BDI

גב-ים לקרקעות בע"מ

יזום, תכנון, פיתוח, הקמה, השכרה, תחזוקה וניהול של פארקי היי טק ופארקים תעשייתיים, בנייני משרדים, שטחי מסחר, מבני אחסנה וחניונים בפריסה ארצית.

פרופיל

שנת הקמה 1928
כתובת רח' אנדריי סחרוב 9, מגדלי מתם 1, פארק מתם חיפה, ת.ד. 15041, חיפה 31905 - ראה מפה
טלפון 04-6644200
פקס 04-8533567
אתר החברה www.gav-yam.co.il
   
   
   

מנהלים

אלחנדרו אלשטיין, יו"ר בחברת גב ים סגן יו"ר הדירקטריון בחברת נכסים ובניין, גב-ים לקרקעות בע"מ

אלחנדרו אלשטיין

יו"ר בחברת גב ים סגן יו"ר הדירקטריון בחברת נכסים ובניין

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל, גב-ים לקרקעות בע"מ

אבי יעקובוביץ

מנכ"ל

אודות


חברת גב-ים לקרקעות בע"מ, הינה מהגדולות והוותיקות בחברות הנדל"ן בישראל. החברה עוסקת בייזום, תכנון, פיתוח, הקמה, השכרה, תחזוקה וניהול של פארקי ומרכזי היי-טק ת לוגיסטיקה ותעשייה בפריסה ארצית וכן בהקמת מבנים ייעודיים המושכרים מראש לתקופות ארוכות. בנוסף, מספקת החברה, באמצעות חברת בת בבעלות מלאה, שירותי ניהול אחזקה מגוונים לשוכרים לאורך כל תקופת השכירות.

מנהלים בכירים נוספים

מרק זק

סמנכ"ל כספים

איתי רשף

סמנכ"ל שיווק

גדעון אקרשטיין

סמנכ"ל הנדסה

יואב רוסו

סמנכ"ל נכסים

שירי ויצמן

יועמ"ש ומזכירת החברה

 

החברה הוקמה בשנת 1928, ומאז שנת 1978 נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב. אגרות החוב של החברה מדורגות על-ידי S&P מעלות בדירוג AA ועל ידי מידרוג בדירות Aa2.

נכסים מניבים
בבעלות החברה 19 פארקי ומרכזי היי טק לוגיסטיקה ותעשייה, ב-16 ערים, בשטח של כ-973 אלף מ"ר הממוקמים ברובם באיזורי ביקוש. לחברה כ-130 אלף מ"ר בשלבי רישוי, תכנון והקמה, עתודות בניה זמינות בהיקף של כ-472 אלף מ"ר וכן כ-180 אלף מ"ר נוספים בהליכי תב"עות.
לחברה למעלה מ-440 שוכרים, ושיעור התפוסה בנכסיה המניבים הינו כ-97%.

נתונים כספיים
החברה סיימה את 2018 עם הכנסות של כ-459 מיליון ₪, רווח נקי המיוחס לבעלי המניות – כ-276 מיליון ₪, הון עצמי כ-2.4 מיליארד ₪, שווי נדל"ן להשקעה כ-6.8 מיליארד ₪, ותשואת דיבידנד של כ-5.5%. שוווי החברה ביום 31 בדצמבר 2018 עמד על סך של כ-3.4 מיליארד ₪.

פארקי ומרכזי היי-טק, לוגיסטיקה ותעשייה
החברה מתמקדת ביזום, פיתוח, תכנון, הקמה וניהול של פארקי ומרכזי היי-טק, לוגיסטיקה ותעשייה, תוך מתן מענה ספציפי לדרישות מיוחדות מאת החברות השוכרות, כגון התאמה לתעשיות שונות, לרבות תעשיות עתירות ידע, תעשיות ביוטכנולוגיות וכיו"ב. לפארקים יתרונות שונים, כגון: מיקום מרכזי, בניינים CLASS A, נגישות גבוהה בצמוד לצירים ראשיים ורכבות, שירותים משלימים לדיירי הפארק (מרפאה, דואר, הסעות, הסעדה, גני ילדים ועוד), פארקים ושטחים ירוקים, שותפויות עם מוסדות אקדמיים וכו"ב.

בין פארקי ומרכזי ההיי טק:
TOHA1 – ממוקם במרכז העסקים הצומח בצמוד למחלף השלום בהתיבי איילון ובסמיכות לרכבת איילון וכולל כ-89 אלף מ"ר, מתוכם כ-57 אלף מ"ר עילי. המגדל אוכלס בתחילת שנת 2019 על ידי חברות מובילות כדוגמת: WeWork, Natural Intelligence, Tufin, Motorola, Akamai, Trax. חלק החברה בפרויקט – 50%.
• פארק מתם בחיפה – פארק ההיי-טק והעסקים הגדול בישראל, הכולל כ-268 אלף מ"ר בנו ומושכר בתפוסה מלאה. בפארק מהנה נוסף בשלבי הקמה, בשטח עילי של כ-27 אלף מ"ר ועתודות בנייה של כ-190 אלף מ"ר נוספים..
• פארק גב-ים הרצליה – כולל שני פארקים: מרכז גב-ים הרצליה ופארק גב-ים הרצליה צפון, בשטח כולל של כ-250 אלף מ"ר. הפארק כולל את קמפוס אפל וכן חברות היי טק, חברות שירותים ושטחי מסחר.
• פארק גב-ים נגב, באר שבע – בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון בנגב ועיריית באר שב. הפארק צמוד לקמפוס חיל התקשוב שמקים צה"ל בימים אלה. בפארק קיימים שלושה מבנים בשטח כולל של כ-48 אלף מ"ר בנוי, והבניין הרביעי בשלבי הקמה.
• פארק גב-ים רחובות – פארק ביוטכנולוגי והיי-טק בשיתוף מכון ויצמן.
• פארק גב-ים קיסריה – בשטח של כ-110 דונם, עליו הוקמו כ-50 אלף מ"ר בנוי.

בין דיירי גב-ים נמנות חברות ישראליות ובינלאומיות מובילות, כגון אפל, אינטל, אלביט מערכות, פיליפס, מיקרוסופט, גוגל, יאהו, אמזון, IBM, ה-CERT IL ועוד.

פרויקטים בייזום בשנת 2019
• פארק מתם – מגדלי מתם מזרח – 1 – החברה מרחיבה את פארק מתם ומקימה מבנה משרדים נוסף בשטח של כ-27 אלף מ"ר עילי וכ-18 אלף מ"ר תת קרקעי.
• פארק לוגיסטי גב-ים מפרץ חיפה – החברה מפתחת פארק לוגיסטי מתקדם במפרץ חיפה, בצמוד לנמל החדש. המבנה הראשון, בשטח של כ-7,000 מ"ר בשלבי הקמה, הושכר במלואו. המבנה הבא בשטח של כ-10,000 מ"ר בשלבי תכנון ורישוי.
• פארק גב-ים רעננה 1 – החברה בשלב תכנון ורישוי השלב הראשון בפארק בשטח של כ-23,000 מ"ר עילי ו-33,000 מ"ר תת קרקעי. עסקת קומבינציה, חלק החברה 69.5%.
• פארק גב-ים חולון 2 – החברה מקימה את המבנה השני בפארק, בשטח עילי של כ-13 אלף מ"ר, על גבי חניון תת קרקעי בשטח של כ-9,000 מ"ר. המבנה הושכר/ נמכר לקבוצת MGS.
• פארק גב-ים נגב – בניין 4 – החברה מרחיבה את פארק גב-ים נגב ומקימה מבנה משרדים נוסף בשטח של כ-13 אלף מ"ר.
חברות עיקריות המוחזקות על-ידי גב-ים
• מת"ם – מרכז תעשיות מדע חיפה בע"מ (50.1%) – בעלת הזכויות בפארק מתם, בעתודות קרקע ובנכסים נוספים בחיפה.
• גב-ים נגב בע"מ (73.25%) – בעלת הזכויות בפארק גב-ים נגב בבאר שבע.

אולי יעניין אותך גם


למה לפסול כשאפשר לתקן? מגמה חדשה בפסיקה מאפשרת תיקון נוסח כתב ערבות פגום במקום פסילה מידית של ההצעה במכרז (מ. פירון ושות' עורכי דין)

על פי החוק בישראל, חוק המורכב משתי מערכות חקיקה, האחת חלה על המדינה, לרבות תאגידים ממשלתיים, מועצות דתיות, קופות חולים ומוסדות להשכלה גבוהה והשניה חלה על עיריות ותאגידים עירוניים, כל עסקה או הזמנת עבודה המתבצעת על-ידי אחד מן הגופים דלעיל, מחייבת פרסום מכרז.

על כל 10 עסקים שנפתחו ב-2017 – 9 נסגרו

מספר העסקים שנסגרו בישראל ב-2017 שבר שיא נוסף של 43.2 אלף

תחומי העסקים שבלטו לרעה השנה: עבודות בנייה, הובלות והסעות, מסעדות ומינימרקטים

גמלא הראל – כתבתה של ריקי גור, סמנכ"לית הכספים של אפי קפיטל

ריקי גור, סמנכ"לית הכספים של אפי קפיטל: "מערכת היחסים שנוצרה עם גמלא הראל כוללת גם הפריה הדדית וגם הבנה ששני הצדדים מאוד מקצועיים ומאוד ישרים. מבחינתנו זה מאסט לעבודה עם כל גוף". סיפור הצלחהעל שלושה אלמנטים מבוסס שת"פ עסקי טוב – אמון ואמינות, אינטרסים משותפים וכמובן – הצלחה עסקית. שלושת הפרמטרים החשובים הללו הם שעומדים […]