BDI

חיפה טכנולוגיות דישון בע"מ

דשנים, כימיקלים לתעשייה, מלחי פוספט

פרופיל

שנת הקמה 1966
כתובת ת.ד. 15011, מת"מ-חיפה 3190500- ראה מפה
טלפון 074-7373737
פקס 074-7373733
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.haifa-group.com
   

מנהלים

מוטי לוין, מנכ"ל, חיפה טכנולוגיות דישון בע"מ

מוטי לוין

מנכ"ל

אודות


קבוצת חיפה כימיקלים, בעלת ותק של חמישה עשורים בתחומה, היא מובילה עולמית בייצור ואספקה של חנקת אשלגן, דשן חיוני לחקלאות אינטנסיבית מודרנית. החברה מפעילה תהליך ייחודי להמרת אשלג וסלע פוספט המופקים בישראל למוצרים בעלי ערך מוסף גבוה: חנקת אשלגן, חומצה זרחתית ומלחי פוספט לשימוש בחקלאות, ובתעשייה. כמו כן מייצרת ומשווקת החברה מגוון של דשנים מיוחדים לחקלאות: דשנים מסיסים ודשנים בשחרור מבוקר (CRF). קבוצת חיפה נמצאת בבעלות מלאה של Trans Resources Inc. שבשליטת קבוצת טראמפ, הפועלת מבסיסה בארה"ב. לחברה ארבעה מתקני יצור הנמצאים בישראל, צרפת ארה"ב וקנדה.

מנהל בכיר נוסף

ג'ולס טראמפ

יו"ר מועצת המנהלים

חלוציות כדרך חיים
קבוצת חיפה נמצאת בחזית העולמית בחזית העולמית של פיתוח ושיווק דשנים יעילים לחקלאות מתקדמת. הקבוצה חרתה על דגלה ערכים של חלוציות וחדשנות. בשם ערכים אלה מספקת החברה פתרונות פורצי דרך לשיפור הזנת הצמח ויעילות הדישון, בדרכים ידידותיות לסביבה. קבוצת חיפה קשובה לצרכיו של החקלאי, ונותנת מענה לאתגרים הסביבתיים, האקלימיים והכלכליים בפניהם הוא ניצב.

שיווק בינלאומי
חיפה כימיקלים מפעילה רשת הפצה עולמית באמצעות 16 חברות בנות וחמישה מרכזים לוגיסטיים, ומייצאת את מוצריה תחת שם המותג "Haifa" למעל 100 מדינות, תוך תמיכה וליווי בידע אגרונומי מתקדם.

מובילה עולמית בייצור ושיווק דשנים לחקלאות מתקדמת
חיפה מייצרת ומשווקת דשנים ייחודיים, המיועדים לחקלאות אינטנסיבית מתקדמת ויעילה. מוצרי חנקת האשלגן של חיפה כימיקלים, המשווקים בכל העולם תחת שם המותג Multi-K™, משמשים לשיפור כמות ואיכות של יבולים חקלאיים. לחברה מגוון של דשנים מסיסים נוספים, המהווים תוספת הזנה לצמח. הדשנים המסיסים של חיפה כימיקלים מותאמים ליישום דרך מערכת ההשקיה ("הדשיה") ולריסוס על פני העלווה – שיטות המבטיחות יעילות מרבית של הדשן, הזנה מיטבית לצמח ושמירה על הסביבה. הדשנים מבוקרי השחרור של חיפה כימיקלים, המשווקים תחת שם המותג Multicote™, מספקים את דרישות ההזנה של ירקות, פירות, פרחים ומדשאות במשך פרקי זמן שבין חודשיים ל16- חודשים. מוצרים אלה ידידותיים לסביבה ומזינים את הצמחים באספקה מדויקת, רציפה ומאוזנת של חומרי מזון, מבלי להותיר שאריות בקרקע.

שיתוף ידע
קבוצת חיפה פועלת להנגשת ידע אגרונומי רב למען החקלאים בעולם. סמינרים, אתר אינטרנט מפורט וערוצים נוספים מביאים לחקלאים ערך מוסף התומך במטרה של הוצאת היבול המיטבי האפשרי. לאחרונה פיתחה חיפה תוכנת מערכת מומחה NutriNet™ המסייעת למגדלים להכין תכניות דישון מדויקות המותאמות לגידול ולתנאי הגידול. המערכת מוצעת חינם לחקלאים ולמומחי חקלאות.
חנקת אשלגן לתעשיית האנרגיה הסולרית
חיפה כימיקלים פורצת דרך בשיווק של חנקת אשלגן טכני לתחנות כוח תרמו-סולריות. עשרות אלפי טונות של חנקת אשלגן באיכות הטובה ביותר בעולם משמשים לאגירת אנרגיה בתחנות כוח בכל רחבי העולם. טכנולוגיה חדשנית זו מקטינה במידה משמעותית את צריכת דלקים ומאפשרת מעבר לשימוש באנרגיה מתחדשת.

קיימות
קבוצת חיפה רואה חשיבות עליונה ביישום ערכי קיימות בכל תחום פעילותה. הקבוצה צורפה למיזם הקיימות העולמי של האום UN Global Compact וקיבלה על עצמה את 17 עקרונות ה-Sustainable Development Goals. בנוסף, הקבוצה פועלת לשיפור מתמיד בשמירה על איכות הסביבה. רשימת האמצעים כוללת, בין היתר, ניטור מלא של שפכים ושל פליטות גזים בזמן אמת, טיפול בגזי פליטה למזעור פליטות של חלקיקים לאטמוספירה ושימוש בגז טבעי. כדי להפחית פליטה של גזי חממה ממתקן החומצה החנקתית, פיתחו מהנדסי החברה תהליך חדשני להשבת תחמוצות חנקן (NOx) כחומר גלם לתהליך הייצור. בכך הפכו אותן ממטרד למשאב. פרוייקט זה הוא הגדול מסוגו בארץ. התהליך הוכר על-ידי הקהילה האירופית כטכנולוגיה מיטבית (Best Available Technology – BAT) ומשמש מודל ליישום על ידי מפעלי חומצה חנקתית ברחבי העולם. קבוצת חיפה פועלת בתיאום מלא עם הרשויות המקומיות ועם המשרד לאיכות הסביבה, כדי להבטיח עמידה בתקנים ושמירה על איכות הסביבה ועל בריאותם ובטיחותם של העובדים ותושבי האזורים בהם מתקיימת פעילות ייצור ולוגיסטיקה.

עובדים
החברה מעסיקה כ-400 עובדים בישראל, וכ-200 עובדים נוספים ברחבי העולם.

אולי יעניין אותך גם


חברת תמ"א 38 אינה איגוד מקרקעין – מאיר מזרחי ושות' עו"ד

אחת הסוגיות החשובות בתחום מיסוי עסקאות של התחדשות העירונית נוגעת לסיווג חברה שהתאגדה לצורך הקמת פרויקט של התחדשות עירונית, והעבירה את זכויותיה ליזם אחר, בטרם הגיע יום המכירה בעסקה.

חתימות אלקטרוניות ככלי לרציפות עסקית

כתוצאה מן המגיפה העולמית בעקבות נגיף ה-COVID-19 עסקים רבים הקטינו באופן דרסטי את כמות כוח האדם הנמצא בפועל במקום העבודה על מנת לעמוד בהוראות תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות), התש"ף-2020 והנחיות משרד הבריאות. חלקים נרחבים מכוח האדם עובדים מהבית או ממקומות אחרים מחוץ למקום העבודה הקבוע. העסקים חייבים להתמודד עם מטרה שנעה כל הזמן ולמצוא פתרונות חדשים-ישנים לאתגרים שעולים בקשר עם המצב הסבוך.