BDI

התעשייה האווירית לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

פיתוח וייצור מטוסים, מל"טים, טילים ומערכות אלקטרוניקה לשווקים האזרחיים והצבאיים

פרופיל

שנת הקמה 1953
כתובת נמל התעופה הבינלאומי ע"ש בן-גוריון, ישראל 7010000- ראה מפה
טלפון 03-9353111
פקס 03-9358278
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.iai.co.il
פרופילים נוספים התעשייה האווירית לישראל בע"מ

מנהלים

בועז לוי, מנכ"ל, התעשייה האווירית לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

בועז לוי

מנכ"ל

הראל לוקר, יו"ר, התעשייה האווירית לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

הראל לוקר

יו"ר

אודות התעשייה האווירית לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן


התעשייה האווירית היא מובילה עולמית בייצור ובפיתוח מערכות מתקדמות בתחומי האוויר, החלל, הים, היבשה והסייבר, בעבור השוק הצבאי-בטחוני ובעבור השוק האזרחי. החברה ניצבת בחזית הטכנולוגיה ומפתחת לאורך עשרות שנים מגוון רחב של מוצרים ומערכות פורצי דרך בתחומי פעילותה השונים, תוך שהיא מהווה מוקד ידע לאומי בתחומי הטילאות, המכ"מים, הלווינות, הכלים הבלתי מאוישים, התעופה האזרחית והסייבר.

לחברה תרומה מכרעת לעוצמתה הביטחונית, הכלכלית והחברתית של מדינת ישראל, והיא מגדילה בהתמדה את השקעותיה במחקר ובפיתוח לצורך יצירת מנועי צמיחה נוספים בעתיד. החברה מעסיקה כ-15,000 עובדים, מתוכם כ-6,000 מהנדסות ומהנדסים ו-4,000 הנדסאים המהווים את חוד החזית הטכנולוגיות של מדינת ישראל.

היקף המכירות השנתי של התעשייה האווירית בשנת 2019 הסתכם במעל 4.1 מיליארד דולר, פעילות המחקר והפיתוח של החברה הייתה בהיקף גדול מ-900 מיליון דולר וצבר ההזמנות של החברה עומד על סך של 13.2 מיליארד דולר. המצוינות בתעשייה האווירית מוצאת את ביטויה לא רק בטכנולוגיה; היא צירוף ייחודי של ידע נרחב, אנשים מצוינים, מבנה ניהולי מוביל ואסטרטגיה ששמה את החדשנות וצורכי לקוחות החברה בארץ ובעולם במרכז.

עובדי התעשייה האווירית ומנהליה הם הנכס המשמעותי של החברה. בכל שנה אנחנו מדורגים בסקרים כאחת החברות הכדאיות ביותר לעבודה בישראל ופעילות רבה מושקעת בקידום ובטיפוח ההון האנושי, ציבור העובדים ומשפחותיהם – כל אלו ממצבים את התעשייה האווירית לא רק בחזית הטכנולוגיה, אלא גם כמקום עבודה שטוב להיות חלק ממנו.

קידום מקצועי ופיתוח עתודה ניהולית

בהיותה ארגון המעודד למידה ומצוינות, משקיעה התעשייה האווירית רבות בהכשרת עובדיה ובביסוס תוכנית פיתוח ארוכת טווח להתפתחות פרטנית מתמדת שלהם בתוך הארגון.

התעשייה האווירית שוקדת על הכשרתם המקצועית של עובדיה ועדכונם בכל החידושים בתחומי עיסוקם. במסגרת זאת, זכאים העובדים להשתלב בהשתלמויות מקצועיות בשכר בארץ או בחו"ל, לצורך העשרה והתמקצעות. בחברה קיים ארגון המופקד על קיום הדרכות לעובדים וללקוחות חיצוניים. בחברה קיים הליך מוסדר לאיתור ולפיתוח עתודה ניהולית לתפקידי ניהול ברמות השונות. בכל שנה מתבצע הליך איתור האוכלוסייה הרלוונטית על ידי משאבי אנוש ובשיתוף המנהלים המקצועיים, ובהתאם לכך מגובשות תכניות ההכשרה.

הנהלת התעשייה האווירית רואה חשיבות רבה בשימור אלפי המהנדסים וההנדסאים המועסקים בה  ובכך מושקעים משאבים רבים. תכנית השימור מורכבת מקידום מואץ בשכר, קידום לתפקידי ניהול, קידום לתפקידי מובילים טכנולוגיים ותכניות הכשרה מקצועיות, הנבנות לאוכלוסיות הרלוונטיות.

החברה מקפידה להכשיר את עובדיה בטכנולוגיות עדכניות וזאת באמצעות שלוש דרכים שיטתיות: 1. שליחת העובדים לקורסי העשרה יעודיים, לכנסים מקצועיים וימי עיון. 2. ניהול קהילות ידע כרשת חוצה-ארגון לפי טכנולוגיות. 3. קיום ממשק הדוק לתוך האקו סיסטם של החדשנות הגלובאלית באמצעות חבירה לאקסלרטורים בינלאומיים בארץ ובעולם לניטור טכנולוגיות משבשות וחדשניות והטמעתן במערכות החברה.

בתעשייה האווירית קיימת יחידה המהווה מרכז מקצועי משמעותי להכשרות פנימיות וחיצוניות במספר רב של קורסים כלליים ומקצועיים. במסגרת זו מוצעת הכשרה טכנית, תעופתית וניהולית לעובדים ברמות ידע וניסיון שונים, המשמשת כלי משמעותי לסייע לעובדים בפיתוח הקריירה שלהם בתעשייה האווירית  ההכשרה זמינה באמצעות קורסים פרונטליים ומקוונים.

בנוסף, מציעה החברה לימודים אקדמיים לקראת תארי הנדסאים ותואר ראשון במתקניה, ותומכת במגוון שיתופי פעולה עם מכללות אקדמיות מורשות ואוניברסיטאות בישראל לצורך הסמכות תואר שני ודוקטורט לעובדיה.

לצד העשייה העסקית והטכנולוגית פורצת הדרך,  בשיתוף ארגון העובדים,  מתקיימות בחברה אינספור פעילות רווחה ופנאי החל מחוגי פנאי שונים, פעילות תרבות ייעודיות וייחודיות לארגון, מנויים מוזלים לפעילויות תרבות, אירועים לילדי עובדים, קבוצות ספורט ארגוניות ועוד. ארגון העובדים, הפועל זה למעלה מחמישים שנה, פועל תוך הבנת צרכים והצבת יעדים משותפים בשני מישורים מקבילים- כאיגוד מקצועי הוא מגן, שומר, ומשפר את זכויות העובדים ותנאי העבודה והרווחה, שומר על זכויות פנסיוניות ויחסי עבודה, הוגנים ומקצועיים עם ההנהלה. במקביל, ארגון העובדים מארגן ומנהל את פעילויות הרווחה שתוארו מעלה עם הנהלת החברה.

האתגר המקצועי והטכנולוגי, הפיתוח האישי יחד עם התנאים והשירותים שמהם נהנים עובדי החברה ומשפחותיהם הופכים את התעשייה האווירית לחברה שהכי טוב לעבוד בה בישראל.

אולי יעניין אותך גם


תעשיה 4.0 – שינוי טכנולוגי ועידן חדש באיכות הסביבה (ליפא מאיר ושות')

"תעשייה 4.0" הינה מגמה עולמית עדכנית, המכונה "המהפכה התעשייתית הרביעית". המדובר בתפיסה ארגונית חדשנית לניהול מפעל חכם ומודרני, באמצעות אוטומציה וחילופי נתונים בטכנולוגיות ייצור. חשיבותה מתבהרת על ציר המהפכות התעשייתיות שקדמו לה: "המהפכה התעשייתית הראשונה" התאפיינה במעבר של אוכלוסיות כפריות המתבססות על חקלאות לאורח חיים עירוני המתבסס על תהליכי ייצור תעשייתיים חדשים. מהפכה זו החלה […]

סדרת כתבות : עסקים פעילים שהוקמו לפני קום המדינה

במשק הישראלי עדיין פועלים 800 חברות ועסקים שהוקמו מלפני קום המדינה YNET פרסמה סדרת כתבות בנושא החלק השלישי פורסם אתמול "גולדה לא רצתה מאפרה במתנה": העסקים שהוקמו לפני המדינה החלק השני העסקים שהוקמו לפני המדינה: "אבא שלי היה מסיים לעבוד ב-14:00" החלק הראשון העסקים שהוקמו לפני המדינה: מרכיבים ג'יפים ליד התחנה המרכזית    

מי יבנה את הארץ? – מספר הקבלנים הפעילים בישראל צנח מתחילת העשור בכ-20%

הסיכון בענף עולה אבל הקבלנים אופטימיים: 45% צופים גידול או גידול מהותי בהיקף פעילות הענף; רק 11% מהקבלנים צופים ירידה במחירי הדיור מספר הקבלנים הפעילים בישראל ממשיך את מגמת הצניחה שלו. כך עולה מסקירה שערכה חברת המידע העסקי CofaceBdi לקראת כנס ארגון הקבלנים והבונים בתל אביב יפו בת ים שיערך באילת בסוף השבוע. על פי […]

משבר הקורונה יביא לקריסה של כ- 25,000 עסקים בישראל עד סוף השנה

צפי לגידול של 50% בשיעור הכשלים העסקיים בישראל לעומת 25% בממוצע בעולם