BDI

מקורות חברת מים בע"מ

הולכה ואספקת מים, הפקת מים, ייצור מים, טיפול בשפכים, השבת קולחים, הגדלת מצעי המים ופיתוח פתרונות מתקדמים להתמודדות עם בעיית המחסור במים בארץ ובעולם

פרופיל

שנת הקמה 1937
כתובת רח' לינקולן 9, ת.ד. 20128, תל-אביב, 6713402- ראה מפה
טלפון 03-6230555, 1-800-250-270
פקס 03-6334500
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.mekorot.co.il
   
   

אודות מקורות חברת מים בע"מ


מים זה לא מובן מאליו. בשביל זה אנחנו כאן, בארץ ובעולם. “מקורות״, חברת המים הלאומית, היא חברה ייחודית המספקת מים ומגוון רחב של פתרונות למשק המים בישראל.

תחום עיסוק
הולכה ואספקת מים, הפקת מים, ייצור מים, טיפול בשפכים, השבת קולחים, הגדלת מצעי המים ופיתוח פתרונות מתקדמים להתמודדות עם בעיית המחסור במים בארץ ובעולם

שנת ייסוד 1937


איתנות פיננסית – “מקורות״ מדורגת מעל 10 שנים ברציפות בדירוג האשראי המקומי המקסימלי ilAAA על-ידי “מעלות Standard & Poor״. היקף מחזור ההכנסות (דוח מאוחד) של “מקורות״ הוא 4.4 מיליארד ש״ח בשנה, לחברה הון עצמי של 3.4 מיליארד ש״ח ומאזן שנתי מאוחד בסך 14.9 מיליארד ₪.
ייחודיות עולמית – ייחודיותה של “מקורות״ באה לידי ביטוי במגוון הפעילויות שבהן עוסקת החברה:
• אספקה של כ-80% ממי השתייה וכ-70% מסך צריכת המים בישראל למגזרים השונים בכל עת ובכל עונה. האספקה מתבצעת באמצעות כ-3,000 מתקנים בפריסה ארצית, כ12,000- ק״מ קווים, כ-1,000 בריכות ומאגרים. מרכזי תפעול ובקרה שולטים על המתקנים באופן אוטומטי ובפיקוד מרחוק, ומבטיחים אספקת מים בזמינות, באמינות ובאיכות מרבית. “מקורות״ מספקת כ-1.5 מיליארד מ״ק מים לחקלאות, לתעשייה ולשימוש ביתי, כולל מים לרשות הפלסטינית ולממלכה הירדנית, בכפוף להסכמים מדיניים. מערכת אספקת המים של החברה מאחדת את מרבית מפעלי המים האזוריים, את מערכת “המוביל הארצי״, “המוביל הארצי החדש״, “מפעל ירקון נגב״ ועוד. המערכת משלבת מים ממקורות שונים – הכנרת, אקוות ההר ואקוות החוף, קידוחים, מפעלים לתפיסת שיטפונות, מי ים מותפלים ומים מליחים מותפלים.

 “מקורות״ ממשיכה לפתח את משק המים בישראל באמצעות מגה פרויקטים בהיקף של מיליארדי שקלים. החברה השלימה את הקמתו של מפעל המים הגדול ביותר מאז בניית “המוביל הארצי״ – “המוביל הארצי החדש״.  המפעל החדש קולט את המים המותפלים מהמתקנים להתפלת מי ים שהוקמו לאורך חוף הים התיכון ויוצר מערכת מים מהפכנית, אשר משנה את שרשרת אספקת המים המסורתית: לא עוד אספקה מצפון לדרום בלבד, אלא גם ממערב למזרח, ומשם לכל הכיוונים. “המוביל הארצי החדש״, אשר אִפשר את כניסתה של ישראל לעידן ההתפלה, יספק מים מותפלים גם לאזור ירושלים, באמצעות “המערכת החמישית לאספקת מים לירושלים״ שמקימה “מקורות״ בימים אלה במטרה לתת מענה לצורכי העיר וסביבתה בעשרות השנים הבאות. פרויקט הנדסי מורכב וחשוב  שקדמה״מקורות״ הוא חיבור הערבה הצפונית והערבה התיכונה למערכת המים הארצית כדי שגם האזור הדרומי של המדינה, שמתבסס על מי קידוחים מקומיים, ייהנה ממקור מים אמין נוסף!

• פיתוח, הפקה ושילוב מים ממקורות רבים במערכת הארצית: מים עִליים (אגמים ושיטפונות), מי תהום בעומקים ובמקומות שונים, מים מותפלים.
• טיפול בסוגי מים שונים: מים מתוקים, מים מליחים, מי ים ומים מליחים, מי שפכים ביתיים ותעשייתיים.
• שיפור מתמיד באיכות המים: אספקת מים באיכות מעולה תוך יישום טכנולוגיות מתקדמות וטכניקות חדישות לטיהור מים ובדיקות מים במעבדות מהמתקדמות בעולם. “מפעל הסינון המרכזי״ הינו הרביעי בגודלו בתבל! ומציב את ישראל בשורה הראשונה של המדינות המערביות בתחום הטיפול במים.
• ייצור מים: מיצוי כל פוטנציאל אפשרי להגדלת כמויות המים במדינה וייצור מקורות מים חדשים בשיטות מגוונות.
– טיפול בשפכים בהיקף של כ-31% ממי השפכים המטופלים בישראל והשבת קולחים בהיקף של כ-60% מהקולחים המושבים בישראל לחקלאות
– 39 מתקנים להתפלת מים מליחים ו-4 מתקנים להתפלת מי ים
– 12 מפעלים לתפיסת שיטפונות למי שתייה ולחקלאות
– הגברת המטר בשיעור של 15% בממוצע בצפון
• שמירה על ביטחון מים ובקרה על איכות מי השתיה.

פיתוח בר קיימא למען הדורות הבאים – “מקורות״ רואה חשיבות רבה בשמירה על איכות הסביבה ונוקטת פעולות רבות למציאת האיזון המרבי בין פיתוח כלכלי לבין הגנה על הסביבה, ביניהן: פיתוח שיטות ידידותיות לסביבה, איתור ושימוש בטכנולוגיות ירוקות ובחומרים שאינם מזיקים לאדם ולסביבה, טיפול בשפכים והשבת קולחים לחקלאות, הרחבת הייצור של אנרגיה ירוקה עבור מתקניה, התרעה על מפגעים סביבתיים, טיפוח סביבתי ושיקום נופי.

הטמעת טכנולוגיות חדשניות בקנה מידה בינלאומי – “מקורות״ מייחסת חשיבות רבה לקדמה הטכנולוגית ולשילובה בפעילותה העסקית. לנוכח האתגרים הצפויים במשק המים ייסדה “מקורות״ את ?WaTech – המרכז ליזמות טכנולוגית ולשיתופי פעולה. ?WaTech מהווה פלטפורמה לשיתופי פעולה בין קבוצת “מקורות״ לבין חברות הזנק, יזמים, אקדמיה ומשקיעים בתחום טכנולוגיות המים בארץ ובעולם. המרכז משמש קרקע לניסויי בטא ברמה גלובלית, מספק ניתוח ותמיכה טכנולוגית ומסייע ביצירת שותפויות אסטרטגיות ברחבי העולם.

קבוצת “מקורות״ – “מקורות״ פועלת במסגרת קבוצת חברות. בראש הקבוצה עומדת חברת “מקורות מים״, העוסקת במגוון רחב של פעילויות: אספקת מים, הפקת מים, טיפול בשפכים והשבת קולחים, התפלת מי ים ומים מליחים ועוד. תחת “מקורות מים“ פועלות שתי חברות בנות:
מקורות פיתוח וייזום״ – הזרוע העסקית הבין-לאומית של הקבוצה
שח"מ מקורות ביצוע״ – הזרוע הביצועית של הקבוצה

כתובת רח' לינקולן 9, ת.ד. 20128, תל-אביב, 6713402    טל' 03-6230555, 1-800-250-270    פקס 03-6334500    דוא"ל [email protected]
אתר www.mekorot.co.il

אולי יעניין אותך גם


סקר: הקבלנים צופים עליה של 8.6% במחיר הדירה השנה

אייל ינאי, מנכ"ל משותף בחברת המידע העסקי Coface Bdi: "מסקר הקבלנים שערכנו עולה כי שנת הקורונה אכן פגעה פגיעה משמעותית בענף הבנייה

מחכים לנס! האם גם החג הזה נשאר בבתים?

מחכים לנס! האם גם החג הזה נשאר בבתים? מסקר מיוחד שערכנו לעיתון "הארץ", אנו צופים ירידה של כ-40% מהכנסות ממכירות כרטיסים למופעי חנוכה לעומת 2019, לכ-66 מיליון שקל בלבד. "חברות גדולות ומשרדי ממשלה שבשנה רגילה רוכשים הרבה כרטיסים נמנעו מכך השנה, בשל חשש של הורים מביצוע בדיקות ומהתקהלות" תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת CofaceBdi.    

למה לפסול כשאפשר לתקן? מגמה חדשה בפסיקה מאפשרת תיקון נוסח כתב ערבות פגום במקום פסילה מידית של ההצעה במכרז (מ. פירון ושות' עורכי דין)

על פי החוק בישראל, חוק המורכב משתי מערכות חקיקה, האחת חלה על המדינה, לרבות תאגידים ממשלתיים, מועצות דתיות, קופות חולים ומוסדות להשכלה גבוהה והשניה חלה על עיריות ותאגידים עירוניים, כל עסקה או הזמנת עבודה המתבצעת על-ידי אחד מן הגופים דלעיל, מחייבת פרסום מכרז.