BDI

נכסים ובניין

ניהול, רכישה, השכרה, ייזום, תכנון, שיווק ובנייה של נכסים מניבים בארץ ובחו"ל. ייזום, תכנון, שיווק והקמה של שכונות מגורים איכותיות בישראל

פרופיל

שנת הקמה 1961
כתובת מגדל אלקטרה, רח' יגאל אלון 98, תל אביב 6789141 - ראה מפה
טלפון 03-5672777
פקס 03-5672776
אתר החברה www.pbc.co.il
   
   
   

מנהלים

אדוארדו אלשטיין, יו"ר הדירקטוריון, נכסים ובניין

אדוארדו אלשטיין

יו"ר הדירקטוריון

אלחנדרו אלשטיין, יו"ר הדירקטוריון, נכסים ובניין

אלחנדרו אלשטיין

יו"ר הדירקטוריון

סגי איתן, ס. יו"ר הדירקטוריון, נכסים ובניין

סגי איתן

ס. יו"ר הדירקטוריון

אודות


נכסים ובניין מקבוצת IDB, הינה מחברות הנדל"ן הגדולות והמובילות בישראל. הוקמה בשנת 1961 ופועלת בתחום הנכסים המניבים והמגורים בישראל ובחו"ל. פעילות הליבה של נכסים ובניין הינה הנכסים המניבים והיא פועלת בתחום זה בישראל ובארה"ב. לנכסים ובניין נכסים מניבים בישראל בהיקף של כ-1,170,000 מ"ר ונכסים מניבים בחו"ל שהעיקריים שבהם הם: מגדל HSBC בשדרה החמישית בניו יורק בהיקף של כ-80,000 מ"ר. כמו כן, לחברה ביחד עם אי די בי, פרויקט בלאס וגאס בהיקף של כ-62,000 מ"ר - Tivoli. בנוסף, עוסקת נכסים ובניין בייזום, תכנון, שיווק ובנייה של שכונות מגורים איכותיות ומקדמת פרויקטים גדולים של התחדשות עירונית

מנהלים בכירים נוספים
אורן הילינגר
סמנכ"ל כספים

אלי אלפנט
מנכ"ל PBC USA

אבי רוזן
מנהל תחום המגורים

ענת שני
יועצת משפטית

אבי יעקובוביץ'
מנכ"ל גב-ים

גיא בינשטוק
מנכ"ל מהדרין

זיו שחורי
מנכ"ל ישפרו

חברה אם
דיסקונט השקעות בע"מ מקבוצת IDB

בורסה לניירות ערך
משנת 1963, נסחרות מניותיה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. מניותיהן של שתיים מחברות הבת שלה, חברת גב-ים לקרקעות בע"מ ומהדרין בע"מ, נסחרות אף הן בבורסה לניירות ערך בתל אביב. לחברת ישפרו שהינה בבעלות מלאה, אגרות חוב הנסחרות בבורסה לניירות ערך בת"א.

איתנות פיננסית לאורך זמן
לנכסים ובניין איתנות ויציבות פיננסית לאורך זמן אשר באות לידי ביטוי: בהון עצמי של כ-3.7 מיליארד ₪ (מיוחס לבעלי המניות 1.8 מיליארד ₪), יתרות נזילות של כ-2.9 מיליארד ₪, נדל"ן להשקעה בהיקף של כ-11.4 מיליארד ₪, הכנסות משכ"ד שנתיות של כ-882 מיליון ₪ (נתונים ליום 31.12.2017).
יתרותיה הנזילות ותזרים המזומנים השוטף אותם היא מייצרת מאפשרות לה להמשיך לצמוח בארץ ובעולם בהתאם לאסטרטגיה ארוכת הטווח של צמיחה תוך שמירה על איתנות פיננסית.

נכסים מניבים בישראל – יציבות לאורך זמן
לנכסים ובניין יכולת ייזום, תכנון, פיתוח, הקמה, השכרה וניהול של נכסים מניבים. לנכסים ובניין כ-1,170,000 מ"ר שטחים מניבים בישראל עם שיעורי תפוסה יציבים של כ-98%.
הפעילות כוללת: פארקי הייטק ותעשייה, בנייני משרדים, מרכזים מסחריים, מבנים לתעשייה, לוגיסטיקה ושטחי אחסנה, ביניהם: פארק מתם, קניון קריית אונו, ישפרו סנטר מודיעין, מרכז גב-ים בהרצליה, מתחם אפל, ישפרו פלאנט – מתחם בילוי, סרטים וקניות בבאר שבע ואחרים. בנוסף, עוסקת נכסים ובניין בשיווק ובבנייה של פרויקטים בהיקף של כ-111,000 מ"ר. פרויקטים אלו יהוו את הצמיחה העתידית שלה ויגדילו את ההכנסות משכ"ד בעתיד. בין הפרויקטים שבבנייה: בניין נוסף בפארק מתם חיפה, פרויקט ToHa – מגדל משרדים בת"א ובניין רביעי בפארק ההייטק בבאר שבע. לנכסים ובניין עתודות קרקע נוספות בהיקף של כ-670,000 מ"ר זכויות בנייה באזורי ביקוש לבנייה עתידית בהתאם לביקושים.

בניית שכונות איכות בישראל
נכסים ובניין מתמחה בייזום, תכנון, פיתוח והקמה של שכונות מגורים איכותיות המייצרות אזורי ביקוש. השכונות נבנות כמכלול ייחודי של "פארק מגורים" הכולל מרכיבים שונים של פיתוח סביבתי מלא ושירותים קהילתיים נלווים כגון: גנים ציבוריים רחבים, גני ילדים, שבילים, מדרכות ומגרשי חניה.

בין הפרויקטים: פארק שאול כפר סבא, מרום נוה פ"ת, רחובות שלי ברחובות, מרום נוה בשדרה בחולון, מגדל נוה נוף היוקרתי בבת-ים, כרכור, נווה אביבים בנתניה, Open Valley בבאר שבע ועוד. נכסים ובניין משווקת ובונה כ-940 יח"ד מתוכן נמכרו כ-710 יח"ד. בשנת 2017 מכרה החברה כ-290 יחידות דיור. הכנסות החברה מתחום המגורים לשנת 2017 הסתכמו בכ-530 מיליון ₪.
בנוסף, מקדמת נכסים ובניין שני פרויקטים גדולים וייחודיים בתחום ההתחדשות העירונית (פינוי בינוי): דפנה ארלוזורוב בת"א (1,230 יח"ד מתוכן 402 יח"ד לדיירים הקיימים) ונחלת יהודה בראשל"צ (כ-800 יח"ד מתוכן 214 יח"ד לדיירים הקיימים).

פעילות בינלאומית
נכסים ובניין פועלת בחו"ל בעיקר בארה"ב.

הפרויקטים העיקריים:
מגדל HSBC – ממוקם בשדרה החמישית בלב מנהטן ניו יורק, בהיקף של כ-80,000 מ"ר, מושכר בהיקף של 100% לשוכרים איכותיים כגון: בנק HSBC, Baker McKenzie, Man Group ועוד, לתקופות ארוכות של 10 שנים ומעלה.
באפריל 2017, הוארכה תקופת השכירות של בנק HSBC בחמש שנים נוספות עד לשנת 2025. היקף הכנסות שכ"ד לשנה אחרי ההארכה יעמדו על 72 מ' $.
TIVOLI – ל-IDBG (חברה משותפת לנכסים ובניין-50%, ואידיבי), מרכז מסחרי ומשרדים בלאס וגאס ארה"ב. היקף הפרויקט כ-62,000 מ"ר. מחציתו משרדים ומחציתו Lifestyle ומסחר. מושכר בהיקף של 70%. בין השוכרים במשרדים: בנקים, משרדי עו"ד, מרפאות ועוד. בין השוכרים במסחר: RH – שוכר עוגן משמעותי שהינו מותג מוביל בארה"ב בתחום עיצוב הבית, מסעדות, חנויות אופנה ועוד.

תחום החקלאות
נכסים ובניין מחזיקה 45% מחברת מהדרין שהינה היצואנית המובילה בישראל של פרי הדר. כמו כן עוסקת מהדרין במגוון פעילויות בענף החקלאות לרבות עיבוד פירות וירקות, שירותי אריזה וקירור, אחסנה ושיווק. למהדרין קרקעות בחכירה בהיקף של כ-12 אלף דונם.

.