BDI

משטרת ישראל

אכיפת החוק, שמירה על בטחון הנפש וקיום הסדר הציבורי

פרופיל

שנת הקמה 1948
כתובת מטה ארצי ירושלים, רחוב שייח ג'ראח - ראה מפה
טלפון 100
אתר החברה www.m.police.gov.il
   
   

אודות


משטרת ישראל פועלת לאכיפת החוק, לקיום הסדר הציבורי, לשמירה על ביטחון הנפש והרכוש, ולכיבוד זכויות היסוד של האדם. השירות במשטרת ישראל מבוסס על ההכרה בשליחות הלאומית והגשמתה ועל הזדהות עם ערכי מדינת ישראל ועם רוח מגילת העצמאות. ערכי משטרת ישראל מהווים מצפן מוסרי המכוון את התנהגות השוטר.

מיהו השוטר? שוטר הוא שוטר 24/7
הנחת היסוד – היא כי כאשר מטפלים בשוטר ובחוויית השירות שלו מתחזק אמון השוטר במשטרה והדבר משפיע בצורה ישירה על אמון האזרח שבא במגע עם המשטרה ובמעגל הרחב יותר, אמון הציבור במשטרה.
השוטר אינו מסיים את תפקידו בסיום המשמרת, הוא מגיב ונקרא למשימה בכל עת. אוכף את החוק אל מול הפשיעה המשתנה ומתמודד עם הפרות סדר ואירועי טרור. השוטר בראי החברה, משרת אזרחים מקשת רחבה של אוכלוסיות – נדרש לענות על הצורך של הציבור, נדרש להכיר את המאפיינים השונים ואת דפוסי ההתנהגות על גווניהם. המשטרה הינה "שומר הסף" ומהווה חלק בלתי נפרד מחוסנה של החברה הישראלית.
שירות במשטרת ישראל משמעו פיתוח קריירה ייחודית המשלבת פעילות משמעותית, בליבת העשייה, המאפשרת אפיקי קידום ויציבות תעסוקתית, וכן מסלולי קידום ופיתוח אישי ומקצועי במגוון תפקידים. הצמיחה של הארגון בשנים האחרונות מציבה בפני משטרת ישראל בכלל ואגף משאבי אנוש בפרט אתגרים ויעדים החל משלב הגיוס למשטרה ועד לשלב סיום השירות. יש צורך תמידי לשמר ולטייב את המשאב האנושי ולצורך כך מפעילה מ"י תהליכים כגון:
הליך הגיוס – בשנים האחרונות נרשם הישג מרשים בכמות הגיוסים. לצד קצב הגיוס המואץ בוצעו מספר תהליכים אשר הטיבו את הליך הגיוס. הליך הגיוס קוצר משמעותית, תוך הנגשת הליכי המיון והגיוס. יש לציין כי המשטרה נותנת מענה לקשת רחבה ומגוונת של אוכלוסיות בחברה הישראלית.
מחקר ממוקד על הדור הצעיר במשטרה – מ"י ביצעה מחקר מקיף שמטרתו לאפיין את דור ה-Y במ"י, צרכיו ומתן מענה לשינויים הנדרשים בתוך הארגון ומחוצה לו.
גיוון שיטות העסקה ויצירת תנאי שירות דיפרנציאליים – תגמול שוטרים על פי אזורי שירות ויצירת מסלולי שירות ומודלים נוספים להעסקה, כחלק משימור האטרקטיביות בשוק העבודה.
העסקת סטודנטים – סטודנטים הם אוכלוסייה שתורמת לארגון באיכותה ומאידך, נהנית משכר ותנאי העסקה גבוהים ביחס לעבודות סטודנטיאליות אחרות בשוק העבודה.
סקר פנים ארגוני מופץ כל שנתיים בארגון – הסקר שמטרתו לבדוק את "הדופק הארגוני". (בדומה לסקר ה-BDI שבו אפשרה מ"י לשוטרים לענות באופן אנונימי ישירות). הסקר מכיל כ-150 שאלות במגוון רחב מאוד של נושאים, ובכך מסייע למפקדים בכל רמות הארגון לעמוד על נקודות חוזקה וחולשה ביחידותיהם. ממצאי הסקר משמשים אבני היסוד בבניית תכניות עבודה וקביעת יעדים בארגון.
שיפור תנאי השכר לדרג השוטר והקצין – שיפור תנאי השכר מראים עלייה בכמות המתגייסים ותורמים לגיוס שוטרים איכותיים גם כאלה שבוחרים לצאת לקורס הקצינים ולהיות חלק מהעתודה הפיקודית העתידית בארגון.
איזון קריירה ובית וחיבור בין המשפחה למשטרה – אין ספק כי קיים קשר ישיר בין שביעות רצון של בני משפחת השוטר/ת לשביעות הרצון של השוטר עצמו. בעקבות כך, נקבע "תו תקן" שהגדיר תקציב ופעילויות שנתיות לחיזוק הקשר בין השוטר ומשפחתו לבין הארגון.
תנאי שירות – תנאי השירות במשטרת ישראל כוללים, בין היתר, נופש שנתי בעלות עצמית קבועה לשוטר ולבן/ת זוגו/תו וילדיו, סיוע בשכר דירה, השתתפות בלימודים אקדמיים, מתן הלוואות, ימי חופשה שנתיים, ייעוץ משפטי, מלגות חינוך, נסיעות בתחבורה ציבורית ושירותים רפואיים.
מיזם בריאות – יישום פעילות גופנית כחלק משגרת החיים במשטרת ישראל. מתן כלים לפעילויות יחידתיות בהובלת המפקד והרחבת פעילות הספורט, כחלק מתרבות הפנאי של השוטר ומשפחתו.
מרכז פרישה – תהליך הפרישה ממשטרת ישראל הוא הליך בעל משמעות מיוחדת בשל השירות הייחודי, האינטנסיבי והשוחק שחווה השוטר במהלך שירותו. תפקיד המרכז לתת ליווי ומענה מקצועי ומנטאלי/רגשי לתהליך הפרישה. באמצעות המרכז שומרת משטרת ישראל על הקשר עם גמלאי הארגון לאחר שחרורם ומזמנת אותם לאירועים מיוחדים והתנדבויות. הגמלאים אף משמשים לעיתים בתפקידי הדרכה במכללה הלאומית לשוטרים לדורות הצעירים.
משטרת ישראל וקהילה
כל תכליתה של מ"י הוא לפעול למען הקהילה בשמירה על ביטחון הנפש והרכוש. לשם כך, החל הארגון בשנים האחרונות בפיתוח והובלת מספר תכניות חברתיות בקרב בני נוער במטרה לחבקם ולקרבם לעבודת המשטרה.
העבודה עם הקהילה עוסקת ביצירת שותפויות ובניית תכניות וממשקים בתחומי מניעה, אכיפה והסברה בתוך הארגון ומחוץ לו. לדוגמה:
תכנית מיל"ה (מובילים יחד למען הנוער) – פרויקט ייחודי המופעל על ידי המשטרה למען בני נוער אשר הסתבכו לראשונה בפלילים. מטרת הפרויקט היא לסייע במיגור תופעת אלימות עבריינית בקרב אותם בני נוער וכן לסייע להם להשתלב במסלול חיים נורמטיבי באמצעות רכישת מיומנויות רלוונטיות, מניעת ביצוע עבירות בעתיד, חיזוק והעמקת אמון הציבור והנוער במשטרה וברשויות אכיפת החוק. הייחודיות של הפרויקט הינו בכך שהוא מאפשר בפעם הראשונה לבני נוער עם עבר פלילי להכיר באופן אישי את השוטרים ועבודתם ובכך ליצור ביניהם שיח אשר תכליתו לגרום לאותם בני נוער להבין את הגבול בין המותר לאסור ולהכווין את התנהגותם בעתיד.
תנועת הנוער "שחקים" – יצירת קבוצה איכותית של בני נוער, כחלק ממנהיגות ברוח ערכי המשטרה. התנועה תעודד את בוגריה להשתלב לשירות משמעותי בארגונים בהם הם יוכלו להביא לידי ביטוי את הערכים, המיומנויות והידע אותם רכשו במהלך פעילותם בתנועה. חברי התנועה ישתלבו ויפעלו באופן מאורגן ובהתנדבות בתפקידי הדרכה, הסברה ומניעה מצבית וזאת בהתאם לצורכי הקהילה תוך גילוי יושרה, אחריות וערבות הדדית.

אולי יעניין אותך גם


47% מהקבלנים צופים שהמחירים ימשיכו לעלות

למרות מאמצי הממשלה – רק 39% מהקבלנים צופים גידול בפעילות הענף השנה
47% מהקבלנים צופים שמחירי הדיור ימשיכו לעלות
82% מהקבלנים צופים כי קריסת חברות הביצוע תמשיך גם בשנה הקרובה

בוני הארץ: חברות הנדל"ן שנוסדו לפני קום המדינה ועדיין איתנו

ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל פועלות במשק הישראלי כ-800 חברות שהוקמו לפני קום המדינה – כ-7% מהן מהוות חברות הנדל"ן והבנייה. במסגרת פרויקט מיוחד של וואלה! נדל"ן ו CofaceBdi חזרנו לעבר והתחקנו אחר חברות הנדל"ן שהוקמו בתחילת המאה