BDI

מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

פיתוח תוכנה בעולמות הסייבר סקיורטי, בינה מלאכותית, ביג דאטה ועוד

פרופיל

שנת הקמה 1991
כתובת הרצליה רח' אריה שנקר 13, גב-ים 5 כתובת תל אביב רח' דובנוב 7 כתובת חיפה פארק מת"ם חיפה, בניין 25 כתובת נצרת רח' פאולוס השישי 104- ראה מפה
טלפון 074-7111000
אתר החברה www.microsoftrnd.co.il
   
   

מנהלים

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק

מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

אודות מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח


מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל הוא אחד משלושת המרכזים האסטרטגיים של מיקרוסופט העולמית. במרכז הפיתוח בישראל יושבות כ-30 קבוצות מוצר המובילות אסטרטגית, מוצרית ופיתוחית חלק ניכר ממוצרי הליבה של מיקרוסופט העולמית, ואמונות על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

מייצרים אימפקט ממש כאן
מרכז הפיתוח בישראל הוא מרכז אסטרטגי שמתרכז בחדשנות שמייצרת אימפקט ומעודד את רוח היזמות של העובדים.ות שלו כדי לייצר שירותים ופלטפורמות שמבוססות על חדשנות טכנולוגית.
להרבה מעובדי.ות החברה יש רקע סטארט אפיסטי, וחלקם.ן אף הגיעו מרכישות. קבוצות שונות הוקמו מרעיונות שנולדו בארץ כשהקבוצה הישראלית קיבלה מנדט לפתח אותם ולהבשיל אותם כמוצר שפתוח לכלל לקוחות מיקרוסופט ורבים מן המוצרים שצמח:ו ושמפותחים כאן הם מוצרים מובילים במיקרוסופט הגלובאלית. רוח החדשנות טמונה עמוק ב-DNA של החברה והחזון של מיקרוסופט הוא “לאפשר לכל ארגון ואדם בעולם להשיג עוד": Empower every person and organization on the planet to achieve more.
בנוסף, מיקרוסופט מפעילה במרכז הפיתוח את הגראג': Innovation & Makers Space, שפתוח לכל עובדי.ות החברה ונערכים בו גם סדנאות טכנולוגיות לקהל חיצוני. המתחם כולל ציוד חדשני שכולל מדפסות תלת-מימד, חותכי לייזר, וציוד טכנולוגי נוסף שמאפשר לעובדים.ות ליצור אבי טיפוס למיזמים חדשים או סתם ליצירה טכנולוגית. כמעבדת חדשנות, הגראג' גם יוזם שיתופי פעולה רבים בישראל ובעולם. לדוגמא הפרויקט של הגראג' בשת"פ עם ביה"ח בילינסון שפותח במרכז הפיתוח ומתבסס על טכנולוגיית VR/AR, מאפשר לרופאים לראות הדמיה תלת מימדית של כבד, בזמן ניתוח אמת, ומסייעת באיתור גידולים תוך קיצור זמן הניתוח.
עוד סייע הגראז' בתקופת משבר הקורונה בפיתוח מכונות הנשמה אוטומטיות חכמות, אותן ניתן לייצר בעלות זולה ובכמות גדולה במעבדות – ללא צורך במפעלים. המוצר נמצא תחת “קוד פתוח" כך שכל הוראות הבנייה שלו היו פתוחות לציבור, בארץ ובעולם. מעבדת החדשנות תורמת את הציוד, החומרים והרכיבים הנדירים.

Bring your talent. Do your thing.
יש הרבה חברות שמציעות סביבת עבודה ותנאים טובים, אבל לעובדים.ות במיקרוסופט חשוב לקבל גם ערך מוסף. העובדים.ות באים.ות וגם נשארים.ות כי הם.ן מבינים.ות שיש לכל אחד.ת מהם.ן אימפקט אדיר בתוך החברה וזה לא מובן מאליו. כל אחד.ת מהעובדים.ות יכול.ה להתפתח למגוון תפקידים רבים מתוך 30 קבוצות המוצר במרכז הפיתוח – ולנתב את המסלול שהכי מתאים לו.ה בתוך החברה. בנוסף, מרכז הפיתוח נותן להם.ן את הכלים הטכנולוגיים הכי טובים ומקצועיים בשוק ונותן את התמיכה המלאה לעשות זאת בדרך שהכי מתאימה להם.ן. לכל רעיון יש פוטנציאל קיומי: בין אם זה רעיון שנולד בהאקתון וקיבל תקציב פיתוח והקמת קבוצה, או בין אם זה מיזם של העובד.ת לפרויקט אחריות חברתית שקרוב לליבו.ה.

פיתוח הידע המקצועי
אחד מהערכים המרכזיים שמיקרוסופט מקדמת הוא Growth Mindset, מצב של למידה והתפתחות מתמדת.
התפיסה של מיקרוסופט מקדמת את הגישה של Learn it all במקום Know it all. כחלק מאמונה בערכים אלו, מיקרוסופט משקיעה תקציבים גדולים בכל עובד.ת עבור הכשרות מקצועיות ורכישת מיומנויות חדשות. החברה מציעה לעובדיה לאורך כל השנה מגוון של הדרכות טכנולוגיות, תוך כדי חשיפה לטכנולוגיות חדשות ועדכניות והן הקשבה לצרכיהם.ן ובקשותיהם.ן הספציפיות ללמידה ופיתוח מקצועי.
בנוסף לעשרות קורסים והעשרות במגוון נושאים, לכל עובד.ת יש גישה חופשית ל-Pluralsight, LinkedIn learning, O'Reilly ולספרי kindle במגוון תחומים. העובדים.ות של מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל נשארים מעודכנים במגמות וחדשנות בתעשייה על ידי השתתפות בכנסים בינלאומיים מובילים ושמים דגש חזק על פיתוח הסטודנטים.ות.
כמובילים בתחום הסקיוריטי, מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל מארגן את כנס המחקר המוביל בישראל בתחום הסייבר – BlueHat IL, אשר נחל הצלחה רבה ב-5 שנים האחרונות. כמידי שנה, הכנס מארח כ- 20 הרצאות של החוקרים המובילים בעולם, אשר רובם מגיעים לראשונה לישראל עבור הכנס.

חווית העובד
מיקרוסופט מאמינה שכדי שהעובדים.ות שלה יוכלו להביא לידי ביטוי בצורה מירבית את כישוריהם.ן המקצועיים ולעודד יצירתיות, הם.ן זקוקים.ות לסביבת עבודה שנותנת מענה הוליסטי לכל צרכיהם.ן בחיי העבודה ומחוצה לה. כשהעובדים.ות נהנים מסביבה תומכת, המתייחסת הרבה מעבר לצרכיהם.ן הפונקציונאליים למילוי תפקידם.ן, המוטיבציה להשקיע ובכך לתרום להצלחת החברה עולה משמעותית. בהתאם לאמונה זו, מיקרוסופט משקיעה הרבה מחשבה ביצירת מרחבי עבודה חדשניים לעובדים.ות וחללים ציבוריים מזמינים לעובדים.ות ולאורחים.ות שלהם.ן.
חשוב למיקרוסופט שהעובדים.ות של החברה יתחילו את יום העבודה עם חיוך כל בוקר וירגישו שהם.ן עשו את הבחירה הנכונה. מעבר לכל הפינוקים, החברה שמה דגש מיוחד על ראיית העובדים.ות שלה כמכלול שלם, ומספקת להם.ן עד כמה שניתן תמיכה בכל הרבדים של החיים בתוך ומחוץ למשרד. בין אם זה לאפשר לעובדים.ות לעבוד באופן היברידי, מהבית או מהמשרד עפ"י רצונם.ן ונוחיותם.ן, בשעות גמישות לחלוטין, מרכז שירות לעובד.ת שמספק להם.ן את כל השירותים הנדרשים, תכנית Out Of Scope החדשנית המאפשרת העשרה במגוון נושאים שהם מחוץ לפוקוס המרכזי בעבודה, חדר כושר מאובזר, מרחבי משחק, חדרי מוסיקה, מטבחים מאובזרים ומפנקים, מתן חופשת לידה בתשלום ארוכה לאמהות ולאבות, מתן חופשה בתשלום גם לטיפול בבן משפחה מקרבה ראשונה, סביבת עבודה שהיא Dog Friendly, אירועים, פינוקים ועוד. כל זאת מתוך אמונה שמתן סביבה תומכת עד כמה שניתן, עוזרת למניעת שחיקה ושמירה על איזון בין חייהם.ן המקצועיים והפרטיים/אישיים – שבסופו של דבר גורם לעובדים.ות לרצות לקחת חלק בהצלחת החברה.

Work Life Balance
מיקרוסופט מאפשרת ותמיד אפשרה מדיניות שעות גמישות. כל עובד.ת רשאי.ת לעבוד מהבית, או מהמשרד, לפי נוחיותו.ה המלאה וזאת על מנת לאפשר מרחב תמרון ולתת מענה לכל הצרכים של העובדים.ות שגם מעבר לעבודה נטו. בנוסף, מיקרוסופט פועלת לתת מגוון רחב של שירותים שיאפשרו לעובד.ת להוריד מטלות מרשימת המטלות האישיות בכדי שי.תוכל לשפר את האפשרות לזמן איכות מחוץ לעבודה. השירותים המוצעים הם: קבלת חבילות של הזמנות אונליין ושירותי דואר אחרים, שירותי כביסה וניקוי יבש, חנות מוצרי חברה ומוצרי נוחות, ומינוף יתרון הגודל בעסקאות שונות כגון כרטיסי אשראי וסלולר (חלק מהשירותים הם בתשלום של העובד.ת).

מחזירים לקהילה
גם בחיבור לקהילה יש לעובדים.ות שלנו יכולת ליצור אימפקט. מיקרוסופט מאפשרת ואף מעודדת את העובדים.ות לקחת חלק, להתנדב ולתרום במשך כל השנה לעמותות ומיזמים שקרובים לליבם.ן – בין אם זה לתת להם.ן פלטפורמה לקידום עמותה שמדברת אליהם.ן ועידוד התרומה, או בין אם זה לעשות matching לסכום שנאסף מכל הארגון והכפלתו.
במסגרת קמפיינים שונים לגיוס כספים, ורק בשנה האחרונה, תרמו העובדים.ות למעלה מ-4.5 מליון ₪ לעמותות שונות. כמו כן, מיקרוסופט משתפת פעולה עם קהילות שונות לקידום מקצועות הטכנולוגיה כבר מגיל צעיר, ויוזמת פרויקטים יחד עם קרן רש"י והמרכז לחינוך סייבר, הכולל את תכניות מגשימים וסייבר גירלז (shift) שיתופי פעולה עם she codes ,W2W ,Upward ,QueenB, ו"באות". קבוצות רבות מקיימות ימי גיבוש צוותיים במסגרת התנדבות בעמותות שונות, כך שיום הגיבוש מקבל ערך מוסף של נתינה. בין אירועים רבים המשותפים עם עמותות, החברה גם מקיימת אחת לשנה ימי אימוץ כלבים ומזמינה את העובדים.ות, יחד עם משפחותיהם.ן וחבריהם.ן לאמץ חבר חדש לחיק המשפחה. כמו כן, ביום הנגישות הבינלאומי, יוצאת החברה בקמפיין המעודד עובדים.ות לקחת אומנה של כלב נחייה עד להכשרתו עבור משפחה עם צרכים מיוחדים או אנשים עם לקות ראייה.

 

אולי יעניין אותך גם


52% מהקבלנים טוענים ב-2020 צפוי גידול בהיקף פעילות הענף (CofaceBdi)

הסיכון בענף יורד, אך עדיין גבוה יחסית למשק: 65% צופים עליה במחירי הדירות; 83% סבורים כי תוכנית מחיר למשתכן לא תרמה באופן משמעותי לבלימת מחירי הדיור; 42% מהקבלנים טוענים כי יש להמשיך את תמ"א 38 באותה מתכונת

הישראלים רכשו השנה מטבחי חוץ בכ- 36.5 מיליון שקל – גידול של כ- 17% ביחס לשנה קודמת

חודשי האביב והקיץ הינם חודשי שיא במכירות המהוות כ- 40% מההכנסות השנתיות בענף

שוק מטבחי החוץ מאופיין בקשת מחירים רחבה והמחיר יכול להגיע עד למעלה מ- 100,000 שקל

תהילה ינאי, מנכ"לית CofaceBdi: "בשנתיים הקרובות שוק מטבחי החוץ ימשיך לצמוח בקצב גידול שנתי ממוצע של כ- 16%"

באיזו חברה הכי טוב לעבוד בישראל?

מהתקשורת   שש עם עודד בן עמי   איפה הכסף – ענת דוידוב   צבע הכסף – יאיר ויינרב   אנשים ומחשבים רשימה חדשה מעידה שוב כי חברות ההיי-טק הן בין החברות הטובות לעבוד בהן בישראל איזו חברה נמצאת בראשות הרשימה? מי עלו ומי ירדו?