BDI

קבוצת תדהר - הכי טוב לעבוד

קבוצת הנדל"ן הפרטית הגדולה בישראל ובין החברות הבודדות שמטפלות בכל שרשרת הערך החל משלב הייזום, התכנון והרישוי, דרך השיווק והמכירות וכלה בבניית הנכס, בדק ואחריות. הקבוצה פועלת במספר תחומים: יזמות, בנייה וניהול של בתי מגורים, משרדים ומסחר בארץ ובעולם, התחדשות עירונית ועבודות גמר. קבוצת תדהר מציבה סטנדרט חדש של איכות, מקצוענות ומצוינות, שבזכותם הפכה לחברת הנדל"ן הראשונה והיחידה בישראל עד היום, שזכתה במקום הראשון בתחרות המצוינות בשירות של המרכז הישראלי לניהול.

פרופיל

שנת הקמה 1993
כתובת רח' התדהר 14, רעננה - ראה מפה
טלפון 09-7766111, 3604*
פקס 09-7766100
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.tidhar.co.il
פרופילים נוספים קבוצת תדהר | קבוצת תדהר
   

מנהלים

גיל גבע, יו"ר, קבוצת תדהר - הכי טוב לעבוד

גיל גבע

יו"ר

אריה בכר, נשיא הקבוצה דירקטור ומייסד, קבוצת תדהר - הכי טוב לעבוד

אריה בכר

נשיא הקבוצה דירקטור ומייסד

מארק וייסמן, דירקטור, קבוצת תדהר - הכי טוב לעבוד

מארק וייסמן

דירקטור

רוחה‭ ‬לוין, סגן יו"ר הדירקטוריון, קבוצת תדהר - הכי טוב לעבוד

רוחה‭ ‬לוין

סגן יו"ר הדירקטוריון

אודי שרביט, מנכ"ל, קבוצת תדהר - הכי טוב לעבוד

אודי שרביט

מנכ"ל

טל הרשקוביץ, משנה למנכ"ל ומנכ"ל תדהר בנייה, קבוצת תדהר - הכי טוב לעבוד

טל הרשקוביץ

משנה למנכ"ל ומנכ"ל תדהר בנייה

אודות קבוצת תדהר - הכי טוב לעבוד


האנשים שלנו הם הנכס הכי חשוב. אנחנו בתדהר מאמינים במערכות יחסים ארוכות טווח, המושתתות על אמינות, יושר, אכפתיות ואהבת אדם. במשך 28 שנה של עשייה, בנינו יחד, בתדהר, פסיפס אנושי מיוחד במינו, אשר אט אט ובהתמדה, יצר ארגון מיוחד, חכם, מנוסה ובעל ידע. ארגון ערכי, נחוש ומצטיין, בעל חזון רב כוח - כוחה של תדהר. יחד, מהווים האנשים של תדהר את ההון האנושי של הקבוצה, שאין אוצר גדול ממנו.

בזכות האנשים, הפכה תדהר לקבוצת הנדל"ן הפרטית, הגדולה והאיכותית בישראל ובין החברות היחידות שמלוות את הלקוח ממשרד המכירות, דרך הבנייה בפועל והאחריות לאורך שנים רבות לאחר הכניסה לדירה, ומעניקות לו כתובת אחת ו-100% ביטחון ושקט נפשי.
עד היום, נבנו על ידי אנשי תדהר למעלה מ-18,000 יחידות דיור ויותר מ-1.8 מיליון מ"ר של שטחי משרדים ומסחר בארץ ובעולם.

מובילים מצוינות
בתדהר, המצוינות היא נר לרגלנו. התרבות הארגונית בקבוצה, ההשקעה המתמדת בהון אנושי איכותי וההקפדה להקנות ערך מוסף לכל פעילות, הובילו את תדהר לרשימת מאה החברות שהכי טוב לעבוד בהן במשק הישראלי והשנה דורגה הקבוצה במקום 36 בקטגוריה זו.
בשנים האחרונות, מדורגת הקבוצה, בעשירייה הראשונה של חברות הנדל"ן הגדולות בישראל ע"פ דירוג CofaceBdi ו-DUNßS 100. נכון להיום, מועסקים בקבוצת תדהר כ-1,000 עובדים.
תדהר זכתה בשורה ארוכה של פרסים בזכות הישגיה הרבים והיחידה בישראל שזכתה בפרס הלאומי לאיכות ולמצוינות ע"ש יצחק רבין ז"ל. ב-2018 זכתה באות מצוינות עסקית בבנייה ובשנת 2019 זכתה במקום הראשון בתחרות המצוינות במשאבי אנוש, בקטגוריית תהליכי שינוי חוצי ארגון.

מובילים באפשרויות התעסוקה
הקבוצה, שנוסדה בשנת 1993, עוסקת תחת קורת גג אחת בייזום, תכנון, בנייה וניהול של בתי מגורים, משרדים ומסחר בארץ ובעולם, בהתחדשות עירונית ובעבודות גמר. בנוסף, מחזיקה תדהר במאות אלפי מ"ר של נכסים מניבים ומתחמי הייטק בין המובילים בישראל. אנו רואים במשאב האנושי את בסיס כוחה של תדהר – בסיס ההצלחה שלנו. תדהר היא בית מקצועי, חם ומאתגר למאות אנשים מסורים, שצמחו בקבוצה ומעצבים בכל יום מחדש את תרבותה הארגונית.
הפעילות המגוונת של תדהר, המחזיקה בכל שרשרת הערך ויכולות הקבוצה לקחת על עצמה מגה-פרויקטים – בניית שכונות שלמות, קמפוסים טכנולוגיים מתקדמים לצד פרויקטי בוטיק מוקפדים בסטנדרטים בינ"ל, מאפשרת לאנשי תדהר מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. כל זאת, בסביבת עבודה חדשנית ומעניינת המספקת ערך מוסף ומאפשרת השפעה על חייהם של לקוחות הקבוצה.

הערכים המובילים את תדהר
אנשי תדהר יצרו יחד תרבות ארגונית ערכית וייחודית המהווה את הבסיס לעשייה בכל תחומי פעילותה של הקבוצה. תרבות זו, הקרויה ‘רוח תדהר' נשענת על שורה של ערכי ייסוד – אמינות, מצוינות אישית וארגונית, עבודת צוות, מיקוד בלקוח, מחויבות לתוצאות, תכנון ועמידה קפדנית בלוחות הזמנים, היוצרים יחד את הזהות הגנטית שלה ומשמשים כמצפן ארגוני המסמן את דרכה.
ערכים אלה, בשילוב הסיסמה “בונים אמינות" מהווים את ה'אני מאמין' של תדהר ואת חזון הקבוצה אשר אנשיה מחויבים לה ודואגים ליישמה.

מובילים בהפיכת חזון למציאות
החזון של קבוצת תדהר:
להיות קבוצת הנדל"ן המובילה בישראל, בעלת פריסה גלובלית, המטפחת ערכי מצוינות וחדשנות ומהווה מודל לחיקוי • להיות חברה צומחת, רווחית ויציבה, המפתחת ומתגמלת את עובדיה ומהווה עבורם בית ומקור לעוצמה ולגאווה
לתרום לחברה, לסביבה ולכלכלה בישראל תוך מעורבות בקהילה, פיתוח מקומות עבודה ושיפור שיטות הבנייה והניהול.

מובילים בשירות
“בונים בתים שאנשים אוהבים" – תדהר רואה בלקוחותיה נכס מרכזי ושמה דגש על שירות וחווית לקוח: מענה מקיף ואדיב, שקיפות, תיאום ציפיות וכל זאת על מנת לייצר רק לקוחות מרוצים.
הקבוצה מפעילה מוקד שירות ייחודי, הפועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
פעילות זו זיכתה אותה בשורה ארוכה של פרסים. בין השאר, זכתה תדהר בשנת 2018, בפעם השישית, במקום הראשון בתחרות המצוינות בשירות של המי"ל.
מובילים ביצירת ארגון של מקצוענים – “מכללת תדהר"
“בונים ארגון של מקצוענים" – תדהר משקיעה רבות בלמידה, התפתחות מתמדת ובפיתוח אנשיה. הקבוצה הקימה את “מכללת תדהר", מכללה פנים ארגונית למקצועות הבנייה והנדל"ן אשר נוסדה מתוך רצון אמיתי לפתח ולהעשיר את אנשיה ולהכשירם כמקצוענים העומדים בחזית הענף. המכללה, ראשונה מסוגה בישראל, יצרה נורמות חדשות לאיכות ומקצוענות ומציעה קורסים והכשרות מקצועיות הפתוחים לכל אנשי הקבוצה ומאפשרים התמקצעות בתחומי הבטיחות, השלד, הגמר ועוד. כמו כן, תמצאו במכללה קורסי העשרה והרצאות אורח, דוגמת לימודי שפות (אנגלית, ערבית וסינית), ניהול, משא ומתן, מיומנויות תקשורת, מיינדפולנס, עזרה ראשונה לתינוקות ועוד.

מובילים בשביעות רצון העובדים
הקבוצה משקיעה מאמצים ותקציבים משמעותיים ברווחת העובד תוך חשיבה מתמדת כיצד להטיב עם העובדים. שביעות הרצון של אנשיה הינה בראש סדר העדיפויות של הקבוצה וזוכה לציונים גבוהים ביותר בסקרים פנים ארגוניים. האיתנות העסקית של תדהר, חוסן הקבוצה ויחסי העבודה הם משתנים המשפיעים ביותר בקרב שביעות רצון העובד. היא תומכת באנשיה, מעניקה להם יחס חם ושואפת ליצור בקרבם תחושה משפחתית עוטפת.
הקבוצה מעודדת את אנשיה בפיתוח אורח חיים מאוזן ובריא ודואגת להטבות שונות כגון: מנויים לחדרי כושר וסדנאות להפסקת עישון והרזיה. בנוסף, קבוצות כדורגל, כדורעף, כדורשת ואף להקה מוזיקלית נתמכות על ידי הקבוצה.
כמו כן, מקיימת הקבוצה אירועים חברתיים לאנשיה ובני משפחותיהם – הפנינג משפחות, טיול שנתי או נופש ועוד. כל זאת, על מנת לחזק את הקשרים ביניהם, לטפח את המחויבות ההדדית ולהגביר את תחושת השייכות.

מובילים בחדשנות
מיומה הראשון חרטה תדהר על דגלה את ערך החדשנות. בהיותה אחת מקבוצות הנדל"ן המובילות במשק הישראלי, רואה תדהר חשיבות עליונה ושליחות בקידום הענף והצעדתו אל עבר העתיד. הקבוצה משקיעה משאבים רבים בפיתוח שיטות תכנון, בנייה ואסטרטגיות ניהול חדשות ויעילות המאפשרות בנייה איכותית בלוחות זמנים קצרים. הקבוצה משלבת כוחות עם האקדמיה ועם סטרטאפים מעולמות תוכן שונים על מנת לייצר פריצות דרך טכנולוגיות ולהמשיך להוביל את הענף.
לפני כשנתיים הקימה תדהר את קהילת החדשנות, במסגרתה נבחרה קבוצה מתוך אנשי תדהר, ומטרתה להוביל מהלכי חדשנות חוצי ארגון ולבצע את קפיצת המדרגה הבאה. השנה אנחנו בסבב שני של תוכנית “המאיצים". בנוסף, הוקמה מערכת ‘החממה' – מערכת פנים ארגונית לקידום יזמות המשתמשת בחכמת המונים ובידע של אנשי תדהר על מנת לייעל תהליכים ולאפשר לאנשיה להיות מעורבים ולייצר אימפקט על תהליכים חדשים בקבוצה.
במהלך השנה האחרונה, משקיע הקבוצה גם משאבים רבים בקידום תחום הקיימות דרך שיתופי פעולה נרחבים באקו-סיסטם.

מובילים בתרומה למען הקהילה
תדהר רואה בתרומה לקהילה ובמעורבות אישית של אנשיה בנעשה במדינה ובחברה חלק בלתי נפרד מפעילותה ומעודדת את אנשיה להשפיע, ליצור שינוי ולקחת חלק בהתנדבות לקהילה.
הקבוצה לוקחת חלק בפרויקטים רבים דוגמת “גדולים מהחיים" ו"יד למצפור", מחלקת סלי מזון בסמוך לחגים ומשפצת דירות ורואה חשיבות בדאגה לרווחתה של הקהילה המקומית בכל שכונה שנבנית על ידה – שיפוץ מועדוניות לילדים, מעון לנשים מוכות ועוד. בנוסף, דואגת לשימור איכות הסביבה בשימת דגש על בניה ירוקה ע"י שימוש בחומרים ידידותיים, הימנעות מרבית מפגיעה בנוף והתחשבות בצרכי האוכלוסייה במקום.

 

אולי יעניין אותך גם


תובענות‭ ‬ייצוגיות‭ ‬בענייני‭ ‬נגישות‭: ‬הגיע‭ ‬הזמן‭ ‬לחשב‭ ‬מסלול‭ ‬מחדש- יגאל ארנון ושות' עורכי-דין

בשנים‭ ‬האחרונות‭ ‬מתחוללת‭ ‬בישראל‭ ‬מהפכה‭ ‬של‭ ‬ממש‭ ‬בתחום‭ ‬דיני‭ ‬הנגישות‭ ‬לאנשים‭ ‬עם‭ ‬מוגבלות‭. ‬בתוך‭ ‬שנים‭ ‬ספורות‭ ‬דיני‭ ‬הנגישות‭ ‬הוסדרו‭ ‬לראשונה‭ ‬במספר‭ ‬רב‭ ‬של‭ ‬חוקים‭ ‬ותקנות‭, ‬אלא‭ ‬שחלק‭ ‬מהוראות‭ ‬החקיקה‭ ‬גרם‭ ‬לתופעות‭ ‬בעייתיות‭ ‬אשר‭ ‬לא‭ ‬נצפו‭ ‬מראש‭.‬

מספר העסקים שנסגרו בישראל ב-2018 עומד על שיא כל הזמנים של 44.5 אלף

מגמת הגידול במספר העסקים שנסגרים בכל שנה נמשכת כבר עשור והגיע לשיא חדש
הנחמה – גם מספר העסקים החדשים שנפתחו היה גבוה יותר – כך שנטו נוספו למשק השנה 4.8 אלף עסקים חדשים