BDI

אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

מוצרי צריכה

פרופיל

שנת הקמה 1951
כתובת יוסף ספיר 1 א.ת. ראשל"צ 7570460 - ראה מפה
טלפון 03-9530463
פקס 03-9530763
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.electra-consumer.co.il
   
   

מנהלים

דניאל זלקינד, יו"ר הדירקטוריון, אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

דניאל זלקינד

יו"ר הדירקטוריון

צביקה שווימר, מנכ"ל, אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

צביקה שווימר

מנכ"ל

יוני צברי, סמנכ"ל כספים, אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ

יוני צברי

סמנכ"ל כספים

אודות אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ


אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ, הקבוצה המובילה והגדולה בישראל בתחומי מיזוג האוויר, מערכות חימום המים, מוצרי החשמל הביתיים, הנחשבת למובילה גם בקמעונאות החשמל בארץ, נוסדה ב-1945. הקבוצה מעסיקה כ- 6500 עובדים, משרתת 3 מיליון לקוחות בשנה, מבצעת 80 אלף עסקאות ביום, ב-250 נקודות מכירה, מחזיקה בנכסי נדל"ן מניב בשטח של יותר מ-225 אלף מ"ר, ומחזור הפעילות שלה הגיע ב-2020 ל-6.3 מיליארד שקל.

 

אלקטרה היא חלק מקבוצת אלקו בע"מ, חברת האחזקות מהמובילות והגדולות במשק, הנסחרת בבורסה לניירות ערך בת"א, שייסד גרשון זלקינד ז"ל ובבעלות המנכ"לים המשותפים דניאל ומיכאל זלקינד.
אלקטרה מוצרי צריכה היא בעלת המפעל הגדול ביותר במזרח התיכון לייצור מערכות מיזוג ומשאבות חום. באחרונה רכשה את השליטה בקבוצת "סער א.ת יזמות ומסחר", גם את השליטה בקבוצת הקמעונאות "יינות ביתן".
החברה פועלת בחמש חטיבות: חטיבת מוצרי צריכה חשמליים, חטיבת קמעונאות חשמל, חטיבת המזון, חטיבת ספורט ופנאי וחטיבת הנדל"ן.

תחומי הפעילות
מוצרי צריכה חשמליים (ייבוא, ייצור, ייצוא, שיווק, מכירה, הפצה ותמיכה) – אלקטרה מייבאת, משווקת, מפיצה מותגים גלובליים ומקומיים של מוצרי צריכה חשמליים, ובכלל זה מזגנים ביתיים ומסחריים, מערכות אקלים, מוצרים לבנים, מוצרים חומים ומוצרים קטנים. בנוסף, החברה מייצרת וכן רוכשת מערכות אקלים מסוגים שונים, שאותן היא מפיצה בשוק המקומי ובחו"ל, בין היתר באמצעות מפעל בשותפות עם חברת "בוש" העולמית (שרכשה 40% ממפעל אלקטרה).
אלקטרה מובילה את קטגוריית מיזוג האוויר בישראל עם נתח שוק של 42%, ומוכרת למעלה מ-300 יחידות בשנה.
רשתות קמעונאיות – החברה מפעילה רשתות המתמחות במכירה ובשיווק של מוצרי צריכה חשמליים מהמובילות והגדולות בישראל. הרשתות "מחסני חשמל", "שקם אלקטריק" ודיוטי פרי פועלות ב-63 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ, ומחזור הכנסותיהם הסתכם בשנת 2020 ב-1.5 מיליארד שקל. "מחסני חשמל" היא קמעונאית החשמל המובילה והגדולה בישראל, עם פריסה ארצית רחבה בת 40 סניפים. הרשת מיישמת מדיניות "שלם וקח" ובעלת מוניטין רב כרשת המשתלמת ביותר. כמו כן, ל"מחסני חשמל" אתר סחר אלקטרוני המאפשר ללקוחותיה לרכוש מוצרים ולקבלם בבית או לאוספם בסניף הקרוב לביתם, וכל זאת באופן אוטומטי, מהיר ושקוף ללקוחות. אלקטרה היא גם המפעילה הרשמית של "אפל" בישראל.
מכשירי חשמל ביתיים – חטיבת הסחר הינה זרוע השיווק והמכירות של מותגים מבית אלקטרה לכל מוצרי החשמל לבית, למעט מזגנים, בשיתוף פעולה עם היצרנים הטובים בעולם. לאלקטרה למעלה מ-30 שנות ניסיון בשוק מכשירי החשמל הביתיים וכן נתח השוק הגבוה ביותר במותגי סופר פרימיום. החברה בעלת מוניטין רב בהשקה ובחיזוק מותגים מובילים בעולם כמו SAUTER, MIELE LIEBHERR, BREVILLE, WHIRLPOOL, PHILIPS.
קמעונאות מזון – לאחרונה רכשה החברה 30.5% ממניות "יינות ביתן" ובכך הפכה לבעלת השליטה בפועל ברשת קמעונאות המזון. הרשת מפעילה כיום כ-152 סניפים תחת המותגים "יינות ביתן", "מגה" ו"שוק מהדרין" בפריסה ארצית ומחזור הכנסותיה לשנת 2020 הסתכם בכ-3.3 מיליארד ₪.
חטיבת ספורט ופנאי – אלקטרה רכשה השנה את קבוצת סער, החברה הגדולה בארץ למטיילים, ספורטאים וכוחות הביטחון, המחזיקה בשלוש רשתות עם 240 עובדים – "קולומביה" (17 סניפים), "אאוטסיידר" (8 סניפים) ו"שבילים" (9 סניפים) ו-3 אתרי סחר.
נדל"ן להשקעה – אלקטרה מוצרי צריכה מחזיקה בראשון לציון מתחם נדל"ני בשטח של 180 דונם. ב-2019 רכשה מגרשים בשטח של למעלה מ-50 דונם מעיריית ראשון לציון לצורך פרויקט נדל"ני מניב למטרות שונות. אלקטרה מכרה מחצית ממתחם הנדל"ן בראשון לציון לקרן ריאליטי לפי שווי של 275 מיליון שקל, כאשר שווי הקרקע בספרי אלקטרה עמד על כ-216 מיליון שקל – עליית ערך של כ-60 מיליון שקל.
בהשקעה של 100 מליון שקל יקימו אלקטרה ו"בוש" פארק תעשייה טכנולוגי באשקלון. בפארק, שייבנה בסטנדרטים הירוקים המחמירים, יוקמו המפעל הגדול והמתקדם ביותר למערכות מיזוג וחימום אוויר, אינקובטור טכנולוגי, וכן "אלקטרה אקדמי" בשיתוף פעולה ייחודי עם אוניברסיטת הנגב. בפארק יועסקו כ-300 עובדים.

החזון שלנו
חזונה של אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ להמשיך להוביל את שוק מוצרי הצריכה בישראל ולהמשיך ולהיות חברת הקמעונאות המובילה בישראל. החברה מתחייבת לספק מוצרים איכותייים וחדשנייים המותאם לצרכיו של הצרכן הישראלי. החברה חרטה על דגלה להמשיך לשפר את איכות החיים של לקוחותיה ולהפוך את חיי היומיום שלהם למהנים ונוחים יותר.
החזון שלנו להגדיל באופן מתמיד את מגוון הפתרונות לצרכן – מהבית שלו, דרך חוויות הפנאי והספורט שלו, ועד המזון.
מייצור למיחזור – אנו לוקחים אחריות על כל שרשרת הערך של המוצרים והשירותים שאנו מספקים.
לגעת בצרכן כל יום מחדש בצורה איכותית וחדשנית – הובלת מועדון הצרכנות הגדול בישראל תוך מציאת פתרונות דיגיטליים ושימוש נכון בדאטה ותובנות צרכניות.

הערכים שלנו
•מובילות
•אמינות ושקיפות
•חדשנות
•איכות
•מחויבות צרכנית
•אחריות תאגידית
•מחויבות לקהילה ולסביבה
•פרויקטים להגדלת הגיוון בדגש על נשים ואוכלוסיות במיעוט.
•הצבת מטרות כמותיות בתחומי ה-ESG.
•חישוב פליטות גזי חממה, פרויקטים לאיפוס פליטות.
•תהליך הטמעה סדור לקוד האתי בקרב העובדים.
•הפיכת תפיסת הקיימות למדיניות כתובה.
•הקמת מפעל מחזור כחלק מתפיסת כלכלה מעגלית.

אולי יעניין אותך גם


דירוג – 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן – 2020

למרות הכל CofaceBdi שמחה להציג
100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2020

מבוא לעסקים עם סין – עו"ד אלי ברש שותף, היי-טק , GKH משרד עורכי דין

קשה להאמין אך השנה "אחגוג" חמש עשרה שנה מאז שלגמרי במקרה הפרקטיקה המקצועית שלי החלה להתמקד בממשק בין תעשיית ההיי טק וההון סיכון, אז בהתהוות, של סין לבין זו של ישראל. מטבע הדברים, מעת לעת נתבקשתי לשתף חברים ולקוחות בלקחים שהפקתי במהלך שנים אלה ואת חלקם אני משתף אתכם להלן:

סוחרי השווקים איבדו הכנסות של 3 מיליארד דולר – נתוני Coface Bdi שמתפרסמים ב The Marker

מבדיקה מיוחדת שנערכה בחברת המידע העסקי COFACE BDI על השפעת מגיפת הקורונה על השווקים בישראל עולה כי שיעור הפגיעה בהכנסות הענף השנת 2020 יעמוד על כ- 3 מיליארד ₪. כלכלני החברה מציינים כי בשנת 2019 סך ההכנסות של 30 השווקים הקבועים הפועלים ברחבי הארץ נאמד בכ- 9.8 מיליארדי שקלים. החל מחודש אפריל 2020 ישנה ירידה […]