BDI

כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ

ביטוח וחיסכון ארוך טווח לרבות ביטוח כללי, ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, מוצרי פנסיה וגמל, הן ללקוחות פרטיים והן לחברות ועסקים

מנהלים

יורם נוה, מנהל כללי, כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ

יורם נוה

מנהל כללי

דני נוה, יו"ר הדירקטוריון, כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ

דני נוה

יו"ר הדירקטוריון

אודות


כלל החזקות עסקי ביטוח הינה חלק מקבוצת אי. די. בי. פיתוח המחזיקה בכ35%- ממניותיה (באמצעות נאמן שמונה על ידי המפקח על הביטוח), בנק הפועלים מחזיק בכ-9.5% נוספים ושאר המניות מוחזקות בידי הציבור ונסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

נתח השוק של הקבוצה במונחי פרמיות שהורווחו ברוטו עומד על כ16%-משוק הביטוח (בשנת 2017) והיקף הנכסים המנוהלים על ידה עומד על כ191-מיליארד ₪ (נכון לסוף דצמבר 2017).
כלל חברה לביטוח בע"מ מדורגת בדירוג +ilAA על ידי Standard & Poor's Maalot.
הקבוצה מחזיקה בסוכנויות ביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וחברות למתן אשראי ומעסיקה כ4,300- עובדים ופועלת ביחד עם כ2,000- סוכני ביטוח.
כל אלה מציבים אותה כאחת מקבוצות הביטוח והחיסכון ארוך הטווח מהמובילות בישראל.

חיסכון ארוך טווח
כלל ביטוח מספקת פתרונות מקיפים בתחום החיסכון ארוך הטווח הכוללים:
ביטוחי חיים, פנסיה, גמל ופתרונות פיננסיים ללקוחות פרטיים ועסקיים בכל מגזרי המשק.
קבוצת כלל ביטוח מחזיקה בנתח שוק, על בסיס נכסים, של כ-14% משוק החיסכון ארוך הטווח בארץ. קרנות הפנסיה החדשות של הקבוצה מנהלות נכסים בהיקף כולל של למעלה מ-52 מיליארדי ₪, עבור למעלה מ-600,000 עמיתים וקופות הגמל מנהלות כ-34 מיליארד ₪ (נכון לסוף דצמבר 2017).
במסגרת פעילות ביטוח החיים מחזיקה הקבוצה בנתח שוק של כ-20% במונחי נכסים, עם היקף פרמיה שנתית כוללת של כ-5 מיליארד ₪ (בשנת 2017). כלל ביטוח מנהלת את כספי עמיתיה במלוא האחריות והם נהנים מתשואות מהגבוהות בשוק בישראל, כמו גם מביטחון מלא כי כספם מנוהל על ידי גוף גדול, מקצועי ומוביל בתחומו.

ביטוח כללי
חברת כלל ביטוח מהמובילות בתחום הביטוח הכללי בישראל עם היקף פרמיה שנתית של כ-2.3 מיליארד ₪ (בשנת 2017). החברה מציעה קשת רחבה של תכניות ביטוח לפרט ולעסקים בתחום הרכב, הדירה, הרכוש ועוד, זאת במקצועיות ובמומחיות רבה, תוך הבנת הצרכים הייחודיים של מגוון לקוחותיה.

ביטוח בריאות
חטיבת הבריאות בכלל ביטוח מנהלת פרמיות שנתיות המסתכמות בכ-1.9 מיליארד ₪ (בשנת 2017), ומציעה ללקוחותיה ביטוחי בריאות פרטיים מגוונים – ביטוחים סיעודיים, ביטוחי נסיעות לחו"ל ועוד. סל ביטוחי הבריאות הפרטיים אותם מציעה החברה מאפשרים למבוטחיה לבחור את הכיסוי הנכון העונה על צרכיהם בתמחור נכון וליווי מקצועי, זאת תוך הבנת המגמות והשינויים בענף ובהתאמה אליהם.
פעילותה של כלל ביטוח בתחום ביטוחי הבריאות העניקה לה התואר "חברת השנה בענף ביטוחי הבריאות והסיעוד" בדירוג נבחרי השנה בשנת 2017 של "עדיף" ועיתונאי הביטוח והפיננסים, כמו גם "מהלך השנה בענף ביטוחי הבריאות" ו"חדשנות בענף ביטוחי הבריאות" בשנת 2017 של "עדיף". במדד שירות של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שפורסם ביוני 2018, זכתה כלל ביטוח במקום הראשון מבין כל החברות בקטגוריית כלים דיגיטליים בביטוח בריאות.

השקעות
כ.נ.ף, כלל ניהול פיננסים, חברת בת בבעלות מלאה של כלל ביטוח, הנמנית עם צמרת החברות הפיננסיות הגדולות והאיתנות במשק הישראלי ומהווה משקיע מוסדי חוץ-בנקאי מהגדולים בישראל. כ.נ.ף כזרוע ההשקעות של הקבוצה, מנהלת נכסים בהיקף של למעלה מ-191 מיליארד ₪ (נכון לסוף דצמבר 2017) הכוללים את כספי העמיתים של קרנות הפנסיה ,קופות הגמלת ביטוחי המנהלים וכן את ההון העצמי ועתודות הביטוח של קבוצת כלל.

שירות וחדשנות
כלל ביטוח מקדישה מאמצים רבים לשיפור השירות לסוכניה ולקוחותיה ומובילה מהפיכת שירות המבוססת על כלים דיגיטליים חדשניים ומתקדמים המאפשרים לקבל שירות ולנהל את הביטוח והחיסכון מכל מקום ובכל זמן.
כחלק מתפיסה זו, השיקה החברה במסגרת כלל ביטוח online אתר לקוחות חדש, באמצעותו יוכלו לקוחותיה לבצע את כל הפעולות הנדרשות להם ובכללן, לרכוש ביטוח רכב חובה + מקיף, לרכוש פוליסות וכיסויים בכל תחומי הבריאות- ניתוחים השתלות, מחלות קשות, סיעוד, תאונות אישיות, נסיעות לחו"ל, לבקש הלוואה, לשנות מסלול השקעה, לעדכן את הפרטים האישיים, לצפות במידע אודות הביטוחים והחסכונות, לפתוח תביעה חדשה בכל התחומים, לעקוב אחר סטטוס הטיפול בה ועוד. כל זאת ניתן לבצע באמצעות המחשב, הטאבלט או המכשיר הנייד, בממשק ידידותי ונגיש.
עוד במסגרת מהלך זה, אתר הסוכנים כללנט, המרכז את כל המידע אודות הלקוחות והמעסיקים, שודרג ונוספו לו יכולות חדשות המייעלות לאין ערוך את ממשקי העבודה. בנוסף, אתר כללנט לסוכן נגיש באופן מלא ומותאם למכשירים הניידים ובכך מאפשר לסוכני החברה גמישות מקסימלית וגישה למידע להם זקוק באופן שוטף מכל מקום ובכל זמן שיבחרו.
השקות אלו מצטרפות לממשקים דיגיטליים נוספים ולשיתופי פעולה ייחודיים עם חברות הייטק וסטארט-אפ בעולם ה-Insurtech.
החברה זכתה, זו השנה החמישית ברציפות, על פי בחירת הצרכנים במותג Superbrand. ארגון המכתיר מעל 26 שנה ביותר מ-70 מדינות, מותגים שהפגינו הצטיינות מותגית במדינתם.