BDI

ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

ביטוחי רכוש, חיים ובריאות, לפרט ולמשפחה

פרופיל

שנת הקמה 1994
כתובת רח' אפעל 35, קרית אריה, פתח-תקוה - ראה מפה
טלפון 03-5555555
פקס 03-5653955
רשתות חברתיות
אתר החברה www.555.co.il
פרופילים נוספים ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ)
   

מנהלים

דפנה קליינר, סמנכ"ל משאבי אנוש, ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

דפנה קליינר

סמנכ"ל משאבי אנוש

קובי הבר, מנכ"ל, ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

קובי הבר

מנכ"ל

מוקי שניידמן, יו"ר, ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

מוקי שניידמן

יו"ר

אודות ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ) - החברות שהכי טוב לעבוד בהן


ביטוח ישיר נוסדה בשנת 2004 ובבסיסה חזון שונה ויוצא דופן להיות חלוצת הביטוח הישיר בישראל – ולאפשר רכישת ביטוח באופן ישיר וללא תיווך סוכן. החברה מובילה את מהפיכת הביטוח בזכות טכנולוגיה מתקדמת והון אנושי מקצועי ומחויב היוצרים קידמה, חדשנות ומעניקים ללקוחות החברה את הפתרונות והשירותים החדישים והאטרקטיביים ביותר.

החברה פועלת בשני תחומים עיקריים: ביטוח כללי, הכולל – ביטוחי רכב (מקיף וחובה,(דירה, משכנתא, עסקים ונסיעות לחו"ל וכן ביטוח חיים, הכולל ביטוח חיים, בריאות ופוליסת חסכון ישיר עם דמי הניהול מהנמוכים בשוק. ייחודה של החברה הוא בכך שהחברה מקיימת, כחלק מהתפיסה האסטרטגית שלה, קשר ישיר עם לקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים במגוון ערוצי תקשורת המציעים ללקוחות מגוון רחב של שירותים דיגיטליים מתקדמים, המאפשרים להם ליהנות מזמינות גבוהה וחווית משתמש ייחודית, פשוטה ונגישה עם מענה מלא ברגע האמת בו הלקוח הכי זקוק לחברת הביטוח.

החברה נסחרת בבורסה בתל אביב במדד ת"א 125 בשווי של כ-1.7 מיליארד ₪, כשהרווח הכולל של החברה בשנת 2020 הסתכם בכ-213 מיליון ₪.
גם השנה המשיכה החברה להתמקם בצמרת דירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן, כשהשנה שברה שיא והגיעה למקום ה-2 המכובד, תוך שמירה על המקום הראשון בקרב חברות הביטוח. עוד המשיכה החברה לשמור על מעמדה ודורגה בין חברות הביטוח המובילות במדדי השירות של האוצר וכן שמרה על דירוג פלטינה פלוס – הקטגוריה הגבוהה ביותר במדד מעלה לאחריות חברתית.

הון אנושי
החברה מעסיקה כ-1,500 עובדים. המאמץ הארגוני לטיפול במשאב האנושי זוכה להיענות העובדים שמביעים את מחויבותם ונאמנותם לארגון. 88% מהגיוסים הינם באמצעות חבר מביא חבר. שיעור ההמלצה הגבוה בקרב עובדים והוותק הגבוה של נציגי המוקדים, העומד בממוצע של כ-3 שנים ומהגבוהים בשוק, מדבר בעד עצמו. תחושת ההצלחה, האתגר המקצועי, התקשורת הארגונית הפתוחה והאווירה המיוחדת והחמה, הופכים את העבודה בביטוח ישיר למקום עבודה נחשק ואטרקטיבי.

חדשנות ופריצת דרך
החברה מובילה לאורך שנים עשייה חדשנית ומתקדמת, תוך שמירה על יציבות וצמיחה, יוזמה, עמידה בחזית הטכנולוגיה והתנהלות ערכית והוגנת.
כחברה שמובילה את עולם הדיגיטל, החברה פועלת ללא לאות למציאת פתרונות חדשניים בתחום הטכנולוגיה והדאטה. רק השנה חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם ענקית הביטוח היפנית MSI להקמת מעבדת חדשנות (HUB) משותף בתחום האינשורטק לאיתור סטארטאפים, חברות טכנולוגיה, רעיונות ויזמים לפיתוח מוצרים ופתרונות עבור עולם הביטוח, בתחומי הרכב, רכוש, חיים, בריאות ועוד.
החברה ממשיכה ליזום מהלכים חדשניים בשוק הביטוח ומקדמת רעיונות חדשניים ופורצי דרך שעולים, בין השאר, על ידי עובדים, או אף באמצעות תחרות רעיונות בקרב חברות סטארטאפ.

פיתוח וטיפוח ההון האנושי
החברה מאמינה בתרבות ארגונית של חדשנות ויוזמה, שיתוף העובדים בפיתוח מנופי צמיחה אשר יאפשרו לה להמשיך ולהיות חברה מובילה בתחום הביטוח ולפרוץ דרך ביצירת שירותים חדשניים, מפתיעים ומתקדמים ללקוחות החברה ולעובדיה כאחד. החברה מטמיעה ערכים ותרבות זו בשגרות ארגוניות כגון מפגשי האקתון במסגרתם מזמינה החברה את העובדים להיות שותפים בחשיבה על רעיונות והצעות לחדשנות בחוויית לקוח וייעול תהליכי עבודה. כמו כן, החברה משקיעה משאבים רבים על מנת להמשיך לפתח ולחזק כישורים ומיומנויות ניהוליים-מנהיגותיים הנדרשים מהשדרה הניהולית בכדי להתמודד עם אתגרי היום, בדגש על פרואקטיביות, יוזמה והובלת שינויים בתנאי אי ודאות המאפיינים את התקופה.
מתוך הבנה כי שוק העבודה משתנה ודרישות התפקידים והמיומנויות משתנים עם העידן החדש, פועלת החברה להתאים ולפתח תכניות הכשרה במסגרת העתודות המקצועיות לתפקידים מותאמים לדרישות העתיד ולפתח מיומנויות וכישורים למועמדים פוטנציאליים פנימיים ובכך לייצר הון אנושי מוכשר להתמודדות עם אתגרי העתיד של החברה. 87% מהמכרזים הפנימיים שנפתחו השנה אוישו ע"י עובדי חברה, מה שמאפשר לעובדים לפתח קריירה ארוכת טווח בחברה.

רווחת העובדים וחתירה למצויינות
כחברה פורצת דרך, גם בדאגה לרווחת העובד והקפדה על חוויית העבודה שלו מרגע הגשת המועמדות ועד לרגע קליטתו ועבודתו השוטפת בחברה, מושקעת חשיבה מתמדת. כחברה שבמרכז התרבות הארגונית שלה נמצא הקשר האישי בין הארגון לעובדיו, החברה פועלת בבניית הקשר כבר בשלב הגיוס דרך תהליך אישי, חווייתי ומפתיע ותוך שמירת קשר רציף עם המועמד.

החברה דואגת להיטיב עם עובדיה על ידי יצירת סביבת עבודה מאוזנת המפתיעה את עובדיה בהטבות משתנות וחדשניות כדוגמת הענקת רכבי חברה לעובדי מוקדים מצטיינים וותיקים לאורך זמן, מתן יום חופש ביום ההולדת של העובד וכן בפעילויות תומכות ומגוונות המחזקות את המחוברות של העובד ומשפחתו כגון קיום טורניר כדורגל שנתי, אירועי משפחות, הנחה משמעותית ברכישת ביטוח לעובד ולבני משפחתו, מתנות חג וציון אירועים אישיים בחיי העובד, קבוצות ספורט וכן להקה המורכבת מעובדי ביטוח ישיר, קייטנת קיץ לילדי העובדים, ועוד… מעבר לפעילויות השוטפות, נהנים העובדים גם מנופש חוויתי ביעדים אטרקטיביים בחו"ל. גם בתקופת הקורונה, השכילה החברה לשמר את החיבור והשייכות באמצעות יצירת חוויות ייחודיות במתחמי החברה, שאיפשרו לעובדים לפגוש את חבריהם ולשנות אוירה.
במטרה להטמיע את ערכי המובילות וההצלחה מבססת החברה תרבות של חגיגת הצלחות והישגים עסקיים, הוקרת והערכת עובדים ומנהלים על עבודה איכותית, שותפות ותרומה לקידום החברה. החברה מקדמת שגרות ארגוניות וניהוליות למתן פומביות לעשייה יוצאת דופן ומצוינות. כחברה שדוגלת בטיפוח ההון האנושי, חשיבה על פיתוחו, תוך חתירה למצוינות הפכה למסורת את טיסת המצטיינים השנתית, בה נבחרים כ-100 עובדים מכלל אגפי החברה וזוכים לטיול חוויתי וייחודי. כך גם בשנת הקורונה המשיכה החברה לשמור על מסורת זאת.
בנוסף, קיימת בחברה קרן מלגות לימודים וסיוע לעובדי החברה ובני משפחותיהם המעניקה סכומים משמעותיים לקידום השכלת העובדים וכן סיוע כלכלי לעובדים ולבני משפחותיהם הזקוקים לכך. קרן זו הינה נדבך נוסף בהטמעת תרבות ארגונית של שותפות ואכפתיות, תוך השקעת תקציבים ומשאבים משמעותיים של החברה. עובדים הזכאים למילגה, מתחייבים לתרום 55 שעות התנדבות בקהילה.

איזון בית – עבודה
חוסנה של החברה והיכולת שלה לשמור על שגרת עבודה רציפה תוך מתן מענה ללקוחות, בא לידי ביטוי גם במהלך משבר הקורונה. החברה, שהורגלה מזה שנים לעבוד מהבית יום בשבוע, רתמה במיידית את היכולות הטכנולוגיות שלה ואת שיטות העבודה, בנוסף לעובדים מקצועיים ומחויבים, לטובת עבודה סדירה ורציפה.
התשתית הטכנולוגית, בשילוב יחסי אמון עם העובדים, מאפשרים לחברה גמישות ביצירת מסלולי העסקה. החברה מאמינה כי איזון ראוי בין דרישות העבודה לבין צרכי הבית והמשפחה הוא חיוני לרווחת העובד ותורם במישרין לרווחיות החברה. החברה בשנים האחרונות הנהיגה מודל המאפשר לעבוד יום קבוע מהבית, מהלך שתרם במישרין לאטרקטיביות של החברה כמעסיק ולעלייה בשביעות רצון העובדים ובמקביל לשיפור משמעותי בתפוקות. החברה פועלת בגמישות וביצירתיות במספר מישורים לקידום נושא זה כגון קיצור שעות עבודה להורים, מתן ימי חופש נוספים להורים לילדים, יום חופש ביום ההולדת של העובד, שבוע חופש לעובדים מעל 7 שנים, אפשרות להביא את הכלב לעבודה, קייטנת ילדי עובדים לקראת סיומו של החופש הגדול ועוד.

גיוון תעסוקתי ונגישות לשירות
החברה מאמינה שככל שתשכיל ליצור גיוון תעסוקתי ותפעל בצורה הוגנת ומכבדת תוך הגברת המעורבות של העובדים, היא תשרת הן את ביצועיה העסקיים והן את החברה הישראלית כולה.

מעורבות בקהילה
חברת ביטוח ישיר מאמינה בתרומה אקטיבית לקהילה, ומעודדת את עובדיה לקחת חלק פעיל בעשייה, מתוך חיבור אמיתי למטרה, מעבר לתרומה הכספית.

ביטוח ישיר במספרים
• כ-1,500 עובדים • חברת הביטוח הדיגיטלית ה-1 בישראל • 91% מהעובדים שבעי רצון בצורה גבוהה • 90% מהלקוחות מתקשרים עמנו באמצעים דיגיטליים
• כ-83% מהלקוחות מחדשים ביטוח מדי שנה • דירוג בקטגוריית פלטינה פלוס במדד "מעלה" • נשים מהוות 50% מהנהלת החברה • 88% גיוס באמצעות חבר מביא חבר.
ביטוח ישיר, חברת הביטוח הדיגיטלית המובילה בישראל, שמה לעצמה למטרה להמשיך ולהוביל את התחום והעשייה, על מנת להמשיך ולהצדיק את אמונם של העובדים והלקוחות הבוחרים בנו, ממקום אכפתי, מחויב, קשוב, הוגן ומקצועי.

אולי יעניין אותך גם


הבורסה פורצת דרך בתחום הנדל"ן – שוק ההון (הרצוג פוקס נאמן)

אחרי שרשות ניירות ערך העניקה היתר לתשקיף ציבורי ראשון של קרן המעמידה הלוואות לנדל"ן, הגיע הזמן לעלות כיתה – ולהנגיש לציבור מוצרי השקעה נוספים בתחום

כ- 3,700 חברות בענף הבנייה נקלעו לקשיים בגלל הקורונה

מסקירה שנתית של חברת המידע העסקי Coface Bdi על ענף הנדל"ן עולה כי למרות שהענף הוגדר כחיוני ויש צפי להמשך עליית מחירי הדירות, הרי שאלפי חברות נקלעו לקשיים בגלל משבר הקורונה וקיימת סכנה להישרדותן. כלכלני החברה מציינים כי ניתן לחלק את פעילות ענף הבנייה בשנה החולפת ל- 2: עד תחילת ההגבלות בשל התפרצות נגיף הקורונה, […]