BDI

בנק הפועלים - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

בנק מסחרי

פרופיל

שנת הקמה 1921
כתובת שד' רוטשילד 50, ת.ד. 27, תל אביב 6100001- ראה מפה
טלפון 03-5673333
פקס 03-5607028
רשתות חברתיות
אתר החברה www.bankhapoalim.co.il
פרופילים נוספים בנק הפועלים בע"מ
   

מנהלים

ראובן קרופיק, יו"ר הדירקטוריון, בנק הפועלים - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

ראובן קרופיק

יו"ר הדירקטוריון

דב קוטלר, מנכ"ל, בנק הפועלים - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

דב קוטלר

מנכ"ל

אודות בנק הפועלים - החברות שהכי טוב לעבוד בהן


בנק הפועלים הינו אחד המעסיקים הגדולים במשק, המעסיק כ-9,000 עובדים. סביבת העבודה בבנק הינה נאותה, חיובית ואנושית. הבנק מקפיד שיתקיימו יחסי כבוד הדדי, אכפתיות, שיח והקשבה, הגינות ושוויון הזדמנויות, אמון ושקיפות בינו לבין העובדים, בין מנהלים לעובדים ובין עובדים לעמיתיהם.

 

מאפייני סביבת העבודה בבנק

  • טיפוח ושגשוג ההון האנושי, בדרך של דיאלוג מתמיד ושותפות בין ההנהלה לארגון העובדים
  • העסקה, קידום וקבלת החלטות בקשר לעובדים על בסיס שיקולים עניינים, ללא אפליה
  • השקעת משאבים בהכשרה ומתן כלים המאפשרים לעובדים להתקדם ולהתפתח
  • עידוד מצוינות, תכניות תגמול ואירועי הוקרה להישגי העובדים המצטיינים
  • דאגה לבריאות ורווחת העובדים, לרבות סיוע ותמיכה במצבי מצוקה
  • קידום העסקה של עובדים מתוך אוכלוסיות הנמצאות בתת ייצוג בשוק העבודה

התמודדות עם משבר הקורונה

בשנה החולפת, ניתנה תשומת לב רבה להתמודדות עם משבר הקורונה שפקד את העולם. במסגרת הטיפול במשבר, נערך הבנק במהירות ליישום מתכונת עבודה מרחוק. לאלפי עובדים הוקצו כבר בגל הראשון רישיונות עבודה מרחוק, באופן המאפשר שמירה מרבית על בריאותם תוך שמירה על רמת שרות גבוהה ללקוחותינו. בנוסף ליכולת לעבודה מרחוק, הוגדרו שעות עבודה גמישות הורחבה האפשרות לעבודה במשמרות ובוצע תהליך של התאמת המשרדים לעבודה בקפסולות ולשמירה על הנחיות משרד הבריאות, ניתנה מעטפת תמיכה מקיפה לעובדי הבנק שחלו בקורונה או נאלצו לשהות בבידוד. במקביל, בוצע תהליך תקשור שוטף ומקיף אודות מתכונת העבודה ונפתחו ערוצי שיח וירטואליים כדי לתת מענה לסוגיות שעלו מהעובדים. אפליקציית התקשורת הארגונית הורחבה ואפשרה לעובדים עדכונים שוטפים, דיווחי נוכחות מרחוק, הצהרות בריאות יומית, דיווח בידוד, רווחה ופנאי.

גיוון תעסוקתי ונגישות

הבנק מעודד גיוס ושילוב של עובדים מאוכלוסיות הנמצאות בתת-ייצוג בשוק העבודה. לצורך כך מתקיימים שיתופי פעולה עם עמותות המתמחות בהעצמה ובשילוב אוכלוסיות בתת ייצוג בשוק העבודה, ומתבצעות ההתאמות הנדרשות בתהליכי הגיוס והקליטה. כמו כן מתקיימות פעילויות להטמעת תפיסת הגיוון בתרבות הניהולית, כחלק מתפיסת המנהיגות.

בנוסף מעסיק הבנק מאות עובדים בעלי מוגבלות ומנהל קשר שוטף עם מגוון משרדי ממשלה ועם גופי השמה רבים המתמחים בהשמת עובדים עם מוגבלות. כאשר נקלט עובד חדש עם מוגבלות פיזית, או במקרה שחל שינוי במצבו הבריאותי של עובד בנק, מתבצעות ההתאמות הנחוצות על מנת לספק סביבת עבודה מתאימה.

קוד ערכים ואתיקה

לבנק קוד אתי-התנהגותי המשמש את העובדים והמנהלים כמצפן להתנהגות ראויה, בין העובדים לבין עצמם וכלפי הלקוחות ומחזיקי העניין האחרים. הקוד מפרט את ערכי הליבה ומבאר כיצד ערכים אלה באים לידי ביטוי במישור ההתנהגותי במהלך שגרת העבודה בבנק: מקצועיות, הוגנות ואחריות, אנושיות ואכפתיות, יוזמה וחדשנות.

למידה מתמדת ופיתוח יכולות העובד

קמפוס בנק הפועלים פועל להטמעת תפיסת ה-LLL- Life Long Learning – ובכך ליישם בבנק תרבות ארגונית של ארגון לומד ומלמד. מימוש התפיסה הינו בדגש על למידה מתמשכת וחוצת ארגון, תוך הקנייה ושימור כשירות מקצועית, פיתוח כישורי המחר ומיומנויות אישיות ועסקיות לכלל העובדים והמנהלים.

בנוסף לקידום המקצועיות בקרב עובדי הבנק, פועל הקמפוס באמצעות "המרכז לצמיחה פיננסית" להקניית כלים ותכנים להתנהלות כלכלית נכונה ללקוחות הבנק ולציבור הרחב. הלמידה מתרחשת על ידי התאמת פתרונות למידה נגישים ומדויקים המותאמים לצרכי הלומדים ותנאי הסביבה המשתנים באמצעים מגוונים כולל ערוצי למידה מקוונת כגון קורסים מתוקשבים, פודקאסטים ותכנים ייעודיים בכל זמן, בכל מקום ובצמתים חיוניים בחיי העובד והציבור. הקמפוס מהווה שותף מרכזי לתהליכים אסטרטגיים שמוביל הבנק, בדגש על שיפור מחוברות העובדים והתרבות הארגונית באמצעות הדרכות, ופעילות מבוססת מחקר וניתוח נתונים רציף למדידת הלמידה.

תרבות פנאי ודאגה לרווחת העובד

עובדי הבנק נהנים באופן שוטף משירותי רווחה מהמתקדמים בישראל. מגוון שירותי הרווחה מספקים מענה הולם להעדפות העובדים ולקשת רחבה ביותר של צרכים: תרבות פנאי, אורח חיים בריא, העשרת עובדים ומשפחותיהם, וסיוע מקצועי בעת משבר אישי או משפחתי. במהלך משבר הקורונה נהנו עובדים הבנק מגוון הרצאות וסדנאות בתחומי פנאי בדגש על פעילות ספורטיבית ורווחה אישית ומשפחתית. כמו כן, תשומת לב ייחודית ניתנה גם לגמלאי הבנק.

פועלים באחריות למען החברה והקהילה

מעורבות פעילה בחברה מהווה נדבך משמעותי בחזון הבנק, הרואה את עצמו כחלק בלתי נפרד מהקהילה שבה הוא פועל. מתוך תפיסה זו, לצד קידום המובילות העסקית, פועל הבנק באמצעות המרכז לבנקאות חברתית לקידום מטרות חברתיות בתחומי חיים מגוונים ולהעצמת הקהילה.

ערך ההתנדבות, הנתינה והעזרה לזולת מהווים חלק מה-DNA של הבנק. כמחצית מעובדי הבנק מתנדבים באופן קבוע בפעילות התנדבותית ענפה, בה משתתפים חברי ההנהלה והעובדים גם יחד. פעילות זו הינה גורם חשוב בתחושת “גאוות היחידה" של העובדים. לצד זה, פועלת רשת של למעלה מ-400 מובילים בהתנדבות המהווים קשר ישיר לכלל העובדים ומובילים את התחום בכלל הבנק בשיתוף עמותות וארגונים שונים.

כחלק מתפיסת האחריות התאגידית של הבנק הוא משלב שיקולי קיימות והאחריות חברתית כחלק אינהרנטי מפעילותו השוטפת שיוצרים ערך עסקי לארגון בד בבד עם ערך לסביבה. אחריות זו מחייבת אותנו לוודא כי במקביל לערך הכלכלי הישיר הנובע מפעילותנו העסקית השוטפת, תצמיח העשייה שלנו ערך מוסף משמעותי הן עבור לקוחותינו והן עבור הציבור הרחב, תוך קידום ערכים חברתיים וסביבתיים.

הפעילות הענפה של הבנק בתחום הקיימות והאחריות החברתית מזכה אותו בהכרה מחברות אנליזה ומדירוגים מקומיים ובינלאומיים. כך למשל, הבנק עומד בראש דירוג 'מעלה' בקבוצת פלטינה פלוס ומדורג ב-5 האחוזונים העליונים של הבנקים הגלובאליים במדד השקיפות של בלומברג ובעשירון העליון בדירוג ESG של סוכנות הדירוג MSCI.

האחריות של הבנק לפעול למען החברה והקהילה משמעותית יותר בעתות משבר. עם פרוץ משבר הקורונה, מיפה הבנק את הצרכים האקוטיים של החברה בישראל והוביל מגוון יוזמות לסיוע למעגלים רחבים בתחומי בריאות, רווחה ותעסוקה. משבר הקורונה טלטל את שוק התעסוקה, כשרבים – שכירים ועצמאים, עסקים גדולים, בינוניים וקטנים מצאו עצמם במשבר – מה שהשפיע על מצב התעסוקה במשק כולו. בימים אלה יותר מתמיד, הבנק נרתם הבנק לסייע, בשיתוף עמותות המתמחות בתחום התעסוקה במתן כלים, ידע וערך כלכלי לציבור כולו ללא עלות, במטרה לחזור אליו בהצלחה.

אולי יעניין אותך גם


עבירות מחשב פליליות – מאת עו"ד אלעד שאול משרד אלעד שאול ושות'

בשנים האחרונות ישנה עליה מתמדת במספר עבירות המחשב המבוצעות במדינת ישראל. חלקן מבוצעות על ידי אזרחים נורמטיביים לחלוטין ואף על ידי בחורים צעירים בעלי ידע נרחב בתחום הסייבר ואבטחת המידע. חלקן האחר מבוצע על ידי עברייני מרמה וארגוני פשיעה שהבינו את היתרונות הרבים שהעולם הווירטואלי מאפשר להם.

היבטי המס של מגפת הקורונה

מגפת הקורונה נכנסה לאחרונה לחיינו ולחיי מיליארדי בני אדם אחרים בעולם כרעם ביום בהיר, וכבר עתה ניתן להיווכח בנזקיה הרבים. בראש ובראשונה עומדים כמובן נזקי הבריאות הישירים, אך הנזקים הכלכליים מטרידים את הבריות לא פחות ומשליכים בעקיפין גם על הבריאות. מספר המובטלים ועובדי החל"ת הינו כבר עתה עצום, והעתיד בלתי ישוער. עסקים רבים קורסים או מחזיקים עצמם במאמץ רב מעל המים.