BDI

התעשייה האווירית לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

פיתוח וייצור מטוסים, מל"טים, טילים ומערכות אלקטרוניקה לשווקים האזרחיים והצבאיים

פרופיל

שנת הקמה 1953
כתובת נמל התעופה הבינלאומי ע"ש בן-גוריון, ישראל 7010000- ראה מפה
טלפון 03-9353111
פקס 03-9358278
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.iai.co.il
פרופילים נוספים התעשייה האווירית לישראל בע"מ

מנהלים

הראל לוקר, יו"ר, התעשייה האווירית לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

הראל לוקר

יו"ר

נמרוד שפר, מנכ"ל, התעשייה האווירית לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

נמרוד שפר

מנכ"ל

אודות


התעשייה האווירית הינה החברה הביטחונית הגדולה ביותר בישראל ואחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בארץ. החברה מהווה מוקד ידע טכנולוגי לאומי בתחומים רבים, ואחראית לפרנסתם של עשרות אלפי משקי בית בישראל. החברה מוכרת בכ-4 מיליארד דולר בשנה, מתוכם 80% לייצוא.

שייההתעשייה האווירית- החברה הטכנולוגית הגדולה בישראל

התעשייה האווירית מילאה, מאז ומתמיד, תפקיד מרכזי ומשמעותי בתרומה לביטחון מדינת ישראל והיא ניצבת בחזית הטכנולוגיה העולמית בזכות פיתוחן של מערכות ייחודיות ופורצות דרך, הודות להון האנושי והטכנולוגי הייחודי של החברה. פעילות רבה מושקעת בטיפוח ההון האנושי, ציבור העובדים ומשפחותיהם, מה שממצב את התעשייה האווירית לא רק כחזית הטכנולוגיה, אלא גם כמקום עבודה שטוב לעבוד בו.

קידום מקצועי ופיתוח עתודה ניהולית
התעשייה האווירית שוקדת על הכשרתם המקצועית של עובדיה ועדכונם בכל החידושים בתחום עיסוקם. במסגרת זאת, זכאים העובדים להשתלב בהשתלמויות מקצועיות בשכר בארץ או בחו"ל, לצורך העשרה והתמקצעות. בחברה קיים ארגון המופקד על הדרכות לעובדים וללקוחות חיצוניים.
בחברה קיים הליך מוסדר של איתור ופיתוח עתודה ניהולית לתפקידי ניהול ברמות השונות – ראשי תחומים, ראשי מינהלים ומנהלי מפעלים. בכל שנה מתבצע הליך איתור האוכלוסייה הרלוונטית על ידי משאבי אנוש ובשיתוף המנהלים המקצועיים, ובהתאם לכך נקבעות תכניות ההכשרה.
בתעשייה האווירית מועסקים כ-6,000 מהנדסים וכ-4,000 הנדסאים מדיסציפלינות שונות. ההנהלה רואה חשיבות רבה בשימור האוכלוסייה הזו ובכך מושקעים משאבים רבים. תכנית השימור מורכבת מקידום מואץ בשכר, קידום לתפקידי ניהול, קידום לתפקידי מובילים טכנולוגיים ותכניות הכשרה מקצועיות, הנבנות לאוכלוסיות הרלוונטיות.

תנאי שכר, הטבות, תנאים סוציאליים ותנאים נלווים אחרים
אחת לשנה מתקיימים בחברה דיונים בנושא השכר, במסגרת תקציב השכר, תוך התחשבות בהמלצת הממונים הישירים. החברה מעניקה לעובדים בממוצע 21 ימי חופשה בשנה. כל עובד זכאי לארוחת צהריים כנגד תשלום זקיפת מס. עובדים בעלי עיסוקים "שוחקים" זכאים גם לארוחת בוקר.
החברה משלמת עבור שעות נוספות על עבודה בפועל, תוספת מעונות, שעת אם עובדת, מענק שנתי עבור ילדי עובדים הלומדים בתיכון. החברה מקיימת גם אירועי הוקרה לעובדים המועסקים 10, 20, 30, 40, 50 שנה. לעובדים ניתנות גם הלוואות בתנאים מועדפים. במתקני החברה קיימים שירותי דת בבתי כנסת לשומרי המסורת.

גמישות בשעות העבודה לאימהות עובדות
"אם מניקה" – אם אשר מניקה את ילדה זכאית להיעדר שעתיים ביום ע"ח החברה עד שהתינוק בן שנה.
"אם עובדת" – אם לילד אחד לפחות עד גיל 8 או לשני ילדים לפחות, שכל אחד מהם עד גיל 14, זכאית להיעדר שעה ביום ע"ח החברה. לרשות "אימהות עובדות" עומד מערך היסעים מיוחדים בשעות הבוקר ואחה"צ.
"אם עובדת" זכאית להשתתפות החברה בהוצאותיה להחזקת ילדה במעון, או להוצאותיה בגין מטפלת.

יחסי העבודה המאפיינים את החברה
בחברה פועל ארגון עובדים, העובד בשיתוף ושקיפות עם ההנהלה, תוך הבנת הצרכים והצבת יעדים משותפים.
ארגון עובדי התעשייה האווירית פועל, זה למעלה מחמישים שנה, בשני מישורים מקבילים – כאיגוד מקצועי הוא מגן, שומר ומשפר את זכויות העובדים ותנאי העבודה והרווחה, שומר על זכויות פנסיוניות ויחסי עבודה הוגנים ומקצועיים עם ההנהלה. במקביל, ארגון העובדים מארגן ומנהל פעילויות רווחה ופנאי בצוותא עם הנהלת החברה.

פעילות בשעות הפנאי לעובדים ולמשפחותיהם
הנהלת התעשייה האווירית מייחסים חשיבות רבה לרווחת העובד ומשפחתו גם מחוץ לשעות העבודה ובילוי בשעות הפנאי שלו. לצורך זה הקים ארגון העובדים שורה של ועדות המטפלות בנושאים הבאים: נופש וטיולים בארץ ובחו"ל, חוגים לדיג, צלילה ושיט, ריקודי עם, מקהלה בשם "אווירתרון", חוג לידיעת הארץ וחוג למורשת ישראל. העובדים ומשפחותיהם נהנים ממנויים מוזלים להצגות, קונצרטים, אופרה וכדומה. הסדרים דומים קיימים עם הוצאות ספרים, עיתונים וכיוצא באלה. ילדי העובדים נהנים מקייטנות מורשות, בעוד שהוריהם יכולים להשתתף בצעדות ובקבוצות ספורט, שמייצגות את התעשייה האווירית בתחומים שונים. מופקים אירועי בר/בת מצווה לילדי העובדים, מופעים סגורים לעובדים, הסכמי ליסינג ועוד.
התנאים והשירותים שמהם נהנים עובדי החברה ומשפחותיהם, מוכיחים כי התעשייה האווירית אינה רק החברה הביטחונית הגדולה והמובילה בארץ, אלא היא גם המקום שהכי טוב לעבוד בו.

אולי יעניין אותך גם


מדיניות יישום חוק איסור הלבנת הון על ידי הבנקים – "יותר משהעגל רוצה לינוק, רוצה הפרה להניק" – אילן סופר ושות'

צו איסור הלבנת הון (חובות זיהוי, דיווח וניהול רישומים של תאגידים בנקאיים למניעת הלבנת הון ומימון טרור), שהוצא מכוח חוק איסור הלבנת הון, תש"ס-2000 (להלן בהתאמה: "הצו" ו-"החוק" או "חוק איסור הלבנת הון") מטיל על הבנקים חובות של קבלת מידע וחובות דיווח במטרה לאתר פעילויות חריגות שעלולות להצביע על פעולות הקשורות להלבנת הון או מימון טרור.

דירת מגורים, האומנם? – אודי ברזלי עורכי דין

דירת מגורים, בהתאם לסעיף 1 לחוק מיסוי מקרקעין, הגדרת דירת מגורים נתונה לשתי חלופות: הראשונה- דירה המשמשת למגורים. השנייה – דירה המיועדת לפי טיבה למגורים. בחלוף השנים דן ביהמ"ש לא אחת בהגדרות אלו, בהלכת כורש נקבע כי המושג "לפי טיבה" משמעו כי קיימים בדירה סממנים המעידים על היותה דירה, כגון: מטבח, אמבטיה שירותים – למעשה […]

חשיפות וסיכונים סביבתיים בעסקאות ובהשקעות (שבלת ושות')

לפניכם שלושה היגדים שרלוונטיים לכל עסקה מכל סוג שהוא:
1 כל עסקת השקעה, רכישה או מיזוג, הינה בין היתר מכירה וקניה של סיכון
2 לכל עסק יש היבטים סביבתיים
3 ההיבטים הסביבתיים נושאים בחובם סיכונים מסוגים שונים

CofaceBdi : הכנסות ענף הצמיגים בישראל כ-1.7 מיליארד ש"ח בשנה

כ-4 מיליון צמיגים נמכרים בשנה.
בשוק היבוא שולטות 3 חברות שמחזיקות כ-55%-50% מההכנסות היבואנים

תהילה ינאי, מנכ"ל משותף: "המסחר המקוון נכנס לענף הצמיגים כערוץ שיווק נוסף אם כי נמצא עדיין בשוליים. אולם, נראה כי הכנסות האונליין של צמיגים מצויות במגמת גידול בשנים האחרונות והשחקנים בשוק רואים זאת כמנוע צמיחה".