BDI

שיכון ובינוי בע"מ

בנייה, נדל"ן, תשתיות, זכיינות, אנרגיה וסביבה בישראל וברחבי העולם

פרופיל

שנת הקמה 1924
כתובת רח' הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000- ראה מפה
טלפון 03-6300000
פקס 03-6301595
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.shikunbinui.com
   

מנהלים

מוסא נחלה, מנכ"ל שיכון ובינוי - אס.בי.איי. תשתיות בע"מ, שיכון ובינוי בע"מ

מוסא נחלה

מנכ"ל שיכון ובינוי - אס.בי.איי. תשתיות בע"מ

משה לחמני, מנכ''ל, שיכון ובינוי בע"מ

משה לחמני

מנכ''ל

תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, שיכון ובינוי בע"מ

תמיר דגן

מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן

גיא דבורין, מנכ"ל שיכון ובינוי יזמות נדל"ן חו"ל, שיכון ובינוי בע"מ

גיא דבורין

מנכ"ל שיכון ובינוי יזמות נדל"ן חו"ל

אהוד דנוך, מנכ"ל שיכון ובינוי סולל בונה - תשתיות, שיכון ובינוי בע"מ

אהוד דנוך

מנכ"ל שיכון ובינוי סולל בונה - תשתיות

אלון רווה, מנכ"ל חטיבת הזכיינות, שיכון ובינוי בע"מ

אלון רווה

מנכ"ל חטיבת הזכיינות

נבות בר, מנכ"ל שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, שיכון ובינוי בע"מ

נבות בר

מנכ"ל שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת

אודות


קבוצת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון הינה קבוצת התשתיות והנדל"ן המובילה בישראל. הקבוצה החלה את דרכה כחברת פועלים ביישוב היהודי בשנת 1924 עוד לפני קום המדינה, והייתה לאחד הגורמים המשמעותיים ביותר בבניין המדינה, עם מעורבות בפרויקטי התשתיות הגדולים ביותר בישראל. בין השאר לקחה שיכון ובינוי חלק בבנייתם ובהקמתם של פרויקטים לאומיים רבים כמו משכן הכנסת, הכור בדימונה, תחנות הכוח רוטנברג בנהריים, אורות רבין בחדרה ורידינג בתל-אביב, נמלי אשדוד וחיפה, בתי חולים, קמפוסים בכל האוניברסיטאות, כבישים ומחלפים, קריית החינוך של משטרת ישראל בבית-שמש, בניית והפעלת בניין מבקר המדינה ומבני משרדי ממשלה נוספים בקריית הלאום שבירושלים ובקרייה בתל-אביב, היכל חדש לבתי המשפט בתל-אביב, הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, כביש 6 (חוצה ישראל), מנהרות הכרמל, מתקן התפלת מי ים בחדרה, הקמת מתקנים סולאריים ומתקני אגירה שאובה, מגדל הרופאים בבית החולים איכלוב ועוד.

שיכון ובינוי בע"מ

 


תחום עיסוק
בנייה, נדל"ן, תשתיות, זכיינות, אנרגיה וסביבה בישראל וברחבי העולם

שנת יסוד 1924


ב-1958 הייתה שיכון ובינוי אחת הקבוצות הישראליות הראשונות אשר הקימו פעילות מחוץ לגבולות ישראל, וכיום שיכון ובינוי הינה קבוצה גלובלית הפעילה בכ-20 מדינות ב-4 יבשות. הקבוצה מעורבת במגה פרויקטים בהיקפים כספיים של מיליארדי דולרים ברחבי העולם, ברמת מורכבות גבוהה ותוך הקפדה על סטנדרט ביצוע גבוה ביותר. פעילות הקבוצה נחלקת לשלוש אבני בניין מרכזיות – (1) פעילות הקבלנות העולמית (לרבות ישראל), (2) ייזום נדל"ן למגורים (בישראל ובחו"ל) ו-(3) פרויקטים ונכסים מניבים אחרים (IGAs). בפעילות הקבלנות מתמקדת הקבוצה, באמצעות חברות בת, בהקמה של כבישים, גשרים, מבני ציבור, הקמת תחנות כוח, פרויקטים סולאריים ומתקני הידרו, הקמת שדות תעופה, פרויקטים מסילתיים ותשתיות נוספות בישראל, באפריקה וכן בצפון, מרכז ודרום אמריקה. זרוע ייזום הנדל"ן למגורים של הקבוצה עוסקת בייזום, השבחה ובפיתוח קרקעות ובהקמת שכונות למגורים עבור משפחות בישראל, ובחמש ערי בירה במרכז אירופה – פראג, ורשה, בלגרד, בודפשט ובוקרשט. תחום משמעותי נוסף בו היתה קבוצת שיכון ובינוי חלוצה הינו ייזום והקמת פרויקטי תשתיות בשיתוף המגזר הפרטי (Public Private Partnership – PPP) דוגמת כביש 6, מנהרות הכרמל, מרכז ההדרכה של משטרת ישראל ומתקן ההתפלה בחדרה. כיום, זרוע פעילות הפרויקטים ונכסים מניבים אחרים מקדמת פרויקטים רבים ברחבי העולם בתחום זה. הקבוצה עוסקת בייזום, הקמה, מימון, בעלות והפעלה של מיזמי ענק במודלי מימון שונים, בתחומי הכבישים, האנרגיה, מבני ציבור, התפלת מים וסביבה. כמו כן, לקבוצת שיכון ובינוי פעילות בתחום הנדל"ן המניב – הן בתחומי המסחר בישראל ובמרכז אירופה והן באמצעות אחזקה בקבוצת ADO שלה פעילות נדל"ן מניב למגורים בברלין. התמות האסטרטגיות העקרוניות של קבוצת שיכון ובינוי הן להפוך להיות קבוצה גלובלית במלוא מובן המילה, להמשיך בגיוון פעילויות הקבוצה הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינת תחומי הפעילות ולצמוח באופן אחראי ומושכל לטובת בעלי המניות.
סך הכנסותיה של הקבוצה הסתכמו בשנת 2016 בסכום כולל של 5.4 מיליארד שקל. הרווח הנקי של שיכון ובינוי הגיע באותה שנה לכדי 480 מיליון שקל.

חזון של קיימות

כחלק מקבוצת אריסון, אימצה שיכון ובינוי כחזונה את תפיסת הקיימות (Sustainability): "להיות קבוצה עסקית מובילה היוצרת סביבת חיים בת-קיימא ומתקדמת בארץ ובעולם, למעננו ולמען הדורות הבאים". היכולת של הקבוצה לצמוח ולהתחדש לאורך השנים נשענת על שתי תמות מרכזיות: הראשונה היא ההכרה בכך שפעילותה של הקבוצה משפיעה על אנשים רבים לאורך דורות שלמים. השנייה היא יכולתה של הקבוצה "לראות מעבר לאופק" ולהתאים את עצמה לסביבת החיים המשתנה. חזון הקיימות מסייע לקבוצה להמשיך ולפעול לאורן של התמות הללו. בפעילויות הקבוצה נשקלים לצד השיקולים העסקיים-כלכליים גם שיקולים סביבתיים וחברתיים, זאת מתוך תפיסה שפעילות בתחום הקיימות מייצרת ערך כלכלי אמיתי. דגש מיוחד ניתן בתכנון ובביצוע כל פרויקט לשמירה על איכות הסביבה ולמזעור ותיקון נזקים אפשריים מתהליך הבנייה. הקבוצה אימצה תקנים מתקדמים של בנייה בת-קיימא, מעורבת בפרויקטים בתחומי האנרגיה המתחדשת והמים ושמה דגש על התנהלות בשקיפות ותוך שיתוף מחזיקי עניין ועוד. בנוסף, שיכון ובינוי מקיימת פעילות ענפה בתחום קשרי הקהילה. שיכון ובינוי מפרסמת דו"חות אחריות תאגידית (בשפות הפעילות העיקריות של הקבוצה – עברית, אנגלית וספרדית) הסוקרים את עיקר פעילויותיה בנושאים הנוגעים לתחום הקיימות והסביבה.

גישת שיכון ובינוי לקיימות זכתה להכרה מצד הקהילה העוסקת בהגנה על הסביבה בישראל ובעולם. בשנת 2013 העניק "חיים וסביבה", ארגון הגג של הארגונים הירוקים בישראל, לקבוצת שיכון ובינוי את אות "הגלובוס הירוק". בשנים 2016 ו-2017 זכתה קבוצת שיכון ובינוי בדירוג "פלטינה פלוס" במדד "מעלה" לאחריות תאגידית, הדירוג הגבוה ביותר הקיים. שיכון ובינוי דורגה במקום הראשון בדירוג "החברות שהכי טוב לעבוד בהן" של BDI בסקטור הנדל"ן והבנייה בשנים 2013-2017.

זרועות פעילויות הקבוצה

שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות היא הזרוע הביצועית-קבלנית של שיכון ובינוי בתחומי ישראל. החברה נוסדה בשנות ה-20 של המאה הקודמת בשם ״המשרד לעבודות ציבוריות״. החברה מבצעת פרויקטים מורכבים של הנדסה אזרחית והיא שותפה בהקמתם של פרויקטים מסוג BOT ו-PPP. סולל בונה מתמחה בתחומי הבנייה וההנדסה, הכבישים והתשתיות, בניית גשרים, מחלפים, נמלים וארובות, עבודות תת-קרקעיות, מנהור וארובות, הקמת מפעלים ובתחומי הלוגיסטיקה והעבודות הגיאוטכניות. סולל בונה תשתיות משמשת גם כקבלן לביצוע עבודות ממשלתיות. לחברה מפעלים לייצור בטון, אספלט ואלמנטים טרומיים.

שיכון ובינוי אמריקה (SBA) – בשנת 2016 קיבל דירקטוריון הקבוצה החלטה אסטרטגית על מיקוד פעילות הקבלנות בדגש גיאוגרפי. כתוצאה מהחלטה זו הוקמה יחידה קבלנית חדשה אשר תתמקד ביבשת אמריקה ותהיה זרוע הביצוע של הקבוצה בצפון אמריקה ובאמריקה הלאטינית. פעילות היחידה תבוצע הן באופן עצמאי והן בשיתוף פעולה עם יחידות הייזום בתחומי התשתיות של הקבוצה – יחידת הזכיינות וחברת האנרגיה.

שיכון ובינוי אס.בי.איי. תשתיות בע"מ (SBI (Shikun & Binui Infra-structure Ltd. היא זרוע התשתיות הבינלאומית של קבוצת שיכון ובינוי לביצוע פרויקטים באפריקה ושורה של פרויקטים בענפי ההנדסה האזרחית, הפיתוח והבנייה. החברה נוסדה בשנת 1958 ופועלת כקבלן מבצע, משתתפת בפרויקטים מובילים ומוציאה לפועל פרויקטים של עבודות הנדסה אזרחית, לרבות סלילת כבישים ובניית גשרים, עבודות בניין, מפעלי מים ושפכים, טלקומוניקציה, תחנות כוח הידרואלקטריות ותרמיות, מחצבות ומפעלים לעיבוד תערובות ועוד. משרדיה הראשיים ממוקמים בשוויץ. מוקדי הפעילות העיקריים שלה הם במערב-אפריקה (ניגריה, חוף השנהב, גאנה, טוגו ובנין), מזרח-אפריקה (אוגנדה, קניה, מוזמביק וטנזניה), במרכז אירופה (רומניה) ובאסיה (אזרבייג'ן).

שיכון ובינוי נדל"ן היא זרוע יזמות הנדל"ן של קבוצת שיכון ובינוי בתחומי מדינת ישראל, וחברת הנדל"ן המובילה בארץ. החברה נוסדה בשנת 1933 (תחת השם "שיכון עובדים") ומאז כבר בנתה קרוב ל-200,000 יחידות דיור במדינת ישראל. פעילותה כוללת ייזום של פרויקטים לבנייה למגורים המיועדים למכירה, לרבות רכישה, תכנון, השבחה, פיתוח ומכירה של קרקעות שבבעלות הקבוצה. פעילותה של החברה כוללת גם ייזום פרויקטים לבנייה של נדל"ן מניב כמבני משרדים, מבנים לתעשייה ומרכזים מסחריים דוגמת קניונים, המיועדים להפקת הכנסות משכירות ומהשבחתם עד למועד מכירתם.

שיכון ובינוי יזמות נדל"ן חו"ל (Real Estate Development) RED היא זרוע יזמות הנדל"ן הבינלאומית של קבוצת שיכון ובינוי. החברה נוסדה בשנת 2001 והיא פועלת ממשרדה הראשי שבאמסטרדם בייחוד בערי הבירה של פולין, צ'כיה, סרביה, רומניה והונגריה. החברה מתמחה בייזום של פרויקטים לבנייה למגורים וגם שלא למגורים, המיועדים למכירה ו/או השכרה וכן בהחזקה של נכסים מניבים המיועדים להפקת הכנסות משכירות ו/או להשבחתם בדרך של שינוי ייעוד ו/או ייזום פרויקטים במקומם.

שיכון ובינוי זכיינות (Concessions) היא החטיבה בשיכון ובינוי שמתמחה בייזום, פיתוח, מימון והוצאה לפועל של פרויקטים מסוג Public Private Partnership – PPP?בארץ ובעולם בתחומי התחבורה, ההתפלה, המים, האנרגיה והתשתיות החברתיות. החברה פועלת מאז שנת 1995.

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת היא זרוע האנרגיה של קבוצת שיכון ובינוי. מאז הוקמה החברה בשנת 1965 היא עוסקת בייזום, תכנון, הקמה והפעלה של מתקנים לייצור חשמל בישראל ובחו"ל, מתקנים על בסיס גז טבעי ועל בסיס אנרגיה מתחדשת, לרבות אנרגיה תרמו-סולארית ואנרגיה סולארית פוטו-וולטאית. שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מתמחה הן בייזום עצמאי והן בשיתוף עם המגזר הציבורי (בפרויקטים מסוג PPP).

איי.די.או (ADO) עוסקת בעיקר ברכישה, החזקה, ניהול והשכרה של בנייני מגורים בברלין, גרמניה. לחברה פורטפוליו של כ-20,000 דירות למגורים ונכסי מסחר בברלין, והיא שחקן הנדל"ן המניב למגורים המוביל בברלין. ADO נמצאת בתנופת צמיחה כאשר בשנת 2015 השלימה ADO Properties, חברת הבת, הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בבורסה של פרנקפורט. בשנת 2016 ביצעה ADO Properties גיוסי הון בסכום כולל של כ-300 מיליון אירו ובשנת 2017 גייסה אג"ח בסכום של 400 מיליון אירו. מקורות המימון משמשים את החברה להרחבת הפעילות ולהמשך צמיחה.

כתובת רח' הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000    טל' 03-6300000    פקס 03-6301595    דוא"ל [email protected]    אתר www.shikunbinui.com
חפשו אותנו גם ב-  shikun.binui


שיכון ובינוי אס.בי.איי. תשתיות בע"מ
Shikun & Binui – S.B.I. Infrastructure Ltd.

 


תחום עיסוק
בנייה, תשתיות ופיתוח מיזמי הנדסה אזרחית בעולם

שנת יסוד 1958


שיכון ובינוי אס.בי.איי. תשתיות בע"מ (SBI (Shikun & Binui Infrastructure Ltd היא זרוע התשתיות הבינלאומית של קבוצת שיכון ובינוי לביצוע גלובלי של פרויקטים בענפי ההנדסה האזרחית, הפיתוח והבנייה מחוץ לגבולותיה של מדינת ישראל. החברה פועלת כקבלן מבצע, משתתפת בפרויקטים מובילים ומוציאה לפועל פרויקטים של עבודות הנדסה אזרחית לרבות סלילת כבישים ובניית גשרים, עבודות בניין, מפעלי מים ושפכים, טלקומוניקציה, תחנות כוח הידרואלקטריות ותרמיות, מחצבות ומפעלי אספלט.

משרדיה הראשיים של החברה ממוקמים בשווייץ. מוקדי הפעילות העיקריים שלה הם במערב-אפריקה (ניגריה, חוף השנהב, גאנה, בנין וטוגו), מזרח-אפריקה (אוגנדה, קניה, טנזניה ומוזמביק), מרכז אמריקה (גואטמלה), דרום אמריקה (קולומביה), מרכז אירופה (רומניה), אסיה (אזרבייג'ן) וצפון אמריקה (ארצות הברית).
שיכון ובינוי אס.בי.איי. תשתיות מאורגנת כקבוצת אחזקות גמישה ובעלת בסיס כלכלי חזק, דבר שמאפשר לה להוציא לפועל מיזמים משותפים ולהשתתף בפרויקטים מובילים ברחבי העולם. החלק המהותי בפעילויות החברה מתמקד ב-TURN KEY PROJECTS, במסגרתם היא אחראית על פרויקט על כל היבטיו ובכל שלביו, החל מבדיקות היתכנות, דרך תכנון ראשוני ומפורט ואופטימיזציה תוך שילוב טכנולוגיות מתקדמות, ביצוע עבודות עפר, ניקוז, בנייה וסלילה, רכישה והתקנת ציוד, וכלה בהשלמת הפרויקט והעברת האחריות עליו ללקוח.
שיכון ובינוי אס.בי.איי. תשתיות בע"מ וחברת הבת הגדולה שלה SBI INTERNATIONAL HOLDINGS AG – שווייץ מתמחות בתחומים הבאים:
• עבודות ציבוריות, כבישים, כבישים מהירים וגשרים
• תחנות כוח
• מפעלי מים ושפכים
• מבני ציבור ומגורים
• תשתיות טלקומוניקציה
• מחצבות ועיבוד חומרים לייצור תערובות אספלט

להלן מספר דוגמאות של מקצת מהפרויקטים של אס.בי.איי. לפי חלוקה לתחומי הפעילות:

עבודות ציבוריות, כבישים, כבישים מהירים וגשרים:
פרויקט הקמה והפעלה של כביש אגרה בקולומביה

הפרויקט כולל מימון, שיקום, בנייה, שדרוג, הפעלה ואחזקה של כביש אגרה למשך לפחות 25 שנה .אורכו הכולל של הכביש 154 ק"מ והוא מחולק ל-5 מקטעים.

פרויקט כביש Katosi באוגנדה
פרויקט לשיקום ושדרוג כביש באורך 74 ק"מ. עלות הפרויקט 77,800 מיליון דולר. העבודות החלו בשנת 2015 ומתוכננות להסתיים בסוף שנת 2017.

גשר על נהר ה-Benue בניגריה
בניית גשר באורך 1,970 מטר הכולל כביש דו-מסלולי דו-כיווני (שני גשרים מקבילים). עלות הפרויקט 240 מיליון דולר. סיום עבודות משוער ב-2018.

תחנות כוח:

• תחנת כוח הידרואלקטרית oxec- II בגואטמלה להפקת 60 מגה וואט חשמל. פרויקט המשך לתחנת כוח oxec- I, כולל הטיית נהר, הקמת סכר בטון אינטגרלי, חדר מכונות ומערכות אלקטרו-מכאניות שנבנו תוך כדי הטיית הנהר בעזרת שיגומי פלדה. סיום משוער בחודש אוקטובר 2017. עלות הפרויקט 83 מיליון דולר.
• תחנת כוח הידרואלקטרית Xacbal בגואטמלה לייצור 94 מגה וואט חשמל. זהו פרויקט פיקוח, עיצוב, אספקה ובנייה. העבודות כללו הובלה, הקמת מאגר מלאכותי, סלילת דרכי גישה, עבודות מיגון, בניית צינור לחץ, הקמת תחנת הכוח והקמת תחנת משנה (חוזה EPC). עלות הפרויקט 111,286 מיליון דולר. ההקמה הסתיימה ביוני 2010.

מפעלי מים ושפכים:

חברת SBI מציעה שירותי הנדסה, אספקה, בנייה וניהול של פרויקטים מורכבים בכל מיזם הקשור באספקה וטיפול במי שתייה. אלה כוללים: פיתוח מקורות מים, הקמת סכרים, מנהרות, מאגרי מים, מגדלים ובריכות לאגירת מים, כמו כן גם מערכות הולכה הכוללות צינורות ומתקני שאיבה. לחברה ניסיון רב במערכות לניקוז שפכים הכולל תכנון, הקמה והפעלה של מתקנים ומפעלים לטיפול במים ובשפכים.

תשתיות טלקומוניקציה:

עיקר פעילותה של החברה בהקמת ובפרישת תשתיות טלקומוניקציה חדשניות מתבצעת במדינות מתפתחות.

מחצבות ועיבוד חומרים לייצור תערובות אספלט ובטון:

על מנת להבטיח שחומרי הגלם בהם משתמשת SBI בפרויקים שלה יהיו באיכות גבוהה, החברה פעילה גם בתחומים המשיקים לתחום התשתיות: מחצבות, מפעלי גריסה לייצור אגרגטים, מפעלים מתקדמים לייצור אספלט ולייצור בטון.

משרדי שיכון ובינוי-אס.בי.איי. תשתיות ממוקמים בבית מטה הקבוצה בישראל.

כתובת רח' הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000    טל' 03-6300000    פקס 03-6301595    דוא"ל [email protected]    אתר www.shikunbinui.com
חפשו אותנו גם ב-  shikun.binui


שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות בע"מ

 


תחום עיסוק
בנייה, סלילה, כבישים ותשתיות, גשרים, מנהור, תחנות כוח, מתקני טיפול במים, נמלים וארובות. כמו כן, לסולל בונה מפעלי בטון, אספלט ואלמנטים טרומיים

שנת יסוד 1924


סולל בונה תשתיות היא הזרוע הביצועית של קבוצת שיכון ובינוי בישראל, החברה המקצועית והמובילה מבין חברות התשתית בארץ. סולל בונה תשתיות היא קבלן רשום בעל הסיווגים המרביים בכל תחומי פעילותה.

סולל בונה תשתיות פועלת באמצעות ארבע חטיבות ביצוע:
• חטיבת הבנייה
• חטיבת הכבישים והתשתיות
• חטיבת EPC (Engineering Procurement Construction) – ביצוע מגה-פרויקטים להקמת מתקנים תהליכיים בתחום האנרגיה והמים
• החברת לעבודות ביסוס ועבודות קרקע "צמנטכל"

בנוסף, סולל בונה תשתיות מחזיקה מפעלי בטון, מפעלי אספלט, מפעל טרומי ומרכז לוגיסטי המשתרע על שטח של 50 דונם בפלמחים וכולל ציוד בנייה מתקדם שמתוחזק בסטנדרטים הגבוהים ביותר. המערך הלוגיסטי מספק את כל צרכי אתרי הבנייה של החברה, לרבות ציוד כבד, שירותי מנוף, עזרי בנייה וציוד בניין.
על לקוחות סולל בונה תשתיות נמנים רשויות וגופים ציבוריים מרכזיים בישראל, כמו גם יזמים פרטיים, משרדי ממשלה, רשויות וחברות-בת ממשלתיות, רשויות מקומיות ואיגודי ערים, וכן חברות פיתוח ויזמות מהמובילות בישראל.

בין הפרויקטים העיקריים המבוצעים על-ידי החברה או שבוצעו על-ידה באחרונה, לבדה ועם שותפיה:
• הקו האדום של הרכבת הקלה של גוש דן. שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות בע"מ מבצעת עבור חברת נתיבי תחבורה עירוניים בע"מ (נ.ת.ע), את העבודות להקמת הקו האדום שבין רחוב הרצל בתל-אביב לבין רחוב בן-גוריון ברמת-גן, הכוללות בין היתר, כריית שתי מנהרות תת-קרקעיות מקבילות באורך של כ-5 ק"מ כל אחת ו-6 תחנות תת-קרקעיות (אלנבי, שדרות יהודית, שאול המלך וארלוזורוב – בתל אביב, אבא הלל וביאליק ברמת-גן).
 פרוייקט מסילות בצפון הארץ. שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות בע"מ מקימה שלושה מקטעים חדשים של מסילות רכבת על פני 120 ק״מ. בין השאר מדובר בהנחת מסילה חשמלית כפולה לנוסעים ומטענים באורך 22 ק"מ ובניית שתי תחנות נוסעים (המסילה תחבר את העיר כרמיאל למסילת החוף וחיפה) ובהנחת מסילת העמק שאורכה כ-60 ק"מ ומחברת את הערים בית-שאן ועפולה לחיפה. לאורך המסילה יוקמו חמש תחנות נוסעים.
• גשרי בוהו ושקמה. שני גשרי רכבת ארוכים באורך 450 ו-260 מטר בהתאמה עליהם עוברת מסילת הרכבת שבין אשקלון לבאר-שבע. הפרויקטים זכו במקום הראשון בתחרות מצוינות בבנייה ובתשתיות לשנת 2014 מטעם התאחדות בוני הארץ בקטגוריה: פרויקט הנדסי בתחום מערכות תשתית.
• אגירה שאובה, הר גלבוע. פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה והפעלה של תחנת-כוח הידרו אלקטרית בתפוקה של 300 מגה וואט, הראשונה מסוגה בארץ. התחנה מאפשרת אגירת אנרגיה (חשמל) על-ידי מפל מים ממאגר במפלס גבוה למאגר מים במפלס נמוך.
• תחנת כוח תרמו-סולארית, אשלים. פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה ותפעול של תחנת כוח תרמו סולארית אשר תייצר חשמל ירוק מאנרגיית השמש בלבד, בהספק של 120 מגה וואט. החשמל המיוצר בתחנה יימכר לחברת החשמל בהסכם זיכיון ל-25 שנה.
• קריית ההדרכה של המשטרה בבית-שמש. פרויקט BOT של הקמת קריית הדרכה מתקדמת על שטח של כ-230 דונם הכולל 38 מבנים שונים (על פני שטח בנוי של כ-62,000 מ"ר).
• איקאה (צומת קריית-אתא). מתחם מסחר וקניות הכולל חנות איקאה, על שטח של כ-25,000 מ"ר, קניון המתפרש על שטח של כ-24,000 מ"ר וחנות שופרסל דיל, על שטח של 5,000 מ"ר.
• מגדל האשפוז ע"ש שרה וטסמן דוידסון בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. הפרויקט זכה במקום הראשון בתחרות המצוינות לבטיחות לשנת 2011 במסלול "בנייה ובנייה הנדסית" מטעם המוסד לבטיחות ולגיהות.
• ארובה רביעית בתחנת הכוח בחדרה. עבודות הנדסה אזרחית לבניית ארובה רביעית באתר, המתנשאת לגובה של 250 מטרים. הארובה כוללת מתקנים להקטנת הפליטות של חומרים מסוכנים מיחידות הייצור בתחנה.
• מעונות "ברושים", במתחם אוניברסיטת תל-אביב. פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה והפעלה של מתחם מעונות סטודנטים חדש אשר נבנה על פי תקן LEED Gold וברמת איבזור ואיכות גבוהה. המתחם כולל כ-1,300 דירות מסוגים שונים ומתגוררים בו יותר מ-1,600 סטודנטים.
• מעונות הסטודנטים של המכללה האקדמית תל אביב-יפו. פרויקט BOT להקמה, תפעול והעברה לתקופת זיכיון הפעלה למשך 24 שנים. כולל 450 מיטות.
• בניין משרדי הממשלה ג'נרי 2 בקריית הלאום, ירושלים. פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה והפעלה של מתחם משרדי ממשלה בירושלים בשטח כולל של כ-60,000 מ"ר. הפרויקט מתוכנן בהתאם לתקן הבנייה הירוקה.
• בניין מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, ירושלים. פרויקט BOT של תכנון, הקמה ותחזוקה של בניין משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בירושלים. הפרויקט כולל, בין היתר, מבנה משרדים בן 13 קומות, קומות שירות תת-קרקעיות וחנייה. הפרויקט נבנה בהתאם לדרישות התקן לבנייה ירוקה.
• קריית ממשלה חדשה בצפון. מימון, תכנון, הקמה ותחזוקה של הקרייה בנצרת-עלית למשך 25 שנה.
• בית המשפט החדש בחדרה. המבנה הציבורי מאופס האנרגיה הראשון בישראל. מוקם תוך שימוש במערכות שיספקו כמעט את כל תצרוכת האנרגיה שלו (כ-80%). פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה ותחזוקה של הבניין לתקופה כוללת של 25 שנים,
• כבישים 65-85, מחלף קדרים. העבודות כוללות שדרוג של כביש 85 וכביש 65 לדרך דו-נתיבית ודו-מסלולית, הקמת מחלף בצומת שבין הכבישים והסדרת מחלף ליישוב כחל. הפרויקט כולל שיקום נופי וביצוע עבודות לרווחת המטיילים בנחל עמוד ובנחל עכברה, ובין היתר הסרת הסוללה, אשר במשך שנים חסמה את זרימת הנחל.
• הרחבות כביש 6 בן שמן-נחשונים. הוספת נתיב רביעי לכל כיוון על-ידי הרחבת הכביש. הפרויקט כולל עבודות עפר, חפירה ומילוי, גשרי שילוט, יריעות איטום ושריון, ניקוז ונקז מחורץ, תשתיות בטונים, חשמל, תקשורת והשקייה, גינון, מעקות בטיחות פלדה, אבני שפה, מצעים, אגרגט גרוס ומדורג (אגו"ם), קרצוף ואספלט.
• מערך מעכלים אנאירוביים בשפד"ן, ראשון-לציון.
הפרויקט מהווה נדבך מרכזי בסיוע לפתרון בעיית הזרמת שפכים לים ולביצוע טיפול יבשתי בבוצה אשר מבוסס על ייצוב אנאירובי.
• מידטאון ומגדלי "טיילת דוד", תל-אביב. ביצוע קירות בתרחיף צמנטי סלארי, עוגני קרקע, ביסוס, השפלת מי תהום, חפירה ועבודות בטונים על-ידי חברת הבת צמנטכל.

פרויקטים לאומיים

במשך קרוב למאה שנות קיומה ביצעה החברה בהצלחה אינספור משימות ופרויקטים לאומיים-ציבוריים בבניין ובפיתוח הארץ. נציין רק את מקצתם: משכן הכנסת, מוזיאון ישראל, בתי הזיקוק בחיפה, הקמפוסים של האוניברסיטאות בירושלים, תל-אביב, חיפה ובבאר-שבע, המוביל הארצי, הכור בדימונה, קריית הממשלה בירושלים, בנייני האומה, יד ושם, בתי החולים סורוקה, הדסה, תל השומר, רבין (בלינסון) ורמב"ם. תחנות הכוח רוטנברג בנהריים, רידינג בתל-אביב, אורות רבין בחדרה, היכל התרבות בתל-אביב, תיאטרון הקאמרי, מגדל שלום, היכלי המשפט בחיפה, בתל-אביב ובחדרה, נמלי חיפה ואשדוד ועוד.
סולל בונה תשתיות אימצה את חזון הקיימות של קבוצת שיכון ובינוי, והייתה החלוצה בישראל בהטמעת תקן פנימי ייחודי ״לניהול בר-קיימא של אתרי בנייה״. לסולל בונה תשתיות הסמכה לתקן ניהול איכות ישראלי ISO 9001:2008, תקן לניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה OHSAS 18001 ותקן לניהול מערכות איכות סביבה ISO 14001.

כתובת רח' הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000    טל' 03-6300000    פקס 03-6301595    דוא"ל [email protected]    אתר www.shikunbinui.com
חפשו אותנו גם ב-  shikun.binui


חטיבת הזכיינות של שיכון ובינוי

 


תחום עיסוק
ייזום, פיתוח, מימון והוצאה לפועל של פרויקטים מסוג (Public Private Partnership) P.P.P בארץ ובעולם, בתחומי התחבורה, ההתפלה, המים, האנרגיה והתשתיות החברתיות

שנת יסוד 1995


חטיבת הזכיינות של שיכון ובינוי מתמחה בשילוב יכולות הקבוצה כולה במימון, הקמה ובתפעול של פרויקטים רחבי היקף של תשתיות עם ידע ויכולות נרחבים במימון ועם היכרות מעמיקה של אנשי הקבוצה את המגזר הציבורי. השילוב הייחודי הזה הופך את שיכון ובינוי לגוף מוביל בתחום הפרויקטים מסוג ((Public Private Partnership P.P.P. היקף ההשקעה הנדרש לצורך הקמת הפרויקט הוא גדול ומשך הפרויקטים הוא ארוך טווח, לרוב לתקופת זיכיון בת כ-25 שנה.

חטיבת הזכיינות מלווה ומובילה את כל הפרויקטים בהם היא מעורבת באופן צמוד מפרסום השלב הראשון של המכרז, עבור בשלב המימון (הסגירה הפיננסית) לכל אורך שנות ההקמה והתפעול וכלה במכירה. כל הפרויקטים של חטיבת הזכיינות מתוכננים, נבנים ומנוהלים בהתאם לחזון הקיימות של הקבוצה. לחטיבת הזכיינות גם משרדים בטקסס שבארצות הברית ובבוגוטה שבקולומביה.

פרויקטים מרכזיים בשלבי הקמה:

כביש הפרימטראל המזרחי בקונדינמרקה שבקולומביה. שיכון ובינוי זכתה ביולי 2014 במכרז להקמת כביש האגרה שבאזור הבירה בוגוטה והפעלתו. הפרויקט הינו חלק מתכנית רחבה של ממשלת קולומביה להשקעה בתשתיות הקיימות. הסכם הזיכיון הוא לתקופה בת 25 שנה כולל תקופת הקמה. הזכיין מחויב להקים, לממן, לתפעל ולתחזק את הכביש לכל אורך תקופת הזיכיון. אורך הכביש הינו כ-153 ק"מ. עלות ההקמה של הפרויקט נאמדת בכ-350 מיליון דולר. הפרויקט נמצא בשלב הקמה והפעלה חלקית. במחצית שנת 2016 נחתמו הסכמי המימון עם מלווים מקומיים ו-IDB שהינו בנק לפיתוח אזורי. קבלן הביצוע הוא SBI ובסוף 2016 מכרה החברה 50% מהאחזקות בזכיין לקרן בינלאומית.
נתיבי אגרה מהירים בכביש 288SH בטקסס, ארצות הברית. במאי 2016 הושלם גיוס המימון לפרויקט לתכנון, הקמה, הפעלה ותחזוקה של נתיבי אגרה מהירים בעיר יוסטון שבטקסס בארצות הברית. מדובר בפרויקט תשתית בהיקף מוערך של כמיליארד דולר. עבודות ההקמה (בעלות של כ-815 מיליון דולר) החלו באוקטובר 2016. הזכיין בפרויקט התחייב להקים, לממן, לתחזק ולתפעל את קטע הכביש האמור (לרבות נתיבי האגרה המהירים) לתקופה של כ-52 שנים, מתוכן 3 שנים להקמת הכבישים, תמורת הזכות לגביית אגרה ממשתמשי הנתיבים המהירים. בחברת הזכיין של הפרויקט, Blueridge Transportation Group, שותפים גם קבלן תשתיות בינלאומי ומשקיעים פיננסיים. שיעור האחזקות של שיכון ובינוי בחברת הזכיין הוא כ-21.62%. כמו כן, 50% מהביצוע הקבלני של הפרויקט יבוצע על-ידי SBA שהינה חלק מזרוע הקבלנות הבינלאומית של הקבוצה. הפרויקט הינו שלב נוסף במימוש האסטרטגיה הבינלאומית של הקבוצה להמשיך לגוון ולהרחיב את מדינות הפעילות תוך מיקוד ביבשת אמריקה.
תחנת-כוח בטכנולוגיית אגירה שאובה בהר גלבוע שבישראל. זהו פרויקט B.O.O לתכנון, מימון, הקמת והפעלת תחנת-כוח הידרואלקטרית לייצור חשמל על-ידי שאיבת מים. הפרויקט מוקם על-ידי חברת פי.אס.פי השקעות בע"מ המוחזקת על-ידי קבוצת שיכון ובינוי, לאלקטרה ו-Infra-Red (קרן השקעות זרה). תחנת "מעלה גלבוע" תאפשר הפקת חשמל בהספק כולל של כ-300 מגה וואט שיהיו זמינים עבור חברת החשמל. הדבר ייעשה באמצעות שאיבת מים ממאגר ממפלס נמוך למאגר מים הממוקם 574 מטר מעליו. במתקן נבנים שני מאגרים בעלי קיבולת של 2.7 מיליון מ"ק כל אחד, אולם ייצור טורבינה חצוב בהר בגודל של 60X15X35 מטר (מקביל לבניין בן 10 קומות) ומנהרות באורך של 4,500 מטר. עלות ההקמה עומדת על 15 מיליארד שקל. בתום 20 שנות הפעלה ייוותר המתקן כולו בידי היזם (B.O.O).
פרויקט ג'נרי 2 להקמת משרדי הממשלה בקריית הלאום בירושלים. זהו פרויקט P.P.P שכולל תכנון, מימון, הקמה, הפעלה ומסירה של 3 בניינים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 6 משרדי ממשלה. הפרויקט מתפרס על פני כ-60 אלף מ"ר. היקף הפרויקט עומד על יותר מ-500 מיליון ש"ח.

דוגמאות לפרויקטים שכבר פועלים:

המתקן להתפלת מי ים בחדרה. המתקן מספק כשישית מכלל צריכת המים של משקי הבית בישראל. עד לא מזמן היה מתקן ההתפלה הגדול בעולם שפועל בשיטת האוסמוזה ההפוכה. המתקן ממוקם בסמוך לתחנת הכוח "אורות רבין" שבחדרה. הוא הוקם בהשקעה של 1.5 מיליארד שקל, כפרויקט B.O.T בו זכתה חברת H2ID בע"מ המוחזקת על-ידי שיכון ובינוי ו-IDE טכנולוגיות בע"מ, לאספקת 127 מיליון קו"ב בשנה. הקבוצה תכננה, מימנה, הקימה וכיום מתפעלת את המתקן ומוכרת את המים לממשלת ישראל במחיר שנקבע מראש. ההסדר הזה יימשך 25 שנה (כולל תקופת ההקמה) ובסופה (2032) יימסר לממשלת ישראל. עסקת המימון הייחודית בשיתוף בנק ההשקעות האירופי EIB ובנקים אירופאיים נוספים זכתה לפרס של המגזין הכלכלי היוקרתי Euromoney Project Finance Deal of the Year לשנת 2007.
פרויקט מנהרות הכרמל בחיפה. זהו כביש מנהרות האגרה הראשון מסוגו בישראל. מדובר במערכת מנהרות של כבישי אגרה שחוצה את העיר. הפרויקט הוקם בעלות של כ-1.25 מיליארד שקל בשיטת BOT (Build Operate Transfer) לתקופה בת 35 שנים, מתוכן 5 שנות הקמה ועוד 30 שנות הפעלה. זכיינית הפרויקט היא חברת כרמלטון שנוסדה בשותפות בין שיכון ובינוי לשותפה מקומית. הפרויקט כולל ארבע מנהרות באורך כולל של כ-10 קילומטר, יחד עם המחלף הגדול בישראל ובו שבעה גשרים ורמפות, וכן מערכות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות שליטה ובקרה.
מרכז ההדרכה הארצי של משטרת ישראל בבית-שמש. פרויקט BOT בו זכתה חברת פוליסיטי, שבה מחזיקה שיכון ובינוי 50%. הפרויקט כולל תכנון, מימון, הקמה, ניהול, הפעלה, תחזוקה ומתן שירותי הדרכה עבור משטרת ישראל לתקופת זיכיון בת 25 שנה בעלות הקמה של כ-600 מיליון שקל. המרכז נפתח בינואר 2015. 20 בסיסי הדרכה של המשטרה נסגרו ופעילויותיהם הועברו למתקן החדש. מרכז ההדרכה הוקם תוך הקפדה על היבטי הקיימות.
היכל בתי המשפט החדש בתל-אביב. מגדל בתי המשפט החדש נחנך בספטמבר  2014. יש בו 24 קומות מעל פני הקרקע ועוד 6 קומות תת-קרקעיות. בבניין 52 אולמות דיונים, 78 לשכות שופטים ובית מעצר. זהו פרויקט מסוג PFI שבו המדינה היא שנושאת בהחזר ההשקעה ותשלומי התפעול באמצעות תשלומים עתיים לתקופה של 20 שנה מסיום ההקמה, בעלות הקמה של כ-300 מיליון שקל. בתום התקופה יועבר הנכס בחזרה לידי המדינה. המגדל נבנה כמבנה ירוק עם דגש על חיסכון באנרגיה ובמים.
כביש 6 (כביש חוצה ישראל). זהו פרויקט ה-BOT הראשון בישראל, זהו כביש האגרה הראשון בארץ, זהו גם הכביש המהיר הארוך ביותר במדינה. שיכון ובינוי זכתה במכרז של פרויקט PPP זה ביחד עם שותפה וחברה קנדית. השותפות הזאת, תחת חברת "דרך ארץ", החלה לעבוד על הפרויקט עוד בשנת 1999 והמקטעים המרכזיים נפתחו לציבור בהדרגה עוד משנת 2002. נכון לעכשיו, הכביש הינו באורך של 138 ק"מ, יש בו 12 מחלפים, 2 מנהרות ו-100 גשרים. הכביש צפוי לגדול בשנים הקרובות לאורך כולל של 247 ק"מ. סלילת הכביש דרשה מומחיות ברמה גבוהה בתכנון כולל, תכנון מפורט, סלילה, תחזוקה, מימון, הקמה ותפעול של מערכת גביית אגרה אלקטרונית מתוחכמת (מהמתקדמות ביותר בעולם) וכן טיפול במגוון נושאים סביבתיים. בחודש יולי 2013 מכרה שיכון ובינוי את יתרת מניותיה בכביש 6 לקונסורציום של גופים מוסדיים בהובלת קרן תשתיות ישראל (תש"י). שיכון ובינוי ממשיכה להחזיק 35% בחברה המפעילה את הכביש.
שיקום, שדרוג ואחזקת כבישים בינעירוניים בצפון הארץ (נתיבי הצפון). זהו פרויקט ((Private Finance Initiative PFI לשיקום, תפעול, אחזקה ומימון של רשת דרכים בינעירוניות בצפון הארץ באורך כולל של 270 ק"מ לתקופת זיכיון בת 20 שנה תמורת תשלומים תקופתיים מחברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר). הזיכיון הוא בשיטת P.F.I ובמסגרת המכרז הזכיין שיקם, שידרג ומתחזק את תוואי הדרך. הקמת הפרויקט נסתיימה בספטמבר 2012.

כתובת רח' הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000    טל' 03-6300000    פקס 03-6301595    דוא"ל [email protected]    אתר www.shikunbinui.com
חפשו אותנו גם ב-  shikun.binui


שיכון ובינוי נדל"ן בע"מ

 


תחום עיסוק
איתור ורכישת קרקעות בישראל, תכנון, ביצוע, הקמה, פיתוח, השבחה, שיווק, השכרה ומכירה

שנת יסוד 1933


שיכון ובינוי נדל"ן היא חברת הנדל"ן המובילה בישראל. זוהי הזרוע היזמית של קבוצת שיכון ובינוי בארץ. החברה קיימת יותר משמונים שנה, במהלכן כבר בנתה קרוב ל-200,000 יחידות דיור בהן חיים יותר ממיליון ישראלים. בימים אלה נמצאות בשלבי בנייה שונים כ-2,400 יחידות דיור ב-22 פרויקטים ברחבי המדינה ובנייה של עוד כ-100,000 מ"ר של שטחים מסחריים ומעונות סטודנטים.

פעילותה של שיכון ובינוי נדל"ן מתבצעת בתחומי מדינת ישראל וכוללת בעיקר ייזום של פרויקטים לבנייה למגורים המיועדים למכירה, לרבות רכישה, תכנון, השבחה, פיתוח ומכירה של קרקעות שבבעלות הקבוצה. פעילותה של החברה כוללת גם ייזום פרויקטים לבנייה של מבני משרדים ומבנים לתעשייה ולמסחר המיועדים להפקת הכנסות משכירות ומהשבחה עד למועד מכירתם.
שיכון ובינוי נדל"ן מחזיקה במלאי משמעותי של אלפי דונם קרקעות עליהן ניתן לבנות אלפי יחידות דיור. מלאי זה מורכב גם מקרקעות "ותיקות" אשר הזכויות בהן נרכשו או הוחכרו עוד משנות ה-50' של המאה הקודמת.
שיכון ובנוי נדל"ן פועלת מול גופי התכנון הרלוונטיים לשינוי ייעוד המקרקעין או לשינוי התב"ע (תוכנית בניין עיר) ולהשבחת המקרקעין. היא עושה זאת, בין היתר, בדרך של הגדלת זכויות בנייה, שינוי השימושים המותרים וכן שינוי הבינוי המחויב על פי התב"ע. לצד הבנייה למגורים, עוסקת שיכון ובינוי נדל"ן גם בייזום ובשיווק של שטחים אשר מיועדים למשרדים, מסחר – קניונים, פנאי, תעשייה, אחסון, מעונות סטודנטים, חניונים ותחנות דלק. החברה צברה ניסיון רב בהקמה ובניהול של נכסים מניבים כמו למשל, קניון "עיר ימים" בנתניה, מרכז הקניות "דיזיין פלוס" בבאר-שבע, קניון שער הצפון (IKEA) בקריית אתא, קניון גבעתיים ופרויקט ה-BOT של מעונות הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב (מתחמי איינשטיין והברושים).

הפרויקטים של שיכון ובינוי נדל"ן מתוכננים ונבנים בהתאם לעקרונות הקיימות אותם אימצה קבוצת שיכון ובינוי כחזונה. המבנים של החברה עומדים בתקן הישראלי לבנייה ירוקה וישנם פרויקטים שעומדים גם בזה הבינלאומי המחמיר – LEEDS. בשנת 2016 הגיע קצב מכירות יחידות הדיור לשיא – החברה מכרה 926 יחידות דיור בהיקף כספי של 1.607 מיליארד שקל. בשנת 2016 הסתכם הרווח הנקי של שיכון ובינוי נדל"ן בכ-220 מיליון שקל לעומת 202 מיליון שקל בשנת 2015 – גידול של 9%. שיכון ובינוי נדל"ן נבחרה כ-"SUPERBRAND" בדירוג של סופרברנדס 2016, קיבלה דירוג פלטינה פלוס בדירוג מעלה 2016 ואף נבחרה לחברת הנדל"ן למגורים המובילה בישראל על פי הסקר השנתי של גלובס לשנת 2017 וכחברת הנדל"ן למגורים המובלה בישראל על פי מדד המותגים של גלובס שפורסם ביוני 2017 .

בנייה למגורים

פרויקטי מגורים נבחרים של שיכון ובינוי נדל"ן:
חלומות פרדס חנה-כרכור –
פרויקט בן 8 בניינים המציע חוויית מגורים מיוחדת במינה. בשנת 2013 החלה החברה בהקמת השכונה ובה כ-450 יחידות דיור.
חלומות גבעת שמואל – פרויקט ירוק ויוקרתי בשכונת רמת הדר דרום האיכותית. בפרויקט 3 מגדלים בני 22 קומות ובכל מגדל 106 דירות במגוון גדלים של 3-6 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים ענקיים.
חלומות צוקי השמורה – פרויקט שמתוכנן בתיאום מושלם עם הטבע, בקו ראשון לים ולשמורת האירוסים בנתניה. שלושת מגדלי הפרויקט פונים לים ולשמורה. הבניינים מחוברים אחד לשני בשדרות שמאפשרות לעבור מבניין לבניין בצורה מוגנת מרוחות, שמש ומגשם.
מגדל TIME TOWER – בניין בן 38 קומות במתחם הסיטי של רמת-גן. הבניין ובו 194 דירות במגוון גדלים, מאופיין בעיצוב אלגנטי ויוקרתי. לכל דירה יש נוף אורבני מדהים ולכל דירה מרפסת רחבה, מחסן וחנייה תת-קרקעית. בבניין נעשה שימוש בתכנון ירוק באופן שמיטיב גם עם הסביבה וגם עם הדיירים כמו למשל, תכנון חסכני במשאבי קרקע וכמו מערכת מיזוג אוויר איכותית שמאפשרת ניצול מיטבי של אנרגיה.
חלומות פארק חדרה – פרויקט הנבנה בשכונת הפארק בחדרה סמוך לכביש 9 שמהווה כניסה חדשה לעיר מכביש 6. בפרויקט כ-1,200 יחידות דיור במגוון גדלים. הבניינים נבנים מסביב לפארק של כ-90 דונם. החברה נמצאת כעת בשלב בנייה ושיווק של ששת המגדלים על הפארק.
חלומות נחלת בראשון לציון – פרויקט הכולל 5 בינינים בני 7-10 קומות ובסה"כ 208 דירות. בפרויקט מגוון דירות בכל בניין, דירות 3-5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנהאוזים. הפרויקט תוכנן וייבנה על פי תקנים לבנייה ירוקה ומתאפיין בסטנדרט יוקרתי ואיכותי.
חלומות ברנע הירוקה באשקלון – פרויקט הנבנה בשיתוף עם חברת מכלוף בכור בשכונת ברנע האיכותית באשקלון. זהו הפרויקט הראשון שנבנה בעיר על פי תקנים לבנייה ירוקה. בפרויקט כ-900 יחידות דיור במגוון גדלים ובמגוון טיפוסי בניינים.
חלומות קריית אונו – הפרוייקט גובל בשכונת הווילות הוותיקה של קריית אונו וצמוד לפרדס רייזפלד. במרכז הפרויקט מוקם פארק ענק בן 40 דונם שכולל שבילים, כיכרות, מתקני שעשועים ושטחים ירוקים. השכונה קרובה לצירי תנועה ראשיים כמו כביש גהה, כביש מכבית וכביש חוצה ישראל. השלב הנוכחי הינו במסגרת בינוי פינוי וכולל 180 דירות ב-4 מגדלים שמסיימים את השכונה.

משרדים ומרכזים מסחריים

לצד הבנייה למגורים, עוסקת שיכון ובינוי נדל"ן גם בייזום ובשיווק של שטחים המיועדים למשרדים ולמסחר כמו קניונים, מתקני פנאי, תעשייה ואחסון, מעונות סטודנטים, חניונים ותחנות דלק. החברה צברה ניסיון רב בהקמה ובניהול של נכסים מניבים. כל הפרויקטים מתוכננים ונבנים בהתאם לעקרונות הבנייה הירוקה.

פרויקטים לדוגמא:

שער הצפון – בשנת 2014 השיקה חברת שיכון ובינוי נדל"ן, ביחד עם קבוצת ברונפמן-פישר, את קניון "שער הצפון" בקריית אתא. זהו הקניון הירוק הראשון בישראל שנבנה בהתאם לתקן LEED האמריקני. הפרויקט כולל חנות ענק של רשת הריהוט השבדית "איקאה", והוא משתרע על שטח של כ-25,000 מ"ר, בשילוב עם קניון שמתפרס על שטח של כ-24,000 מ"ר וחנות "שופרסל דיל" על שטח של 5,000 מ"ר. הקניון נבנה על-ידי חברת סולל בונה שנמנית אף היא על קבוצת שיכון ובינוי. קניון "שער הצפון" הוא מרכז הקניות הגדול ביותר באיזור הצפון ואחד הגדולים בארץ.
דיזיין פלוס – מרכז קניות פתוח וירוק בבאר-שבע המשתרע על שטח של כ-17 אלף מ"ר. המתחם הוא בעצם שדרת קניות פתוחה תחת כיפת השמיים לעיצוב ולבית. במקום נעשה שימוש בצמחיה מקומית, מקסום התאורה הטבעית ואוורור טבעי.
מעונות הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב – בשנת 2008 חתמו אוניברסיטת תל-אביב וחברת שיכון ובינוי נדל"ן על חוזה במסגרתו קיבלה על עצמה קבוצת שיכון ובינוי את האחריות לשיפוץ ולשדרוג מתחם מעונות הסטודנטים "איינשטיין" (1,000 מיטות), הקמת מתחם מעונות חדש נוסף במתחם "ברושים" (1,600 מיטות) ותפעול שני המתחמים. זהו הקמפוס הירוק הראשון בארץ שקיבל את תו התקן האמריקני LEED לבנייה ירוקה ברמת "זהב".
קניון עיר ימים – בחודש מרץ 2012 נפתח לקהל הרחב הקניון שממוקם בשכונת עיר ימים היוקרתית בנתניה. הקניון נבנה על-ידי שיכון ובינוי נדל"ן בשיתוף חברת אזורים, והוא משתרע על פני שטח של 58 דונם, מתוכם 70,000 מ"ר שטח בנוי, הכולל 23,000 מ"ר שטחי אופנה, בילוי ופנאי בשתי קומות מסחר ראשיות וקומת מסחר תחתונה וכן 2,000 מקומות חנייה.

כתובת רח' הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000    טל' 03-6300000    פקס 03-6301595    דוא"ל [email protected]    אתר www.shikunbinui.com
חפשו אותנו גם ב-  shikun.binui


שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת בע"מ

 


תחום עיסוק
ייזום, תכנון, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של תחנות כוח לייצור חשמל המבוססות על גז טבעי ועל מקורות אנרגיה מתחדשת, לרבות אנרגיה סולארית תרמית ופוטו-וולטאית, אנרגיית רוח והידרו אלקטרית

שנת יסוד 1965


שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת היא זרוע האנרגיה של קבוצת שיכון ובינוי. מאז הוקמה החברה היא עוסקת בייזום, תכנון, הקמה והפעלה של מתקנים לייצור חשמל בישראל ובחו"ל, מתקנים על בסיס גז טבעי ועל בסיס אנרגיה מתחדשת, לרבות אנרגיה תרמו-סולארית ואנרגיה סולארית פוטו-וולטאית, אנרגיית רוח ואנרגיה הידרואלקטרית. שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מתמחה הן בייזום עצמאי והן בשיתוף עם המגזר הציבורי (בפרויקטים מסוג PPP).

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת משקיעה בפרויקטים שלה הון עצמי בהיקפים משמעותיים, ולוקחת חלק מרכזי בהקמת כל פרויקט ובהפעלתו לאורך זמן, בעצמה, באמצעות חברות קשורות ובאמצעות צדדים שלישיים. במסגרת זו מקדמת החברה מספר רב של פרויקטים, ובכללם:
• תחנת כוח תרמו סולארית במתחם "אשלים" שבנגב – פרוייקט הדגל של שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת כיום. זוהי תחנת הכוח הראשונה בארץ המבוססת על אנרגיה תרמו-סולארית בשיטת השוקת הפראבולית. מדובר במימון, הקמה ותפעול בשיטת BOT של תחנת הכוח. המתקן יהיה בעל כושר ייצור כולל של כ-110 מגה וואט (מהגדולים מסוגו בעולם) והחשמל המיוצר בו יימכר במלואו לחברת החשמל בהסכם ל-25 שנים ממועד תחילת ההפעלה. תחנת הכוח תוקם בהשקעה מתוכננת של כמיליארד דולר והיא צפויה לקום עד שנת 2018. הפרויקט צפוי לתרום באופן משמעותי לפיתוח הכלכלה המקומית ולהרחבת התעסוקה בנגב.
• תחנת כוח פוטו-וולטאית"שניאור" בנגב – שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מקדמת בשיתוף עם קיבוץ צאלים שבנגב פרויקט לתכנון, מימון, הקמה ותפעול של תחנת כוח סולארית בהיקף של 120 מגה וואט על שטחי הקיבוץ על שטח של כ-1,400 דונם.
הפרויקט הוכרז כפרויקט תשתית לאומית, קיבל רישיון מותנה לייצור חשמל בהתאם לחוק משק החשמל ותחילת הקמתו צפויה ברבעון האחרון של שנת 2017.
• ייזום מתקנים סולאריים פוטו-וולטאיים (PV) בישראל – החברה פועלת מזה מספר שנים לפיתוח פרויקטים סולאריים פוטו-וולטאיים על קרקעות בישראל, בהיקפים בינוניים וגדולים, תוך התבססות על ההסדרים והתעריפים הייעודיים שנקבעו על-ידי הממשלה, באמצעות רכישת זכויות בקרקעות ופיתוח עצמאי ובאמצעות רכישת פרויקטים מיזמים אחרים. באחרונה זכתה החברה במכרזי תעריף של רשות החשמל עם שבעה פרוייקטים בהיקף מצטבר של כ-70 מגה וואט. הפרויקטים ייבנו במהלך השנים 2017-2018 ויחוברו לרשת החשמל.
• הרחבת תחנת הכוח אתגל אשדוד – שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, באמצעות חברת הבת "אתגל אנרגיה", הינה יצרן החשמל הפרטי הראשון בישראל, ובבעלותה תחנת כוח לייצור חשמל. במסגרת פרויקט הרחבת תחנת הכוח באשדוד בכוונת החברה להקים תחנה על בסיס גז טבעי בהיקף של כ-200 מגה וואט, וזאת תוך ניצול התשתיות הקיימות.

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מספקת פתרונות כוללים משלב הייזום, עבור בשלב ההקמה של פרויקטים ועד להפעלתם. החברה מתמחה בקשרי ממשל, מימון, הנדסה/עיצוב, בנייה וניהול של קונסורציום שותפים, פעילות שוטפת, תחזוקה ועוד. להלן דוגמאות לכמה מפעילויותיה של החברה בשלבים שונים:

תכנון והקמה

החברה מספקת לעצמה (בפרויקטים אותם היא יוזמת) וללקוחותיה, פתרונות מגוונים לייצור חשמל באמצעות מערכות סולאריות במבני תעשייה, במוסדות ציבוריים ועסקיים ובמתקנים (פארקים) ייעודיים לייצור חשמל. זאת תוך התבססות על הטכנולוגיות המובילות בשוק ותוך בחירה קפדנית של רכיבים העומדים בתקנים המחמירים ביותר. עד כה הקימה החברה כ-50 מגה וואט של מתקנים פוטו-וולטאיים קטנים ובינוניים במקומות כמו בחצרים, תמנע ושדה בוקר. באחרונה סיימה את הקמתו וחיבורו לחשמל של פרויקט במתח עליון בהספק של 18 מגה וואט ביישוב נבטים. במהלך 2017-2018 צפויה החברה להקים כ-170 מגה וואט נוספים.

הפעלת תחנות כוח

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מפעילה תחנות כוח בבעלותה (בטכנולוגיה סולארית פוטו-וולטאית ובטכנולוגיה קונבנציונאלית), ומציעה ללקוחותיה שירותי הפעלה של תחנות כוח סולאריות.
• פרויקטים פוטו-וולטאיים בספרד – שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, באמצעות חברת הבת "גילץ ספרד", החזיקה 3 פארקים סולאריים פוטו-וולטאיים בספרד. בפארקים הספק מותקן כולל של כ-15 מגה וואט, והם הוקמו בהשקעה כוללת של כ-100 מיליון אירו. הפארקים מייצרים חשמל נקי ומספקים אותו לרשת החשמל בספרד. באחרונה מימשה החברה את אחזקותיה בפרויקטים אלו.
• תחנת הכוח אתגל באשדוד – שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת באמצעות חברת הבת "אתגל אנרגיה" מפעילה את תחנת הכוח אתגל באשדוד, שלה כושר ייצור של 26 מגה וואט המופעלים בשעות השיא בלבד. החשמל המיוצר בתחנה נמכר באופן בלעדי לחברת החשמל.

כתובת רח' הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000    טל' 03-6300000    פקס 03-6301595    דוא"ל [email protected]    אתר www.shikunbinui.com
חפשו אותנו גם ב-  shikun.binui


שיכון ובינוי יזמות נדל"ן חו"ל (RED)

 


תחום עיסוק
ייזום, תכנון ושיווק של פרויקטים למגורים, משרדים, מסחר וקרקעות באירופה

שנת יסוד 2001


שיכון ובינוי יזמות נדל"ן חו"ל (RED) הינה זרוע ייזום הנדל"ן הבינלאומית של קבוצת שיכון ובינוי בע"מ. החברה פועלת במדינות מרכז ומזרח אירופה, בעיקר בערי הבירה של פולין, צ'כיה, סרביה, רומניה והונגריה. פעילות RED באירופה מתבצעת באמצעות חברות-בת מקומיות הכוללות צוותים מקומיים מיומנים ומנוסים בכל תחומי יזמות הנדל"ן (הנדסה, שיווק, כספים וכדומה) ובעיקר בעלי היכרות טובה עם השווקים המקומיים.

החברה מתמחה בייזום של פרויקטים לבנייה למגורים וגם שלא למגורים, המיועדים למכירה ו/או השכרה וכן בהחזקה של נכסים מניבים המיועדים להפקת הכנסות משכירות ו/או להשבחתם בדרך של שינוי ייעוד ו/או ייזום פרויקטים במקומם.

מאז הקמתה השלימה שיכון ובינוי יזמות נדל"ן חו"ל את בנייתן של יותר מ-3,200 יחידות דיור. בימים אלה בונה החברה כ-1,900 יחידות דיור נוספות בתשעה פרויקטים. חברת RED מונה כ-80 עובדים. מטה החברה ממוקם באמסטרדם שבהולנד.

פרויקטי מגורים נבחרים של RED:

• Modr?anka Rezidence – פראג, צ'כיה. שכונת מגורים בסטנדרט גבוה המשקיפה על נהר ה-Vltava ומוקמת בימים אלה ברובע Modr?any המתפתח. הפרויקט כולל 350 יחידות דיור ומבנה מסחר/משרדים. במרכז הפרויקט מוקם פארק גדול ומתקני משחקים.
www.rezidencemodranka.cz/en

• Grzybowska 85 – ורשה, פולין. פרויקט מגורים הנבנה בימים אלה ברובע Wola, באיזור הקרוי City Center West, איזור שוקק המשלב בתחומו מסחר, משרדים ומגורים. הפרויקט כולל 501 יחידות דיור ומסחר בקומות הקרקע והוא מצוי בצמידות לשני פרויקטים נוספים של החברה: KBP בניין משרדים ומסחר Class A ופרויקט MetroPoint המשלב מגורים ומשרדים.
https://www.asbud.com/pl/page-grzybowska/grzybowska

• Central Garden – בלגרד, סרביה. פרויקט גדול וייחודי המצוי בשלבים מתקדמים של הקמה במרכז העיר וכולל 375 יחידות דיור, בניין משרדים ושטחי מסחר בקומות הקרקע. במרכזו של הפרויקט נבנה פארק גדול ושני מפלסי חנייה תת-קרקעית. הפרויקט מצוי בסמיכות למספר פארקים גדולים ושירותים קהילתיים מגוונים דוגמת גני-ילדים, בתי-ספר ובתי-חולים.
www.centralgarden.rs

• Vo?dove kapije – בלגרד, סרביה. פרויקט מגורים אשר נרכש באחרונה ומצוי בחלקה ההיסטורי של בלגרד ברובע Vo?dovac. על הקרקע הוחל בהקמת שלב א' הכולל 129 יחידות דיור, כחלק משכונה חדשה הכוללת כ-700 יחידות דיור, בניין משרדים ושטחי מסחר. השכונה צפויה לכלול חנייה תת-קרקעית ופארק מרכזי
http://www.vozdovekapije.rs/eng

• City-Point – בוקרשט, רומניה. שכונת מגורים הכוללת יותר מ-2,000 יחידות דיור. בנייתו של שלב א' הכולל 215 יחידות דיור מושלמת בימים אלה. הפרויקט ממוקם בסקטור 1, באיזור המצוי בתנופת פיתוח משמעותית: בנייני משרדים, קניון, תחנת מטרו ותשתית כבישים מפותחת, במרחק נסיעה קצר ממרכז העיר ומשדה התעופה.
http://city-point.ro/en

כתובת רח' הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000    טל' 03-6300000    פקס 03-6301595    דוא"ל [email protected]    אתר www.shikunbinui.com
חפשו אותנו גם ב-  shikun.binui

אולי יעניין אותך גם


טיוטת גילוי דעת בעניין אופן בחינת כוח שוק משמעותי לצורך הגדרת מונופול – פישר בכר חן וול אוריון ושות'

א. מבוא ביום 1 בינואר 2019 אישרה הכנסת, בקריאה שנייה ושלישית, את הצעת חוק ההגבלים העסקיים (תיקון מס' 21), התשע"ט-2019 ("התיקון"). התיקון ערך שינויים מהותיים ומקיפים בחוק ההגבלים העסקיים (שמעתה ייקרא חוק התחרות הכלכלית; "החוק"), ובכלל זה, הורחבה הגדרת המונח "בעל מונופולין" בחוק, כך שמעתה ייחשב כבעל מונופולין, לא רק מי שמרכז נתח שוק גבוה […]

למה לפסול כשאפשר לתקן? מגמה חדשה בפסיקה מאפשרת תיקון נוסח כתב ערבות פגום במקום פסילה מידית של ההצעה במכרז (מ. פירון ושות' עורכי דין)

על פי החוק בישראל, חוק המורכב משתי מערכות חקיקה, האחת חלה על המדינה, לרבות תאגידים ממשלתיים, מועצות דתיות, קופות חולים ומוסדות להשכלה גבוהה והשניה חלה על עיריות ותאגידים עירוניים, כל עסקה או הזמנת עבודה המתבצעת על-ידי אחד מן הגופים דלעיל, מחייבת פרסום מכרז.