BDI

יהושע דיאמנט, משרד עורכי דין

מקרקעין

פרופיל

שנת הקמה 1982
כתובת בית אבגד, רח' ז'בוטינסקי 5, רמת גן 5252006 - ראה מפה
טלפון 03-7520140
פקס 03-7529059
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.diamantlaw.com
   

מנהלים

יהושע דיאמנט, מייסד ובעלים, יהושע דיאמנט, משרד עורכי דין

יהושע דיאמנט

מייסד ובעלים

אודות


יהושע דיאמנט, משרד בוטיק מוביל בתחום התכנון והבניה והנדל"ן בישראל, מוכר בתחום התמחותו על ידי מדריכי הדירוג המשפטיים, ומדורג באופן עקבי בצמרת משרדי עורכי הדין. מייסד המשרד, עו"ד יהושע דיאמנט, זכה למעמדו כאחד מבכירי עורכי הדין בישראל בתחום הנדל"ן, בזכות כ-40 שנות ניסיונו בתחום, בזכות שמירה על ערכים של מצוינות, מקצועיות ומסירות כלפי הלקוח, ובזכות ליווי מזה עשורים של העסקאות והמיזמים המשמעותיים ביותר בשוק הנדל"ן הישראלי.

במשך שנות קיומו, צבר המשרד מוניטין מעולה בזכות השילוב שבין המצוינות, המומחיות, היצירתיות, החדשנות, הראייה הרוחבית והאוריינטציה העסקית, לצד המסירות, היחס האישי והמחויבות לצרכי הלקוח. שמו של המשרד הולך לפניו בקרב כל העוסקים בתחום הנדל"ן, כאחד המשרדים המובילים בישראל. לא בכדי המשרד מהווה אחת הבחירות הראשונות של יזמים ובעלי קרקעות המעוניינים בליווי משפטי מן המעלה הראשונה.

רשימת התיקים והמיזמים שליווה המשרד, רבים מהם בשווי מאות מיליוני שקלים ובהיקפי בנייה עצומים, ביחס לכמות עורכי הדין וביחס להיותו משרד בוטיק, מבהירה את איכותו של המשרד. המשרד מטפל בהיקף נרחב ביותר של עסקאות, ומלווה את מיזמי הנדל"ן השאפתניים והמורכבים ביותר בישראל, לרבות הקמת שכונות מגורים, מגדלים למגורים, משרדים ומסחר, וכיוצ"ב.

ייחודו של המשרד, הנעוץ באופיו המשפחתי, הופך אותו לבית עבור לקוחותיו הנהנים מייעוץ ומליווי משפטי מקצועי, מסור ואיכותי, ולכן מרבית לקוחותיו נאמנים לו עוד מיום היווסדו, בשנת 1982. כל לקוח נהנה מטיפול אישי ע"י עו"ד דיאמנט, וממעורבותו בכל תיק.

המשרד מעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים מקיפים, הכוללים טיפול, ייעוץ וליווי משפטי לכל שלביו של הפרויקט החל מיום הקמתו, ובכלל זה ליווי ברכישת הזכויות במקרקעין, עריכת הסכמים בין בעלי המקרקעין לבין היזם ו/או הקבלן לרבות בעסקאות מורכבות במיוחד ובין היתר עריכת הסכמי קומבינציה, עריכת הסכמי ליווי פיננסי לפרויקט אל מול הבנקים (העמדת מימון להקמת הפרויקט המובטח בנכסי המקרקעין), עריכת הסכמים עם היועצים השונים כגון אדריכל, מודד, שמאי וכיוצ"ב למטרת ייזום תכנון וביצוע בניה במקרקעין על פי תכנית בנין עיר קיימת ו/או ייזום, עריכה והגשה של תכנית בנין עיר חדשה לדיור, תעסוקה ו/או מסחר לרשויות התכנון, לרבות תכניות הכוללות הוראות לאיחוד וחלוקה של המקרקעין, ליווי הליכי אישור התכנית בפני רשויות התכנון השונות לרבות מתן מענה להתנגדויות, עריכת הסכמי פיתוח עם הרשויות המקומיות, עריכת שומת השבחה למקרקעין לרבות הגשת השגות ועררים על חיובי היטל השבחה, עריכת הסכמי שיתוף בין בעלי המקרקעין על פי הצורך, ורישומם, עריכת הסכמים עם הקבלן המבצע, היועצים, המתכננים ונותני השירותים השונים לפרויקט, עריכת ההסכמים לשיווק הפרויקט ובכל זה הסכמי מכר או שכירות עבור הדירות ו/או השטחים המסחריים, וכן טיפול משפטי ברישום חלקה חדשה, רישום בתים משותפים ועד להעברת הזכויות במרשם המקרקעין.

המשרד מייצג את לקוחותיו גם בהליכי ליטיגציה הקשורים במיזמים השונים, והמתנהלים בפני בתי המשפט ו/או רשויות התכנון. ניסיונו העשיר והמגוון של המשרד כולל ייצוג בהליכים משפטיים תקדימיים בתחום התכנון והבנייה ודיני המקרקעין.

המשרד מייצג את הלקוחות הגדולים והמוכרים ביותר בענף, וביניהם חברות נדל"ן ובניה, לקוחות פרטיים ויזמים הפועלים בתחום הנדל״ן, ובהם גם בעלי קרקעות וחברי קבוצות רכישה. בין השאר, מייצג המשרד את שיכון ובינוי, אפריקה ישראל, גינדי, קבוצת יצחקי, קבוצת שיינפלד, ורבים נוספים.

תכנון ובניה – למשרד התמחות ייחודית בתחום התכנון והבניה, ומלווה יזמים ו/או בעלי מקרקעין בייזום תכניות בניין עיר לדיור, תעסוקה ו/או מסחר וכיוצ"ב, החל משלב תכנון והגיית התכנית, דרך ההליכים המשפטיים לקידומן ולאישורן לרבות מתן מענה להתנגדויות, ועד לשלב הוצאת היתרי הבנייה. כמו כן, המשרד מייצג בעלי מקרקעין ויזמים בהגשת התנגדויות לתוכניות מתאר כוללניות ו/או לתכניות בניין עיר.

ליווי עסקאות מקרקעין – המשרד עתיר ניסיון בליווי בעסקאות מקרקעין מורכבות מיומן הראשון, ומעניק ייעוץ משפטי ועריכת הסכמי שיתוף, פיתוח, קומבינציה, ביצוע ומכר דירות ו/או שטחי מסחר/תעסוקה.

ליטיגציה – המשרד עתיר ניסיון בהופעות בפני בתי המשפט האזרחיים, המנהליים, בית המשפט העליון ובג"ץ, מופיע בפני גופי תכנון ומיסוי, וועדות תכנון ובנייה מחוזיות וארציות, וועדות ערר ועוד, ומייצג את לקוחותיו בהליכי ליטיגציה אזרחיים ומנהליים הקשורים לפרויקטים אותם הוא מלווה, לרבות הליכים לקבלת פיצויים או סעדים שונים בגין הפקעות ו/או אישורן של תכניות.

מיסוי מקרקעין – המשרד מטפל במגוון רחב של סוגיות הקשורות למיסוי מקרקעין, מלווה את עסקאות לקוחותיו ומתמחה בתכנוני מס יצירתיים המותאמים לצרכי הלקוח. המשרד אף מייצג בעררים והשגות כנגד רשויות המדינה בגין שומת היטל השבחה. המשרד אף ייצג לאחרונה בעלי קרקעות בהליך שהוביל לפרסומו של פסק דין תקדימי בנוגע להיטל השבחה שנקבע בערך גבוה לאין שיעור לעומת קרקע מקבילה, ולהורדה משמעותית של היטל ההשבחה הנדרש.

אולי יעניין אותך גם


שיפור במצב החברות בבורסה בתל אביב – רק 9.1% מהן עם הערות עסק חי בדו״חות 2017

נכון לסוף השנה החולפת נסחרו בבורסה 582 חברות
במהלך השנה נמחקו מהמסחר 24 חברות, ונוספו אליה 37 חברות

ביג דאטה ופרטיות – סיכונים ורווחים

"מידע הוא הדלק של המאה ה-21, ואנליטיקה היא מנוע הבעירה הפנימי"
פיטר סונדרגארד

ניהול נכון של אירועי חירום במפעלי תעשייה: לכבות את השריפה לפני שהיא פורצת – ד"ר עו"ד רות דגן ועו"ד חן תירוש, הרצוג פוקס נאמן ושות'

תארו את התרחיש הבא: מפעל תעשייתי מתכנן הרחבה של מתקן ייצור קיים. הוא מתקשר עם קבלן לצורך ביצוע עבודות תשתית למתקן. במהלך העבודות פוגע הקבלן בשוגג בצנרת שמובילה חומר מסוכן ושבטעות לא סומנה כנדרש. הפגיעה גורמת לדליפת חומר מסוכן המתפשט באזור ויוצר אירוע זיהום אוויר וריח בישוב שכן. כוחות חירום שמגיעים למפעל מבקשים מידע אודות החומר שדלף אולם המידע אינו זמין באופן מיידי בידי צוות החירום המפעלי. לאחר סיום האירוע וכנהוג במקרים כאלה, המשרד להגנת הסביבה מזמן את מנהלי החברה לשימוע, דורש לקבל את מסמכי התחקיר הפנימי ושוקל לפתוח בחקירה פלילית כנגד החברה ומנהלים בה. במקביל, תושבים מפעילים לחץ על המשרד בשל קרבתו ליישובם ופותחים בקמפיין ציבורי. בנוסף, השבתת המפעל לפרק זמן בעקבות האירוע גורמת לעיכוב באספקת סחורה ללקוחות, על כל המשתמע מכך.