BDI

אגד אגודה שיתופית לתחבורה בישראל

הפעלת קווי תחבורה

פרופיל

שנת הקמה 1933
כתובת שד' מנחם בגין 5, בית דגן- ראה מפה
טלפון 03-9142000
פקס 03-9142504
רשתות חברתיות
אתר החברה www.egged.co.il
   
   

מנהלים

אברהם פרידמן, יו"ר "אגד", אגד אגודה שיתופית לתחבורה בישראל

אברהם פרידמן

יו"ר "אגד"

אודות


אגד, אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ, היא מפעילת התחבורה הציבורית הגדולה בישראל, ולמעשה גם אחת מחברות התחבורה הציבורית הגדולות בעולם. האגודה מספקת כ-35% משירותי התחבורה הציבורית באוטובוסים בישראל, ולה כאלף קווי אוטובוס. לאגד יש מספר חברות בנות בארץ ובאירופה.

מנהלים בכירים נוספים
עמיר קינן
מנהל אגף התחבורה הציבורית

זוהר אריה
מנהל אגף התחזוקה

שמעון גולדברג
מנהל אגף הכספים

יצחק ז'יטלני
מנהל אגף משאבי אנוש

רונן חליפה
מנהל אגף תכנון, הנדסה ומנהל

גלעד ריקלין
מנהל כספים

רון רטנר
מנהל תקשורת שיווקית ודובר החברה

ניר נוביק
ראש מטה היו"ר

עמירם אוחיון
מנהל פיתוח עסקי

אפי ארבל
מנכ"ל אגד אירופה

גדעון מזרחי
מנכ"ל אגד תעבורה

גיורא גוטמן
מנכ"ל תבל מטרו

עופר חכים
מנכ"ל אגד היסעים ותיור

ההיסטוריה של החברה
אגד, נוסדה בשנת 1933, באמצעות מיזוג של ארבע אגודות שיתופיות, במטרה לספק שירותי תחבורה ציבורית ליישוב היהודי. אגד התפתחה והתרחבה יחד עם המדינה, והיא כיום הגדולה במפעילות התחבורה הציבורית בישראל. אגד הסתגלה לשינויים בתנאי השוק ובדרישות הלקוחות תוך מגמה מתמדת של שיפור איכות השירות.

עסקים
אגד מפעילה קווי אוטובוסים עירוניים ובינעירוניים בכל רחבי הארץ. בסך הכל אגד מפעילה כ-23,000 נסיעות ביום, בהן נוסעים האוטובוסים כ-665,000 ק"מ. לאגד כ-6,000 עובדים. מספר חברי הקואופרטיב המהווים בעלי המניות באגד הינו כ-1,340 והשאר שכירים. בפעילותה בישראל, אגד מפעילה צי של כ-3000 אוטובוסים מודרניים, בעיקר מתוצרת החברות: מרצדס, וולוו, M.A.N, YUTONG, BYD וגולדן דרגון, המתוחזקים ב-17 מוסכים ו-25 מרכזים תפעוליים. כל האוטובוסים כוללים את אביזרי הבטיחות המתקדמים ביותר, וכן את כל החידושים המכניים והסביבתיים. המחזור השנתי של קבוצת אגד כ-3.5 מיליארד ₪.
אגד מספקת שירותי תחזוקה לצי האוטובוסים שבבעלותה ולצי האוטובוסים של החברות בקבוצה על התשתית המשקית הקיימת, מפעילה מרכזים להדרכת נהיגה ומפעילה מפעל ייצור המחזיק בתקן 14000 ISO בעל יכולות ייחודיות בארץ לשיפוץ וייצור מכללים עבור מגוון רחב של דגמי אוטובוסים.

חברות בנות
לאגד מספר חברות מוחזקות המספקות מגוון שירותים:

אגד תעבורה
מתחרה במכרזים ממשלתיים על קווי תחבורה ציבורית חדשים, מפעילה קווים עירוניים ובינעירוניים בנתניה, גוש עציון ואזור בנימין, מפעילה אשכול קווים בעוטף ירושלים ומחניון הנתיב המהיר במחלף שפירים לירושלים. החברה בבעלות משותפת (50-50) של אגד וקבוצת תעבורה.

אגד היסעים ותיור
פעילות ההיסעים הוקמה במטרה לספק שירותי הסעות באוטובוסים ופתרונות מתקדמים בתכנון יעיל של מערכי הסעות למוסדות, החכרת אוטובוסים לתיירות וכן שירותי היסעים ליחידים לכל מטרה תוך הפרדה מוחלטת מקווי השירות הציבורי שמתופעלים על ידי חברת האם "אגד" וזאת באמצעות כ-500 כלי תחבורה. בנוסף מציעה החברה פתרונות ליסינג לאוטובוסים.
פעילות התיור והנופש ששולבה בחברה עקב מיזוג עם אגד תיור ונופש, עוסקת שנים רבות בתיירות נופש בישראל ובחו"ל – נופש בארץ לקבוצות ויחידים; טיסות; טיולים מאורגנים ונופש בחו"ל לקבוצות ויחידים; טיולים בארץ, ימי כיף וגיבוש; כנסים ואירועים; טיפול בתיירות נכנסת – לינות וטיולים.
בנוסף, החברה הנה החברה הגדולה בארץ בתחום התיירות החינוכית, המספקת טיולים למסגרות החינוך השונות ברחבי הארץ, טיולי אתגר, סדנאות שטח וסמינרי מנהיגות לבני נוער מהארץ ומחו"ל.

אגד החזקות
מפתחת תחומי פעילות ומקורות הכנסה נוספים על פעילות קווי התחבורה הציבורית בישראל, וזאת באופן של רכישת חברות תחבורה ציבורית בארצות שונות ופיתוחן.
אגד החזקות רכשה שליטה (100%) בחברת תחבורה ציבורית בוורשה, פולין, ובמסגרתה רכשה חברות תחבורה ציבורית ממשלתיות המפעילות תחבורה ציבורית במסגרת תהליכי הפרטה של ממשלת פולין וזכתה במכרזי הפעלה עירוניים בלעדיים בוורשה ובקרקוב. החברה הרחיבה את תחומי פעילותה להולנד וזכתה במכרז להפעלת תחבורה ציבורית שפרסמה הרשות המחברת את המטרופולין הצפוני של אמסטרדם למרכזה. במהלך שנת 2017, התקבלה הודעה על זכיה במכרז נוסף להפעלת תחבורה ציבורית בהולנד באזור הסמוך לעיר רוטרדם החל מסוף שנת 2018.
בנוסף, אגד החזקות הנה בעלת המניות העיקרית בחברת תבל מטרו, אשר זכתה בשנת 2017 במכרז להפעלה ותחזוקה של הרכבת הקלה בתל אביב (הקו האדום).

אחריות תאגידית
אגד הינה החברה הראשונה בישראל אשר פרסמה דוח אחריות תאגידית, ועד היום הינה חברת התחבורה הציבורית היחידה בארץ אשר מפרסמת דוח אחת לשנתיים בשקיפות מלאה. דוחות האחריות התאגידית של אגד נערכו על פי מדד בינלאומי ה-GRI והינם כוללים את התייחסות הקואופרטיב אל כלל מחזיקי העניין בנושאים של סביבה אקולוגית, זכויות אדם, עובדים, ספקים וקהילה. אגד זכתה בסטטוס זהב בדירוג מעלה (עסקים, מנהיגים, אחריות חברתית) לשנת 2015 בקטגוריה של תחבורה ציבורית ושירותים.

אגד והסביבה
אגד היתה חלוצה בהפחתת זיהום האוויר באמצעות רכישת אוטובוסים המצוידים במנועי יורו מתקדמים, המשתמשים בדלק דל גופרית במיוחד. כחלק מבקשת המשרד להגנת הסביבה, אגד הינה אחת מהחברות אשר הצטרפו למנגנון דיווח וולנטרי והקפידו על דיווח שנתי של גזי חממה ואף קיבלה את אות השר להגנת הסביבה לתחום חשוב זה בשלוש השנים האחרונות. אגד מקדמת רכישת אוטובוסים בהנעה חלופית בגז טבעי ובחשמל והפעילה במהלך 2017 25 אוטובוסים בהנעה חשמלית מלאה באזור חיפה ומתעתדת להגביר פעילות זו גם ב-2018 באזורים שונים כגון ירושלים.
בנוסף אגד התקינה על רכביה ועל רכבי אגד היסעים משנתונים מוקדמים מסנני חלקיקים וכיום מתדלקת בחלק מרכביה ביו דיזל לשם הפחתת גזי חממה. אגד אף מיישמת שיטות למִחזור מים, שמן ופסולת במוסכיה.

אולי יעניין אותך גם


מגמות בצוי הארכה לפטנטים בישראל – עו"ד טל בנד – (ש. הורוביץ ושות')

החוק הישראלי כולל הסדר, המאפשר הארכה של תקופת ההגנה לפטנטים בתחום התרופות והמיכשור הרפואי. תכליתו של צו הארכה היא פיצוי מסוים לחברות המפתחות תרופות, בגין התקופה שבה נרשם הפטנט אך טרם ניתן אישור השיווק לתכשיר המוגן על ידו, אך הודגש כי יש להקפיד להימנע מפיצוי יתר. (1) הארכה זו (עד 5 שנים מעבר ל-20 שנות […]

במשק הישראלי עדיין פועלים 800 חברות ועסקים שהוקמו מלפני קום המדינה

העסקים שהוקמו לפני המדינה: "אבא שלי היה מסיים לעבוד ב-14:00"

BDI בתקשורת – יום האישה 2019

ייצוג נמוך לנשים בתפקידי ניהול בכירים ישראל היום    גלובס ההגמוניה הגברית במשרדי עורכי הדין נשמרת : רק 37% שותפות, רק 17% מנהלות תחום