BDI

אורי צפת משרד עורכי דין

דיני ירושה, צוואות ועיזבונות וגישור בסכסוכי ירושה

פרופיל

שנת הקמה 1977
כתובת דרך נמיר 29 (פינת רחוב דפנה 40), כניסה ב', תל אביב- ראה מפה
טלפון 03-6918356
פקס 03-6950741
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.zfat-law.co.il
   
   

מנהלים

אורי צפת, עו"ד מייסד וראש משרד, אורי צפת משרד עורכי דין

אורי צפת

עו"ד מייסד וראש משרד

אודות אורי צפת משרד עורכי דין


משרד עורכי דין אורי צפת הוקם לפני למעלה מ-44 שנה והוא נמנה עם המשרדים המובילים בארץ בתחום דיני הירושה. במסגרת זאת מטפל המשרד במגוון תחומי הירושה - עריכת צוואות, ניהול עיזבונות, תביעות בין יורשים ועוד. עו"ד צפת מייצג את לשכת עורכי הדין שנים רבות בוועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת, בכל הנוגע לדיני המשפחה והירושה. לאורך השנים עו"ד אורי צפת כיהן כיו"ר ועדת משפחה וירושה. גם היום, הינו יו"ר משותף של ועדת הירושה הארצית של לשכת עורכי הדין. לעורך הדין אורי צפת ניסיון משפטי רב ולזכותו תקדימים משפטיים רבים המשמשים הלכות משפטיות שנתנו בבית המשפט העליון ובתי משפט אחרים. לזכותו גם תיקוני חוק רבים כמו חוק יחסי ממון, צוואה הדדית, והקמת הרשם לענייני ירושה. מזה שנים הוא מדורג על ידי גלובס, BdiCode ו-100 Dun's כאחד המשרדים המובילים והבולטים בארץ בתחום דיני המשפחה והירושה.

עו"ד אורי צפת- מייסד וראש המשרד. בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. בעל הסמכה כמגשר של בתי המשפט בתחום דיני המשפחה, ובעל הסמכה כנוטריון מאז 1993. בנוסף, הינו בוגר קורס משא ומתן וכן קורס גישור של Harvard Law School שבמסצ'וסטס ארצות הברית. לצד פעילותו בכנסת, כנציג לשכת עורכי הדין בכל הדיונים הנוגעים לדיני משפחה, ירושה ודיני בתי דין רבניים, פעיל עו"ד צפת בלשכת עורכי הדין בנושאים רבים. במשך שנים רבות הוא בוחן מתמחים מטעם הלשכה וכן מארגן השתלמויות מקצועיות במסגרות שונות ועל כך זכה פעמים רבות להוקרה מטעם הלשכה בשל תרומתו לקידום החינוך והעמקת הלימוד בקרב עורכי דין ומשפטנים. בנוסף, משמש עורך הדין אורי צפת כמרצה לדיני ירושה במוסדות אקדמאיים, בלשכת עורכי הדין ובארגונים שונים. בעבר היה מרצה בבית הספר הראשון לטוענות הרבניות בישראל, כך שהטוענות הרבניות בישראל יכולות זוקפות את הידע המשפטי הראשוני שלהן. בהקשר זה כיהן כיו"ר ועדת בתי דין רבניים, וכן כיהן כדיין בבית הדין המשמעתי.

תחומי ההתמחות של המשרד
המשרד מתמחה במגוון תחומי הירושה, עריכת צוואות, התנגדויות לצוואות, תביעות בין יורשים, הסכמי חלוקת עיזבון, ניהול עיזבונות, מימוש עיזבונות ואיתור יורשים.
המשרד מתמחה בליטיגציה משפטית בתחום דיני הירושה, חקירת מומחים שונים, עדי צוואה ועוד.

ניהול הליכי התנגדות לצוואות וירושות
טבעה של צוואה, שהיא גורמת למאבקים פנימיים בתוך המשפחה. צוואה באה לשנות מכללי החלוקה השוויונית.

התמחות מיוחדת בביטולי צוואות
במסגרת הניסיון הרב שרכש בניהול התנגדויות לצוואה, התמחה עו"ד אורי צפת בחקירת מומחים רפואיים בנושאי אי כשירות קוגניטיבית, בחקירת מומחים להשוואת כתבי יד וחקירת עדי צוואה. לעו"ד צפת הצלחות רבות בנושא זה בזכות ידע אסטרטגי לניהול ההתנגדות לצוואה, ולזכותו פסקי דין המורים על ביטולי צוואות.
הליכי התנגדות לצוואה כוללים בין היתר חקירות עדים ומומחים, בעיקר מתחום הרפואה והגרפולוגיה, אך לא רק.
עורך הדין המטפל בהליך התנגדות לצוואה לאסוף חומר ראייתי רב, כגון מסמכים רפואיים שונים, אישורי בנק, דוגמאות שונות לחתימות ועוד, כדי להוביל לביטול הצוואה. איסוף ראיות הינה מומחיות יוצאת דופן.

התנגדות לירושה על פי דין
התנגדות לירושה על פי דין עלולה להתרחש כאשר אדם או כמה אנשים טוענים, כי היורשים שעתידים לקבל חלק מעיזבונו של המנוח, אינם היורשים החוקיים. לעתים, מופיעים לפתע ‘אחים’ חדשים, הטוענים כי המנוח/ה הם אביהם או אימם, או שבן הזוג אינו בן הזוג. על מנת להוכיח כי אכן יש עילה לביטול הירושה על פי דין, יש להתייעץ עם עו"ד מומחה בירושה, שיעזור לממש את רצונו של המנוח. לעו"ד אורי צפת מיומנות רבה בניהול הליכי התנגדות לצוואה והתנגדות לירושה על פי דין.

איתור יורשים
לעו"ד צפת ידע וניסיון רב באיתור יורשים וחקירת מומחים גניאולוגים.
צרו קשר עם המשרד לקבלת פרטים נוספים.

 

אולי יעניין אותך גם


לשון הרע ברשת הפייסבוק (עו"ד שלומי וינברג)

רשת הפייסבוק היא הרשת החברתית הפופולרית ביותר בעולם.

ניתוח BDi-FICO לדרוג האשראי הפרטי בעקבות משבר הקורונה: אין סכנה לקריסת שוק המשכתנאות המקומי בנוסח משבר 2008

בעקבות הקורונה: מספר המשכנתאות הבעייתיות זינק ב-67% ברבעון השלישי והוא עומד על 39,253 משכנתאות

עבירות מחשב פליליות – מאת עו"ד אלעד שאול משרד אלעד שאול ושות'

בשנים האחרונות ישנה עליה מתמדת במספר עבירות המחשב המבוצעות במדינת ישראל. חלקן מבוצעות על ידי אזרחים נורמטיביים לחלוטין ואף על ידי בחורים צעירים בעלי ידע נרחב בתחום הסייבר ואבטחת המידע. חלקן האחר מבוצע על ידי עברייני מרמה וארגוני פשיעה שהבינו את היתרונות הרבים שהעולם הווירטואלי מאפשר להם.

אתגר ההעברה הבין-דורית בעסקים משפחתיים עו"ד שלום הרשקוביץ – שותף במחלקת ניהול הון משפחתי ולקוחות פרטיים במשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'

על פי מחקרים אקדמיים, רק כ-30% מהעסקים המשפחתיים ממשיכים להתקיים לאחר העברתם לבני הדור השני. פחות מ-10% מהעסקים המשפחתיים ממשיכים להתקיים לאחר העברה נוספת לדור השלישי.
במילים אחרות, אם החליט מייסד עסק משפחתי להוריש את העסקים לילדיו, קיים סיכון ממשי, בהסתברות של 70%, שילדיו לא יזכו ליהנות מפירות העסק שהקים בעמל רב, וסיכון של כ-90% (!) שנכדיו לא יוכלו לעשות כן.