BDI

כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ

ביטוח וחיסכון ארוך טווח לרבות ביטוח כללי, ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, מוצרי פנסיה וגמל, הן ללקוחות פרטיים והן לחברות ועסקים

פרופיל

שנת הקמה 1987
כתובת ראול ולנברג 36, קריית עתידים, מגדל 8, תל אביב מען למשלוח דואר 37070- ראה מפה
טלפון 03-6387777, 5454*
פקס 03-6387676
רשתות חברתיות
   
   
   

מנהלים

חיים סאמט, יו"ר הדירקטוריון, כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ

חיים סאמט

יו"ר הדירקטוריון

יורם נוה, מנהל כללי, כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ

יורם נוה

מנהל כללי

אודות כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ


מניות כלל החזקות עסקי ביטוח מוחזקות בידי הציבור, ללא בעל שליטה, ונסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. אלרוב נדל"ן ומלונאות בע"מ מחזיקה ב-15% ממניות החברה. בנוסף, קבוצת הפניקס וקבוצת הראל מחזיקות בכ-7.4% ממניות החברה, כל אחת. נתח השוק של הקבוצה, במונחי פרמיות שהורווחו ברוטו, עומד על כ- 14% שוק הביטוח (בשנת 2020) והיקף הנכסים המנוהלים על ידה עומד על יותר מ-250 מיליארד ₪ (נכון לסוף יוני 2021). כלל חברה לביטוח בע"מ מדורגת בדירוג +ilAA על ידי Standard & Poor's ,Maalot וחברת מידרוג בע"מ מדרגת את כלל ביטוח בדירוג איתנות פיננסית IFS) Aa1).

הקבוצה מחזיקה בסוכנויות ביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וחברת ביטוח אשראי.
החברה מעסיקה כ-4,100 עובדים ופועלת ביחד עם כ-2,000 סוכני ביטוח. כל אלה מציבים אותה כאחת מקבוצות הביטוח והחיסכון ארוך הטווח מהמובילות בישראל.

חיסכון ארוך טווח
כלל ביטוח ופיננסים מספקת פתרונות מקיפים בתחום החיסכון ארוך הטווח הכוללים: ביטוחי חיים, פנסיה, גמל, קופת גמל להשקעה וחיסכון פיננסי, ללקוחות פרטיים ועסקיים בכל מגזרי המשק. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים מחזיקה בנתח שוק, על בסיס נכסים, של כ-13% משוק החיסכון ארוך הטווח בארץ, כהגדרתו, על ידי המפקח על הביטוח. קרנות הפנסיה החדשות של הקבוצה מנהלות נכסים בהיקף כולל של כ-87 מיליארדי ₪ עבור כ-550,000 עמיתים וקופות הגמל מנהלות כ-38 מיליארד ₪ עבור כ-450 אלף עמיתים (נכון לסוף שנת 2020). במסגרת פעילות ביטוח החיים, מחזיקה הקבוצה בנתח שוק של כ-19% במונחי פרמיה, עם היקף פרמיה שנתית כוללת של כ-5.7 מיליארד ₪ (בשנת 2020).
כלל ביטוח ופיננסים מנהלת את כספי עמיתיה במלוא האחריות והם נהנים מתשואות מהגבוהות בשוק בישראל, כמו גם מביטחון מלא כי כספם מנוהל על ידי גוף גדול, מקצועי ומוביל בתחומו.

ביטוח כללי
כלל ביטוח ופיננסים מהווה את אחת מהחברות המובילות בתחום הביטוח הכללי בישראל עם היקף פרמיה שנתית של כ-2.5 מיליארד ₪ (בשנת 2020). החברה מציעה קשת רחבה של תכניות ביטוח לפרט ולעסקים בתחום הרכב, הדירה, הרכוש ועוד, זאת במקצועיות ובמומחיות רבה, תוך הבנת הצרכים הייחודיים של מגוון לקוחותיה.

ביטוח בריאות
החטיבה מנהלת פרמיות שנתיות המסתכמות בכ-1.3 מיליארד ₪ (בשנת 2020), ומציעה ללקוחותיה ביטוחי בריאות פרטיים מגוונים, ביטוחי נסיעות לחו"ל ועוד. סל ביטוחי הבריאות הפרטיים אותם מציעה החברה, מאפשרים למבוטחיה לבחור את הכיסוי המתאים, העונה על צרכיהם, תוך תמחור נכון וליווי מקצועי, והבנת המגמות והשינויים בענף, ובהתאמה אליהם.

השקעות
כ.נ.ף, כלל ניהול פיננסים, הנה חברת בת בבעלות מלאה של כלל ביטוח ופיננסים, הנמנית עם צמרת החברות הפיננסיות הגדולות והאיתנות במשק הישראלי ומהווה משקיע מוסדי חוץ-בנקאי מהגדולים בישראל. כ.נ.ף כזרוע ההשקעות של הקבוצה, מנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-250 מיליארד ₪ (נכון לסוף יוני 2021) הכוללים את כספי העמיתים של קרנות הפנסיה, קופות הגמל, ביטוחי המנהלים, וכן את ההון העצמי ועתודות הביטוח של קבוצת כלל.

שירות וחדשנות
בבסיס תפישת עולמה של כלל ביטוח ופיננסים, עומדת השאיפה להעניק שירות מצוין ואיכותי ברגע האמת ללקוחותיה ולסוכניה. בהתאם לכך, מקפידה החברה להשיק כלים דיגיטליים, שירותים חדשניים ומוצרים ייחודיים המותאמים לצרכיהם המשתנים של הלקוחות ומאפשרים לקבל שירות ולנהל את מוצרי הביטוח והחיסכון מכל מקום ובכל זמן.
לדוגמה:
אפליקציית "הלחצן של כלל" – לחצן חירום המזמין עזרה דחופה מנותני השירות הרלוונטיים בתחומי תביעות הרכב, הדירה והנסיעות לחו"ל, ללא המתנה על הקו ובתהליכים פשוטים וקצרים. האפליקציה, ראשונה מסוגה בענף הביטוח בישראל, מאפשרת למבוטחים ליצור קשר ישיר עם מוקד כלל ביטוח ופיננסים בכל זמן ולהזמין מגוון שירותי חירום וחילוץ – במקרים של תאונה, הצפה בבית, איחור כבודה בחו"ל או אירוע רפואי בחו"ל. האפליקציה מקשרת שיחות ישירות למוקד, שיחות וידאו ממקום התאונה, שיחות WhatsApp והגשת תביעה מהירה. בכך מעניקה החברה למבוטחים ביטחון וזמינות גבוהה, גם בארץ וגם בחו"ל.
כלל BEHAVE – החברה השיקה השנה מסלול חדש וייחודי בביטוח המקיף לרכב – כלל BEHAVE. המסלול החדש מאפשר ללקוחות להשפיע על גובה תשלום הפרמיה החודשית בביטוח המקיף לרכב באמצעות ניטור של איכות הנהיגה והיקף הנסועה. המידע על הנהיגה נאסף באמצעות אפליקציית "הלחצן של כלל", ומשקף את היקף הנסועה (קילומטראז') ואת איכותה, ללא צורך בהתקנת מיכשור נוסף ברכב. בסוף כל חודש האפליקציה מעניקה ציון נהיגה משוקלל של כל הנהגים הנקובים בפוליסה, ובנוסף מסכמת את הקילומטראז' המצטבר. ההנחה החודשית בפרמיה מחושבת בהתאם לציון זה. השירות מאפשר חיסכון משמעותי בפרמיה, שעשוי להגיע לעד עשרות אחוזים נוספים.
האפליקציה מאפשרת שקיפות מלאה, עם הצגה פשוטה ונוחה של נתוני הנהיגה, וכן ניתוח דינמי של הנהיגה ושל החיסכון החודשי. האפליקציה גם מחברת בעת הצורך למוקד כלל BEHAVE המציע סיוע 24/7 במקרה תאונה, כולל גרר, שירותי חירום ומונית הביתה.
פנסיה מבטיחה – מודל מהפכני המבטיח לחוסכים הפנסיונים, לראשונה בישראל, דמי ניהול ידועים מראש, לאורך כל תקופת החיסכון ועד לפרישה. זאת ועוד, דמי הניהול יורדים ככל שהיתרה הצבורה בקרן גדלה, וזאת ללא קשר לתנאי השוק המשתנים. המודל החדש מבטיח לחתך רחב מאוד של לקוחות צבירת כסף גבוהה יותר באופן משמעותי.
ביטוח מנהלים כלל First – ביטוח מנהלים חדש המאפשר למבוטחים לחסוך כבר מהרגע הראשון, וליהנות מדמי ניהול מצבירה נמוכים וגם מדמי ניהול מפרמיה שאינם עולים על 40 ₪ לחודש. מסלול זה מאפשר לנהל הפקדות שוטפות וכן ניודים באותה הפוליסה, עם דמי ניהול מיטביים ללקוחות, בהתאם לגובה היתרה הצבורה, ומותאם לשכירים ועצמאים כאחד.
פוליסת מדיכלל מחלות קשות – כלל ביטוח ופיננסים הרחיבה את הכיסוי בפוליסת "מדיכלל מחלות קשות 33", והוסיפה כיסוי למקרה של "סוכרת נעורים", הכולל פיצוי של עד 700,000 ₪, ללא תוספת תשלום, עבור מבוטחים בגילאי 0 עד 21 אשר יחלו ,חלילה בסוכרת נעורים. פיצוי זה, מתווסף לפיצוי בגין אשפוז ממושך של ילד/ה עקב מחלה או תאונה, לרבות אשפוז עקב מגיפה, הניתן גם ללא תוספת תשלום, ועודכן לאחרונה במסגרת מהלך הרחבה של הפוליסה שביצעה החברה.
כלל Express – שירות ישיר ומהיר לרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל. השירות מאפשר למבוטח לקבל תשלום מיידי באמצעות הנייד – עד 500$ במקרה של אירוע רפואי ועד 170$ במקרה של איחור כבודה. כמו כן, ניתן לערוך שיחה עם רופא Online בעברית 24/7, מכל מקום בעולם.
השקת שפה תקשורתית חדשה – כלל ביטוח ופיננסים השיקה במהלך 2021 שפה תקשורתית חדשה, תחת המסר "תשמחו שאתם בכלל". השפה החדשה משקפת את פניה של כלל ביטוח ופיננסים כחברה פיננסית ומובילה במשק הישראלי, עם ותק של עשרות שנים, אך גם עדכנית, חדשנית ודינמית.

 

אולי יעניין אותך גם


סוחרי השווקים איבדו הכנסות של 3 מיליארד דולר – נתוני Coface Bdi שמתפרסמים ב The Marker

מבדיקה מיוחדת שנערכה בחברת המידע העסקי COFACE BDI על השפעת מגיפת הקורונה על השווקים בישראל עולה כי שיעור הפגיעה בהכנסות הענף השנת 2020 יעמוד על כ- 3 מיליארד ₪. כלכלני החברה מציינים כי בשנת 2019 סך ההכנסות של 30 השווקים הקבועים הפועלים ברחבי הארץ נאמד בכ- 9.8 מיליארדי שקלים. החל מחודש אפריל 2020 ישנה ירידה […]

פורסם בישראל היום : למרות ירידה בצריכה השוטפת : היקף האשראי במשק מזנק

מחקר של חברת המידע העסקי Coface Bdi , הממשלה והרשויות המקומיות הגידלו את היקף האשראי שלהם ב 20%