BDI

KLA

מוליכים למחצה ואלקטרוניקה

פרופיל

שנת הקמה 1986
כתובת רח׳ הלווין 1, מגדל העמק; שדרות הסנהדרין 7, יבנה - ראה מפה
אתר החברה www.kla.com
   

מנהלים

עדי ירחי, Head of HR, KLA

עדי ירחי

Head of HR

אודות KLA


הטכנולוגיה של KLA משפיעה כמעט על כל מכשיר אלקטרוני בו אתם משתמשים. מחשוב ענן, ביג דאטה, בינה מלאכותית, מובייל או כלי רכב אוטונומיים דורשים כוח מחשוב רב. KLA, המובילה את שוק הבדיקות העולמי בתעשיית המוליכים-למחצה והמיקרו-אלקטרוניקה, תומכת ביצרנים הגדולים ביותר בעולם בשעה שהם מייצרים את המכשירים המתקדמים, החדשניים והאיכותיים ביותר.

עושים היסטוריה

KLA נוסדה בשנת 1976 בקליפורניה וכעבור 10 שנים הקימה את הסניף הישראלי שלה במגדל העמק. לאורך השנים רכשה החברה חברות רבות, ביניהן אורבוטק הישראלית, והיום ל- KLA  ישראל יש גם אתר משמעותי ביבנה. בשנת ה- 70 למדינת ישראל זכו שתי מכונות שייצרו עובדי החברה להימנות על רשימת ההמצאות הגדולות ביותר של ישראל מאז הקמתה.

עוקפים את חוק מור

אנחנו מפתחים ומייצרים בארץ מגוון רחב של פתרונות ייצור לשבבים, צגים חכמים, מעגלים מודפסים ואפילו תוכנה התומכת בייצור חכם בשוק המעגלים המודפסים. למעשה, חוק מור, אשר הגיע לקצה גבולות הפיזיקה, ועלויות הייצור הגואות מונעים מהתעשייה לרדת לרזולוציות מזעור שבבים של 1.5 ננומטר ופחות מזה. לשם כך, אנו משלבים היום במערכות שלנו מנועי בינה מלאכותית ולימוד מכונה ומתאימים אותן למגמות מתקדמות של היצרנים, כמו מארזים מתקדמים והמעבר מדו-מימד לתלת- מימד. כך, אנו מתקרבים בצעד בטוח לאידיאל של אפס טעויות.

מטפחים קריירה

אנחנו מעודדים את העובדים לפתח ולטפח את הקריירה שלהם, בין אם הם בוחרים להתפתח במעלה ההיררכיה,  ובין אם הם מעוניינים בהתפתחות  לרוחב הארגון. יש לנו שיחות קבועות בנושא, פרסום שוטף של תפקידים והזדמנויות, מנגנוני מנטורינג ותהליכים שמסייעים לעובדים להכין עצמם לתפקיד הבא. כך, הפיתוח המקצועי והאישי של העובד הופך לנכס עבור העובד ועבור החברה. מניסיוננו, ההשקעה הזו בפיתוח העובד משתלמת לחברה – אנחנו מרוויחים עובדים לומדים ומתפתחים שהחיבור שלהם לחברה חזק יותר, והם מתקדמים ותופסים בה עמדות מפתח.

נותנים הזדמנות

עם מעל ל- 1,700 עובדים בישראל והמשך צמיחה אינטנסיבית, אנחנו מאמינים בעובדים שלנו ומזמנים להם שלל הזדמנויות. מעבר לעבודה השוטפת בחזית הטכנולוגיה, העובדים משתתפים בהאקתונים ותוכניות חדשנות, מעלים רעיונות חדשניים ומביאים אותם לכלל מימוש, תוך ליווי של בכירים בחברה והקצאת תקציבים ייעודיים.

דואגים לעובדים

כחלק מהדאגה שלנו לעובדים, אנחנו מעורבים בכל מעגל חיי העובד, כולל שותפות ברגעי שיא, אתגר ואירועים מיוחדים. אנו מציעים מגוון תכניות שמעודדות אורח חיים בריא, ספורט והעשרה אישית. ישנן תכניות המיועדות לכלל העובדים, לדוגמא, מתנות לחגים, ימי גיבוש, הרמות כוסית ופעילויות תרבות ופנאי. תכניות אחרות פונות לקהלי יעד ספציפיים, כגון: אירועים לילדי העובדים שעולים לכיתה א', חוגגים מעבר מילדות לבגרות, או מסיימים את לימודיהם.

מובילים גיוס מגוון ומטפחים תרבות של הכללה

בשנים האחרונות שמנו דגש חזק על איתור וגיוס עובדים מרקעים שונים, מתוך אמונה כי הגיוון האנושי והמחשבתי מניע יצירתיות וחדשנות. כך למשל, בשנה האחרונה הכפלנו את מספר העובדים מהחברה הערבית. בנוסף, קלטנו עובדים ועובדות חרדיים ואנו מתכננים להמשיך עם מגמה זו במלוא המרץ. אנחנו מעסיקים עובדים יוצאי אתיופיה שקבלו הכשרה טכנולוגית ייעודית אחרי הצבא, כמו גם עובדים בעלי מוגבלויות. במקביל למאמצי הגיוס, אנחנו משקיעים מחשבה וזמן ביצירת סביבת עבודה מכלילה, בה כל אחד ואחת מרגישים שייכים וממצים את הפוטנציאל שלהם. העובדים נהנים מפעילויות שמעמיקות את ההכרות עם תרבויות שונות,  לדוגמא קורסי לימוד שפה ותרבות ערבית והרצאות להרחבת ההכרות עם תרבות סין, הודו ומדינות אחרות בהן העמיתים שלנו עובדים. אנחנו מקפידים לציין בחברה מגוון חגים באמצעות ארוחות מסורתיות, שיחות וברכות. בנוסף, אנו דואגים להקנות למנהלים שלנו כלים ניהוליים המבוססים על עקרונות המנהיגות המכלילה. באתר החברה ביבנה פועל ה- Orcaffe,  שמנוהל ומתופעל ע"י עובדים בעלי מוגבלויות.

עושות בחכמה: WISE Women

בשנתיים האחרונות הקימו עובדות החברה את פורום WISE (Women in STEM Empowered), אשר נועד לקדם את שוויון ההזדמנויות המגדרי בתוך החברה ומחוצה לה ולהגדיל את ייצוגן של נשים בכל שכבות הניהול והפיתוח. במסגרת זו, בנינו מגוון תכניות מנטורינג והעשרה. כמו כן, יצאנו החוצה לפעילות התנדבותית בקהילה, עם תכניות העצמה לבעלות עסקים עצמאיות ועבודה עם תלמידות, במטרה להוות עבורן השראה ומודל לחיקוי בבואן לבחור מגמות לימוד בתיכון ומקצוע לחיים. בנוסף, שדרגנו את חדרי ההנקה, הקצנו חניות ייעודיות לעובדות בהריון, ואנו מקפידים להגדיל את מספר הנשים, מבין סך המועמדים לתפקידים טכנולוגיים בחברה, באופן קבוע.

מאזנים בית-עבודה

משבר הקורונה חתר כנגד מספר עקרונות יסוד שליוו את תעשיית ההייטק לאורך שנים, כולל אותנו: לטוס לחו"ל כדי לפגוש לקוחות מספר פעמים בשנה, לעבוד כל השבוע מהמשרד, רק מהמשרד, להחליף דעות ורעיונות רק במסדרונות וכן הלאה. ואילו היום, אנחנו טסים הרבה פחות, מחליפים דעות במסדרון אבל גם בזום ובכלל עובדים באופן היברידי: ימי עבודה מהמשרד ומהבית, במינון גמיש, בהתאם לצרכים המשתנים של החברה, תוך התחשבות מקסימלית בצרכי העובד.

קשורים לאקדמיה בעבותות

החיבור שלנו עם האקדמיה הוא חיבור ארוך שנים. אנחנו תורמים מלגות הצטיינות, משתלבים במחקרים אקדמיים, ומקיימים ימי עיון מקצועיים משותפים כמו יום האור הבינלאומי . אנחנו גם עורכים ימי זרקור לסטודנטים ואף סייענו ללקוחות בינלאומיים שלנו לאתר מועמדים לרילוקיישן מקרב הבוגרים הטריים. כמו כן, אנחנו מקיימים ביקורים של סטודנטים וסטודנטיות מצטיינים במשרדינו, הכוללים הרצאות מקצועיות, סיור בקמפוס ובחדר הנקי, סדנת קריירה ייעודית עם צוות משאבי אנוש ופאנל עם בוגרי הפקולטה הרלוונטית, אשר עובדים ב- KLA. אנחנו רואים באקדמיה צלע חשובה ומרכזית במשולש תעשייה-קהילה-אקדמיה העומד בבסיס ההתפתחות של החברה האנושית, בישראל ובעולם.

מחזירים לקהילה

קרן KLA העולמית מקצה תקציבים משמעותיים לתרומה לקהילה במגוון תחומים, ואילו אנחנו פועלים בשטח בחריצות ובהתלהבות. אנחנו מלווים שורדי שואה בחגים ובאירועים מיוחדים, מארחים תלמידים באתרי החברה ומגיעים אליהם לבתי הספר להרצאות העשרה. אנחנו מעורבים בחיי הנוער בפנימיות הרווחה, כולל העברת חוגים, שיעורים פרטיים ומרתוני לימוד לקראת בגרויות. בנוסף, אנו מעורבים בפעילויות העשרה ולמידה במסגרת מועדוניות הרווחה, מלווים את הנוער בפרויקט נעל"ה, מעבירים שיעורים לתלמידים בתחומי הלימוד הטכנולוגי ולא רק. אנחנו אפילו מלווים את נבחרת הרובוטיקה בכפר אכסאל, בדרכה לתחרות בארה"ב.

שומרים על הכדור

לאחרונה הכריזה KLA העולמית על היעד הבא: עד 2030 כל מרכזי הייצור שלנו בעולם יעברו לשימוש מלא באנרגיות מתחדשות, כך שגם אנחנו בישראל מתחילים להיערך למימוש היעד המאתגר והחשוב. כחלק מתרומתנו לשמירה על הכדור, נטענו, בשם כל העובדים, עצים לשיקום יערות ירושלים שניזוקו בשריפה האחרונה, העובדים שלנו יוצאים למבצעי ניקיון של חופים, יערות ועוד. לא מזמן, תוך שיתוף פעולה עם קק"ל, חנכנו שביל הליכה סביב הקמפוס שלנו במגדל העמק, כדי לאפשר לעובדים לא רק לחזות בטבע הנהדר שמקיף אותנו מחלונות המשרד, אלא גם לחלץ עצמות או לשבת ליד שולחן הפיקניק וליהנות מארוחת צהרים שמשית.

כך, אנחנו ב- KLA אופטימיים מטבענו וממשיכים לפתח טכנולוגיה שמאיצה את הפיתוח של האלקטרוניקה העתידית ומניעה את העולם קדימה. אז בפעם הבאה שתיקחו את הנייד ליד, כלומר… ממש עכשיו, אתם מוזמנים לחשוב על KLA.

 

 

אולי יעניין אותך גם


לעזור לכם לעזור – משרד צ'רלי בוזגלו עורכי דין ונוטריון

אחד הנדבכים המעניינים והחשובים ביותר בעבודתנו במסגרת הייעוץ המשפטי לחברי הפ"י הוא השאיפה לאפשר למטפלות ולמטפלים לסייע למטופלים למרות הגבלות חוקיות החלות עליהם במצבים מסוימים. בטור הזה ננסה לתאר את האופן שבו אנו בוחנים את המצב המשפטי כדי לתת מענה משפטי במצבים שבהם נדמה שהחוק אינו מאפשר לסייע ואולי אף להציל נפש בזכות זה.

גמלא הראל – כתבתה של ריקי גור, סמנכ"לית הכספים של אפי קפיטל

ריקי גור, סמנכ"לית הכספים של אפי קפיטל: "מערכת היחסים שנוצרה עם גמלא הראל כוללת גם הפריה הדדית וגם הבנה ששני הצדדים מאוד מקצועיים ומאוד ישרים. מבחינתנו זה מאסט לעבודה עם כל גוף". סיפור הצלחהעל שלושה אלמנטים מבוסס שת"פ עסקי טוב – אמון ואמינות, אינטרסים משותפים וכמובן – הצלחה עסקית. שלושת הפרמטרים החשובים הללו הם שעומדים […]

על כל 10 עסקים שנפתחו ב-2017 – 9 נסגרו

מספר העסקים שנסגרו בישראל ב-2017 שבר שיא נוסף של 43.2 אלף

תחומי העסקים שבלטו לרעה השנה: עבודות בנייה, הובלות והסעות, מסעדות ומינימרקטים