BDI

אורדילן חברה ליבוא ושיווק בע"מ

יבוא של עצים קשים, עצים רכים, ולבידים,השכרה ומכירה של תבניות לבנייה,עיבוד עץ,יצור משטחים

פרופיל

שנת הקמה 1946
כתובת רח' נחמני 45, תל אביב, ת.ד. 37798, תל אביב - ראה מפה
טלפון 03-5607966
פקס 03-5600615
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.ordilan.co.il
   
   

מנהלים

מוטי תל-אור, מנכ"ל משותף, אורדילן חברה ליבוא ושיווק בע"מ

מוטי תל-אור

מנכ"ל משותף

עזי ליכטנברג, מנכ"ל משותף, אורדילן חברה ליבוא ושיווק בע"מ

עזי ליכטנברג

מנכ"ל משותף

אודות אורדילן חברה ליבוא ושיווק בע"מ


אורדילן היא חברה בעלת ותק של 75 שנים בענף העץ, שבמהלכן היא עוסקת ביבוא של עצים קשים, עצים רכים, לבידים ותבניות לבנייה. לאורך השנים פועלת החברה בעקביות להגדלת ההיקף והמגוון של המוצרים אותם היא משווקת, בין היתר באמצעות כניסה לשווקים חדשים והרחבת מעגל הלקוחות. חברת אורדילן נותנת מענה לכל הצרכים של צרכני העץ, החל מסוגים שונים של עץ, כולל חיתוכים, הקצעות, הדבקות, ועתה גם משטחי עץ. כיום משווקת אורדילן את מוצריה ממבני תעשייה רחבי-היקף באזור התעשייה גן יבנה, שבהם מאוחסנים עשרות אלפי מ"ק של עצים. בשנת 2020 הגיע מחזור הפעילות של החברה לכ240- מיליון ₪.

חברת אורדילן הוקמה בשנת 1946 על ידי אבי המשפחה, נחום ליכטנברג ז"ל, בשותפות עם אחרים. החברה החלה את דרכה במחסן על שטח של כ380- מ"ר ברחוב השוק בתל אביב. לפני כ42- שנים נכנסו הבנים מוטי תל-אור ועזי ליכטנברג לעסק ורכשו את חלקם של השותפים. משלב זה החל תהליך צמיחה מואץ של החברה: תחילה נרכש מחסן באזור התעשייה בחולון על שטח של כ8,000- מ"ר, וכעבור מספר שנים היו 7 רכישות של מחסנים באזור התעשיה גן יבנה, סה"כ כ-40 דונם המשמשים את החברה עד היום.
בשנת 2012 רכשה החברה שני מפעלים להקצעה וחיתוך עץ, מפעל להדבקה של פורנירים ונייר על עץ לבוד. בשנת 2013 רכשה החברה מפעל (לשעבר טריוול) לייצור משטחי עץ, המונה כ-35 עובדים.
בראשית דרכה עסקה חברת אורדילן ביבוא ובשיווק של עצים קשים ורכים, ובשנים האחרונות, עם כניסתו של הנכד דוד ליכטנברג לעסק, פיתחה גם את ענף הלבידים. בתקופה האחרונה משתלבים נכדים נוספים בחברה המשפחתית, תוך פיתוח תחומי פעילות חדשים. במהלך 17 השנים האחרונות ביצעה אורדילן השקעות יזמיות בענף הבנייה. באמצעות חברות משנה מממנת החברה 100 אחוזים של השקעות, שהניבו בנייתן של מאות יחידות דיור במודיעין, בבית"ר עילית, בגדרה ובבית שמש. לאורדילן קשרי מסחר מצוינים עם יצרני העץ המובילים בעולם, וכיום עומד מספר המועסקים בחברה על כ-150 עובדים.

המבנה הארגוני
הנהלת החברה ממוקמת ברחוב נחמני 45 בתל אביב, ועיקר עיסוקה ניהול היבוא, טיפול בפיננסים, ארגון החברה והתוויית האסטרטגיה השיווקית. החברה מנוהלת על ידי האחים מוטי תל-אור ועזי ליכטנברג – דור שני בענף העץ.
אגפי השיווק והגבייה ממוקמים באזור תעשייה גן יבנה, ונחלקים לחמש מחלקות: עץ רך, עץ קשה, לבידים, תעשיה ותבניות בנייה. לכל מחלקה צוות מכירות וגבייה משלה, כאשר שירותי המזכירות משותפים לחמש המחלקות. המחסנים מכילים אלפי מ"ק של עצים ופלטות מסוגים שונים, ו12- מלגזות פועלות בהם בו-זמנית.

סוגי העצים המיובאים ומשווקים ע"י אורדילן:
•עצים רכים – עץ לבן ועץ אורן המיועדים בעיקר לענף הבנייה, למשטחי עץ ולנגרות. מקורם של עצים אלו באירופה – רומניה, מדינות יוגוסלביה לשעבר, רוסיה, אוקראינה, צ'כיה, הונגריה, פינלנד, שבדיה, גרמניה ואוסטריה וכן קנדה וארה"ב.
•עצים קשים – עצי אשור, אלון, מייפל, דובדבן, אגוז ואחרים, המשווקים ליצרני רהיטים. עצים אלו מיובאים מיוגוסלביה, רומניה, ארה"ב, קנדה ותורכיה. עצים לדקים מדרום אמריקה.
•לבידים – עץ לבוד, M.D.F, סיבית ומזונית, שמקורם בסין, ספרד ואיטליה.
•תבניות לבנייה – החברה מספקת פתרונות לענף הבניה בתחום תבניות היציקה. הציוד ניתן לשכירה או לרכישה. החברה מייצגת בישראל את החברה הבינלאומית HARSCO, המומחית בתבניות בנייה איכותיות.
•תעשיה – מפעל ליצור משטחים ולעיבוד עץ – הקצעות וניסור עץ מפעל לציפוי לבידים, מדף וסיבית.

תוכניות לעתיד
בשנים האחרונות גדל היקף המכירות של אורדילן. החברה שואפת להמשיך במגמת צמיחה זו. בעוד שרוב החברות בענף העץ בארץ מתמקצעות בסוג מסוים של עץ, אורדילן משווקת מגוון רחב של סוגי עצים ומעוניינת להמשיך להוות ספקית מרכזית של עץ בישראל. החברה נכנסת גם לתחום של עיבוד עץ, וזאת במטרה לתת מענה מלא לקשת רחבה של דרישות הצרכנים תחת קורת גג אחת.

פעילות ציבורית ותרומה לקהילה
המנכ"ל המשותף עזי ליכטנברג משמש כיו"ר ענף העץ ויו"ר ענף לוחות עץ מתועשים בלשכת המסחר. במסגרת זו הוא שוקד על קידום ההכרה בעץ כחומר גלם מוביל. כמו כן הוא נוטל חלק במספר ועדות של מכון התקנים וסייע בהסמכת 100 גגנים – מיזם משותף של לשכת המסחר ומרכז הבנייה הישראלי.
חברת אורדילן תורמת באופן קבוע עצים ולבידים לנזקקים בקהילה, וכן מתחזקת חדר נגרות מצויד ומשוכלל, הקרוי על שם האב-המייסד נחום ליכטנברג ז"ל. חדר הנגרות ממוקם בכפר "עופרים", כפר לאוטיסטים בוגרים ברמת השרון, ומטרתו העשרת חיי החוסים בכפר.

 

אולי יעניין אותך גם


פודקאסט "האינטרסנטים" של The Marker על כנס החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2022

איפה הכי טוב לעבוד ? האם לעבוד בחברת ביטוח זה כמו לעבוד בחברת הייטק? מה הכי חשוב לעובדים ?

בשיא משבר הקורונה צמח המסחר המקוון בישראל ב 9% והסתכם ב 9.5 מיליארד ש"ח

הזמנת פריטי אופנה ומוצרי חשמל ואלקטרוניקה, מחשבים, סלולר וגאדג'טים מאתרים בארץ הסתכמו בכ- 4.28 מיליארדי שקלים, והיוו נתח כספי של כ- 77% מההכנסות.