BDI

מכבי שירותי בריאות

שירותי בריאות

פרופיל

שנת הקמה 1940
כתובת רח' המרד 27, תל אביב - ראה מפה
טלפון *3555
רשתות חברתיות
אתר החברה www.maccabi4u.co.il/14-he/Maccabi.aspx
   

מנהלים

סיגל דדון – לוי, מנכ"לית, מכבי שירותי בריאות

סיגל דדון – לוי

מנכ"לית

שימי פרג', עו"ד סמנכ"ל משאבי אנוש, מכבי שירותי בריאות

שימי פרג'

עו"ד סמנכ"ל משאבי אנוש

אודות מכבי שירותי בריאות


שליחות שמתחילה באנשים הקורונה העמידה למבחן את היכולות המקצועיות, האנושיות והשרותיות ואף אתגרה את החוסן של עובדינו במצבי חרום. מכבי הובילה במערכת הבריאות במאבק בנגיף וזאת לצד הטיפול הרפואי השוטף והמקצועי של רופאי מכבי. צלחנו את אתגרי התקופה שעמדו בפנינו בזכות ההתגייסות האדירה של כלל עובדי מכבי והצוותים שפעלו באופן מעורר השראה. מעטפת החוסן החזקה […]

שליחות שמתחילה באנשים
הקורונה העמידה למבחן את היכולות המקצועיות, האנושיות והשרותיות ואף אתגרה את החוסן של עובדינו במצבי חרום. מכבי הובילה במערכת הבריאות במאבק בנגיף וזאת לצד הטיפול הרפואי השוטף והמקצועי של רופאי מכבי. צלחנו את אתגרי התקופה שעמדו בפנינו בזכות ההתגייסות האדירה של כלל עובדי מכבי והצוותים שפעלו באופן מעורר השראה. מעטפת החוסן החזקה שיצרנו עבור העובדים הוכיחה את עצמה ואפשרה לכולנו לדאוג לבריאות חברי מכבי ולתפקד על הצד הטוב ביותר.
בשנתיים וחצי האחרונות, בצל מגפת הקורונה, העולם כולו חווה אתגרים ואי ודאות ברמה שלא הכרנו. כארגון בריאות הכפלנו במאות מונים את הפעילות שלנו, ונדרשנו לפעול במהירות ובגמישות בסביבת עבודה משתנה ולא ידועה, ועם עומסים פיזיים ורגשיים. לפיכך, בשנת 2022 גיבשנו תכנית אינטגרטיבית ואסטרטגית לחיזוק החוסן האנושי במכבי. במסגרתה אומצו תפיסות חדשות וידע חדש במטרה לייצר שינוי בתרבות הארגונית, בתהליכי ניהול, בתהליכי העבודה וביצירת סביבת עבודה מונעת שחיקה ומחזקת רווחה אישית.

עם הפנים לעובדים
מכבי משקיעה רבות בעובדיה ומעריכה את עבודתם המסורה. הדאגה לעתיד העובדים ובני משפחתם עומדת לנגד עינינו. אנחנו פועלים להבטחת תנאי העסקה אטרקטיביים, תוך הקפדה על חוקי העבודה ומעניקים זכויות נוספות עודפות המתאפשרות לנו במסגרת החוק. מדיניות זו באה לידי ביטוי בכל תנאי ההעסקה במכבי.
תנאי ההעסקה כוללים 22 ימי חופשה ו-2 ימי בחירה נוספים בשנה, 21 ימי מחלה ומחלת בני משפחה. מכבי מעניקה לעובדיה 12 ימי הבראה בשנה מהשנה הראשונה, לרבות הפקדות פנסיוניות מלאות על דמי ההבראה השנתיים. עובדי מכבי נהנים מרשת פנסיונית רחבה הכוללת קרן השתלמות, קרן פנסיה בתנאים מהטובים במשק- הן מבחינת שיעור ההפקדות מהיום הראשון והן מבחינת דמי הניהול המיטביים שהושגו עבור עובדי קבוצת מכבי. מכבי מפעילה מרכז פנסיוני-פיננסי הנותן מענה בנושאים אלה לכל עובד. לזכויות והתנאים הסוציאליים הקיימים התווספה בתקופת הקורונה תמיכה כלכלית לעובדים הנמצאים במצוקה.

גמישות בתנאי העסקה
כארגון מגוון, המונה כ-85% נשים, אנו רואים חשיבות יתרה לנושא איזון בית-עבודה ולמתן זכויות המותאמות לצורכי ומאפייני העובדות והעובדים:
עבודה מרחוק/מהבית – לעובד שעבודתו מתאפשרת מרחוק, עד יום עבודה בשבוע מהבית.
שעות לבדיקת הריון – עובדת בהיקף 50% משרה ומעלה יכולה להיעדר עד 40 שעות ועובדת בהיקף נמוך מ-50% יכולה להיעדר עד 20 שעות, לצורך בדיקות בהריון • שעות הנקה – אימהות לאחר חופשת לידה, העובדות מעל 6 שעות ביום, זכאיות לקיצור של שעה אחת ביום עבודה עד שנה מיום הלידה.
במכבי הגדלנו את מכסת שעות ההיעדרות בגין מחלת ילד (עד גיל 16) מעבר לנדרש בחוק • עובד היוצא לשרות מילואים רצוף של 21 יום ויותר, זכאי לתוספת של יום חופשה, מעבר למכסה השנתית • כל עובד בותק של שנה במכבי זכאי לכיסוי ביטוח בריאות לו ולילדיו עד גיל 25 במימון מכבי.
במכבי פותח בוט חכם בתחום מש"א – סמארטי, המאפשר לעובדי מכבי לקבל מידע בהתאמה אישית, 24/7 מכל מקום. מענה באמצעות וואטסאפ על שאלות בנושא תנאי העסקתם, זכויותיהם, שעות עבודתם ועוד והכל תוך שניות.

חוויית עובדים מותאמת אישית
רווחת העובד היא ה'רווח הנקי' של כולנו. עיצבנו חווית עובד רציפה ומותאמת אישית העונה על כל צרכיו, תוך חיבור לרוח מכבי, לחזון ולאסטרטגיה הארגונית. פעילויות הרווחה של הארגון מעצימות את הקשר ותחושת השייכות של העובדים ומלוות אותם לאורך כל חייהם המקצועיים והאישיים – משלב הקליטה למכבי ועד ליציאה לפנסיה. מכבי מציעה סל עשיר: ימי גיבוש וכיף • שי לילדים העולים לכיתה א' ולמתגייסים • טיולי גיבוש • אירועים ושי בחגים • שי לעובד בציוני דרך אישיים וארגוניים • מועדון הסרט הטוב • סבסוד מנויים לתיאטראות • אירועים סגורים למחזות זמר והצגות • סבסוד אטרקציות ומופעים.
תכנית לקידום אורח חיים בריא – קבוצות פעילות גופנית לעובדים, הרצאות מקוונות, הפעלת קבוצות ספורט בליגה למקומות עבודה.
סבסוד ארוחות צהריים – ייחודיות כארגון הבריאות שמסבסד לכלל העובדים ארוחת צהריים יומית.
אתכם ברגעי אמת – סיוע לעובדים במצוקה כלכלית, הלוואות או מענקים, לעובדים שנקלעו לקשיים כלכליים וקשיים על רקע מחלות קשות.
גמלאי מכבי – קשר הדוק עם גמלאי מכבי ובני זוגם בכנסים, שי בחגים, נופשים ותרבות פנאי.
מתנדבים להפגת בדידות – מכבי קולטת ומפעילה כ-2,700 מתנדבים בפריסה ארצית, במתקני הארגון ובביקורי בית להפגת בדידות בקרב חברי מכבי.
אפס סובלנות לאלימות ולגזענות – מכבי חתומה על אמנה למניעת גזענות ומטפלת מיידית בכל אירוע אלימות ע"י סיירת אופנוענים ופריסת לחצני מצוקה. כל אירוע אלימות מדווח ומטופל לרבות תמיכה בעובד ובצוות.

ההתפתחות שלכם, הצמיחה של כולנו
אנחנו מודעים לעובדה שסיפוק ועניין מייצרים מוטיבציה ומשפרים פרודוקטיביות ולכן אנו משקיעים משאבים רבים בלמידה, הכשרות וקידום מקצועי ואישי. מכבי שירותי בריאות מובילה בחדשנות בעולמות משאבי אנוש בכלל ולמידה ופיתוח ארגוני בפרט. נושא הפיתוח האישי והמקצועי נמצא בליבת העשייה של משאבי אנוש ובא לידי ביטוי ביצירת ערוצי התפתחות שונים ובלמידה רבגונית ומשמעותית.
מכבי מספקת לעובדיה סביבה של מחקר, חדשנות וטכנולוגיה ומאפשרת לכל אחד לבוא לידי ביטוי, להתקדם ולהשפיע. תפיסת החדשנות שלנו ניכרת גם בתכני הלמידה, ואנו שואפים להקנות לעובדינו את הכישורים הנדרשים להם היום, כמו גם את כישורי המחר, ובכך מציעים UPSKILLING משמעותי הן בהיבט הפרופסיונאלי והן בהיבט הניהולי.
הלמידה במכבי מתבצעת במגוון רב של ערוצים מקוונים, פרונטליים והיברידיים, המעודדים למידה חברתית וחווייתית משמעותית: פלטפורמות דיגיטליות שונות, חדר סימולציה מהמתקדמים בישראל, קהילות למידה, סדנאות, משחקים דיגיטליים, פודקאסטים ועוד. מיפוי כשירויות הנדרשות בכדי לממש את המיקודים האסטרטגיים של הארגון, בשילוב ההבנה של מגמות עתיד ובכלל זה דיגיטציה של העולם, ההבנה שעל הארגון לעבוד בהכשרה והכנה של העובדים לאתגרי העתיד, כל אלה גרמו לשינוי משמעותי בתפישות הלמידה ובפתרונות הלמידה שלנו במכבי.
מחלקת הלמידה במכבי עובדת בתפישת "בטא" כדרך חיים. הוויה של שינוי מתמיד, של גרסה שמתעדכנת והתנסות כתפישת עולם, התפתחות ושיפור. בעקבות כך הוקמה "בטא נקסט" תכנית הפיתוח האישי והמקצועי של עובדי מכבי, שמיועדת לייצר לכלל העובדים בארגון תשתיות וכלים לטובת תכנון וניהול הקריירה בארגון, ביוזמה עצמית. אנחנו מעמידים לרשות העובדים את הכלים והמסגרת ומעודדים אותם לקחת יוזמה ולהיות פרו אקטיביים.
מכבי ממשיכה להוביל ולדאוג לבריאותם של מיליוני חברים בישראל ולעשות למען הקהילה כמו גם למען עובדיה.
עבודה במכבי היא עבודה של אתגר מקצועי לצד הזדמנות לפיתוח וקידום אישי, מקום של שליחות ונתינה המתגמל את עובדיו בתנאי העסקה ורווחה מצוינים, סביבת עבודה נעימה ומשפחתית עם יתרונות של ארגון גדול, משמעותי ובפריסה ארצית.
האמור מתייחס לשני המינים, זכר ונקבה.

אתר קריירה 

https://career.mac.org.il/

 

 

אולי יעניין אותך גם


עבירות מחשב פליליות – מאת עו"ד אלעד שאול משרד אלעד שאול ושות'

בשנים האחרונות ישנה עליה מתמדת במספר עבירות המחשב המבוצעות במדינת ישראל. חלקן מבוצעות על ידי אזרחים נורמטיביים לחלוטין ואף על ידי בחורים צעירים בעלי ידע נרחב בתחום הסייבר ואבטחת המידע. חלקן האחר מבוצע על ידי עברייני מרמה וארגוני פשיעה שהבינו את היתרונות הרבים שהעולם הווירטואלי מאפשר להם.

סדרת כתבות : עסקים פעילים שהוקמו לפני קום המדינה

במשק הישראלי עדיין פועלים 800 חברות ועסקים שהוקמו מלפני קום המדינה YNET פרסמה סדרת כתבות בנושא החלק השלישי פורסם אתמול "גולדה לא רצתה מאפרה במתנה": העסקים שהוקמו לפני המדינה החלק השני העסקים שהוקמו לפני המדינה: "אבא שלי היה מסיים לעבוד ב-14:00" החלק הראשון העסקים שהוקמו לפני המדינה: מרכיבים ג'יפים ליד התחנה המרכזית