BDI

IDE טכנולוגיות בע"מ

פתרונות התפלה תרמית ובאמצעות ממברנות,פתרונות טיפול בשפכים תעשייתיים,מתקנים לטיהור מי קולחין

פרופיל

שנת הקמה 1965
כתובת רח' המתכת, פארק תעשיות השרון, תא דואר 5016, קדימה 6092000- ראה מפה
טלפון 09-8929777
פקס 09-8929715
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.ide-tech.com
   
   

אודות IDE טכנולוגיות בע"מ


ל-IDE הישגים מוכחים במשך יותר מ-55 שנה, והיא מבוססת היטב בחזית תעשיית המים העולמית.

מנהלים בכירים

אלון תבור

מנכ"ל IDE טכנולוגיות

גל זוהר

מנכ"ל IDE נכסים

החברה היא מובילה עולמית בפתרונות לטיפול במים ומתמחה בתכנון, הקמה, שיווק והפעלה של כמה ממתקני ההתפלה הממברנלית והתרמית מהגדולים והמתקדמים ביותר בעולם (מי ים ומים מליחים), וכמו כן עוסקת במתן פתרונות לטיפול בשפכים תעשייתיים ולמיחזור מי קולחין. החברה זכתה בפרסים יוקרתיים רבים: "מפעל ההתפלה של השנה" (ב-2016 על המתקן בקרלסבד וב-2014 על המתקן בשורק), "חברת ההתפלה של השנה" (ב-2011) ו"עסקת ההתפלה של השנה" (ב-2013 על מתקן ההתפלה בקרלסבד). IDE פועלת בשיתוף פעולה עם מגוון לקוחות – רשויות מקומיות ולקוחות תעשייתיים כמו מכרות, בתי זיקוק, תחנות כוח, מפעלי כימיקלים ועוד – בכל ההיבטים של פרויקטים בתחום המים, ומספקת ברחבי העולם 3 מיליון מ"ק מים ביום באיכות הגבוהה ביותר. IDE הוכרזה פעמיים על ידי כתב העת "MIT Technology Review" כאחת מחמישים החברות החכמות בעולם (בשנים 2015 ו-2016), וכן נבחרה למקום השני ברשימת החברות שמשנות את העולם שפרסם כתב העת Fortune.
IDE מבטיחה ללקוחותיה קדמה טכנולוגית, אמינות מוכחת, שיתוף פעולה הדוק, שירות לקוחות ללא פשרות ועמידה מלאה בכל היעדים העסקיים והאופרטיביים.

פרויקטים ראויים לציון
• 2005: IDE מפעילה את המתקן להתפלת מי ים בטכנולוגיית אוסמוזה הפוכה (SWRO) באשקלון, המייצר 396,000 מ"ק מים ביום. זהו אחד ממפעלי ההתפלה הגדולים בעולם, והוא זכה בתואר היוקרתי "מפעל ההתפלה של השנה לשנת 2006".
• 2008: IDE משלימה את בניית מתקן הזיקוק הרב שלבי (Multi-Effect Distillation – MED) של Reliance Industries – מפעל ההתפלה הגדול ביותר בהודו, המייצר 160,000 מ"ק ליום.
• 2009: מתקן ה-SWRO של IDE בחדרה, המייצר 525,000 מ"ק ליום, זוכה להצלחה דומה לזו של המפעל באשקלון.
הן מפעל ה-SWRO בחדרה והן זה שבאשקלון הושלמו מוקדם מהמתוכנן ובהתאם לתקציב, ושניהם מספקים מים באיכות גבוהה ובמחירים של חוזי בנייה-הפעלה-העברה (Build-Operate-Transfer – BOT) מהנמוכים בעולם.
• 2010: IDE החלה להפעיל בטיאנג'ין את מתקן ההתפלה הגדול ביותר בסין, המייצר 100,000 מ"ק ביום ב-4 יחידות המייצרות 25,000 מ"ק מים ביום כל אחת. בשנת 2013 הוכפל הספק זה.
• 2013: המתקן בשורק, המייצר 624,000 מ"ק מים ביום, מציב אמת מידה חדשה בתעשייה מבחינת טכנולוגיית ההתפלה, הספק המים ועלותם. זהו מתקן ה-SWRO הגדול והחדשני ביותר בעולם.
• 2015: פרויקט מתקן ההתפלה בקרלסבד מתחיל לפעול ומייצר 204,412 מ"ק מים ביום. זהו המתקן הגדול ביותר להתפלת מי ים באמריקה והוא מסמן נקודת מפנה בתחום התפלת המים בארה"ב. המתקן זכה בפרס "מפעל ההתפלה של השנה לשנת 2016" מטעם "GLOBAL WATER".
• 2015: המאיידים האופקיים (Horizontal MVC evaporators) של IDE נבחרו להיות המתקן הראשון בסין לטיפול במים.
2017: IDE מפעילה מחדש מתקן SWRO ומתאימה אותו לצורכי המאה ה-21 מתקן ההתפלה Charles E. Meyer בסנטה ברברה (עד מ"ק 23288 ליום). זהו פתרון גמיש ויעיל מאוד מבחינה כלכלית לסכנות הטמונות בבצורת קשה.
• 2017: הרחבת מתקן Reliance Jamnagar Refinery על ידי IDE נמצאת ברשימת המועמדים הסופיים לפרס מטעם Global Water לשנת 2017 כאחד ההישגים הטכנולוגיים בני-הקיימא המרשימים ביותר בתחום.
• 2020: IDE תספק למפעל פטרוכימי של תאגיד פורמוזה כימיקלים במנילה, טיוואן, מפעל התפלה מסוג SWRO, שעציד לייצר 105,000 מ"ק מים ביום.
• 2020: IDE הוכרזה כזוכה במכרז מתקן טיפול במי שפכים במחוז המטרופולין של צ'רוקי בקולורדו, ארה"ב. המתקן ייצר 7,500 מ"ק מים ליום בטכנולוגיית PFRO, ויהווה את התקנת ה-PFRO הגדולה ביותר של החברה נכון להיום.
• 2020: IDE הוכרזה כזוכה במכרז BOT של שורק B, שעתיד לכלול מתקן התפלה מסוג SWRO וייצר 200 מיליון מ"ק מים לשנה, מה שימצב אותו כמתקן ההתפלה הגדול בארץ ואחד הגדולים בעולם.
• 2021: IDE נבחרה להקים ולתפעל את מתקן אפיקי מים בבעלות תאגיד המים של עמק המעיינות – "אפיקי מים". המתקן תוכנן, נבנה, ויופעל על IDE Technologies למשך 20 שנה ויספק כ 280 מק"ש של מים איכותיים מאוד עבור השלמת האידוי של פרויקט אגירה שאובה בגלבוע והחקלאות באזור עמק המעיינות.
• 2021: IDE השלימה פרויקט EPC באי Bonaire. הפרויקט הוא פרויקט EPC מלא בו IDE ביצעה את התכנון, הרכש, ההקמה, ההתקנות וביצוע הבדיקות.

ידע טכנולוגי נרחב
נוסף על הפתרונות המתקדמים של IDE להתפלה ממברנלית ותרמית של מי ים ומים מליחים, החברה ממנפת את הידע הטכנולוגי הנרחב שלה כדי לספק מגוון יישומים חדשניים בתחום המים.

פתרונות לטיפול במי שפכים תעשייתיים
הפתרונות של IDE לטיפול בשפכים תעשייתיים מיישמים גישה ידידותית לסביבה, חסכונית ואפקטיבית לתפעול. פתרונות כמו מאייד אופקי המשפר את הבטיחות, האמינות והיעילות בתעשיית הטיפול במים, הנם אופטימליים עבור מגוון תעשיות לרבות מכרות, בתי זיקוק ועוד ישומים תעשיתיים כמו cooling tower blowdown ו-mining impacted water.

פתרונות למיחזור מי קולחין
הדור הבא של טכנולוגיות התפלת מים נמצא כבר בשימוש IDE, דבר המאפשר טיוב אחוזי השבת מים באמצעות תהליכים נטולי כלורמינים, המאפשרים אספקה אמינה של מים באיכות הגבוהה ביותר.

הצלחה ישראלית בכל העולם
מטה החברה נמצא בישראל, עם צוותים בארצות הברית, סין, הודו וצ'ילה. פריסה זו מאפשרת שותפות מלאה עם לקוחות בכל רחבי העולם והתאמת פתרון ללקוח על פי הצרכים המסחריים והטכניים הרלוונטיים. ל-IDE ניסיון נרחב באספקת פרויקטים מוכנים להפעלה (Turn-key), פרויקטי הנדסה-רכש-בנייה (Engineering Procurement and Construction – EPC) וכן באספקת שירותי תפעול ותחזוקה (O&M), נוסף על ניסיונה בהקמה ובניהול של פרויקטים מסוג BOT במחירים תחרותיים. משאבי ההנדסה של IDE זמינים תמיד עבור קהל לקוחותיה.

בסיס לקוחות חובק עולם
עם הלקוחות של IDE נמנים ממשלות ורשויות מקומיות, תעשיות כרייה, תחנות כוח ובתי זיקוק, ובהם BHP & AES Norgener, ENEL בצ'ילה, SDIC בסין, Reliance ו-Essar בהודו, Wintershall בגרמניה, ממשלת ישראל, גופים בקפריסין ובאיים הקריביים ועוד.
מותגים מוכרים אחרים דוגמת Nestlé ,Lego ו-AngloGold Ashanti רכשו גם הם את פתרונות המים והאנרגיה המשולבים של IDE.

שורשים איתנים להמשך צמיחה
חברת IDE בבעלות משותפת של אלפא פרטנרס, שהינה קרן פרטית להשקעות אסטרטגיות בתחום המים, המנוהלת על ידי אבשלום פלבר, יו"ר IDE, ואמיר לנג, לשעבר סמנכ"ל בכיר בקבוצת דלק.

 

אולי יעניין אותך גם


לקוחות יקרים לאור המצב במשק הישראלי והעולמי אנו ב-BDI ערוכים לכל תרחיש

לקוחות יקרים לאור המצב במשק הישראלי והעולמי אנו ב-BDI ערוכים לכל תרחיש על מנת לתת לכם כתמיד את השירות הטוב המהיר וברמה הגבוהה ביותר. אנו זמינים עבורכם בכל האמצעים: טלפון קווי, סלולאר, דוא"ל, ווטאפ, פייסבוק , וכמובן מערכות המיחשוב ואתרי החברה עובדים כסדרם . בברכת בריאות טובה!