BDI

ICL כימיקלים לישראל

חברה גלובלית של מינרלים וכימיקלים מיוחדים, המייצרת פתרונות הנותנים מענה לאתגרי הקיימות של האנושות בשוקי המזון, החקלאות והתעשייה הגלובאליים

פרופיל

שנת הקמה 1968
כתובת ארניא 23, מגדל המילניום, תל אביב יפו 61070 - ראה מפה
טלפון 03-6844400
פקס 03-6844444
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.icl-group.com
   
   

מנהלים

יואב דופלט, יו"ר, ICL כימיקלים לישראל

יואב דופלט

יו"ר

רביב צולר, נשיא ומנכ"ל, ICL כימיקלים לישראל

רביב צולר

נשיא ומנכ"ל

אודות ICL כימיקלים לישראל


מיקוד במו"פ ובחדשנות ברת קיימא העשורים האחרונים טלטלו את העולם בתפיסת מציאות מחודשת, המבינה את אתגרי הקיימות לעומקם ומנסה לייצר פתרונות גלובליים ומקומיים. הגישה שפיתחה ICL לנוכח המציאות הזו, מושתתת על שני יסודות מוצקים: האחד הוא חדשנות תפעולית שמטרתה להפחית את ההשפעות הסביבתיות השליליות – בין השאר באמצעות קידום יעילות בתחומי האנרגיה, החומרים והפחמן, בקרת […]

מיקוד במו"פ ובחדשנות ברת קיימא
העשורים האחרונים טלטלו את העולם בתפיסת מציאות מחודשת, המבינה את אתגרי הקיימות לעומקם ומנסה לייצר פתרונות גלובליים ומקומיים. הגישה שפיתחה ICL לנוכח המציאות הזו, מושתתת על שני יסודות מוצקים: האחד הוא חדשנות תפעולית שמטרתה להפחית את ההשפעות הסביבתיות השליליות – בין השאר באמצעות קידום יעילות בתחומי האנרגיה, החומרים והפחמן, בקרת פליטות מזהמים וצמצום סיכונים.
החברה אימצה בחום את עקרונות תעשייה 4.0 והיא מיישמת אותם תוך שימוש בבינה מלאכותית, ברחפנים ובטכנולוגיות חדשות נוספות לשם שיפור הביצועים התפעוליים. נוסף, קידמה בהצלחה באתריה באירופה מעבר לרכש חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשים שמאפשרים הפחתה ניכרת של כמות הפליטות ושל טביעת הרגל הפחמנית שלה לאורך השנים האחרונות. היסוד השני הוא פיתוח בר קיימא (המתבסס על היעדים לפיתוח בר קיימא של האו"ם – SDG’s), באמצעות חיזוק מערך המו"פ והחדשנות של ICL, שמקדם מוצרים ייעודיים ותהליכי עבודה מתקדמים המייצרים אימפקט חיובי על העולם. כך למשל, המהלכים שנקטה מסייעים בהבטחת ביטחון תזונתי גלובלי: גידול מזון תוך שימוש בדשנים מתקדמים, שימוש במוצרי חלבון חלופי ומוצרים לשימור מזון.

האנשים שלנו
ICL רואה בעובדיה ומנהליה את המפתח להצלחתה. תרבותה הארגונית ומחויבותה לאחריות חברתית מניעות את החברה להיות מעסיק מועדף עבור עובדיה, החל בקידום התנהלות עסקית אתית ופרקטיקות העסקה הוגנת ועד תמיכה בהתפתחות עובדים והשקעה בקהילה. החברה חותרת להיות ארגון קשוב, מקום שעובדיה גאים לעבוד בו ומסוגלים להגשים את עצמם, וסביבת עבודה המאפשרת לאנשים לבצע את תפקידם בהצלחה.
בכדי לאפשר לעובדים למצות את הפוטנציאל הגלום בכל אחד ואחת מהם, החברה מפעילה מגוון תוכניות פיתוח, מיישמת תוכניות ותהליכי הכשרה שונים ורואה בלמידה מתמשכת חלק בלתי-נפרד מחוויית העבודה. החברה שואפת להרחיב ולשלב הזדמנויות למידה בדרכים שיאפשרו לעובדיה נגישות קלה לידע אליו הם שואפים ולו הם זקוקים. גישה זו מעודדת עובדים להיות פרואקטיביים ולאתר באופן עצמאי את הזדמנויות הלמידה והפיתוח המתאימות ביותר לצרכיהם הספציפיים.
החברה פועלת בהתמדה לקידום מגוון תעסוקתי, לרבות העסקתן וקידומן של נשים בכל אתריה ברחבי העולם והיא החברה הישראלית היחידה הנכללת במדד ה-GEI של בלומברג לחברות המקדמות שוויון מגדרי. בישראל שינתה החברה את נהלי גיוס העובדים כך שיתאימו יותר לאיתור כישרונות המגיעים מרקעים ותרבויות שונים. אחת מאוכלוסיות היעד אליהן מופנים מאמצים אלה היא ערבים-ישראלים, בדגש על הקהילה הבדואית בנגב.

החברה בקהילה, החברה כקהילה
ICL פועלת כחלק מן המארג הקהילתי המקומי – וככזו היא משקיעה משאבים בשיפור איכות החיים בקהילות שבהן היא פועלת ברחבי העולם. מגוון יוזמות בתחומי החינוך, הקיימוּת, המדעים והחדשנות קורמות עור וגידים תוך שיתוף פעולה של עובדי החברה עם ארגונים מקומיים, מוסדות חינוך ואקדמיה, באמצעות שעות התנדבות מרובות וחונכות אישית המתבצעת על ידי העובדים. מבחינת העובדים עצמם, מדובר בערך מוסף המחזק בראש ובראשונה את תחושת האחריות המשותפת והשייכות לקהילה.
ICL היא שחקנית משמעותית בזירת התעשייה הבינלאומית, אולם קשה להתעלם ממקומה המרכזי על המפה החברתית-ציבורית בישראל. סכומי העתק שמושקעים מדי שנה בפיתוח היכולות התעשייתיות של החברה מתורגמים לא רק למוצרים חדשניים הממנפים את כלכלת העולם; בראייה מקומית, הם גם תומכים במישרין ובעקיפין בפרנסתן של קרוב ל-32 אלף משפחות בכל רחבי ישראל. באופן ספציפי משמשת החברה עמוד שדרה כלכלי לתושבי הנגב, ש-8% מהם מתפרנסים באמצעותה הלכה למעשה. תרומתה של ICL לתמ"ג (תוצר מקומי גולמי) הישראלי עמדה בשנת 2019 על 14.9 מיליארד ש"ח (כ-4.1 מיליארד דולר) וכיצואנית מובילה, ש-95% מהכנסותיה ממכירות נובעים מייצוא, תורמת החברה באופן ניכר למאזן התשלומים של מדינת ישראל. נוסף לפעילות הכלכלית השוטפת מבצעת ICL השקעות בישראל במיליוני דולרים מדי שנה – תרומה שלא תסולא בפז להרחבת המשק הישראלי ולצמיחתו.

מקום שטוב לעבוד בו
תחושת השייכות של עובדי ICL, הבאה היטב לידי ביטוי בממצאי סקר ה-BDI ובדירוג המשמעותי – שמציג זינוק מרשים במיוחד של 46 מקומות בתוך שנתיים – צומחת לא רק מהעשייה הקהילתית המשותפת, אלא גם ממבנה הקהילה הפנימי של החברה עצמה: חברה שמנהיגה מחויבות אמיתית למתן שוויון הזדמנויות עבור כל העובדים. לצד הדירוג המחמיא מצד עובדי החברה, היא זוכה לדירוגים מובילים כמו דירוג בלומברג ESG הגבוה ביותר לחברה ישראלית לפרקטיקות ניהול הקיימות; לציון המתקדם ביותר בישראל במידת המודעות והפעולה של חברות בעולם כנגד שינויי האקלים (מדד ה-CDP); לציון מקסימלי בדירוג "פלטינה פלוס" לאחריות תאגידית של ארגון מעלה.
אלו לא רק מלים וסיסמאות ריקות מתוכן: הפרקטיקה בשטח, היא שמכתיבה את המצב. ICL מתייחסת לכלל העובדים בהגינות, מאפשרת להם לפתח את יכולותיהם בצורה המיטבית, מאתרת מועמדים לקידום על בסיס מעלותיהם וחותרת להעסיק את הטובות והטובים ביותר, המגיעים מרקע מגוון – ללא אפליה ומשוא פנים. וכשהרצונות והיכולת של כולם חוברים לכדי עשייה משותפת, הדירוג במדדים כאלה ואחרים הוא רק שורת בונוס במאזן הכולל – הכוח לשנות.

אולי יעניין אותך גם


משבר הקורונה- השפעתו של משבר הקורונה על מימון פרויקטים לבנייה, שוב ושות'

מגפת הקורונה שפקדה את מדינת ישראל, לא פוסחת גם על ענף הבנייה, ועלולה להעמיד יזמים ורוכשים רבים בפתחו של משבר כלכלי בענף, אשר יביא לעיכוב בתחילתם של פרויקטים חדשים, האטת קצב מכירות של פרויקטים קיימים, דחייה בביצוע תשלומים על ידי רוכשי דירות (ואי עמידה בהם כלל) ועיכוב במועדי מסירה של דירות בפרויקטים קיימים.

נכון לעכשיו ארגז כלים וצמצום נזקים – הערכות משפטית עסקית נגד ביטול חוזים בצל הקורונה, בן ארי, פיש, סבן ושות'

לאור המשך משבר מגיפת הקורונה, אתגרים חדשים הניצבים בפנינו ופרסום ההיבטים המשפטיים השונים הנוגעים לקיום חוזה ועילות כח עליון , ניהול מערך סיכונים ומתווה פיצוי אפשרי , להלן אנו מביאים מספר דרכי פעולה אפשריות למניעה או לצמצום נזקים לחברות ועסקים הסובלים מכך שהתחייבויות חוזיות אינן מקוימות או מקוימות בחלקן.