BDI

כללית

רפואה, ארגון הבריאות המוביל והגדול בישראל

פרופיל

שנת הקמה 1911
כתובת הנהלת כללית רח' ארלוזורוב 101, ת"א - ראה מפה
אתר החברה www.clalit.co.il
   

מנהלים

אהוד דודסון, פרופ" מנכ"ל כללית, כללית

אהוד דודסון

פרופ" מנכ"ל כללית

יוחנן לוקר, יו"ר דרקטריון כללית, כללית

יוחנן לוקר

יו"ר דרקטריון כללית

אודות


כללית היא ארגון הבריאות הגדול והמוביל בישראל, אשר נמנית עם מקימי ומייסדי מערכת הבריאות הישראלית. לכללית פריסה ארצית של 1,500 מרפאות בכל רחבי הארץ ו-14 בתי חולים אשר מובילים באיכות הטיפול הרפאוי ומדדי האיכות והשרות של משרד הבריאות. כללית מובילה בתחום הרפואה הדיגיטלית ומספקת מענה באמצעות מעטפת של שירותים המהווים את חוד החנית בתחום הרפואה מרחוק. מכון המחקר של כללית מוביל מודלים חדשניים המבוססים על מחקרי BIG DATA אשר מעניקים לארגון יכולות של רפואה מנבאת. הציבור הישראלי התוודע ליכולותיה ואיכויותיה במהלך מגפת הקורונה, בהתגייסותה המלאה למלחמה בנגיף, לרבות השתתפות נרחבת במבצע החיסונים הארצי "לתת כתף". כללית נרתמה למערכה הזאת עם כל המשאבים העומדים לרשותה - האנושיים, התפעוליים והטכנולוגיים - בבתי החולים ובמרפאות הקהילה.

מפת הפעילות
כללית מספקת שירותים רפואיים לכ-4.7 מיליון לקוחות, וחולשת על נתח שוק של כ-52% מאזרחי ישראל. כללית מובילה את תחום שירותי הבריאות בקהילה באמצעות 8 מחוזות לצד ניהול של 14 בתי חולים ציבוריים ומצטיינים בכל רחבי הארץ. כללית שמה לה ליעד להוביל במתן שירות רפואי איכותי, זמין, חדשני ואנושי לכל מטופל, בכל עת ובכל מקום. לצד השירות הרפואי בקהילה ובבתי החולים פועלים מערך ביטוחי בריאות (שב"ן) כללית מושלם זהב וכללית פלטינום ובנוסף חברות בנות – קבוצות ש.ל.ה (כללית סמייל, כללית משלימה, כללית אסתטיקה), רשת מור מכוני דיאגנוסטיקה וכללית הנדסה.
כללית פועלת לאורו של חזון לשמור ולשפר את בריאות הלקוחות; לעידוד לאימוץ אורח חיים בריא ורתימת המטופלים כשותפים מלאים בשמירה על בריאותם.

בתי החולים – האיכותיים והמתקדמים בישראל
בתי חולים של כללית מדורגים זה שנים רבות במקומות הראשונים במדדי האיכות של משרד הבריאות. ההישגים המרשימים האלה נזקפים לזכות צוותים מוכשרים, נחושים ומסורים, הפועלים מתוך תחושת שליחות אמיתית והצבת האיכות הרפואית בראש סדר העדיפויות.
דו"ח מדדי האיכות של משרד הבריאות משקף לציבור בישראל את מה שמיליוני המטופלים חווים בכל יום, ובפרט בתקופת הקורונה המאתגרת – בתי החולים של כללית הם האיכותיים והמתקדמים בישראל.

טכנולוגיה וחדשנות – רפואה מרחוק ודיגיטציה
כללית חרטה על דגלה את ההובלה בשירותים חדשניים, כאשר המגמה היא לשפר ולהנגיש את המענה הרפואי שמקבלים המטופלים. כללית היא המובילה את החזון בתחום הרפואה הדיגיטלית. מזה עשור היא מפעילה שירותי רפואה מרחוק בתחומים רבים, בהם רפואת ילדים, משפחה ועור. קפיצת מדרגה נוספת בתחום רפואה מרחוק נרשמה עם השקת שירות לאבחון רפואי מרחוק באמצעות מכשיר טייטו – מכשיר חדשני, קומפקטי ופשוט לשימוש, המאפשר לבצע בדיקות רפואיות מרחוק, ובאמצעותו מקבל הרופא און ליין נתונים ומדדים מבלי שהמטופל יוצא מהבית. הנתונים הרפואיים משודרים און ליין לרופא והוא מצידו יכול להפנות לבדיקות, להמליץ על טיפול, או לנפק מרשם דיגיטלי, המועבר ישירות למטופל ולבית המרקחת.

חדשנות ומצויינות במחקר רפואי
מערך החדשנות בכללית מוביל את פריצת הדרך אל רפואת העתיד. מכון המחקר של כללית הינו בעל שם בין-לאומי וכולל צוות של עשרות מומחים בהם רופאים, אפידמיולוגים, מדעני נתונים, מתכנתים ומנתחי מידע. המכון שותף לארגון הבריאות העולמי במחקר ומניעה של מחלות כרוניות, ומוביל מחקרים פורצי דרך, תוך שימוש בכלי ניבוי ואלגוריתמים מתקדמים של בינה מלאכותית.
שיתופי הפעולה עם רופאים בקהילה ובתי חולים של כללית מאפשרים להבין את מהות האתגרים והפערים בשטח. בהתאם לכך ניתן לפתח את המודלים והתובנות מבוססי הדאטה והידע, כמתחייב מצרכי הקהילה.

כללית -ציונים לשבח ואותות הוקרה
בחמש שנים האחרונות זכתה כללית להוקרה לאומית ובינלאומית במגוון תחומים. הישגים אלה הושגו בזכות טיפוח המשאב האנושי והתרבות הארגונית, שמעצימה ומחברת את העובדים והמנהלים לתהליכים הדינאמיים בשוק הבריאות.

כללית – דירוג פלטינה בדירוג מעלה
בשנים 2017-18 זכתה כללית בדירוג פלטינה בדירוג מעלה, הדירוג הישראלי המוביל לאחריות חברתית בעסקים.

מוצר השנה- בחירת הצרכנים
2017 – מוצר השנה הוענק לשירות "רופא עור און- ליין" של כללית.
2018 – ועדת החדשנות של איגוד השיווק הכריזה על שירות TYTO של כללית כאחת "ההשקות המנצחות של 2018".

תעסוקה בכללית
כללית מעסיקה למעלה מ-44,500 עובדים במגוון תחומים – במרפאות כללית, בקהילה ובבתי החולים ברחבי הארץ. כללית שמה דגש על העסקה הוגנת, גמישות תעסוקתית וגיוון תעסוקתי, ניוד וניהול עובדים, בריאות ובטיחות העובדים, דאגה לרווחת העובד וליווי לאורך כל מעגלי החיים שלו. כללית מציגה בשקיפות לעובדיה את הזכויות המגיעות להם ודואגת לקיים אותן במלואן. חברת BDI כללה אותה ברשימת 100 מקומות העבודה שהכי כדאי לעבוד בהם.

רווחת העובדים
כללית רואה בעובדיה משאב מרכזי של הארגון, כאשר היא שותפה לרווחתם. מקפידה על איזון בין זמן העבודה לעיסוקי הפנאי של עובדיה, מלווה אותם במעגל החיים, ומסייעת להם בעיתות משבר או מצוקה.

דיאלוג ויחסי הנהלה-עובדים
העובדים הם שותפים מרכזיים להשגת מטרות הארגון. הדיאלוג עם העובדים הוא ערובה להנעה של תהליכים בארגון, למחויבות העובדים למטרות הארגון, והענקה של תחושת שייכות ומשפחתיות, המאפיינת את כללית. ההנהלה דואגת לשלב את עובדי הארגון בתהליכי הפיתוח וההטמעה של תפישות ארגוניות וניהוליות. עובדים ורעיונות הם הקטר להובלת שינויים וחדשנות בארגון.

מעורבות חברתית
התרומה לקהילה היא אחד מערכי היסוד של כללית. ערכים של נתינה, סולידריות ואחריות חברתית באים לידי ביטוי במסגרת הפעילות השוטפת של עובדי הארגון ומנהליו לאורך כל השנה. בכל שנה משתלבים למעלה מ-4,200 עובדים בפעילויות התנדבותיות במגוון תחומים.

1. צילום: רמי זרנגר 2. צילום: נטלי קודש

אולי יעניין אותך גם


47% מהקבלנים צופים שהמחירים ימשיכו לעלות

למרות מאמצי הממשלה – רק 39% מהקבלנים צופים גידול בפעילות הענף השנה
47% מהקבלנים צופים שמחירי הדיור ימשיכו לעלות
82% מהקבלנים צופים כי קריסת חברות הביצוע תמשיך גם בשנה הקרובה

מאות יזמי התחדשות עירונית נקלעו לקשיים בגלל הקורונה

בשנת 2019 נרשם גידול של כ- 2% במספר התחלות הבנייה של יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית, והוא עמד על 9,516 דירות. זהו המשך למגמת הגידול בשנים האחרונות, כאשר בשנים 2015-2019 נרשם גידול של כ- 46% במספר התחלות הבנייה. את הגידול בשנה החולפת ניתן לייחס לתמ"א 38 תיקון 2, במסגרתה החלו להיבנות 3,612 דירות בשנה החולפת, […]

תובענות‭ ‬ייצוגיות‭ ‬בענייני‭ ‬נגישות‭: ‬הגיע‭ ‬הזמן‭ ‬לחשב‭ ‬מסלול‭ ‬מחדש

בשנים‭ ‬האחרונות‭ ‬מתחוללת‭ ‬בישראל‭ ‬מהפכה‭ ‬של‭ ‬ממש‭ ‬בתחום‭ ‬דיני‭ ‬הנגישות‭ ‬לאנשים‭ ‬עם‭ ‬מוגבלות‭. ‬בתוך‭ ‬שנים‭ ‬ספורות‭ ‬דיני‭ ‬הנגישות‭ ‬הוסדרו‭ ‬לראשונה‭ ‬במספר‭ ‬רב‭ ‬של‭ ‬חוקים‭ ‬ותקנות‭, ‬אלא‭ ‬שחלק‭ ‬מהוראות‭ ‬החקיקה‭ ‬גרם‭ ‬לתופעות‭ ‬בעייתיות‭ ‬אשר‭ ‬לא‭ ‬נצפו‭ ‬מראש‭.‬

אתגר ההעברה הבין-דורית בעסקים משפחתיים עו"ד שלום הרשקוביץ – שותף במחלקת ניהול הון משפחתי ולקוחות פרטיים במשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'

על פי מחקרים אקדמיים, רק כ-30% מהעסקים המשפחתיים ממשיכים להתקיים לאחר העברתם לבני הדור השני. פחות מ-10% מהעסקים המשפחתיים ממשיכים להתקיים לאחר העברה נוספת לדור השלישי.
במילים אחרות, אם החליט מייסד עסק משפחתי להוריש את העסקים לילדיו, קיים סיכון ממשי, בהסתברות של 70%, שילדיו לא יזכו ליהנות מפירות העסק שהקים בעמל רב, וסיכון של כ-90% (!) שנכדיו לא יוכלו לעשות כן.