BDI

שוב ושות'

משרד עורכי דין

פרופיל

שנת הקמה 1957
כתובת רח' ויצמן 2, תל-אביב 6423902 - ראה מפה
טלפון 03-6942000
פקס 03-6942001
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.shoob.co.il
   

מנהלים

שמואל שוב, שותף מנהל, שוב ושות'

שמואל שוב

שותף מנהל

אודות


משרד שוב ושות' הנו אחד מהמשרדים הגדולים והמובילים בארץ בתחומי המקרקעין, התכנון והבנייה. מאז היווסדו על ידי עו"ד משה שוב, בשנת 1957, מספק המשרד ללקוחותיו סל שירותים משפטי מלא בכל מגוון היבטי מגזר המקרקעין, לרבות: ייצוג בעסקאות נדל"ן מורכבות וסבוכות; פיתוח נדל"ן; שינויי ייעוד הקרקע; מיסוי עירוני, מיסוי מקרקעין והיטלי השבחה; הפקעות; התדיינות משפטית בנושאי מקרקעין; תביעות על-פי סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה (פגיעות תכנוניות) ועוד.

שותפים נוספים

עו"ד נעמה שיף

עו"ד אביעד שוב

עו"ד מלי רוזנבלום

למשרד שוב ושות' מוניטין מעולה, ובין לקוחותיו ניתן למצוא רבות מהחברות ומפתחי הנדל"ן העצמאיים המובילים בישראל וכן חברות ניהול.
המשרד כולל 16 עורכי דין, 3 מתמחים ומחלקה המתמחה ברישום פרצלציות (הליכי איחוד וחלוקה) ובתים משותפים. המשרד הינו ייחודי בעומק המומחיות שלו בדיני מקרקעין בשלל צורותיהם השונות.
המשרד מעניק ללקוחותיו שירות וייצוג מלאים בכל שלבי העסקה, החל בבדיקת נאותות וייעוץ על היבטים אחרים של רכישת הקרקע, ההוצאה לפועל של העסקה, משא ומתן וניסוח של ההסכמים הרלוונטיים (לרבות יוזמות משותפות והסכמי מימון), דרך תהליך אישור תכנית להשבחת הקרקע, ביצוע אופטימיזציה לשימוש בנכס, וכלה בטיפול בעניינים מול הרשויות השונות, לרבות רשויות המס.
המשרד מייצג גם לקוחות בעסקאות קומבינציה ו/או סוגים אחרים של עסקאות נדל"ן לרבות הסכמים על פי תמ"א 38, ומסייע בליווי ברשויות בשינוי ייעוד של קרקעות. המשרד מלווה לקוחות בעסקאות מול קבלנים, מנהל משא ומתן ועורך חוזים מול דיירים, מטפל בכל העניינים הכרוכים בדיור מוגן ועוד.
המשרד מתמחה בליווי וסיוע לקידום אישור תכניות בניין עיר פשוטות ומורכבות וכן בטיפול באיגודי מקרקעין וחלוקת המקרקעין לבעלי הזכויות בהם לאחר הפשרת המקרקעין לבנייה, ובהליכים מורכבים הדורשים עבודה עם רשויות המס ורשויות התכנון העירוניות, והבנה של השווי האמיתי של המקרקעין.

לקוחות המשרד
בין לקוחות משרד שוב ושות' נמנים חברות נדל"ן ובנייה ציבוריות ופרטיות וכן חברות אחרות, גופים מוסדיים, בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, לקוחות מהמגזר החרדי, ולקוחות פרטיים רבים.

טיפול בסוגיות מקרקעין סבוכות
לאורך השנים טיפל המשרד בסוגיות סבוכות בנושא המקרקעין, כגון:
• שטחי מקרקעין נרחבים ומרובי בעלים במערב ראשון לציון, בת-ים, עבר הירקון, פי גלילות, מתחם סומייל (שקם תל אביב), נתניה, הגוש הגדול ועוד.
• ניהול תביעות פיצויים כנגד רשויות התכנון והבנייה בשל פגיעה הנובעת מאישורה של תכנית בנין עיר (סניף 197) או הפקעה.
– טיפול בנושאי היטלי השבחה
– ליווי וטיפול בעריכת הסכמי פיתוח
– הליכי פירוק שיתוף מורכבים

ייצוג בכל הערכאות
משרד שוב ושות' מייצג את לקוחותיו בכל הערכאות שרלוונטיות בתחום המקרקעין, לרבות: ועדות מקומיות, ועדות ערר בנושא תכנון ובנייה, ועדות מחוזיות לתכנון ובנייה, המועצה הארצית לתכנון ובנייה, וכל יתר מוסדות התכנון. המשרד מייצג לקוחות בבתי המשפט האזרחיים והמנהליים ובית המשפט העליון.

תקדימים משפטיים
במהלך השנים הצליח משרד שוב ושות' להגיע לפסיקות תקדימיות רבות בתחום המקרקעין, שביניהן:
• פסק הדין בעניין חממי נגד הוועדה המקומית ראשון לציון, שבו קבע בית המשפט העליון לראשונה כי במסגרת תביעת פיצויים בגין אישור תכנית בניין ערים שפוגעת בבעל הקרקע – אין להפחית 40% מסכום הפיצוי, כפי שהיה נהוג עד מועד הפסיקה. פסק דין זה חולל מהפכה של ממש בתחום הפיצויים בגין אישור תכניות פוגעות. פסק הדין אושר מחדש במסגרת דיון נוסף בפני 5 שופטים בבית המשפט העליון.
• החברה להפצת פרי הארץ נגד המועצה המקומית כפר סבא – תביעת פיצויים, שבה הוגדרה לראשונה מה מהווה פגיעה “סבירה" שמעבר לה על הרשויות לפצות את בעלי המקרקעין.
• הורוביץ נגד ועדה מקומית רעננה – המשרד ייצג את הורוביץ בפסק הדין שנדון בבית המשפט העליון, בפסק דין שכיום מהווה את הפסיקה המנחה שמגדירה את “סבירות" הפגיעה שאינה דורשת פיצוי.
• הר נגד הוועדה המקומית נתניה – פסק דין שניתן על-ידי בית המשפט העליון ובו נקבע פיצוי בגין הקפאת מקרקעין למשך שנים על-ידי תכניות פיתוח שונות, ולראשונה נקבע היקף הפיצוי תוך הסתכלות על תכניות שונות וראייתן כתוכנית אחת לצורך חישוב הנזקים.
• בנק מסד נגד מדינת ישראל – בו קבע לראשונה בית המשפט העליון כי הבעלים שאדמתו הופקעה זכאי לקבל פיצוי בגין אובדן דמי חכירה עד למועד שבו מדינת ישראל מעניקה את הפיצוי.
• בנייני ישקו נגד מדינת ישראל – בו פסק בית המשפט העליון כי מנהל מקרקעי ישראל אינו זכאי לתשלום דמי היתר בעת העברת זכויות בנייה בין מגרשים שונים.
• משה שוב נגד הועדה המקומית לתכנון ולבניה בני ברק – החלטה שניתנה על ידי ועדת הערר המחוזית במסגרתה בוטלו תנאים לפי ס' 77 ו-78 שפרסמה הועדה המקומית לתכנון ולבניה בני ברק המתנים הוצאת היתרי בניה לתמ"א 38 בהקצאת שטח ציבורי בקומת הקרקע של המגרשים.
• יצחק בן ארצי ו-82 אח' נגד מדינת ישראל – הליך במסגרתו הופסקה אחזקת המדינה במקרקעי העותרים מכח צווים שהוצאו בהתאם לתקנה 125 לתקנות ההגנה (שעת חירום) 1945.
• הקדש קרן עזרה ע"ש יעקב הייטנר נגד שר האוצר ואח' – במסגרתו קבע בית המשפט העליון כי יש לשום פיצויי הפקעה בגין "דמי חכירה אבודים" על פי דמי שכירות רעיוניים הנגזרים משוויה המשתנה של הקרקע. ועוד…
• דיבון נ' ועדה מקומית פתח תקווה – במסגרתו נדונה הבית המשפט העליון הפטור לדירת מגורים לבעלי קרקע שמבצעים בניה ומתגוררים בה.
• ועדה מקומית לתו"ב בתל-אביב נ. נוף ים כחול לבן בע"מ – בית המשפט המחוזי קבע, כי שימוש חורג מהיתר לא מהווה אירוע מס עצמאי בגינו יש לחייב היטל השבחה, אלא אירוע מימוש זכויות בלבד, כך שככל שהיה לפני כן מימוש בדרך של מכר, במסגרתו שולם חוב היטל ההשבחה, לא ניתן יהיה לחייב פעם נוספת בהיטל השבחה.

אולי יעניין אותך גם


דיני הבחירות 2019 – חוק התעמולה ואחריות פלטפורמות תוכן – AYR – עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'

"נדגמת להשתתף בסקר מיוחד". נדמה כי מספר הודעות ה-SMS הדומות שנשלחו לאזרחי ישראל במסגרת בחירות 2019 עבר את גבול הטעם הטוב. לחברות הסקרים (ולמי שמזמין אותם) זוהי דרך נוחה ומהירה להגיע לרחשי ליבו של הבוחר הישראלי – אך זו גם פלטפורמה נוחה להטיית סקרים והשפעה על קבלת החלטות הבוחרים אם הסקרים לא כוללים את כל המפלגות העומדות לבחירה. יו"ר ועדת הבחירות החליט להילחם בכך. בהחלטה שנתן ביום 26.3.19, קבע כי חברות התקשורת עלולות להיות אחראיות בגין הפצת הודעות כאמור על ידי משתמשיהם, כולל משתמשי קצה שאינם לקוחות ישירים שלהם אם לא יסייעו לחשוף את שמות השולחים.

חוקיותה של הזכות להכרזה על סכסוך עבודה – בנימין (בני) מ. כהן ושות'

הזכות להכרזה על סכסוך עבודה אינה רק זכות חוקית המעוגנת בסעיף 5 לחוק יישוב סכסוכי עבודה, תשי"ז – 1957. זוהי זכות עם היבטים חוקתיים מובהקים. וחוקתיותה משפיעה גם על פרשנות הזכות החוקית של הכרזה על סכסוך עבודה.
ההכרזה על סכסוך עבודה הינה הביטוי הממשי והמוחשי של זכות ההתארגנות, הזכות למשא ומתן קיבוצי, הזכות לשביתה, הזכות לכבוד והזכות לעבוד.