BDI

SodaStream

ייצור ושיווק מערכות ביתיות להכנת מים מוגזים במגוון טעמים

פרופיל

שנת הקמה 1903
כתובת ת.ד. 280 איירפורט סיטי 7015193 - ראה מפה
טלפון 03-9762323
פקס 074-7266868
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה / https://corp.sodastream.com
   

מנהלים

דניאל בירנבאום, מנכ"ל, SodaStream

דניאל בירנבאום

מנכ"ל

גלית צוקר, סמנכ"לית משאבי אנוש, SodaStream

גלית צוקר

סמנכ"לית משאבי אנוש

אודות


חברת SodaStream העולמית, פועלת ב 46- מדינות ברחבי העולם, מייצרת ומשווקת מכשירי הגזה ביתיים, בקבוקים רב פעמיים, ומגוון רחב של טעמים. הכנסות החברה ב 2017- הסתכמו בכ 2- מיליארד שקל, והרווח הנקי בכ 280- מיליון שקל. באוגוסט 2018 הודיעה חברת פפסיקו עלרכישת SodaStream ב 3.4- מיליארד דולר.

ערכי החברה
לחברה חמישה ערכים (גורמי הצלחה) המבטאים את ה-D.N.A המיוחד שלה, ובאים לידי ביטוי בכל פעולותיה. הערכים הם: אומץ עסקי, אופטימיות ואנרגטיות, יצירתיות, יוזמה ודחיפות ו-One SodaStream (שיתוף פעולה ושקיפות בין כלל יחידות הארגון). עובדי החברה מיישמים ערכים אלה במהלך עבודתם היומיומית, והנהלת החברה מקדישה לקידום כל אחד מהערכים האלה שבוע מיוחד, לדוגמה שבוע יוזמה ודחיפות (SodaNow Week). בשבוע זה נערכות פעילויות הממחישות כיצד ערך זה בא לידי ביטוי בפעילויות השונות של החברה, ואתר מיוחד מכנס את העובדים סביב הנושא. בנוסף, מוטמעים ערכים אלה בתהליכי הגיוס, במיתוג המעסיק של החברה ובתהליכי הערכת העובדים.
SodaStream הוקמה כבר ב-1903 ועם זאת התרבות הארגונית שלה ייחודית ודומה יותר לתרבות של סטארט-אפ חדשני מאשר לזו של ארגון מבוסס. הארגון ועובדיו מתאפיינים באווירה של עשייה מתוך תחושה של שליחות, מעורבות ואופטימיות.

משרדי החברה
Sodastream מעסיקה כ-3,000 עובדים מסביב לעולם. 2,000 מהם מועסקים במפעלי החברה באזור התעשייה עידן הנגב, וכ-100 עובדים במפעל באשקלון. לחברה ארבעה מפעלים (פלסטיק, הרכבות, מתכת, טעמים) ומרכז לוגיסטי חדשני. כ-700 עובדים מועסקים בתפקידים שונים במשרדי החברה בצפון אמריקה, באירופה, באוסטרליה, ביפן ובמדינות נוספות.
מטה החברה שמועסקים בו כ-250 עובדים עתיד לעבור ב-2019 למתחם חדש באזור התעשייה בכפר סבא. מחשבה רבה על סביבת העבודה מושקעת בימים אלה בעיצוב המבנה במטרה ליצור סביבת עבודה חדשנית ומעוררת השראה.

גיוון תעסוקתי
אחת החוזקות של Sodastream בישראל וברחבי העולם היא הגיוון התעסוקתי. החברה מעסיקה עובדים בעשרות מדינות בעולם, ממגוון דתות, מגזרים וגילאים, מבני נוער ועד עובדים שעברו את גיל הפרישה. כולם עובדים ביחד, בשיתוף פעולה ובכבוד הדדי. Sodastream גאה להיות המעסיקה הגדולה ביותר בדרום הארץ של האוכלוסייה הבדואית ושל העולים מאתיופיה. באתר להבים, למשל, הוקמו בית כנסת לצד מסגד וניתן לראות עובדים יהודים ומוסלמים מתפללים זה לצד זה. החברה פועלת גם לשילוב עובדים עם מוגבלויות בתפקידים שונים.

פיתוח הידע המקצועי
החברה משקיעה בפיתוח הידע המקצועי והמיומנויות של עובדיה במסגרת קורסים להכשרה, תוכניות הסמכה, קורסים למנהלים בדרג ביניים (מיומנויות ניהול),
וכן הדרכות לפיתוח מנהיגות. בנוסף עורכת החברה שבוע למידה ארגוני, תכנית מצטיינים (Soda Top), המארחת מרצים מתחומים שונים ומשתפת ידע בין היחידות השונות.

הערכת ביצועים
החברה מקיימת תוכנית מיוחדת להערכת אנשיה. בתחילת כל שנה מוגדרים לכל עובד יעדים הניתנים למדידה, ולפיהם ייבחנו ביצועיו. פעמיים בשנה נערך מפגש של העובד עם המנהל הישיר לשם קבלת משוב ותכנון התפתחותו המקצועית של העובד.

Soda Top
מדי שנה נבחרת קבוצת מצטיינים מקרב עובדי החברה המוזמנים לקחת חלק בתכנית Soda Top הגלובלית. התכנית מיועדת לדרג ביניים ומשלבת משתתפים מתחומים שונים ומדינות שונות שנפגשים למפגשי העשרה ולמידה מקצועית. הפרמטרים לבחירת המשתתפים הם תרומה מקצועית לארגון לצד התנהגות המבטאת את גורמי ההצלחה של SodaStream. לצד תוכנית המצטיינים, זוכים עובדים רבים להוקרה עבור תרומתם לארגון בעשייתם השוטפת.

שיפור חוויית העובד
SodaStream מכירה בכך שאנשיה הם הנכס היקר ביותר שלה, ומקדישה משאבים רבים לשיפור החוויה שלהם כעובדי החברה. מחלקת משאבי אנוש מובילה את הטיפול ברווחת הפרט ומסייעת לעובדים בהיבט האישי והתעסוקתי. החברה מפעילה קרן סיוע לעובדים במצוקה, והעובדים מוזמנים להיעזר בעת הצורך בשירותיה של עובדת סוציאלית.
מחלקת משאבי אנוש גם יוזמת ומארגנת אירועי תרבות חווייתיים לעובדים ולבני משפחותיהם, ומעניקה להם שי לרגל אירועים אישיים ומשפחתיים.
דגש מושם על תקשורת פנים ארגונית ואופן העברת המידע לעובדים. לשם כך יצרה החברה אפליקציה ייעודית SodaApp, באמצעותה מועברים מסרים לעובדים בשקיפות מרבית ובאופן מהיר ויעיל.
החברה מפעילה את התוכנית SodaLife, המאגדת תחתיה תכנית רווחה שנתית בשישה תחומים: בריאות ותזונה, כושר גופני, צמיחה אישית, קיימוּת, תרבות ופנאי ועתיד פיננסי.

אירועי חברה
SodaStream מקיימת בכל שנה שני אירועים המיועדים לעובדים כדי להכיר להם תודה על תרומתם להצלחת החברה, ואירוע אחד לעובדים ובני משפחותיהם. כל יחידה ארגונית יוצאת אחת לשנה ליום גיבוש (בהתאם לבחירת העובדים). בשנת 2017 השתתפו כל העובדים (כולל מחלקות מסוימות שהגיעו מחו"ל) ב"מסיבת מדבר" שנערכה בנגב. בשנת 2018 נערך בסופרלנד אירוע משפחות לכל עובדי החברה בישראל.
בחברה מתייחסים בכבוד ובהערכה לצרכים התרבותיים והדתיים של כל העובדים, מקפידים לכבד את מגוון העדות והדתות, ומקיימים חגיגות משותפות בחגים המרכזיים – ראש השנה, פסח, רמדאן, סיגד ונוביגוד.
החברה מייחסת חשיבות רבה לשמירה על קשר עם עובדיה הוותיקים גם לאחר שפרשו מעבודתם. החברה נוהגת להזמינם לאירועים חברתיים ולשלוח להם מתנות בחגים.

מוצרי החברה
העובדים נהנים ממוצרי החברה במחירים מיוחדים. כחלק מהתרבות הארגונית של SodaStream ומתוך אמונה כי עובדיה הם השגרירים הטובים ביותר שלה, כבר לאחר חודש עבודה בחברה מקבלים העובדים לשימושם האישי, ובחינם, מכשיר הגזה ביתי של SodaStream.

אולי יעניין אותך גם


מגמות בצוי הארכה לפטנטים בישראל – עו"ד טל בנד – (ש. הורוביץ ושות')

החוק הישראלי כולל הסדר, המאפשר הארכה של תקופת ההגנה לפטנטים בתחום התרופות והמיכשור הרפואי. תכליתו של צו הארכה היא פיצוי מסוים לחברות המפתחות תרופות, בגין התקופה שבה נרשם הפטנט אך טרם ניתן אישור השיווק לתכשיר המוגן על ידו, אך הודגש כי יש להקפיד להימנע מפיצוי יתר. (1) הארכה זו (עד 5 שנים מעבר ל-20 שנות […]

70 שנות עבודה: העסקים שהוקמו לפני המדינה

חנות כלי הבית שגולדה מאיר לא הסכימה לקבל ממנה מתנה, מוכר הפלאפל שהבריטים הסתלבטו עליו, המקום בו הרכיבו פעם ג'יפים ישירות מהקופסה ומוכר הפרוות שהסטודנטיות רדפו אחריו בשנות ה-50. צפו בארבעה בתי עסק שהוקמו לפני יותר מ-70 שנה – ופועלים גם היום