BDI

קבוצת שפיר

תעשייה, תשתיות, זכיינות, ייזום נדל"ן למגורים

פרופיל

שנת הקמה 1968
כתובת רח' ברקת 12, ת.ד. 7113, פתח תקווה 4917002 - ראה מפה
טלפון 03-9169500
פקס 03-9169600
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.shapir.co.il
   
   

מנהלים

אודות קבוצת שפיר


מנהלים בכירים יהודה שגב יו"ר הראל שפירא מנכ"ל משותף ישראל שפירא מנכ"ל משותף גיל שפירא מנכ"ל משותף חן שפירא מנכ"ל משותף החברה זכתה למוניטין רב בתחום, בזכות ניסיונה רב השנים בתכנון וניהול פרויקטי ענק, בהם מוטמעת חדשנות טכנולוגית ומיושמים פתרונות ייחודיים במיזמים מגוונים ומורכבים. פרויקטים כאלה כוללים מנהרות, מחלפים, גשרים, הנדסה ימית, ועוד. שפיר מובילה […]

מנהלים בכירים

יהודה שגב

יו"ר

הראל שפירא

מנכ"ל משותף

ישראל שפירא

מנכ"ל משותף

גיל שפירא

מנכ"ל משותף

חן שפירא

מנכ"ל משותף

החברה זכתה למוניטין רב בתחום, בזכות ניסיונה רב השנים בתכנון וניהול פרויקטי ענק, בהם מוטמעת חדשנות טכנולוגית ומיושמים פתרונות ייחודיים במיזמים מגוונים ומורכבים. פרויקטים כאלה כוללים מנהרות, מחלפים, גשרים, הנדסה ימית, ועוד.

שפיר מובילה בהשקעות לטווח ארוך במגה-פרויקטים בשותפות הסקטור הפרטי והציבורי (PPP). אלה כוללים יכולות מימון בשותפות גופים פיננסיים מובילים, תכנון, הקמה, אחזקה ותפעול שוטף ועצמאי בפרויקטים לאורך תקופת הזיכיון. כחלק מחזון החברה, ומתוך ראיה שעבודותיה מותירות חותם גם עבור הדורות הבאים, חרטה שפיר על דגלה הגנה על הסביבה ומודעות אקולוגית בכלל הפרויקטים, תוך שימוש במתקני מחזור מים, בנייה המשתלבת בתוואי הנוף ודיאלוג מתמשך עם ערכי הטבע הנושקים לעבודתה.

התחומים שבהם פעילה הקבוצה:
תשתיות – כקבוצת התשתיות הגדולה בישראל, לשפיר מעורבות במרבית פרויקטי התשתיות שבוצעו במדינת ישראל. השנה זכתה חברת הבת של שפיר ו-CAF הספרדית במכרז להקמה הפעלה ואחזקת קווי הרכבת הקלה בירושלים. מדובר על אחד ממכרזי הרכבות הגדולים ביותר בתולדות מדינת ישראל, בהיקף של 10 מיליארד ₪. כמו כן, זכתה שפיר יחד עם חברת הלוגיסטיקה אוריין, במכרז להקמת ותפעול 3 מרכזי אספקה של צה"ל, בהיקף של כ-5.5 מיליארד ש"ח. בימים אלו מבצעת החברה עבודות רחבות היקף בנמל אשדוד החדש, בפרויקט כביש 16 המהווה כניסה נוספת לבירה ירושלים מצד דרום, ואת פרויקט הרחבת חניון הנתיב המהיר לתל אביב.
לאורך השנים שותפה שפיר לסלילת אלפי ק"מ של כבישים ברחבי הארץ, כגון: הרחבת כביש 6 צפונה, פרויקט כביש 531, כביש 20 וחיבור עם כביש 531, כביש מכבית 471, מחלף רעננה דרום כביש עוקף-קריות ומחלף הקריות, כביש 3 ועוד. שפיר גם הקימה ומקימה עשרות גשרים, כגון: גשר עכברה, גשר מבצע קדש, גשר גילה ועוד. לשפיר מיומנות מיוחדת בחציבת מנהרות ארוכות, ביניהן: מסילות הרכבת לירושלים (A1), ומנהרות כביש שש צפון. בנוסף לאלה, שפיר מתמחה בעבודות ימיות מורכבות, כמו הקמת הנמל הימי החדש במפרץ חיפה, השלב הראשון בנמל היובל באשדוד, הקמת מזחים בחיפה, מזח פריקת פחם באשקלון, פרויקט החפת צינור גז ועוד. שפיר שותפה גם בעבודות בנייה רחבות היקף, כגון: תחנות כוח, שדות תעופה, תחנות רכבת ועוד.
תעשייה – שפיר היא החברה המובילה בישראל בייצור חומרי גלם לענף הבנייה והתשתיות, ומשקיעה רבות בשיפור תהליכי הייצור ובבקרת איכות בלתי מתפשרת. בבעלות החברה מפעל לייצור מלט, מפעלי בטון, מפעלי אספלט, מפעל קורות ואלמנטים טרומיים, וכן בעלות משותפת במפעל פקר לעיבוד ברזל בניין. חומרי הגלם משונעים לאתרי הבנייה גם באמצעות חברת ההובלה של הקבוצה, המונה מאות מובילים.
זכיינות – הקבוצה יוזמת ומבצעת פרויקטים רחבי היקף בשיתוף עם המגזר הציבורי. במסגרת זו מתקשרת הקבוצה בשיטת B.O.T או P.F.I עם המדינה למימון, הקמה, תפעול ותחזוקה של הפרויקט לתקופה ארוכת טווח, שבסיומה הוא מוחזר למדינה. בין היתר, שפיר השלימה בשנים האחרונות את פרויקט כביש 6 צפון, הרחבת משכן הכנסת בירושלים ותפעולו, בנייה ותפעול של חניון הלאום בירושלים, בנייה ותפעול של הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב, הקמת ותפעול מעונות בצלאל בירושלים ופרויקטים אחרים בתחומי הבניה והתשתית. כמו כן, שותפה שפיר בפרויקטים של חלוקת גז טבעי במחוזות הצפון והמרכז, ובכלל זה – הגזת שדה התעופה בן-גוריון, שישה מפעלים באלון תבור ועוד.
ייזום נדל"ן למגורים – הקבוצה יוזמת ובונה אלפי יחידות דיור באזורים שונים בארץ. בימים אלו בונה ומשווקת שפיר כ-1,500 יחידות דיור בשכונת "בצוותא" ביישוב חריש וזאת במסגרת פרויקט "תכנן ובנה" של משרד השיכון. יכולותיה היזמיות וההנדסיות של הקבוצה מבטיחות, כי הפרויקטים מבוצעים בסטנדרט הגבוה ביותר ומעניקים את הביטחון הנדרש לרוכשי הדירות אשר יקבלו תמורה מלאה להשקעתם.

לאורך כל שנות פעילותה הציגה הקבוצה צמיחה מתמדת המלווה ברווחיות בכל תחומי פעילותה. צמיחה זו הינה תולדה של יישום אסטרטגיה ארוכת טווח של הקבוצה, המבוססת על חתירה למצוינות בכל תחום בו עוסקת הקבוצה, גיוון תחומי הפעילות והתבססות על מקורות עצמיים לאספקת צרכי הקבוצה, תוך ניצול ידע נצבר ויכולות טכניות והנדסיות, והתמקצעות בעבודה מול לקוחות תוך התאמה לעולם דינמי עם דרישות משתנות.
החברה הנפיקה מניות לציבור והפכה ציבורית בסוף שנת 2014, ונסחרת במדד ת"א 35. בנוסף נסחרות בבורסה איגרות חוב של הקבוצה.

 

אולי יעניין אותך גם


האם גם הסכמים חשופים לנגיף הקורונה? , ש. הורוביץ ושות'

הופעתו של נגיף הקורונה מאיימת לשנות סדרי עולם. אנו למדים מידי יום מהתקשורת על ביטול טיסות, מפעלים שנסגרים, וקשיים ליבוא סחורה ממדינות המזרח.

כ-70% מבתי הקפה והמסעדות בישראל לא מחזיקים תעודת כשרות

מהסקירה שערכה חברת המידע העסקי עולה כי היקף ההכנסות מענף המסעדנות הסתכם בשנה האחרונה ב-20 מיליארד שקל.

בדיקה מיוחדת של BDI – שוק הדיור המוגן הפרטי 2019

מוערך כי היקף ההכנסות השנתי של שוק הדיור המוגן הפרטי בישראל (לא כולל בתי אבות ציבוריים ודיור מוגן ממשלתי) נאמד בכ- 2.35 מיליארדי שקלים. אבחנה בין דיור מוגן פרטי לבתי אבות במסגרות השונות מעלה כי בתי האבות מהווים כ- 65% משוק הדיור לאוכלוסיית הקשישים, בעוד שוק הדיור המוגן הפרטי מהווה כ- 35% ממנו. מספר בתי […]