תעסוקתי לכל מגזר, מגדר ודת, ללא יוצא מן הכלל, מתוך הבנה שחברה הטרוגנית ורב תרבותית מחוללת הצלחה. כמו כן, אנו דואגים ליצירת תמהיל בין דורי ולצד עובדים ותיקים הממלאים תפקידים מגוונים כבר עשרות שנים, אנו מציעים תעסוקה לסטודנטים ואקדמאים בתחילת דרכם, במטרה להכשיר דורות חדשים של פורצי ומובילי דרך.
אחת לשנתיים אנו עורכים סקר גלובלי מקיף הבוחן את מחוברות העובדים לארגון. המשוב המתקבל מהסקר מסייע לנו בעיצוב מדיניות הארגון והתאמתה לאנשינו הפוזרים בכל יחידה ומקום בעולם, על ידי זיהוי תחומים בהם אנו רואים חוזקות, כמו גם כאלה בהם יש מקום לשיפור. על פי תוצאות הסקר האחרון בו השתתפו כ-95% מאנשינו, התחומים בהם זכינו לציון גבוה הם: סביבת עבודה, תרבות עסקית וערכים ברורים, התמקדות בלקוחות ואיזון בין הבית לעבודה. עוד עולה מתוך הסקר כי מדד מחוברות העובדים לארגון הוא למעלה מ-70% – נתון הגבוה באופן משמעותי ביחס לממוצע בענף.
אנו מקיימים לאורך השנה פעילויות תרבות, ימי גיבוש, אירועים חברתיים ופעילויות משפחתיות, עבור כלל העובדים וכחלק משגרת העבודה בחברה. במישור המקצועי, אנו מקיימים ימי עיון, מפגשי העשרה, תכניות לימוד ומסלולי ניהול המוצעים לעובדים, מתוך מגמה להכשיר אותם לקידום בחברה. פעילויות אלה תורמות לחיזוק הקשר בין העובדים לארגון, בינם לבין עצמם וביחס לקהילה.
טיפוח ההון האנושי מצריך העצמה של התקשורת הבינאישית והפנים ארגונית. אנו מאמינים כי רק באמצעות דיאלוג ישיר ופתוח בין כל אנשינו: מנהלים ועובדים כאחד, ניתן לייצר תחושת שייכות אמיתית המובילה להצלחה. אנו מיישמים תפיסה זו הלכה למעשה בדרכים שונות ומגוונות, ביניהן יש לציין את מדיניות ה"דלת הפתוחה"', המעודדת את אנשינו לפנות לכל מנהל בכיר בחברה בכל עניין, ובשימוש במנגנון האתי תוך שמירה על פרטיות מוחלטת. ולצד זאת, שכלול ערוצי התקשורת באמצעות רשת חברתית פנימית המאפשרת לכל אנשינו לתקשר בינם לבין עצמם בכל מקום ובכל שעה.
במהלך שנת 2020, ולאורך כל תקופת משבר הקורונה, אדמה המשיכה לשלם לכל עובדיה בישראל ובעולם, משכורת מלאה על סמך דיווח עבודה מהבית, ועל בסיס אמון מלא בעובדים. מדיניות זו נשמרת ומיושמת גם במהלך 2021. מבחינת הכשרת ופיתוח עובדים, לאורך על התקופה מתקיימים וובינרים מקצועיים לעובדי המפעלים והמטה, ובמהלכם מוענקים כלים מקצועיים שונים. תהליכי פיתוח מקצועיים לעובדים שהחלו לפני המשבר המשיכו כמתוכנן. מבחינת פעילויות רווחה, הוצעו בחברה תכני העשרה מגוונים לעובדים.

קיימות
אדמה מחויבת לתרום את חלקה במלחמה בשינוי האקלים ולהיות שותפה מלאה בעתיד בר קיימא של החקלאות, ועל כן פועלת באופן מתמיד לצמצום טביעת הרגל האקולוגית שלה, הן באמצעות פיתוח מוצרים ידידותיים יותר לסביבה עבור חקלאים, והן על ידי הפחתת מזהמים ופליטות לאוויר באתרי הייצור שלה, כשהיא שואפת כל העת לעמוד בתקנים הסביבתיים המחמירים בעולם. בשנים האחרונות בלבד אדמה השקיעה מעל למיליארד ₪ במתקני הייצור בישראל כדי להפחית את השפעתם על הסביבה.
האחריות החברתית של אדמה הינה חלק בלתי נפרד מהפעילות העסקית. במסגרת הפעילות למען הקהילה, אדמה מתמקדת בקידום תחום החינוך, בדגש על כימיה, חקלאות וקיימות, המותאמים לתחומי העיסוק של החברה, לצד טיפוח חינוך למצוינות ולמנהיגות. עיקר התמיכה החברתית של אדמה מתמקדת בקהילות הסמוכות לערים ולאזורים שבהן החברה פועלת, תוך הקשבה לצרכים המקומיים, למידתם ויישומם בשטח, תוך קיום שיח רציף ומשותף עם מחזיקי העניין (רשויות מקומיות, מגזר שלישי, גורמי ממשל, גופים עסקיים). היא כוללת תרומות כספיות, תרומות מוצרים, שעות התנדבות עובדים ועוד.

 

אולי יעניין אותך גם


CofaceBdi :היזמות הישראלית מפתיעה כל פעם מחדש

הארץ מאי 2018 (מוסף ATLAS AWARD) לפני מספר שבועות ארחנו במשרדינו נציג בכיר מאד של תאגיד ענק צרפתי . האיש חולש על תקציבים של מיליארדי יורו הגיע לישראל "כעולה לרגל " . לא הוא לא לקח חלק בטקסים דתיים ולא השתתף בחגי ישראל , הוא הגיע כחלק ממגמה עולמית ,לבחון מקרוב את תעשיית ההייטק הישראלית, […]

Coface bdi – לשקט הנפשי שלך

מה אתה יודע על הלקוח שלך? – קבל מידע עסקי חיוני לפני ביצוע פעילות עסקית

כל מה שאתה צריך לדעת על ביטוח של עמדת טעינה לרכב חשמלי

יהיו אלו שיקולים אקולוגיים או כלכליים נטו, כך או אחרת – מספר כלי הרכב החשמליים שנעים על כבישי ישראל, ממשיך לעלות בקצב מסחרר. נכון להיום, על פי ההערכות, המדובר על לא פחות מ כ-10,000 כלי רכב חשמליים שנעים על כבישי הארץ. לצד יתרונות אלו, שימוש ברכב חשמלי מצריך התקנת עמדת טעינה, שמהווה בסיס ללא מעט מחלוקות ושאלות משפטיות ביטוחיות. להלן התשובות לסוגיות השכיחות והמהותיות ביותר

המשמעות של הגבלה בחשבון הבנק

דירוג אשראי FICO®BDI יכול לעזור לכם לקבל את תמונת המצב הפיננסית שלכם