BDI

קבוצת שפיר

תעשייה, תשתיות, זכיינות, ייזום נדל"ן למגורים

פרופיל

שנת הקמה 1968
כתובת רח' ברקת 12, ת.ד. 7113, פתח תקווה 4917002 - ראה מפה
טלפון 03-9169500
פקס 03-9169600
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.shapir.co.il
   
   

מנהלים

אודות קבוצת שפיר


שפיר הנדסה ותעשייה הינה חברת התעשייה, ההנדסה והתשתיות המובילה בישראל. שפיר, אשר נוסדה לפני 53 שנים, יוזמת ומבצעת את הפרויקטים הגדולים והמורכבים בישראל בתחומי ההנדסה והתשתיות, ומעסיקה אלפי עובדים מיומנים תחת ניהול קפדני ומקצועי. כל זאת, תוך הקפדה נחושה על בטיחות העובדים, שמירה על איכות הסביבה, הקפדה על רף חסר פשרות באיכות העבודה ועמידה עיקשת בלוחות הזמנים.

 

מנהלים בכירים

יהודה שגב

יו"ר

הראל שפירא

מנכ"ל משותף

ישראל שפירא

מנכ"ל משותף

גיל שפירא

מנכ"ל משותף

חן שפירא

מנכ"ל משותף

החברה זכתה למוניטין רב, בזכות ניסיונה רב השנים בתכנון וניהול פרויקטים לאומיים רחבי היקף, בהם מוטמעת חדשנות טכנולוגית ומיושמים פתרונות ייחודיים במיזמים מגוונים ומורכבים. פרויקטים כאלה כוללים מנהרות, מחלפים, גשרים, הנדסה ימית ועוד.
שפיר מובילה בהשקעות לטווח ארוך במגה-פרויקטים בשותפות הסקטור הפרטי והציבורי (PPP). אלה כוללים יכולות מימון בשותפות גופים פיננסיים מובילים, תכנון, הקמה, אחזקה ותפעול שוטף ועצמאי בפרויקטים לאורך תקופת הזיכיון. כחלק מחזון החברה, ומתוך ראיה שעבודותיה מותירות חותם גם עבור הדורות הבאים, חרטה שפיר על דגלה הגנה על הסביבה ומודעות אקולוגית בכלל הפרויקטים, תוך שימוש במתקני מחזור מים, בנייה המשתלבת בתוואי הנוף ודיאלוג מתמשך עם ערכי הטבע הנושקים לעבודתה.

התחומים בהם פעילה הקבוצה:
תשתיות – כקבוצת התשתיות הגדולה בישראל, שפיר מתמודדת במרבית פרויקטי התשתיות שבוצעו במדינת ישראל. בשנה שעברה זכתה חברת בת משותפת של שפיר ו-CAF הספרדית במכרז להקמה, הפעלה ואחזקת קווי הרכבת הקלה בירושלים. מדובר על אחד ממכרזי הרכבות הגדולים ביותר בתולדות מדינת ישראל, בהיקף של כ-10 מיליארד ₪. עבודות ההקמה החלו במהלך 2020. כמו כן, זכתה שפיר יחד עם חברת הלוגיסטיקה אוריין, במכרז להקמה ותפעול של 3 מרכזי אספקה של צה"ל, בהיקף של כ-5.5 מיליארד ש"ח. בימים אלו מבצעת החברה עבודות רחבות היקף בנמל אשדוד החדש, בפרויקט כביש 16 המהווה כניסה נוספת לבירה ירושלים מצד דרום, ואת פרויקט הרחבת חניון הנתיב המהיר לתל אביב.
לאורך השנים שותפה שפיר לסלילת אלפי ק"מ של כבישים ברחבי הארץ, כגון: כביש 6 חוצה צפון, פרויקט כביש 531, כביש 20 וחיבור עם כביש 531, כביש 471, מחלף רעננה דרום כביש עוקף-קריות ומחלף הקריות, כביש 3 ועוד. שפיר גם הקימה ומקימה עשרות גשרים: גשר עכברה, גשר מבצע קדש, גשר גילה ועוד.
לשפיר מיומנות מיוחדת בחציבת מנהרות ארוכות, ביניהן: מסילות הרכבת לירושלים (A1) מנהרות כביש 6 חוצה צפון ומנהרות כביש 16. בנוסף לאלה, שפיר מתמחה בעבודות ימיות מורכבות, כמו הקמת הנמל הימי החדש במפרץ חיפה, השלב הראשון בנמל היובל באשדוד, הקמת מזחים בחיפה, מזח פריקת פחם באשקלון, פרויקט החפת צינור גז ועוד.
שפיר שותפה גם בעבודות בנייה רחבות היקף: תחנות כוח, שדות תעופה, תחנות רכבת ועוד.
תעשייה – שפיר היא החברה המובילה בישראל בייצור חומרי גלם לענף הבנייה והתשתיות, ומשקיעה רבות בשיפור תהליכי הייצור ובבקרת איכות בלתי מתפשרת. בבעלות החברה מפעל לייצור מלט, מפעלי בטון, מפעלי אספלט, מפעל קורות ואלמנטים טרומיים, וכן בעלות משותפת במפעל פקר לעיבוד ברזל בניין. חומרי הגלם משונעים לאתרי הבנייה גם באמצעות חברת ההובלה של הקבוצה, המונה מאות מובילים וכוללת הובלה רכבתית.
זכיינות – הקבוצה יוזמת ומבצעת פרויקטים רחבי היקף בשיתוף עם המגזר הציבורי. במסגרת זו מתקשרת הקבוצה בשיטת B.O.T או P.F.I עם המדינה למימון, הקמה, תפעול ותחזוקה של הפרויקט לתקופה ארוכת טווח, שבסיומה הוא מוחזר למדינה. בין היתר, שפיר השלימה בשנים האחרונות את פרויקט כביש 6 חוצה צפון, הרחבת משכן הכנסת בירושלים ותפעולו, בנייה ותפעול של חניון הלאום בירושלים, בנייה ותפעול של הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב (אשר עובר הרחבה משמעותית בימים אלו), הקמת ותפעול מעונות בצלאל בירושלים ופרויקטים אחרים בתחומי הבניה והתשתיות. כמו כן, שותפות של שפיר ו-CAF תפעיל ותתחזק החל מהרבעון השני של 2021 את קו הרכבת הקלה בירושלים.
ייזום נדל"ן למגורים – הקבוצה יוזמת ובונה אלפי יחידות דיור באזורים שונים בארץ. בימים אלו משלימה שפיר מסירה של כ-1,500 יחידות דיור בשכונת "בצוותא" ביישוב חריש וזאת במסגרת פרויקט "תכנן ובנה" של משרד השיכון. יכולותיה היזמיות וההנדסיות של הקבוצה מבטיחות, כי הפרויקטים מבוצעים בסטנדרט הגבוה ביותר ומעניקים את הביטחון הנדרש לרוכשי הדירות אשר יקבלו תמורה מלאה להשקעתם.
לאורך כל שנות פעילותה הציגה הקבוצה צמיחה מתמדת המלווה ברווחיות בכל תחומי פעילותה. צמיחה זו הינה תולדה של יישום אסטרטגיה ארוכת טווח של הקבוצה, המבוססת על חתירה למצוינות בכל תחום בו עוסקת הקבוצה, גיוון תחומי הפעילות והתבססות על מקורות עצמיים לאספקת צרכי הקבוצה, תוך ניצול ידע נצבר ויכולות טכניות והנדסיות, והתמקצעות בעבודה מול לקוחות תוך התאמה לעולם דינמי עם דרישות משתנות.
החברה הנפיקה מניות לציבור והפכה לציבורית בסוף שנת 2014, נסחרת במדד ת"א 35 בדירוג +A.

 

אולי יעניין אותך גם


מה חשוב להביא בחשבון לפני שנכנסים להשקעה?

מה חשוב להביא בחשבון לפני שנכנסים להשקעה? "את מדיניות העיר בהתחדשות עירונית. חשוב גם להתייעץ עם בעל מקצוע שייתן שקיפות לגבי הסטטוס האמיתי של הפרויקט, ופה הרבה אנשים נופלים. כדאי להתייעץ עם שמאי ועורך דין, שיוכלו לכמת את הסטטוס לציר זמן. גם לזהות היזם יש חשיבות — צריך להבין מה היכולת הפיננסית שלו ומה ה–BDI […]

מזכרת – 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2020

המזכרת השנתית – 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2020

נגיף הקורונה – Novel Coronavirus – מיתר עורכי דין

כיצד על מעסיקים לנהוג במצב בו קיים חשש כי עובדיהם נדבקו בנגיף