BDI

ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

ביטוחי רכוש, חיים ובריאות, לפרט ולמשפחה

פרופיל

שנת הקמה 1994
כתובת רח' אפעל 35, קרית אריה, פתח-תקוה - ראה מפה
טלפון 03-5555555
פקס 03-5653955
רשתות חברתיות
אתר החברה www.555.co.il
פרופילים נוספים ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ)
   

מנהלים

דפנה קליינר, סמנכ"ל משאבי אנוש, ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

דפנה קליינר

סמנכ"ל משאבי אנוש

קובי הבר, מנכ"ל, ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

קובי הבר

מנכ"ל

מוקי שניידמן, יו"ר, ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

מוקי שניידמן

יו"ר

אודות ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן


מה כל כך מייחד אותנו כחברה? ביטוח ישיר נוסדה לפני 26 שנה ובבסיסה חזון שונה ויוצא דופן – רכישת ביטוח באופן ישיר וללא תיווך סוכן. ביטוח ישיר הינה חלוצת שיטת הביטוח הישיר בישראל, מטרתנו העיקרית היא להעניק ללקוחותינו את הפתרונות והשירותים החדישים והמשתלמים ביותר. אנו שואפים להיות תמיד צעד אחד לפני כולם ולהוביל את מהפיכת הביטוח בזכות טכנולוגיה מתקדמת והון אנושי מקצועי ומחויב היוצרים קידמה וחדשנות.

החברה פועלת בשני תחומים עיקריים: ביטוח כללי, הכולל – ביטוחי רכב (מקיף וחובה), דירה, עסק ונסיעות לחו"ל וכן ביטוח חיים, הכולל – ביטוח חיים, בריאות וחסכון ארוך טווח. ייחודה של החברה הוא בכך, שהיא מקיימת, כחלק מהתפיסה האסטרטגית שלה, קשר ישיר עם לקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים במגוון ערוצי תקשורת, כאשר השנה הושקו מספר שירותים חדשניים מתקדמים נוספים. החברה מובילה אסטרטגיית שירות ממוקדת לקוח ומציעה ללקוחותיה מגוון רחב של שירותים דיגיטליים מתקדמים, המאפשרים להם ליהנות מזמינות גבוהה במגוון ערוצי תקשורת, וחווית שירות מותאמת לצרכיהם ברגע האמת.

החברה נסחרת בבורסה בתל אביב במדד ת"א 135 בשווי של כ-1.3 מיליארד ₪, כשהרווח הכולל של החברה בשנת 2019 הסתכם בכ-211 מיליון ₪.

גם השנה קטפה החברה את המקום הראשון בדירוגים שונים ובהם – מקום ראשון במדד השירות של האוצר, פלטינה פלוס – הקטגוריה הגבוהה ביותר במדד מעלה לאחריות חברתית וכן זכתה להיות מדורגת במקום ה-3 והמכובד בדירוג BDI למקומות העבודה שהכי טוב לעבוד בהם, כשהיא תופסת את המקום הראשון בענף הפיננסים.

הון אנושי

החברה מעסיקה כ-1,500 עובדים. המאמץ הארגוני לטיפול במשאב האנושי זוכה להיענות העובדים שמביעים את מחויבותם ונאמנותם לארגון. 88% מהגיוסים נקלטים באמצעות חבר מביא חבר. שיעור ההמלצה הגבוה בקרב עובדים והוותק הגבוה של נציגי המוקדים, העומד בממוצע על מעל 35 חודשים ומהגבוהים בשוק, מדבר בעד עצמו. תחושת ההצלחה, האתגר המקצועי, התקשורת הארגונית הפתוחה והאווירה המיוחדת והחמה, הופכים את העבודה בביטוח ישיר למקום עבודה נחשק ואטרקטיבי.

חדשנות ופריצת דרך

החברה מובילה לאורך שנים עשייה חדשנית ומתקדמת, תוך שמירה על יציבות וצמיחה, יוזמה, עמידה בחזית הטכנולוגיה והתנהלות ערכית והוגנת.

כחלק מהחזון להיות בקדמת הטכנולוגיה, החברה ממשיכה ליזום מהלכים חדשניים בשוק הביטוח, הן באמצעות האקתון עובדים פנים ארגוני, הן באמצעות תחרות לעידוד סטארטפיסטים והן על ידי פיתוח והובלת מהלכים פורצי דרך אשר יסייעו ללקוחות ברגע האמת.

פיתוח וטיפוח ההון האנושי

החברה מאמינה בתרבות ארגונית של חדשנות ויוזמה, שיתוף העובדים בפיתוח מנופי צמיחה אשר יאפשרו לה להמשיך ולהיות חברה מובילה בתחום הביטוח ולפרוץ דרך ביצירת שירותים חדשניים, מפתיעים ומתקדמים ללקוחות החברה ולעובדיה כאחד. החברה מטמיעה ערכים ותרבות זו בשגרות ארגוניות כגון מפגשי האקתון במסגרתם מזמינה החברה את העובדים להיות שותפים בחשיבה על רעיונות והצעות לחדשנות בחוויית לקוח וייעול תהליכי עבודה. כמו כן, החברה משקיעה משאבים רבים על מנת להמשיך לפתח ולחזק כישורים ומיומנויות ניהוליים-מנהיגותיים הנדרשים מהשדרה הניהולית בכדי להתמודד עם אתגרי היום, בדגש על פרואקטיביות, יוזמה והובלת שינויים בתנאי אי ודאות המאפיינים את התקופה. החברה פועלת להשבחת ההון האנושי, שמה דגש על יצירת אופק התפתחות ומיצוי הפוטנציאל האישי והארגוני, תוך יצירת מסלולי קריירה מקצועיים וניהוליים.

מתוך הבנה כי שוק העבודה משתנה ודרישות התפקידים והמיומנויות משתנים עם העידן החדש, פועלת החברה להתאים ולפתח תכניות הכשרה במסגרת העתודות המקצועיות לתפקידים מותאמים לדרישות העתיד ולפתח מיומנויות וכישורים למועמדים פוטנציאליים פנימיים ובכך לייצר הון אנושי מוכשר להתמודדות עם אתגרי העתיד של החברה. 85% מהמכרזים הפנימיים שנפתחו השנה אוישו ע"י עובדי חברה.

רווחת העובדים

כחברה פורצת דרך, גם בדאגה לרווחת העובד וחווייתו מושקעת בחשיבה מתמדת כיצד להיטיב עם עובדיה על ידי יצירת סביבת עבודה מאוזנת המפתיעה את עובדיה בהטבות משתנות וחדשניות כדוגמת הענקת רכבי חברה לעובדי מוקדים מצטיינים וותיקים לאורך זמן, מתן יום חופש ביום ההולדת של העובד וכן בפעילויות תומכות ומגוונות המחזקות את המחוברות של העובד ומשפחתו כגון קיום טורניר כדורגל שנתי, אירועי משפחות, הנחה משמעותית ברכישת ביטוח לעובד ולבני משפחתו, מתנות חג וציון אירועים אישיים בחיי העובד, קבוצות ספורט וכן להקה המורכבת מעובדי ביטוח ישיר, קייטנת קיץ לילדי העובדים, משלחת עובדי חברה לפולין ועוד… מעבר לפעילויות השוטפות, נהנים העובדים גם מנופש חוויתי ביעדים אטרקטיביים בחו"ל. גם בתקופת הקורונה, השכילה החברה לשמר את החיבור והשייכות באמצעות יצירת חוויות ייחודיות במתחמי החברה, שאיפשרו לעובדים לפגוש את חבריהם ולשנות אוירה, שליחת מתנות מפנקות שהגיעו לבתי העובדים, אפשרות להשכרת מחשב במחיר סמלי ומסובסד על מנת להקל על העבודה מהבית ועוד.

בנוסף, קיימת בחברה קרן מלגות לימודים וסיוע לעובדי החברה ובני משפחותיהם המעניקה סכומים משמעותיים לקידום השכלת העובדים וכן סיוע כלכלי לעובדים ולבני משפחותיהם הזקוקים לכך. קרן זו הינה נדבך נוסף בהטמעת תרבות ארגונית של שותפות ואכפתיות, תוך השקעת תקציבים ומשאבים משמעותיים של החברה. עובדים הזכאים למילגה, מתחייבים לתרום 55 שעות התנדבות בקהילה.

איזון בית – עבודה

חוסנה של החברה והיכולת שלה לשמור על שגרת עבודה רציפה תוך מתן מענה ללקוחות, בא לידי ביטוי גם במהלך משבר הקורונה. החברה, שהורגלה מזה שנים לעבוד מהבית יום בשבוע, רתמה במיידית את היכולות הטכנולוגיות שלה ואת שיטות העבודה, בנוסף לעובדים מקצועיים ומחוייבים, לטובת עבודה סדירה ורציפה.

התשתית הטכנולוגית, בשילוב יחסי אמון עם העובדים, מאפשרים לחברה גמישות ביצירת מסלולי העסקה. החברה מאמינה כי איזון ראוי בין דרישות העבודה לבין צרכי הבית והמשפחה הוא חיוני לרווחת העובד ותורם במישרין לרווחיות החברה. החברה בשנים האחרונות הנהיגה מודל המאפשר לעבוד יום קבוע מהבית, מהלך שתרם במישרין לאטרקטיביות של החברה כמעסיק ולעלייה בשביעות רצון העובדים ובמקביל לשיפור משמעותי בתפוקות. החברה פועלת בגמישות וביצירתיות במספר מישורים לקידום נושא זה כגון קיצור שעות עבודה להורים, מתן ימי חופש נוספים להורים לילדים, יום חופש ביום ההולדת של העובד, שבוע חופש לעובדים מעל 7 שנים, אפשרות להביא את הכלב לעבודה, קייטנת ילדי עובדים לקראת סיומו של החופש הגדול ועוד.

גיוון תעסוקתי ונגישות לשירות

החברה מאמינה שככל שתשכיל ליצור פסיפס אנושי מגוון של העובדים ותפעל בצורה הוגנת ומכבדת תוך הגברת המעורבות של העובדים, היא תשרת הן את ביצועיה העסקיים והן את החברה הישראלית כולה. כך, גייסה השנה החברה והכשירה בקורס ייעודי שזכה להצלחה רבה, אנשים עם מוגבלויות לתפקידים שונים הניתנים לביצוע בעבודה מביתם.

מעורבות בקהילה

חברת ביטוח ישיר מאמינה בתרומה אקטיבית לקהילה, ומעודדת את עובדיה לקחת חלק פעיל בעשייה, מתוך חיבור אמיתי למטרה, מעבר לתרומה הכספית.

ביטוח ישיר במספרים

  • כ-1,500 עובדים • חברת הביטוח הדיגיטלית ה-1 בישראל • 95% מהעובדים ימליצו לחבריהם לעבוד בה • 90% מהלקוחות מתקשרים עמנו באמצעים דיגיטליים • כ-82% מהלקוחות מחדשים ביטוח מדי שנה • דירוג בקטגוריית פלטינה פלוס במדד "מעלה" • נשים מהוות 50% מהנהלת החברה • 88% גיוס באמצעות חבר מביא חבר.

 

ביטוח ישיר, חברת הביטוח הדיגיטלית המובילה בישראל, שמה לעצמה למטרה להמשיך ולהוביל את התחום והעשייה, על מנת להמשיך ולהצדיק את אמונם של העובדים והלקוחות הבוחרים בנו, ממקום אכפתי, מחויב, קשוב, הוגן ומקצועי.

אולי יעניין אותך גם


ראיון עם תהילה ינאי – "מאות חברות בנייה קורסות"

תהילה ינאי, ממקימות חברת המידע העסקי BDI, חושפת כי בשנה החולפת כ–350 חברות קבלניות נגרעו מהשוק, ומזהירה מפני קריסת התעשיות הנלוות: "החברות נלחמות על מעט הרווח הפנוי שעוד נותר בתחום" מתוך דה מרקר – נדל"ן    

משבר הקורונה יביא לקריסה של כ- 25,000 עסקים בישראל עד סוף השנה

צפי לגידול של 50% בשיעור הכשלים העסקיים בישראל לעומת 25% בממוצע בעולם

חדשות 12 : ציטוט של נתוני BDI בכתבה על מסעדות , 1650 מסעדות ובתי קפה נסגרו

(חדשות 12 , 15/10/20) מסעדות שנסגרו מסוף מרץ עד אמצע אוקטובר 2020 מדובר על בתי קפה ומסעדות שנסגרו בשל המשבר, ללא מקומות שנסגרו ללא קשר למשבר כתבות נוספות בנושא עסקים בזמן משבר הקורונה   פרסום CofaceBdi , עסקים קורסים נשארים רשומים, כדי לקבל מענקים ממשלתיים   גרף N12 :  השינוי באחוז העסקים בקשיים   בדיקה […]