BDI

סופר-פארם (חנויות הרשת והמשרד המרכזי)

רשת דראגסטור קמעונאית

פרופיל

שנת הקמה 1978
כתובת רח' שנקר אריה 16, הרצליה פיתוח 4672516 - ראה מפה
טלפון 09-9725000
פקס 09-9725050
רשתות חברתיות
אתר החברה www.super-pharm.co.il
פרופילים נוספים סופר-פארם (חנויות הרשת והמשרד המרכזי)
   

מנהלים

ניצן לביא, מנכ"ל, סופר-פארם (חנויות הרשת והמשרד המרכזי)

ניצן לביא

מנכ"ל

ליאון קופלר, יו"ר, סופר-פארם (חנויות הרשת והמשרד המרכזי)

ליאון קופלר

יו"ר

אודות


סופר-פארם היא רשת הדראגסטור המובילה והגדולה בישראל. בסוף שנת 2018 הרשת מונה 240 סניפים הפרוסים מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום וכן סניפים נוספים בסין ובפולין. מחזור המכירות הרשת לשנת 2018 בישראל ובחו"ל נאמדות על כ-5.8 מילארד ₪.

רשת סופר-פארם הוקמה בישראל בשנת 1978 על ידי משפחת קופלר, אשר ייסדה בשנות ה-60 בקנדה, את רשת Shoppers Drug Mart, שהינה הרשת המובילה בקנדה. סופר-פארם הביאה גישה חדשנית לישראל וממשיכה לעמוד בחוד החנית של הקמעונות בישראל. סוד ההצלחה של סופר-פארם טמון בשיטות השיווק החדשניות שלה, בחוויית הקניה שהיא מעניקה ללקוחות וביכולת להסתגל למצבים משתנים ולתת מענה לצורכי הצרכנים. מעבר לכך, כוחה של סופר-פארם נובע מהפן האנושי שלה: 8,000 עובדים המהווים את הנכס העיקרי של סופר-פארם ומעניקים שירות מקצועי, יעיל ורגיש לכ-4.8 מיליון לקוחות בחודש.

סניפי סופר-פארם כוללים בתי מרקחת המשרתים את מבוטחי קופות החולים ולקוחות פרטיים ומציעים מגוון רחב של תרופות ומוצרי טבע. כל סניף כולל גם מחלקת קוסמטיקה שבה נמכרים מוצרי בישום, איפור וטיפוח של מגוון רחב של מותגים, מחלקת טואלטיקה ותינוקות. סופר-פארם הייתה הראשונה להציע כבר ב-1995 מותג פרטי בישראל, כיום נמכרים מוצרי Life במגוון רחב של מוצרי טואלטיקה, תרופות, ויטמינים ומוצרי תינוקות.

השנה השיקה סופר-פארם את מותג הקוסמטיקה MILUCCA, על פיתוחו עבדה עם צוות בינלאומי.

הזכיינים – שיטת העמית

סופר-פארם פועלת בשיטת זכיינות ייחודית. הזכיין מכונה עמית מנהל. העמית הוא בעל החברה המפעילה את הסניף, כאשר הרכוש הקבוע, הרישיונות והאשראי הכספי, כמו גם התמיכה השיווקית ותנאי הסחר – מגיעים מהמשרד המרכזי. שיטה זו ממריצה את העמית להצליח, מאפשרת מסלול התקדמות ומשיגה את התוצאות הטובות ביותר הן עבור סופר-פארם והן עבור עמיתיה. העמית על פי רוב מקודם מתוך הרשת לאחר שעבר הכשרה מקצועית וניהולית באקדמיית קופלר לקמעונאות.

המשפחה – ערך מרכזי

סוד צמיחתה של רשת סופר-פארם נעוץ בשורה של ערכים – מובילות, שירות, יושרה, שיטת העמית ומשפחה. ערך המשפחתיות מלווה את סופר-פארם מיום הקמתה, וגם היום, לאחר שצמחה והתפתחה, סופר-פארם היא בראש וראשונה משפחה, שאנשים נשארים בה שנים ארוכות ומבקשים להצטרף אליה הודות ליחס החם, לפרגון והתמיכה ולעבודת הצוות.

מסלול פיתוח קריירה

סופר-פארם מקפידה להציע לעובדיה מסלולי קריירה ארוכי שנים, ומרבית המנהלים ברשת צמחו בה לאורך השנים מתפקידים זוטרים ועד לעמדות ניהול: החל במנהלי משמרת, מנהלי מחלקות בסניפים ועד לעמיתים – אפשרות הקוסמת לרבים ומושכת אל החברה כוח אדם איכותי. בנוסף, מונה מטה החברה כ-285 איש, וגם בו מוצעים מגוון תפקידים. כל אחד מעובדי הרשת המיועד לתפקידי ניהול עובר הכשרות באקדמיית קופלר לקמעונאות – האוניברסיטה של סופר-פארם.

אקדמיית קופלר לקמעונאות – אוניברסיטה לעובדים

סופר-פארם משקיעה רבות בהכשרה, העשרה ופיתוח עובדיה באקדמיית קופלר לקמעונאות. פעילות האקדמיה הורחבה במהלך שנת 2011, והיא כוללת כיום 5 פקולטות מקצועיות, הפקולטה לניהול, הפקולטה לרוקחות, הפקולטה לשירות, הפקולטה לקוסמטיקה ופקולטה לאופטיקה. בכל פקולטה שלושה מסלולים מרכזיים – בסיסי, מתקדם ומסלול לקמעונאות בכירה.

במסלולים השונים מקבלים העובדים כלים שיסייעו להם להעניק את רמת השירות הגבוהה המאפיינת את הרשת, ידע בניהול, בקמעונות בתחום הפיננסי וכן הדרכות מקצועיות בנושאי רוקחות, קוסמטיקה ואופטיקה. במסגרת האקדמיה נערכים גם קורסים בשיתוף פעולה עם האוניברסיטאות המתקדמות בישראל. לדוגמא, קורס שנתי ללימודי המשך ברוקחות בשיתוף עם הפקולטה ללימודי רוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים.

תנאי העסקה ומדיניות רווחה

עובדי הרשת זוכים לשכר הוגן המשקף את התקדמותם ברכישת הידע, היוזמה, ההישגים, המקצועיות והאחריות של העובד. הרשת מציעה שעות עבודה גמישות הנובעות משעות הפתיחה הארוכות של הסניפים. הדבר הופך את הרשת מתאימה במיוחד לעבודה של אמהות, סטודנטים וצעירים. בנוסף, ברשת סופר-פארם פועלת תכנית רווחה, המעניקה הטבות לעובד ולבני משפחתו, וכן מקפידה הרשת לקיים אירועים חברתיים ברמת החנות, האזור וכלל הרשת.

סופר-פארם למען הקהילה

רשת סופר-פארם מאמינה במעורבות ובתרומה לקהילה, וככזו פועלת רבות לטובת ארגונים שונים הן ברמת הסניפים והן ברמת הרשת הארצית: אימוץ פנימיות, סיוע במחלקות ילדים בבתי חולים ועוד. בנוסף, מקיימת הרשת מדי שנה מספר התרמות לעמותות שונות, בהן האגודה לסוכרת נעורים, אשר ליאון קופלר יו"ר סופר-פארם הוא נשיאה, עמותת חיים, וראייטי, מרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית ועוד.

סופר-פארם: חברה שאוהבים לעבוד בה

סופר-פארם מקפידה לבדוק את מידת שביעות הרצון של עובדיה. בין השאר, החברה משתתפת בסקר שביעות הרצון בקרב העובדים שמקיימת CofaceBdi זה מספר שנים. ממצאי הסקר מלמדים כי שביעות הרצון של עובדי סופר-פארם גבוהה משמעותית מהממוצע במשק בכלל ובענף היא זוכה לציונים הגבוהים ביותר. האיתנות העסקית של סופר-פארם וחוסן החברה הם משתנה הזוכה לציון גבוה במיוחד בקרב העובדים כמו גם יחסי העבודה הנהוגים בסופר-פארם, ההווי ושעות העבודה הגמישות.

בתחרות של העמותה לניהול משאבי אנוש בישראל זכתה חברת סופר-פארם במקום ראשון בתחרות המצוינות במשאבי אנוש לשנת 2017 בקטגוריית העובד במרכז על התכנית "פיתוח והטמעת engagement בסופר-פארם". מדובר על תכנית מקיפה, מעמיקה וייחודית לקידום תחושת המחוברות של העובדים ברשת.

אולי יעניין אותך גם


הקרב על הבית : כתבה ממעריב על שוק הריהוט לבית

חברת המידע העסקי BDI בחנה את שוק הריהוט בישראל ומצאה כי שני שלישים מהחברות בענף נמצאות, בדרגת סיכון גבוהה שמשמעותה סיכוי ממשי לסגירת העסק. בחברה מסבירים, כי אחד הגורמים לעליית הסיכון הוא הירידה במספר הדירות המשוחררות, לשוק בעקבות מחיר למשתכן, שגוררת ירידה בביקוש מוצרי ריהוט. מתוך הכתבה של אלירן מלכי "הקרב על הבית" מעריב השבוע […]

דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות והמועצות המקומיות של CofaceBdi

בפעם השניה ברציפות – הרצליה היא בעלת היציבות הפיננסית הטובה בישראל מבין הערים הגדולות (מעל 40 אלף תושבים)

אייל ינאי מנכ"ל משותף ב CofaceBdi בראיון לערוץ הכנסת 2020

אייל ינאי מנכ"ל משותף ב CofaceBdi בראיון ל "פרלמנט צהריים"  מזל מועלם, ערוץ הכנסת