BDI

אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

פיתוח, ייצור ושיווק פתרונות להגנת הצומח

פרופיל

שנת הקמה 1997
כתובת רח' גולן, איירפורט סיטי 7015103 - ראה מפה
טלפון 073-2321000
פקס 073-2321074
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.adama.com
   

מנהלים

אבירם להב, מנכ"ל, אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

אבירם להב

מנכ"ל

איגנסיו דומינגז, יו"ר, אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

איגנסיו דומינגז

יו"ר

אודות אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן


אדמה הינה מהחברות המובילות בעולם בתחום הגנת הצומח, המספקת פתרונות לחקלאים ברחבי העולם להתמודדות עם עשבים, מזיקים ונגעים. לאדמה אחד מסלי המוצרים המקיפים והמגוונים בעולם של חומרים פעילים וכן מרכזי מחקר ופיתוח, מתקני ייצור ופורמולציות מתקדמים, לצד תרבות ארגונית אשר מעודדת את אנשיה בשווקים ברחבי העולם להאזין לחקלאים וליישם פתרונות בהתאם לצרכים בשטח. כל אלה ממצבים את אדמה באופן ייחודי להציע מגוון עצום של תערובות ופורמולציות ייחודיות ומוצרים מבודלים ואיכותיים, המספקים פתרונות אשר נותנים מענה לצרכי החקלאים והלקוחות המקומיים ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם. אדמה ממלאת תפקיד מרכזי במאמץ העולמי להגדיל את אספקת המזון על מנת להאכיל את אוכלוסיית העולם הגדלה בצורה בת קיימא.

שורשיה של אדמה נטועים בהקמת שתיים מהחברות שהפכו לימים למובילות בישראל בתחום הגנת הצומח: "אגן", שהוקמה ב-1945, ו"מכתשים", שהוקמה ב-1952. שתי החברות התמזגו בשנת 1997 ויצרו את "מכתשים אגן". ב-2014 השיקה החברה את המותג הגלובלי החדש שלה ושינתה את שמה מ"מכתשים אגן" ל"אדמה". ב-2011 קנה תאגיד הכימיה הלאומי הסיני כמצ'יינה 60% ממניות אדמה, וב-2016 השלים קניה של 40% הנותרים מידי קונצרן IDB. כיום מניות החברה נסחרות בבורסה שבשנזן, סין.

לאחר פעילות של מעל 70 שנה, עם מחזור מכירות של כ-4 מיליארד ב-2019, שלושה מרכזי מחקר ופיתוח גלובליים, כ-8,000 עובדות ועובדים ברחבי העולם, אדמה היא מנוע צמיחה יציב וחזק בכלכלה הישראלית. בישראל, אדמה מעסיקה כ-1,300 עובדים, בהם 150 מהנדסים, כימאים ואגרונומים. המטה הגלובלי של החברה פועל בקרית שדה התעופה בישראל, ומתקני הייצור המרכזיים ומרכז המו"פ הגלובלי מבוססים, מאז הקמת החברה, בנגב ובדרומה של הארץ.

פיתוח ההון האנושי

ההון האנושי הוא הבסיס להצלחתנו. לכן, פיתוח אישי ומקצועי של אנשינו ויצירת סביבת עבודה אופטימלית המותאמת לצרכיהם מהווים ערכים חשובים בתרבות הארגונית שלנו.מתוך כך, אנו מעודדים מצוינות פנים ארגונית באמצעות מתן העדפה לקידום של עובדי החברה, על פני מועמדים חיצוניים. כך לדוגמה, בשנת 2019 כ-40% מהמשרות הבכירות בחברה אוישו על ידי קידומים פנימיים.

בכדי להבטיח שדרה ניהולית מצליחה והתמקצעות בקרב העובדים, אנו שמים דגש מיוחד על טיפוח מנהלים ועובדים בעלי יכולות מיוחדות בחברה, בין השאר באמצעות פיתוח מסלולי התקדמות אטרקטיביים ועידוד יציאה ללימודים אקדמיים. בנוסף, אנו מקצים תקציבים להשתתפות אנשינו בתוכניות הכשרה והדרכה ושיתוף מנהלים בתכנון ובהטמעה של תהליכים ארגוניים משמעותיים.

אנו באדמה מקפידים על גיוון תעסוקתי לכל מגזר, מגדר ודת, ללא יוצא מן הכלל, מתוך הבנה שחברה הטרוגנית ורב תרבותית מחוללת הצלחה. כמו כן, אנו דואגים ליצירת תמהיל בין דורי ולצד עובדים ותיקים הממלאים תפקידים מגוונים כבר עשרות שנים, אנו מציעים תעסוקה לסטודנטים ואקדמאים בתחילת דרכם, במטרה להכשיר דורות חדשים של פורצי ומובילי דרך.

אחת לשנתיים אנו עורכים סקר גלובלי מקיף הבוחן את מחוברות העובדים לארגון. המשוב המתקבל מהסקר מסייע לנו בעיצוב מדיניות הארגון והתאמתה לאנשינו הפוזרים בכל יחידה ומקום בעולם, על ידי זיהוי תחומים בהם אנו רואים חוזקות, כמו גם כאלה בהם יש מקום לשיפור. על פי תוצאות הסקר האחרון בו השתתפו כ-95% מאנשינו, התחומים בהם זכינו לציון גבוה הם: סביבת עבודה, תרבות עסקית וערכים ברורים, התמקדות בלקוחות ואיזון בין הבית לעבודה. עוד עולה מתוך הסקר כי מדד מחוברות העובדים לארגון הוא למעלה מ-70% – נתון הגבוה באופן משמעותי ביחס לממוצע בענף.

אנו מקיימים לאורך השנה פעילויות תרבות, ימי גיבוש, אירועים חברתיים ופעילויות משפחתיות, עבור כלל העובדים וכחלק משגרת העבודה בחברה. במישור המקצועי, אנו מקיימים ימי עיון, מפגשי העשרה, תכניות לימוד ומסלולי ניהול המוצעים לעובדים, מתוך מגמה להכשיר אותם לקידום בחברה. פעילויות אלה תורמות לחיזוק הקשר בין העובדים לארגון, בינם לבין עצמם וביחס לקהילה.

טיפוח ההון האנושי מצריך העצמה של התקשורת הבינאישית והפנים ארגונית. אנו מאמינים כי רק באמצעות דיאלוג ישיר ופתוח בין כל אנשינו: מנהלים ועובדים כאחד, ניתן לייצר תחושת שייכות אמיתית המובילה להצלחה. אנו מיישמים תפיסה זו הלכה למעשה בדרכים שונות ומגוונות, ביניהן יש לציין את מדיניות ה"דלת הפתוחה"', המעודדת את אנשינו לפנות לכל מנהל בכיר בחברה בכל עניין, ובשימוש במנגנון האתי תוך שמירה על פרטיות מוחלטת. ולצד זאת, שכלול ערוצי התקשורת באמצעות רשת חברתית פנימית המאפשרת לכל אנשינו לתקשר בינם לבין עצמם בכל מקום ובכל שעה.

במהלך שנת 2020, ולאורך כל תקופת משבר הקורונה, אדמה המשיכה לשלם לכל עובדיה בישראל ובעולם, משכורת מלאה על סמך דיווח עבודה מהבית, ועל בסיס אמון מלא בעובדים. אף עובד אדמה בישראל או בעולם לא פוטר ולא הוצא לחל"ת. מבחינת הכשרת ופיתוח עובדים, לאורך על התקופה מתקיימים וובינרים מקצועיים לעובדי המפעלים והמטה, ובמהלכם מוענקים כלים מקצועיים שונים. תהליכי פיתוח מקצועיים לעובדים שהחלו לפני המשבר המשיכו כמתוכנן. מבחינת פעילויות רווחה, הוצעו בחברה תכני העשרה מגוונים לעובדים.

קיימות

כחברה מובילה בעולם בתחום הגנת הצומח, אנו מנהיגים מדיניות של שמירה על הסביבה בכל אחד מאתרינו ומעודדים את אנשינו לפעול לאורה. נוסף על כך, אנו מובילים תהליכי ייעול ושיפור לאורך כל מחזור החיים של מוצרינו: החל מתהליך הפיתוח, דרך הטמעת שיפורים מתמידים בתהליכי היצור ולבסוף באריזה, הפצה ובמוצרים עצמם. בשנים האחרונות אדמה השקיעה מעל למיליארד ₪ במתקני הייצור בישראל כדי להפחית את השפעתם על הסביבה ולעמוד בתקנים הסביבתיים המחמירים ביותר בעולם.

האחריות החברתית של אדמה הינה חלק בלתי נפרד מהפעילות העסקית. במסגרת הפעילות למען הקהילה, אדמה מתמקדת בקידום תחום החינוך, בדגש על כימיה, חקלאות וקיימות, המותאמים לתחומי העיסוק של החברה, לצד טיפוח חינוך למצוינות ולמנהיגות. עיקר התמיכה החברתית של אדמה מתמקדת בקהילות הסמוכות לערים ולאזורים שבהן החברה פועלת, תוך הקשבה לצרכים המקומיים, למידתם ויישומם בשטח, תוך קיום שיח רציף ומשותף עם מחזיקי העניין (רשויות מקומיות, מגזר שלישי, גורמי ממשל, גופים עסקיים). היא כוללת תרומות כספיות, תרומות מוצרים, שעות התנדבות עובדים ועוד.

 

אולי יעניין אותך גם


חוקיותה של הזכות להכרזה על סכסוך עבודה – בנימין (בני) מ. כהן ושות'

הזכות להכרזה על סכסוך עבודה אינה רק זכות חוקית המעוגנת בסעיף 5 לחוק יישוב סכסוכי עבודה, תשי"ז – 1957. זוהי זכות עם היבטים חוקתיים מובהקים. וחוקתיותה משפיעה גם על פרשנות הזכות החוקית של הכרזה על סכסוך עבודה.
ההכרזה על סכסוך עבודה הינה הביטוי הממשי והמוחשי של זכות ההתארגנות, הזכות למשא ומתן קיבוצי, הזכות לשביתה, הזכות לכבוד והזכות לעבוד.