BDI

בנק לאומי לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

בנק מסחרי המספק מגוון שירותים בנקאיים

פרופיל

שנת הקמה 1902
כתובת ' יהודה הלוי 34, תל אביב 6513616- ראה מפה
טלפון 076-8858111
פקס 076-8858688
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.leumi.co.il
פרופילים נוספים בנק לאומי לישראל בע"מ

מנהלים

חנן פרידמן, מנכ''ל, בנק לאומי לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

חנן פרידמן

מנכ''ל

ד"ר סאמר חאג' יחיא, יו"ר הדירקטוריון, בנק לאומי לישראל בע"מ - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

ד"ר סאמר חאג' יחיא

יו"ר הדירקטוריון

אודות


בנקבנק לאומיnb

לאומיהנהלה בכירה
רונן אגסי
ראש חטיבת שוקי הון

בשמת בן-צבי
ראש חטיבת ניהול סיכונים

רו"ח שלמה גולדפרב
ראש חטיבת החשבונאות

שמוליק ארבל
ראש חטיבה עסקית

עו"ד עירית רוט
ראש חטיבת ייעוץ משפטי

עו"ד חנן פרידמן
ראש חטיבת אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה

הילה ערן-זיק
ראש חטיבת משאבי אנוש

אילון דחבש
ראש חטיבה בנקאית

שי בסון
ראש חטיבת לאומי טכנולוגיות

אילן בוגנים
ראש חטיבת דאטה

שרון גור
ראש חטיבת ביקורת פנימית

רו"ח עומר זיו
ראש חטיבה פיננסית

אייל בן-חיים
ראש חטיבת תפעול

לאומי, מאז ועד היום
בנק לאומי נוסד בלונדון בשנת 1902 תחת השם בנק "אנגלו-פלשתינה". הבנק הוקם כפועל יוצא מחזונו של ד"ר בנימין זאב הרצל, אשר ראה צורך בהקמתה של זרוע פיננסית שתתמוך בפעילות התנועה הציונית בארץ ישראל. הסניף הראשון של הבנק נפתח ביפו בשנת 1903, וכבר מאז, היה הבנק מעורב בכל ההתפתחויות הכלכליות המשמעותיות של המדינה שבדרך. עם הקמת מדינת ישראל בשנת 1948, שימש בנק לאומי כבנק המרכזי של המדינה החדשה, ואף הנפיק את שטרות הכסף הראשונים שלה. מאז ועד היום, אין אף מוסד פיננסי בישראל, אשר תרם להתפתחות המדינה כפי שתרם בנק לאומי: בתחומי התעשייה, הנדל"ן, התשתיות הלאומיות, המסחר, החקלאות, האקדמיה, המחקר וההיי-טק.

לאומי מפעיל כיום כ-208 סניפים ברחבי הארץ, בנוסף לסניפים ומשרדים בצמתים פיננסיים מרכזיים ברחבי העולם. פריסה זו מאפשרת לבנק להעניק ללקוחותיו שירותים פיננסיים מקצועיים, וללוות את פעילותם על פני הגלובוס.

קבוצת לאומי מספקת מגוון שירותי בנקאות לכל סוגי הלקוחות, החל במשקי בית, דרך עסקים קטנים ובינוניים וכלה בתאגידי ענק. שירותים אלה ניתנים באמצעות קווי עסקים ייעודיים, המתאימים לכל מגזרי הלקוחות, והם נשענים על סטנדרטים גבוהים ביותר ועל מקצועיות ללא פשרות. חברות הבנות של קבוצת לאומי כוללות את 'לאומי פרטנרס' – זרוע ההשקעות הריאליות של הקבוצה, 'לאומיטק' – זרוע בנקאות ההיי-טק של הקבוצה, ו-VIDEA – חברת ניהול תיקי השקעות דיגיטלית.

בעשור האחרון השקיע לאומי משאבים נרחבים בפיתוח ושיפור יכולותיו הטכנולוגיות בכדי להעניק ללקוחותיו את השירותים הזמינים והמתקדמים ביותר. כיום, 'לאומי דיגיטל' מוביל את תחום הבנקאות הדיגיטלית בישראל וכולל מגוון רחב של מוצרים ושירותים בנקאיים מתקדמים, אשר זמינים ללקוחות הבנק 24/7 בערוצים דיגיטליים ישירים.
מגזרי פעילות וקווי עסקים:
חטיבה בנקאית
החטיבה הבנקאית מעניקה שירותים בנקאיים כוללים למשקי בית, עסקים קטנים ולקוחות פרטיים עתירי נכסים באמצעות 186 סניפים ברחבי הארץ. החטיבה גם כוללת את מערך לאומי למשכנתאות.

חטיבה עסקית
החטיבה העסקית כוללת מערך מסחרי ומערך עסקי. המערך המסחרי מתמחה במתן שירותים בנקאיים ופיננסיים לחברות עסקיות בינוניות (Middle Market) באמצעות 22 סניפי עסקים ייעודיים ברחבי הארץ. המערך העסקי עוסק במימון וליווי של תאגידים, לקוחות עסקיים גדולים וחברות רב-לאומיות, וכולל גם את ענף בינוי ונדל"ן אשר עוסק במימון חברות יזמיות וקבלניות המעורבות בפרויקטים גדולים בתחום הנדל"ן והתשתיות.

בנקאות בינלאומית
קו עסקים זה מעניק שירותי בנקאות מסחרית ללקוחות פרטיים ולחברות מקומיות הפועלים בשווקים בינלאומיים. פעילות זו כוללת את שלוחות לאומי ארה"ב, לאומי בריטניה, וכן את נציגות לאומי בשנגחאי, סין.

חטיבת דאטה
חטיבת הדאטה אחראית על מינוף נכסי הדאטה של לאומי בכדי לייצר הצעת ערך איכותית ללקוחות הבנק. כמו כן, החטיבה אחראית על מערך השיווק ועל פעילות הבנק הדיגיטלי Pepper, שמאפשר ניהול חשבון בנק ללא עמלות עו"ש, באמצעות המובייל בלבד.

חטיבת אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה
החטיבה מובילה את כל התהליכים הנדרשים להתאמת מודל הפעילות של הבנק לעולם הבנקאות המשתנה. בתוך כך, החטיבה אחראית על יישום חדשנות דיגיטלית מתקדמת בכל קווי העסקים של הבנק ומנהלת את 'לאומי דיגיטל' – הבנקאות הישירה של לאומי, הכוללת את אתר האינטרנט של הבנק, האפליקציות למובייל ועמדות המידע והשירות העצמי המוצבות בסניפים.

חטיבת שוקי הון
חטיבת שוקי הון אחראית על ניהול תיק הנוסטרו של הבנק ועל הפעלת חדרי העסקות של לאומי (ני"ע ישראליים, ני"ע זרים, מט"ח ונגזרים) במטרה להעניק שירות ללקוחות הבנק הפועלים בשוקי ההון, לרבות לקוחות מוסדיים.

לאומיטק
לאומיטק מספקת מעטפת של שירותים בנקאיים לחברות הייטק הפועלות בישראל ובחו"ל, תוך מתן מענה לצרכים הפיננסיים הייחודיים של התעשייה. ללאומיטק נוכחות גם במרכזי הייטק גלובליים כגון לונדון, ניו-יורק ועמק הסיליקון בארה"ב.

אחריות תאגידית
אחריות תאגידית הינה חלק בלתי נפרד מההתנהלות העסקית של לאומי וכוללת התייחסות לאחריות חברתית, סביבתית, ממשל תאגידי, אתיקה ופעילות למען הקהילה. בלב התפיסה עומד הדיאלוג השוטף עם קבוצות מחזיקי העניין של לאומי – הלקוחות, בעלי המניות, העובדים, הספקים, ארגונים חברתיים וארגונים סביבתיים. לאומי מדורג בקטגוריה הגבוהה ביותר בדירוג מעלה לאחריות תאגידית ("פלטינה פלוס"). כביטוי למחויבותו לקידום התחום, מפרסם לאומי אחת לשנה דוח אחריות תאגידית, בהתאם לסטנדרטי הדיווח הבינלאומיים של ה-GRI. הדוח המלא מופיע באתר האינטרנט "לאומי פלוס", המרכז את כל העדכונים והדיווחים בנוגע לאחריות התאגידית בקבוצת לאומי.

לאומי למען הקהילה
מאז היווסדו מקיים לאומי פעילות חברתית וקהילתית ענפה ועשירה לצד העשייה העסקית. מורשת זו מצאה את ביטויה בשנים האחרונות בפעילות לקידום החינוך, התרבות והאמנות ובפעילות לצמצום פערים וקידום שוויון הזדמנויות, מתוך אמונה כי תחומים אלה מהווים כלי מרכזי לחיזוקו וקידומו של דור המחר. למעלה מ-41 מיליון ₪ הושקעו בשנת 2018 בפעילות למען הקהילה בקבוצת לאומי באמצעות תרומות, חסויות חברתיות, התנדבות עובדים ותרומות לעמותת "לאומי אחרי – קרן המאה למען דור המחר", המהווה את אפיק ההשקעה המרכזי של קבוצת לאומי בקהילה. העמותה משקיעה בפרויקטים חינוכיים ופועלת למען צמצום פערים חברתיים והקניית שוויון הזדמנויות. בשנת 2018 קיים לאומי שיתופי פעולה עם מאות ארגונים חברתיים מגוונים ומוסדות להשכלה גבוהה, שסייעו לעשרות אלפי בני נוער, צעירים ואוכלוסיות שונות, ממגוון מגזרי אוכלוסייה ומכל רחבי הארץ.

התנדבות עובדי לאומי
התנדבות עובדי לאומי בקהילה מנוהלת ע"י ענף אחריות תאגידית והתנדבות עובדים, עפ"י החזון והאסטרטגיה שמתווים הדירקטוריון וההנהלה. ההתנדבות מתמקדת בפעילויות למען דור המחר, בעיקר בקרב ילדים ונוער בסיכון. יחד עם זאת, מתקיימות פעילויות גם בקרב אוכלוסיות נוספות. הפעילות נתמכת תקציבית ע"י הבנק ומלווה ע"י מאות מובילים חברתיים בכל יחידות הבנק.

ההתנדבות נעשית ברובה מול שותפים קהילתיים קבועים, בקשר ארוך טווח, ומתבצעת באמצעות העשרה ערכית, פעילות חווייתית, העצמה והכשרה בתחום הפיננסי ושיפור הישגים לימודיים. התנדבות העובדים מתנהלת באמצעות קשרים עם עמותות וארגונים חברתיים, וכן מחלקות הרווחה ברשויות מקומיות.
שיתוף הפעולה עם עמותת "אחריי! – נוער מוביל שינוי" מוגדר כפעילות אסטרטגית אשר באה לידי ביטוי בקשר שוטף בין יחידות הבנק לקבוצות "אחריי!" ברחבי הארץ, במסגרתו מסייעים מתנדבי לאומי לפעילות הקבוצות, מעבירים הכשרות וסדנאות ומלווים את החניכים באירועי השיא ומסעות השטח.

כבכל שנה, התקיים בשנת 2018 מבצע "קִמְחָא דפְִסְחָא" בו עובדים תרמו, ארזו וחילקו אלפי חבילות מזון למשפחות נזקקות ברחבי הארץ, בפסח ובחודש הרמדאן. בנוסף, בשנת 2018 התקיים בשנית שיתוף פעולה עם עמותת 'אתגרים', במסגרתו תמך לאומי בהפעלת מחנה הקיץ בו השתתפו כ-1,500 ילדים ובני נוער עם מוגבלויות, כאשר כ-450 מעובדי לאומי התנדבו בתפעול המחנה ובסיוע לחניכים במתקנים השונים. בשנת 2018 התנדבו למעלה מ-4,700 עובדי קבוצת לאומי בפעילויות למען הקהילה.

טיפוח ההון האנושי
לאומי רואה בעובדיו גורם מרכזי בהצלחתו ומייחס חשיבות רבה לרווחתם, שביעות רצונם והתפתחותם המקצועית והאישית. עובדי לאומי נהנים מתנאי עבודה ושכר מוקפדים והוגנים, ומפעילות ענפה בתחומי הרווחה, התרבות, הנופש והספורט.
הוגנות ושקיפות – מערכת היחסים בין הנהלת הבנק לנציגות העובדים מתאפיינת בשקיפות, הוגנות ודיאלוג. תנאי העבודה, השכר ושורת ההטבות – עבור העובדים ובני משפחותיהם – מוסדרים במסגרת ההסכמים הקיבוציים בארגון.
שוויון הזדמנויות וגיוון – לאומי מאמין בשוויון הזדמנויות ומקפיד על העסקת עובדים ללא אבחנה או אפליה. לאומי פועל על מנת לאפשר הזדמנויות תעסוקה גם עבור עובדים שמוצאם או דתם שונים, עובדים עם מוגבלויות וכן עובדים הנמצאים בתת-תעסוקה, וזאת מתוך תפיסה כי מתן ביטוי לגיוון זה תורם לארגון ובה בעת תורם לקידום שוויון ההזדמנויות בחברה הישראלית.
טיפוח מצוינות – לאומי מטפח באופן מתמיד את תרבות הלמידה בקרב העובדים, בכל הרמות ולאורך כל מסלול הקריירה שלהם בארגון. לאומי משקיע משאבים רבים בהכשרה מקצועית וניהולית ובהעשרה אישית, ומעניק לעובדיו כלים להתפתחות ולהתמקצעות. הבנק מוקיר עובדים מצטיינים ומטפח את ערך המצוינות כחלק מהתרבות הארגונית.
שיתוף ושיח – קבוצת לאומי רואה בעובדיה שותפים מלאים לעשייה ולכן מעודדת את קיומו של דיאלוג שוטף ופתוח בין העובדים להנהלה ובין היחידות השונות בארגון. שיח כזה מחזק את תחושת ההזדהות של העובדים עם הארגון, מגביר את שיתוף הפעולה בין היחידות השונות ומאפשר להניע תהליכים בארגון בגמישות וביעילות.
דאגה לבריאות ולרווחת העובדים – לאומי משקיע משאבים רבים ברווחת הפרט על היבטיה השונים, תוך מתן מענה למגוון צרכים: סיוע לעובדים ולבני משפחתם במצבי משבר ומצוקה מחד, והצעת תכנים מעשירים בנושאים הקשורים בתחומי בריאות ואיכות החיים מאידך.

דרך לאומי – חזון, ערכי ליבה ואתיקה
הקוד האתי בלאומי, שגובש בתהליך מקיף ומעמיק בשיתוף המנהלים והעובדים, ומותאם מעת לעת למציאות המשתנה, משמש מצפן המבטא את תפיסת העולם של הבנק ומתווה דרך להתנהגות ולהתנהלות רצויות מול הלקוחות וכלל מחזיקי העניין. דירקטוריון הבנק, הנהלתו ועובדיו מחויבים לפעול לקידום המצוינות העסקית בצד התנהגות המבוססת על ערכים ואתיקה מקצועית.

אולי יעניין אותך גם


דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות והמועצות המקומיות

  הרצליה היא העיר בעלת היציבות הפיננסית הטובה בישראל הדיחה את נס ציונה שהייתה בראש הרשימה במשך 4 שנים ברציפות – וירדה השנה למקום השלישי חולון היא העירייה היעילה ביותר בישראל רמת נגב שומרת על מיקומה שנה נוספת כמועצה המקומית היציבה והיעילה בישראל עיריית הרצליה דורגה השנה לראשונה כעירייה היציבה ביותר בדירוג היציבות הפיננסית של […]

100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן – לצפייה

הכנס הוירטואלי, The Marker ו CofaceBdi
100 החבורת שהכי טוב לעבוד בהן, 2020

האם גם הסכמים חשופים לנגיף הקורונה?

הופעתו של נגיף הקורונה מאיימת לשנות סדרי עולם. אנו למדים מידי יום מהתקשורת על ביטול טיסות, מפעלים שנסגרים, וקשיים ליבוא סחורה ממדינות המזרח.