BDI

מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

פיתוח תוכנה בעולמות הסייבר סקיורטי, בינה מלאכותית, ביג דאטה ועוד

פרופיל

שנת הקמה 1991
כתובת הרצליה רח' אריה שנקר 13, גב-ים 5 כתובת תל אביב רח' דובנוב 7 כתובת חיפה פארק מת"ם חיפה, בניין 25 כתובת נצרת רח' פאולוס השישי 104- ראה מפה
טלפון 074-7111000
אתר החברה www.microsoftrnd.co.il
   
   

מנהלים

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק

מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

אודות מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח


מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל הוא אחד משלושת המרכזים האסטרטגיים של מיקרוסופט העולמית. במרכז הפיתוח בישראל יושבות28 קבוצות מוצר המובילות אסטרטגית, מוצרית ופיתוחית חלק ניכר ממוצרי הליבה של מיקרוסופט העולמית, ואמונות על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

מייצרים אימפקט ממש כאן
מרכז הפיתוח בישראל הוא מרכז אסטרטגי שמתרכז בחדשנות שמייצרת אימפקט ומעודד את רוח היזמות של העובדים שלו כדי לייצר שירותים ופלטפורמות שמבוססות על חדשנות טכנולוגית.
להרבה מעובדי החברה יש רקע סטארט אפיסטי, וחלקם אף הגיעו מרכישות. קבוצות שונות הוקמו מרעיונות שנולדו בארץ ושהקבוצה הישראלית קיבלה מנדט לפתח אותן ולהבשיל אותן כמוצר שפתוח לכלל לקוחות מיקרוסופט ורבים מן המוצרים שצמחו ושמפותחים כאן הם מוצרים מובילים במיקרוסופט הגלובאלית. רוח החדשנות טמונה עמוק ב-DNA של החברה והחזון של מיקרוסופט הוא "לאפשר לכל ארגון ואדם בעולם להשיג עוד": Empower every person and organization on the planet to achieve more.
בנוסף, מיקרוסופט מפעילה במרכז הפיתוח את הגראג': Innovation & Makers Space, שפתוח לכל עובדי החברה ונערכים בו גם סדנאות טכנולוגיות לקהל חיצוני. המתחם כולל ציוד חדשני שכולל מדפסות תלת-מימד, חותכי לייזר, וציוד טכנולוגי נוסף שמאפשר לעובדים ליצור אבי טיפוס למיזמים חדשים או סתם ליצירה טכנולוגית. כמעבדת חדשנות, הגראג' גם יוזם שיתופי פעולה רבים בישראל ובעולם. לדוגמא הפרויקט של הגראג' בשת"פ עם ביה"ח בילינסון שפותח אצלנו ומתבסס על טכנולוגיית VR/AR, מאפשר לרופאים לראות הדמיה תלת מימדית של כבד, בזמן ניתוח אמת, ומסייעת באיתור גידולים תוך קיצור זמן הניתוח.
עוד סייע הגראז' לאחרונה במשבר הקורונה בפיתוח מכונות הנשמה אוטומטיות חכמות, אותן ניתן לייצר בעלות זולה ובכמות גדולה במעבדות – ללא צורך במפעלים. המוצר נמצא תחת "קוד פתוח" כך שכל הוראות הבנייה שלו היו פתוחות לציבור, בארץ ובעולם. מעבדת החדשנות שלנו תורמת את הציוד, החומרים והרכיבים הנדירים.

Bring your talent. Do your thing.
יש הרבה חברות שמציעות סביבת עבודה ותנאים טובים, אבל לעובדים שלנו חשוב לקבל גם ערך מוסף. העובדים שלנו באים ונשארים כי הם מבינים שיש לכל אחד מהם אימפקט אדיר בתוך החברה וזה לא מובן מאליו. כל אחד מהעובדים יכול להתפתח למגוון תפקידים רבים מתוך 28 יחידות מוצר במרכז הפיתוח – ולנתב את המסלול שהכי מתאים לו/לה בתוך החברה. בנוסף, מרכז הפיתוח נותן להם את הכלים הטכנולוגיים הכי טובים ומקצועיים בשוק. ואנחנו כאן לא רק כדי לאפשר להם לעשות זאת, אלא כדי לספק להם את מקסימום התמיכה ולעשות זאת בדרך שהכי מתאימה להם. לכל רעיון יש פוטנציאל קיומי: בין אם זה רעיון שנולד בהאקתון וקיבל תקציב פיתוח והקמת קבוצה, או בין אם זה מיזם של העובד לפרויקט אחריות חברתית שקרוב לליבו/ה.

פיתוח הידע המקצועי
אחד מהערכים המרכזיים שמיקרוסופט מקדמת הוא Growth Mindset, מצב של למידה והתפתחות מתמדת.
התפיסה שלנו מקדמת Learn it all במקום Know it all. כחלק מאמונה בערכים אלו, מיקרוסופט משקיעה תקציבים גדולים בכל עובד עבור הכשרות מקצועיות ורכישת מיומנויות חדשות. החברה מציעה לעובדיה לאורך כל השנה מגוון של הדרכות טכנולוגיות, תוך כדי חשיפה לטכנולוגיות חדשות ועדכניות והן הקשבה לצרכיהם ובקשותיהם הספציפיות ללמידה ופיתוח מקצועי.
בנוסף לעשרות קורסים והעשרות במגוון נושאים, לכל עובד יש גישה חופשית ל-Pluralsight, LinkedIn learning, O'Reilly ולספרי kindle במגוון תחומים. העובדים שלנו נשארים מעודכנים במגמות וחדשנות בתעשייה על ידי השתתפות בכנסים בינלאומיים מובילים ושמים דגש חזק על פיתוח הסטודנטים.
בנוסף, כמובילים בתחום הסקיוריטי אנחנו מארגנים את כנס המחקר המוביל בישראל בתחום הסייבר – BlueHat IL, אשר נחל הצלחה רבה ב-4 שנים האחרונות. כמידי שנה, הכנס מארח כ- 20 הרצאות של החוקרים המובילים בעולם, אשר רובם מגיעים לראשונה לישראל עבור הכנס.

חווית העובד
אנחנו מאמינים שכדי שהעובדים שלנו יוכלו להביא לידי ביטוי בצורה מירבית את כישוריהם המקצועיים ולעודד יצירתיות, הם זקוקים לסביבת עבודה שנותנת מענה הוליסטי לכל צרכיהם בחיי העבודה ומחוצה לה. כשהעובדים נהנים מסביבה תומכת, המתייחסת הרבה מעבר לצרכיהם הפונקציונאליים למילוי תפקידם, המוטיבציה להשקיע ובכך לתרום להצלחת החברה עולה משמעותית. בהתאם לאמונה זו, מיקרוסופט משקיעה הרבה מחשבה ביצירת מרחבי עבודה חדשניים לעובדים וחללים ציבוריים מזמינים לעובדים ולאורחים שלהם.
חשוב לנו שהעובדים שלנו יתחילו את יום העבודה עם חיוך כל בוקר וירגישו שהם עשו את הבחירה הנכונה. מעבר לכל הפינוקים, אנחנו שמים דגש מיוחד על ראיית העובדים שלנו כמכלול שלם, ומספקים להם עד כמה שניתן תמיכה בכל הרבדים של החיים בתוך ומחוץ למשרד. בין אם זה לאפשר לעובדים לעבוד בשעות גמישות, מרכז שירות לעובד שמספק להם את כל השירותים הנדרשים, תכנית Out Of Scope החדשנית המאפשרת העשרה במגוון נושאים שהם מחוץ לפוקוס המרכזי בעבודה, חדר כושר מאובזר, מרחבי משחק, חדרי מוסיקה, מטבחים מאובזרים ומפנקים, מתן חופשת לידה בתשלום ארוכה לאמהות ולאבות, מתן חופשה בתשלום גם לטיפול בבן משפחה מקרבה ראשונה, סביבת עבודה שהיא Dog Friendly, אירועים, פינוקים ועוד. כל זאת מתוך אמונה שמתן סביבה תומכת עד כמה שניתן, עוזרת למניעת שחיקה ושמירה על איזון בין חייהם המקצועיים והפרטיים/אישיים – שבסופו של דבר גורם לעובדים לרצות לקחת חלק בהצלחת החברה.

Work Life Balance
מיקרוסופט מאפשרת ותמיד אפשרה מדיניות שעות גמישות. כל עובד רשאי לעבוד מהבית, בהסכמת מנהלו. זאת על מנת לאפשר מרחב תמרון ולתת מענה לכל הצרכים של העובדים שגם מעבר לעבודה נטו. בתקופת הקורונה היינו הראשונים לעבור לעבודה מלאה מהבית, והראשונים שאיפשרנו עם ביטול המסגרות החינוכיות, לקחת עד 12 שבועות של חופשה על חשבון המעסיק. כהשפעה ישירה מכך, אנחנו גם נמשיך לעבוד מהבית לתקופה לא מבוטלת ולבחירתו של כל עובד, וזאת בכדי לדאוג בראש ובראשונה לבריאותם של העובדים שלנו.
כחלק מתכנית החזרה לשגרה, אנחנו מטמיעים את המודל ההיברידי שאומר שכל עובד רשאי להמשיך לעבוד מהבית או מהמשרד לפי העדפתו האישית, והחזרה תהיה הדרגתית בהתחשב בכל ההנחיות הן מהרשויות המקומיות והן מהמטה הגלובאלי של החברה. בנוסף, מיקרוסופט פועלת לתת מגוון רחב של שירותים שיאפשרו לעובד/ת להוריד מטלות מרשימת המטלות האישיות בכדי שיוכל לשפר את האפשרות לזמן איכות מחוץ לעבודה. השירותים המוצעים הם: קבלת חבילות של הזמנות אונליין ושירותי דואר אחרים, אנו משמשים כסניף דואר, שירותי כביסה וניקוי יבש, חנות מוצרי חברה ומוצרי נוחות, ומינוף יתרון הגודל בעסקאות שונות כגון כרטיסי אשראי וסלולר (חלק מהשירותים הן בתשלום של העובד).

מחזירים לקהילה
גם בחיבור לקהילה יש לעובדים שלנו יכולת ליצור אימפקט. מיקרוסופט מאפשרת ואף מעודדת את העובדים לקחת חלק ולהתנדב, וכמו כן לתרום במשך כל השנה לעמותות ומיזמים שקרובים לליבם – בין אם זה לתת להם פלטפורמה לקידום עמותה שמדברת אליהם ועידוד התרומה, או בין אם זה לעשות matching לסכום שנאסף מכל הארגון והכפלתו. רק בתקופת הקורונה תרמה החברה מאות מחשבים, מצלמות רשת ואזניות לצוותים רפואיים בבתי החולים, חלקם הגדול בפריפריה, בשווי של מיליון שקל; בנוסף, רכשנו 25 מכשירי עירוי אוטומטים IVAC בשווי 100,000 ש"ח עבור בית חולים נצרת EMMS.
במסגרת קמפיינים לגיוס כספים, תרמו העובדים למעלה מ-3 מליון ₪ לעמותות שונות, בקמפיינים לגיוסי כספים. כמו כן, מיקרוסופט משתפת פעולה עם קהילות שונות לקידום מקצועות הטכנולוגיה כבר מגיל צעיר, ויוזמת פרויקטים יחד עם קרן רשי והמרכז לחינוך סייבר, הכולל את תכניות מגשימים וסייבר גירלז (shift) שיתופי פעולה עם she codes ,W2W ,Upward ,QueenB, ובאות. קבוצות רבות מקיימות ימי גיבוש צוותיים במסגרת התנדבות בעמותות שונות, כך שיום הגיבוש מקבל ערך נוסף של נתינה. בין אירועים רבים המשותפים עם עמותות, החברה גם מקיימת אחת לשנה ימי אימוץ כלבים ומזמינה את העובדים, יחד עם משפחותיהם וחבריהם לאמץ חבר חדש לחיק המשפחה. כמו כן, ביום הנגישות הבינלאומי האחרון, יצאה החברה בקמפיין המעודד עובדים לקחת אומנה של כלב נחייה עד להכשרתו עבור משפחה עם צרכים מיוחדים או אנשים עם לקות ראייה.

 

אולי יעניין אותך גם


האם גם הסכמים חשופים לנגיף הקורונה? , ש. הורוביץ ושות'

הופעתו של נגיף הקורונה מאיימת לשנות סדרי עולם. אנו למדים מידי יום מהתקשורת על ביטול טיסות, מפעלים שנסגרים, וקשיים ליבוא סחורה ממדינות המזרח.

פרסום CofaceBdi , עסקים קורסים נשארים רשומים, כדי לקבל מענקים ממשלתיים

פורסם בדה מרקר (הארץ) בעלי עסקים דוחים את ההודעה על הסגירה כדי לקבל סיוע   לכתבה >> Government-funded Zombies: Pandemic Grants Keeping Defunct Businesses Afloat