BDI

קבוצת שפיר

תעשייה, תשתיות, זכיינות, ייזום נדל"ן למגורים

פרופיל

שנת הקמה 1968
כתובת רח' ברקת 12, ת.ד. 7113, פתח תקווה 4917002 - ראה מפה
טלפון 03-9169500
פקס 03-9169600
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.shapir.co.il
   
   

מנהלים

אודות


שפיר הנדסה ותעשייה הינה חברת התעשייה, ההנדסה והתשתיות המובילה בישראל. שפיר, אשר נוסדה לפני 51 שנים, יוזמת ומבצעת את הפרויקטים המורכבים בישראל, בתחומי ההנדסה והתשתיות, ומעסיקה אלפי עובדים מיומנים תחת ניהול קפדני ומקצועי, תוך שמירה נחושה על איכות הסביבה והקפדה על איכות חסרת פשרות ועמידה בלוחות הזמנים.

מנהלים בכירים

יהודה שגב

יו"ר

הראל שפירא

מנכ"ל שפיר הנדסה ותעשיה

ישראל שפירא

מנכ"ל משותף

גיל שפירא

מנכ"ל משותף

חן שפירא

מנכ"ל משותף

עמית בירמן

סמנכ"ל כספים

החברה זכתה למוניטין רב בתחום, בזכות נסיונה רב השנים בתכנון וניהול פרויקטי ענק, אשר בהם מוטמעת חדשנות טכנולוגית ובהם מיושמים פתרונות ייחודיים בפרויקטים מגוונים ומורכבים. פרויקטים כאלה כוללים מנהרות, מחלפים, גשרים, הנדסה ימית, ועוד.

שפיר מובילה בהשקעות לטווח ארוך במגה פרויקטים בשותפות הסקטור הפרטי והציבורי. אלה כוללים יכולות מימון בשותפות גופים פיננסיים מובילים, תכנון, הקמה, אחזקה ותפעול שוטף ועצמאי בפרויקטים לאורך תקופת הזיכיון. כחלק מחזון החברה, ומתוך ראיה שעבודותיה מותירות חותם גם עבור הדורות הבאים, חרטה שפיר על דגלה הגנה על הסביבה ומודעות אקולוגית בכלל הפרויקטים, תוך שימוש במתקני מחזור מים, בנייה המשתלבת בתוואי הנוף ודיאלוג מתמשך עם ערכי הטבע הנושקים לעבודתה.

התחומים שבהם פעילה הקבוצה:
תעשייה – שפיר היא החברה המובילה בישראל בייצור חומרי גלם לענף הבנייה והתשתיות, ומשקיעה רבות בשיפור תהליכי הייצור ובבקרת איכות בלתי מתפשרת. בבעלות החברה מפעל לייצור מלט, שורה של מחצבות בכל רחבי המדינה עם עתודות חומרי גלם לשנים רבות, מפעלי בטון, מפעלי אספלט, מפעל קורות ואלמנטים טרומיים, וכן מפעל לעיבוד ברזל בניין באמצעות אחזקתה במפעל פקר ברזל. חומרי הגלם משונעים לאתרי הבנייה באמצעות חברת הובלה של הקבוצה, המונה מאות מובילים.
תשתיות – כקבוצת התשתיות הגדולה בישראל, לשפיר מעורבות במרבית פרויקטי התשתיות שבוצעו במדינת ישראל. בימים אלו מבצעת החברה עבודות רחבות היקף בנמל אשדוד החדש ובפרויקט כביש 16 המהווה כניסה נוספת לבירה ירושלים מצד דרום. לאורך השנים שותפה שפיר לסלילת אלפי ק"מ של כבישים ברחבי הארץ, כגון: הרחבת כביש 6 צפונה, פרויקט כביש 531, כביש 20 וחיבור עם כביש 531, כביש מכבית 471, מחלף רעננה דרום כביש עוקף-קריות ומחלף הקריות, כביש 3 ועוד. שפיר גם הקימה ומקימה עשרות גשרים, כגון: גשר עכברה, גשר מבצע קדש, גשר גילה ועוד. לשפיר מיומנות מיוחדת בחציבת מנהרות גדולות, ביניהן: מסילות הרכבת לירושלים (A1), ומנהרות כביש שש צפון. בנוסף לאלה, שפיר מתמחה בעבודות ימיות מורכבות, כמו הקמת הנמל הימי החדש במפרץ חיפה, השלב הראשון בנמל היובל באשדוד, הקמת מזחים בחיפה, מזח פריקת פחם באשקלון, פרויקט החפת צינור גז ועוד. שפיר שותפה גם בעבודות בנייה רחבות היקף, כגון: תחנות כוח, שדות תעופה, תחנות רכבת ועוד.
זכיינות – הקבוצה יוזמת ומבצעת פרויקטים רחבי היקף בשיתוף עם המגזר הציבורי. במסגרת זו מתקשרת הקבוצה בשיטת B.O.T או P.F.I עם המדינה למימון, הקמה, תפעול ותחזוקה של הפרויקט לתקופה ארוכת טווח, שבסיומה הוא מוחזר למדינה. בין היתר השנה פתחה שפיר לתנועה את פרויקט כביש 6 צפון, הרחבת משכן הכנסת בירושלים ותפעולו, בנייה ותפעול של חניון הלאום בירושלים, בנייה ותפעול של הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב, הקמת מעונות בצלאל בירושלים ופרויקטים אחרים בתחומי הבניה והתשתית. כמו כן, שותפה שפיר בפרויקטים של חלוקת גז טבעי במחוזות הצפון והמרכז, ובכלל זה – הגזת שדה התעופה בן-גוריון, שישה מפעלים באלון תבור ועוד.
ייזום נדל"ן למגורים – הקבוצה יוזמת ובונה אלפי יחידות דיור באזורים שונים בארץ. בימים אלו בונה שפיר כ-1,500 יחידות דיור בשכונת "בצוותא" ביישוב חריש וזאת במסגרת פרויקט "תכנן ובנה" של משרד השיכון. יכולותיה היזמיות וההנדסיות של הקבוצה מבטיחות, כי הפרויקטים מבוצעים בסטנדרט הגבוה ביותר ומעניקים את הביטחון הנדרש לרוכשי הדירות אשר יקבלו תמורה מלאה להשקעתם.

לאורך כל שנות פעילותה הציגה הקבוצה צמיחה מתמדת המלווה ברווחיות בכל תחומי פעילותה. צמיחה זו הינה תולדה של יישום אסטרטגיה ארוכת טווח של הקבוצה, המבוססת על חתירה למצוינות בכל תחום בו עוסקת הקבוצה, גיוון תחומי הפעילות והתבססות על מקורות עצמיים לאספקת צרכי הקבוצה, תוך ניצול ידע נצבר ויכולות טכניות והנדסיות, והתמקצעות בעבודה מול לקוחות תוך התאמה לעולם דינמי עם דרישות משתנות.
מניות קבוצת שפיר נסחרות בבורסה בתל-אביב החל מסוף שנת 2014, לרבות במדד ת"א 35, ובנוסף נסחרות בבורסה איגרות חוב של הקבוצה. היקף פעילות הקבוצה בשנת 2018 עמד על כ-3.1 מיליארד שקל.

אולי יעניין אותך גם


גמלא הראל – הסכם טל בר גמלא הראל

קבוצת גמלא חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם קבוצת טל בר, שבמסגרתו תשקיע וכן תממן – באמצעות חברת הבת גמלא הראל – את כל הפרויקטים המבוצעים על ידי טל בר, שהיקפם נאמד בכחצי מיליארד שקלים. טל בר היא חברה יזמית בבעלות דודי פיטוסי וליאור כהן, המתמחה בייזום פרויקטים של התחדשות עירונית. לקבוצה מוניטין רב בערים […]

עדכון מיוחד – שעות עבודה בעקבות משבר הקורונה והארכת תוקפה של תעודת המחלה – AYR – עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'

בעקבות פניות רבות של מעסיקים באשר לתשלום ימי מחלה לעובדים השוהים בבידוד, נביא בפניכם עדכון בעניין זה, וכן לגבי היתר חדש שנחתם בימים אלו להעסקת עובדים בשעות נוספות.