BDI

בנק לאומי לישראל בע"מ

בנק מסחרי המספק מגוון שירותים בנקאיים

פרופיל

שנת הקמה 1902
כתובת ' יהודה הלוי 34, תל אביב 6513616- ראה מפה
טלפון 076-8858111
פקס 076-8858688
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.leumi.co.il
פרופילים נוספים בנק לאומי לישראל בע"מ – החברות שהכי טוב לעבוד בהן

מנהלים

חנן פרידמן, מנכ''ל, בנק לאומי לישראל בע"מ

חנן פרידמן

מנכ''ל

ד"ר סאמר חאג' יחיא, יו"ר הדירקטוריון, בנק לאומי לישראל בע"מ

ד"ר סאמר חאג' יחיא

יו"ר הדירקטוריון

אודות


לאומי הוא התאגיד הבנקאי הוותיק בישראל ואחד התאגידים המובילים והגדולים ביותר בישראל ובמזרח התיכון. נכון ליום 31 בדצמבר 2018, סך המאזן של קבוצת לאומי הסתכם ב-460.7 מיליארד ₪, כאשר ההון העצמי עמד על 35.3 מיליארד ₪. תיק האשראי של הקבוצה הסתכם בתקופה זו ב-279.2 מיליארד ₪, פיקדונות הציבור הגיעו ל-364.6 מיליארד ₪, הרווח הנקי עמד על כ-3.3 מיליארד ₪ והתשואה להון הגיעה ל-9.5%.

הנהלה בכירה

רונן אגסי

ראש חטיבת שוקי הון

בשמת בן-צבי

ראש חטיבת ניהול סיכונים

רו"ח שלמה גולדפרב

ראש חטיבת החשבונאות

שמוליק ארבל

ראש חטיבה עסקית

עו"ד עירית רוט

ראש חטיבת ייעוץ משפטי

עו"ד חנן פרידמן

ראש חטיבת אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה

הילה ערן-זיק

ראש חטיבת משאבי אנוש

אילון דחבש

ראש חטיבה בנקאית

שי בסון

ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות

אילן בוגנים

ראש חטיבת דאטה

שרון גור

ראש חטיבת ביקורת פנימית

רו"ח עומר זיו

ראש חטיבה פיננסית

אייל בן-חיים

ראש חטיבת תפעול

 

לאומי, מאז ועד היום
בנק לאומי נוסד בלונדון בשנת 1902 תחת השם בנק "אנגלו-פלשתינה". הבנק הוקם כפועל יוצא מחזונו של ד"ר בנימין זאב הרצל, אשר ראה צורך בהקמתה של זרוע פיננסית שתתמוך בפעילות התנועה הציונית בארץ ישראל. הסניף הראשון של הבנק נפתח ביפו בשנת 1903, וכבר מאז, היה הבנק מעורב בכל ההתפתחויות הכלכליות המשמעותיות של המדינה שבדרך. עם הקמת מדינת ישראל בשנת 1948, שימש בנק לאומי כבנק המרכזי של המדינה החדשה, ואף הנפיק את שטרות הכסף הראשונים שלה. מאז ועד היום, אין אף מוסד פיננסי בישראל, אשר תרם להתפתחות המדינה כפי שתרם בנק לאומי: בתחומי התעשייה, הנדל"ן, התשתיות הלאומיות, המסחר, החקלאות, האקדמיה, המחקר וההיי-טק.

לאומי מפעיל כיום כ-208 סניפים ברחבי הארץ, בנוסף לסניפים ומשרדים בצמתים פיננסיים מרכזיים ברחבי העולם. פריסה זו מאפשרת לבנק להעניק ללקוחותיו שירותים פיננסיים מקצועיים, וללוות את פעילותם על פני הגלובוס.

קבוצת לאומי מספקת מגוון שירותי בנקאות לכל סוגי הלקוחות, החל במשקי בית, דרך עסקים קטנים ובינוניים וכלה בתאגידי ענק. שירותים אלה ניתנים באמצעות קווי עסקים ייעודיים, המתאימים לכל מגזרי הלקוחות, והם נשענים על סטנדרטים גבוהים ביותר ועל מקצועיות ללא פשרות. חברות הבנות של קבוצת לאומי כוללות את 'לאומי פרטנרס' – זרוע ההשקעות הריאליות של הקבוצה, 'לאומיטק' – זרוע בנקאות ההיי-טק של הקבוצה, ו-VIDEA – חברת ניהול תיקי השקעות דיגיטלית.

בעשור האחרון השקיע לאומי משאבים נרחבים בפיתוח ושיפור יכולותיו הטכנולוגיות בכדי להעניק ללקוחותיו את השירותים הזמינים והמתקדמים ביותר. כיום, 'לאומי דיגיטל' מוביל את תחום הבנקאות הדיגיטלית בישראל וכולל מגוון רחב של מוצרים ושירותים בנקאיים מתקדמים, אשר זמינים ללקוחות הבנק 24/7 בערוצים דיגיטליים ישירים.

מגזרי פעילות וקווי עסקים:
חטיבה בנקאית
החטיבה הבנקאית מעניקה שירותים בנקאיים כוללים למשקי בית, עסקים קטנים ולקוחות פרטיים עתירי נכסים באמצעות 186 סניפים ברחבי הארץ. החטיבה גם כוללת את מערך לאומי למשכנתאות.

חטיבה עסקית
החטיבה העסקית כוללת מערך מסחרי ומערך עסקי. המערך המסחרי מתמחה במתן שירותים בנקאיים ופיננסיים לחברות עסקיות בינוניות (Middle Market) באמצעות 22 סניפי עסקים ייעודיים ברחבי הארץ. המערך העסקי עוסק במימון וליווי של תאגידים, לקוחות עסקיים גדולים וחברות רב-לאומיות, וכולל גם את ענף בינוי ונדל"ן אשר עוסק במימון חברות יזמיות וקבלניות המעורבות בפרויקטים גדולים בתחום הנדל"ן והתשתיות.

בנקאות בינלאומית
קו עסקים זה מעניק שירותי בנקאות מסחרית ללקוחות פרטיים ולחברות מקומיות הפועלים בשווקים בינלאומיים. פעילות זו כוללת את שלוחות לאומי ארה"ב, לאומי בריטניה, וכן את נציגות לאומי בשנגחאי, סין.

חטיבת דאטה
חטיבת הדאטה אחראית על מינוף נכסי הדאטה של לאומי בכדי לייצר הצעת ערך איכותית ללקוחות הבנק. כמו כן, החטיבה אחראית על מערך השיווק ועל פעילות הבנק הדיגיטלי Pepper, שמאפשר ניהול חשבון בנק ללא עמלות עו"ש, באמצעות המובייל בלבד.

חטיבת אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה
החטיבה מובילה את כל התהליכים הנדרשים להתאמת מודל הפעילות של הבנק לעולם הבנקאות המשתנה. בתוך כך, החטיבה אחראית על יישום חדשנות דיגיטלית מתקדמת בכל קווי העסקים של הבנק ומנהלת את 'לאומי דיגיטל' – הבנקאות הישירה של לאומי, הכוללת את אתר האינטרנט של הבנק, האפליקציות למובייל ועמדות המידע והשירות העצמי המוצבות בסניפים.

חטיבת שוקי הון
חטיבת שוקי הון אחראית על ניהול תיק הנוסטרו של הבנק ועל הפעלת חדרי העסקות של לאומי (ני"ע ישראליים, ני"ע זרים, מט"ח ונגזרים) במטרה להעניק שירות ללקוחות הבנק הפועלים בשוקי ההון, לרבות לקוחות מוסדיים.

לאומיטק
לאומיטק מספקת מעטפת של שירותים בנקאיים לחברות הייטק הפועלות בישראל ובחו"ל, תוך מתן מענה לצרכים הפיננסיים הייחודיים של התעשייה. ללאומיטק נוכחות גם במרכזי הייטק גלובליים כגון לונדון,
ניו-יורק ועמק הסיליקון בארה"ב.

לאומי עם הקהילה
מאז היווסדו מקיים לאומי פעילות חברתית וקהילתית ענפה ועשירה, לצד העשייה העסקית. מורשת זו מצאה את ביטויה בשנים האחרונות בפעילות לקידום החינוך, התרבות והאמנות ובפעילות לצמצום פערים וקידום שוויון הזדמנויות, מתוך אמונה כי תחומים אלה מהווים כלי מרכזי לחיזוקו וקידומו של דור המחר.

בשנת 2018 השקיעה קבוצת לאומי מעל ל-41 מיליון ₪ בפעילות למען הקהילה, באמצעות תרומות וחסויות לכ-450 ארגונים חברתיים ומוסדות חינוך, לפעילויות בהן השתתפו עשרות אלפי בני נוער, צעירים ומבוגרים מכלל מגזרי האוכלוסייה ובכל רחבי הארץ. בנוסף, למעלה מ-4,700 עובדי קבוצת לאומי לקחו חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה.

עמותת "אחריי! – נוער מוביל שינוי", הפועלת לפיתוח מנהיגות צעירה בפריפריה ולקידום שוויון הזדמנויות בקרב נוער בסיכון, הינה השותפה החברתית האסטרטגית של קבוצת לאומי מזה 17 שנה. לאומי הינו התורם המרכזי של העמותה ותומך בגידול המתמיד של פעילותה. בתוך כך, אנשי מקצוע מלאומי מלווים וחונכים באופן שוטף מנהלים בעמותה ויותר מ-1,000 מעובדי הבנק מתנדבים בעמותה במסגרת פרויקטים שונים המתקיימים בכל רחבי הארץ. כמו כן, מנכ"לית לאומי עומדת בראש אגודת הידידים של "אחריי!".