BDI

א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

משרד עורכי דין

פרופיל

שנת הקמה 1953
כתובת כתובת ירושלים: הגן הטכנולוגי, מנחת מלחה בניין 1, ירושלים 9695801 כתובת תל אביב: רח' הארבעה 21, מגדל פלטינום, תל אביב 6473921 כתובת חיפה: שד' בן גוריון 26, המושבה הגרמנית, חיפה 3502321- ראה מפה
טלפון 02-649064903-685368504-8531446
פקס 04-8531476, 03-6853853,02-6490659
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.smplaw.co.il
   
   

מנהלים

יצחק מלכו, שותף בכיר ומנהל, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

יצחק מלכו

שותף בכיר ומנהל

אורן פרסקי, שותף בכיר, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

אורן פרסקי

שותף בכיר

דוד נ. שמרון, שותף בכיר, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

דוד נ. שמרון

שותף בכיר

רועי שכטר, שותף, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

רועי שכטר

שותף

דב אברמוביץ, שותף, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

דב אברמוביץ

שותף

שי גנור, שותף, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

שי גנור

שותף

מיכאל ראבילו, שותף, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

מיכאל ראבילו

שותף

גיל אפרתי, שותף, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

גיל אפרתי

שותף

יצחק גולדשטיין, שותף, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

יצחק גולדשטיין

שותף

רייצ'ל שי, שותפה, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

רייצ'ל שי

שותפה

אלי אברך, שותף, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

אלי אברך

שותף

הדר לוי, עו"ד שותפה, א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'

הדר לוי

עו"ד שותפה

אודות א. ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'


משרד עורכי דין א.ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות' הוא אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל עם ניסיון של עשרות שנים בכל תחומי המשפט האזרחי והמסחרי. המשרד הוא רב לשוני ולו סניפים בירושלים ובתל אביב. המשרד הוקם בראשית שנות החמישים על ידי ארווין ש. שמרון ז"ל, שכיהן קודם לכן כפרקליט המדינה. השותף המנהל של המשרד כיום הוא עו"ד יצחק מלכו.

חוג הלקוחות
המשרד מייצג לקוחות מהסקטור הפרטי והציבורי בישראל ובעולם. בין לקוחותיו של המשרד בישראל ניתן למנות חברה לתקשורת בינלאומית; רשת טלפון סלולרית; קרנות הון סיכון; ערוצי טלוויזיה בכבלים; אחת מחברות ההפקה לטלויזיה הגדולות בישראל; תאגידים ציבוריים, תאגידים על פי חוק ורשויות המדינה; חברות ביטוח; חברת המחקר והפיתוח של אחת מהאוניברסיטאות בישראל; עמותות ומלכ"רים; מוסדות להשכלה גבוהה; ממשלת ארה"ב, ממשלת גרמניה וממשלות זרות אחרות; בנק בינלאומי מוביל להשקעות; חברת אינטרנט אמריקאית מובילה ועוד.
מאז היווסדו קיים המשרד קשרים עם ממשלות ישראל, תוך שמירה על גישה א-פוליטית. בין היתר, בתקופת ממשלת רבין המשרד שימש כיועץ משפטי של הוועדה הפנים-ממשלתית לפיצוי חברות הבנייה בעקבות הפסקת הבנייה בשטחים. בין השנים 1999-1996 וכן שימש עו"ד יצחק מלכו במשך שנים רבות, הן בשנות התשעים והן עד לאחרונה כשליח מיוחד של ראש ממשלת ישראל וכנושא ונותן הראשי מטעם ממשלת ישראל במשא ומתן עם הרשות הפלשתינית ועם ממשלת ארצות הברית.

תחומי ההתמחות של המשרד
משפט מסחרי ודיני חברות: המשרד משמש גורם חשוב בייזום ובליווי השקעות של חברות זרות בישראל ומחוצה לה. המשרד היה מעורב בטיפול בהליכי הפרטה שונים ובכלל זה הפרטה של המערכת הבנקאית בישראל וכן באינספור עסקאות מסחריות לסוגיהן לרבות עסקאות בתחומי ההיי-טק, הביו-טכנולוגיה, המחשוב ועיבוד הנתונים מיזוג ורכישה של חברות והנדל"ן.
טלקומוניקציה: המשרד הוא אחד המשרדים המובילים בתחום דיני התקשורת בישראל, ומדורג באופן עקבי במדריכים משפטיים כמשרד מוביל בתחום זה. למשרד ניסיון עשיר בטיפול בסוגיות רגולטוריות מורכבות, כמו גם בהסכמים המיוחדים לענף התקשורת. התמחות המשרד מקיפה את תחומי הטלקום, המדיה והשידור. כמו כן עסק המשרד בכמה סוגיות רגולטוריות פורצי דרך, בכלל זה בתחום הרישוי.
ליטיגציה ופתרון סכסוכים: המשרד ייצג ומייצג לקוחות בנושאים מסחריים ואזרחיים שונים, בפני כל הערכאות השיפוטיות והמעין-שיפוטיות, לרבות בתי המשפט על כל ערכאותיהם, בוררויות וגישורים, והוא בעל מומחיות בניהול תיקי ליטיגציה מורכבים בהיקפים גדולים. שותפים במשרד משמשים מעת לעת כבוררים וכמגשרים.
פשיטות רגל ופירוקי חברות: למשרד ניסיון עשיר ומיוחד בתחום הפירוק והשיקום של חברות, עמותות או יחידים שהגיעו למצב של חדלות פירעון. שותפי המשרד מכהנים באופן תדיר כמפרקים, כמנהלים מיוחדים וכנאמנים בהליכי פירוק רחבי היקף. כך, עו"ד מלכו מונה כמנהל המיוחד מטעם הכונס הרשמי בהקפאת הליכים מהגדולות והמורכבות במדינה של 26 חברות מקבוצת חפציבה. בנוסף לכך מכהן עו"ד מלכו כמנהל מיוחד מטעם הכונס הרשמי של קרתא החברה לפיתוח ירושלים בע"מ (בפירוק). תיקים אלה מטופלים על ידי עו"ד מלכו יחד עם צוות מיוחד במשרד.
קניין רוחני: המשרד הוא בעל מומחיות וניסיון נרחבים בטיפול בנושאים הנוגעים לענפי הקניין הרוחני השונים. פעילות המשרד בתחומים אלה כוללת ליווי וייעוץ שוטף, עריכת הסכמים ורישיונות וכן ליטיגציה (יש לציין שהמשרד ייצג את התובע בתיק "המגילות הגנוזות" שפסק הדין שניתן במסגרתו הוא מהחשובים בתחום זכויות היוצרים). למשרד מומחיות בייעוץ הנוגע להיבטים משפטיים של תוכנות מחשב, בעריכה ובניהול מו"מ ביחס לרישיונות תוכנה מורכבים, וכן בליווי טכנולוגיות רפואיות ופרא-רפואיות מוגנות פטנט. פעילות המשרד בתחום זה כוללת, בין השאר, עריכת הסכמי הפצה ורישיונות וכן התקשרויות לעריכת ניסויים קליניים בארץ ובחו"ל.
עסקאות השקעה, רכישה, הון סיכון, היי-טק, וטכנולוגיה: המשרד מייצג קרנות הון סיכון ישראליות וזרות פרטיות ומוסדיות. המשרד מייצג משקיעים בפרויקטים ספציפיים של מו"פ, חברות הזנק וכן חברת מחקר ופיתוח של אחת מהאוניברסיטאות החשובות בישראל. המשרד טיפל בהקמת קרן השקעות ישראלית חדשה בתחום טכנולוגיות ושירותים רפואיים, וכן בליווי חברות זרות וחברות היי-טק ישראליות בנושאים של רישיונות, גיוס הון, השקעות ועסקאות אחרות בשווי של עשרות מליוני דולרים.
ייזום ופיתוח נדל"ן ותכנון ובנייה: המשרד מייצג משקיעים ובעלי קרקעות מהארץ ומחו"ל, במספר פרויקטים ארוכי טווח בקנה מידה גדול, ומעניק שירותים משפטיים, בתחומי תיירות ומלונאות, תכנון ובנייה לפרויקטים של הקמת בתי מגורים, מבני ציבור ופרויקטים משולבים. כמו כן, משרדנו מעורב בעוד פרויקטים מורכבים רבים, בהם ליווי עמותות וקבוצות רכישה במיזמי נדל"ן רחבי היקף ברחבי הארץ ומיזמי פינוי-בינוי ותמ"א 38. המשרד מעניק ליווי וייעוץ משפטי מהשלבים המוקדמים של רכישת קרקע, טיפול בתכנון סטטוטורי מול ועדות התכנון על שלבי התכנון השונים, כמו גם מול הרשויות המקומיות ויתר רשויות המדינה הרלוונטיות, וכלה בטיפול בפיתוח ובינוי ומכירה, לרבות בפן המימוני של המיזמים. כן מטפל המשרד בליטיגציה ובהתדיינויות בוועדות התכנון, ועדות הערר ובתי המשפט. עו"ד פרסקי משמש כמנהל עזבון בנין, ובו פיתוח נכס נדל"ן מרכזי במרכז ירושלים. הוא גם הביא לאישור מספר תב"עות, כולל אחזקה גדולה באזור נמל תל אביב, כ-300 דונם אדמה בשכונה חדשה בקריית ביאליק ותוכניות עירוניות לקונסוליה ושגרירות ארצות הברית בירושלים.
עיזבונות ונאמנויות: המשרד עוסק בהכנתם של צוואות וכתבי נאמנויות מורכבים, ניהול עיזבונות ותכנון מס בכל הקשור בעזבונות, הן בישראל והן מחוצה לה, בהיקפים של מיליוני דולרים רבים. המשרד מתמחה בהקמת וניהול הקדשים (כולל הקדשים ציבוריים), והוא נותן ייעוץ משפטי שוטף לנאמנים ולנהנים על פי כתבי נאמנויות וכתבי הקדש.
תשתיות ואנרגיה: למשרד ניסיון של עשרות שנים בליווי המשפטי של קידוחי נפט בישראל, קבלת זיכיונות עבור לקוחותיו וגיוס הון עבורם. בשנים האחרונות עסק המשרד בפרויקטים בתחום החשמל, כולל ליווי ענקיות אנרגיה בהתקשרויותיהן בישראל בתחום ה-IPP ובהתקשרויות מוקדמות לקראת הרפורמות במשק החשמל ובתחום הגז, לרבות ליווי חברות מובילות בעולם במגעיהן עם משרדי הממשלה לקראת הקמת חברות לתשתיות הולכת גז ובהשתתפות במכרזים ממשלתיים בתחום זה. כן עוסק המשרד בייצוג המדינה בסכסוכים משפטיים בינה לבין גורמים שונים בתחום המים.
דיני עבודה: למשרד מומחיות משמעותית בתחום דיני העבודה. המשרד מנהל מו"מ ועורך הסכמים בכל תחומי משפט העבודה. למשרד ניסיון רב בייצוג לקוחות בפני בתי-הדין לעבודה, וכן ביישוב סכסוכים מחוץ להם. בנוסף, למשרד ניסיון בייצוג ממשלות זרות בפני בתי הדין לעבודה ובעל מומחיות בתחום החסינויות למדינות זרות מפני דיני העבודה במדינת ישראל.
דיני מכרזים: למשרד ניסיון רב- שנים ועשיר בתחום המכרזים, הן בליווי קבוצות שהשתתפו כמציעים במכרזים מורכבים, הן בגיבוש ועריכה של מסמכי מכרז וליווי ההליכים מטעם גופים רשמיים ורשויות, והן בייצוג לקוחות בהתדיינויות משפטיות שהתקיימו בעקבות הליכי מכרז. עורכי דין מהמשרד מלווים ואף משמשים כחברי וועדת המכרזים. המשרד מייצג את לקוחות בתחום המכרזים הן בצד הממכרז, עורך המכרזים, והן בצד של המשתתף במכרזים.

דירוגים


אולי יעניין אותך גם


רפואה מרחוק : ומי שומר על הפרטיות ? מאת : לימור גורביץ

פרסום מסמך חדש ( 16.2.2022 ) להערות הציבור של הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים בנושא הגנה על פרטיות מטופלים במתן שירותי רפואה מרחוק – המוכר גם כשרותי טלה רפואה ,מעלה לקדמת הבמה את הדיון ליתרונות וחסרונות בשימוש בשירותי רפואה מרחוק.

איך ייראה שוק הדיור בעוד חמש שנים? תשאלו את מי שמכר 260 דירות בשלושה חודשים

ענף הנדל"ן, ובפרט שוק הדירות, מאופיין בעליית מחירים שלא היה כדוגמתה זה שנים רבות, וכפי שעולה מסקר בקרב חברות הבנייה

פודקאסט "האינטרסנטים" של The Marker על כנס החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2022

איפה הכי טוב לעבוד ? האם לעבוד בחברת ביטוח זה כמו לעבוד בחברת הייטק? מה הכי חשוב לעובדים ?

מה חשוב להביא בחשבון לפני שנכנסים להשקעה?

מה חשוב להביא בחשבון לפני שנכנסים להשקעה? "את מדיניות העיר בהתחדשות עירונית. חשוב גם להתייעץ עם בעל מקצוע שייתן שקיפות לגבי הסטטוס האמיתי של הפרויקט, ופה הרבה אנשים נופלים. כדאי להתייעץ עם שמאי ועורך דין, שיוכלו לכמת את הסטטוס לציר זמן. גם לזהות היזם יש חשיבות — צריך להבין מה היכולת הפיננסית שלו ומה ה–BDI […]