BDI

בנק הפועלים - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

בנק מסחרי

פרופיל

שנת הקמה 1921
כתובת שד' רוטשילד 50, ת.ד. 27, תל אביב 6100001- ראה מפה
טלפון 03-5673333
פקס 03-5607028
רשתות חברתיות
אתר החברה www.bankhapoalim.co.il
פרופילים נוספים בנק הפועלים בע"מ
   

מנהלים

ראובן קרופיק, יו"ר הדירקטוריון, בנק הפועלים - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

ראובן קרופיק

יו"ר הדירקטוריון

דב קוטלר, מנכ"ל, בנק הפועלים - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

דב קוטלר

מנכ"ל

אודות בנק הפועלים - החברות שהכי טוב לעבוד בהן


בנק הפועלים הינו אחד המעסיקים הגדולים במשק, המעסיק כ-8,800 עובדים. סביבת העבודה בבנק הינה נאותה, חיובית ואנושית. הבנק מקפיד שיתקיימו יחסי כבוד הדדי, אכפתיות, שיח והקשבה, הגינות ושוויון הזדמנויות, אמון ושקיפות בינו לבין העובדים, בין מנהלים לעובדים ובין עובדים לעמיתיהם.

מאפייני סביבת העבודה בבנק
•טיפוח ושגשוג ההון האנושי, באמצעות הבטחה לסביבת עבודה נאותה, חיובית ואנושית, המבוססת על יחס של כבוד הדדי, אכפתיות, הקשבה ואמפתיה, הגינות, שוויון הזדמנויות, אמון, פתיחות ושקיפות.
•העסקה, קידום וקבלת החלטות בקשר לעובדים על בסיס שיקולים עניינים, ללא אפליה.
•תודעת צמיחה: השקעת משאבים בהכשרה ומתן כלים המאפשרים לעובדים להתקדם ולהתפתח.
•עידוד מצוינות, תכניות תגמול ואירועי הוקרה להישגי העובדים המצטיינים.
•דאגה לבריאות ורווחת העובדים, לרבות סיוע ותמיכה במצבי מצוקה.
•קידום העסקה של עובדים מתוך אוכלוסיות הנמצאות בתת ייצוג בשוק העבודה.

התמודדות עם משבר הקורונה
זו השנה השנייה בה מגפת הקורונה מלווה את הפעילות העסקית של הבנק. גם בשנה החולפת, ניתנה תשומת לב רבה להתמודדות עם השלכות המגפה. לאורך כל השנה, המשיכה מדיניות העבודה מרחוק המאפשרת שמירה מרבית על בריאות העובדים לצד יצירת המשכיות עסקית ושירות איכותי ללקוחות הבנק. כ-5,500 עובדים המהווים למעלה ממחצית מעובדי הבנק יכולים גם היום לעבוד מרחוק עד יומיים בשבוע, כאשר לאורך השנה סופק להם ציוד חדש במתכונת עבודה מאובטחת. בנוסף ליכולת לעבודה מרחוק, הוגדרו שעות עבודה גמישות, הורחבה האפשרות לעבודה במשמרות ובוצע תהליך של התאמת המשרדים לעבודה בקפסולות ולשמירה על הנחיות משרד הבריאות. ניתנה מעטפת תמיכה מקיפה לעובדי הבנק שחלו בקורונה או נאלצו לשהות בבידוד. לאורך כל התקופה, מבוצע תהליך תקשור שוטף ומקיף אודות מתכונת העבודה ונפתחו ערוצי שיח וירטואליים נוספים, כגון: משדרי live ארגוניים בכל רבעון בהם כלל עובדי הבנק יכולים להצטרף לשיח פתוח עם המנכ"ל ולקבל באופן ישיר עדכוני אסטרטגיה, הרחבת הכרות עם העשייה בבנק ומענה לשאלות מהשטח.
לאורך השנה בוצעו מספר מהלכים נוספים לעודד הקשבה ארגונית, להטמיע ולהוקיר את ערכי התרבות הארגונית ולהגביר את תחושת המחוברות של העובדים.

גיוון תעסוקתי ונגישות
הבנק מעודד גיוס ושילוב של עובדים מאוכלוסיות הנמצאות בתת-ייצוג בשוק העבודה. לצורך כך מתקיימים שיתופי פעולה עם עמותות המתמחות בהעצמה ובשילוב אוכלוסיות בתת ייצוג בשוק העבודה, ומתבצעות ההתאמות הנדרשות בתהליכי הגיוס והקליטה. כמו כן מתקיימות פעילויות להטמעת תפיסת הגיוון בתרבות הניהולית, כחלק מתפיסת המנהיגות.
בנוסף, מעסיק הבנק מאות עובדים עם מוגבלות ומנהל קשר שוטף עם מגוון משרדי ממשלה ועם גופי השמה רבים המתמחים בהשמת עובדים עם מוגבלות. כאשר נקלט עובד חדש עם מוגבלות פיזית, או במקרה שחל שינוי במצבו הבריאותי של עובד בנק, מתבצעות ההתאמות הנחוצות על מנת לספק סביבת עבודה מתאימה.

קוד ערכים ואתיקה
לבנק קוד אתי-התנהגותי המשמש את העובדים והמנהלים כמצפן להתנהגות ראויה, בין העובדים לבין עצמם וכלפי הלקוחות ומחזיקי העניין האחרים. הקוד מפרט את חזון הליבה ומבאר כיצד ערכים אלה באים לידי ביטוי במישור ההתנהגותי במהלך שגרת העבודה בבנק: פועלים בהוגנות ואחריות, פועלים לטובת הלקוח, פועלים כדי שזה יקרה, פועלים ביחד בשבילך, פועלים לצמיחה והתפתחות.

למידה מתמדת ופיתוח יכולות העובד
קמפוס בנק הפועלים פועל להטמעת תפיסת ה-LLL- Life Long Learning – ובכך ליישם בבנק תרבות ארגונית של ארגון לומד. מימוש התפיסה הינו בדגש על למידה מתמשכת וחוצת ארגון, תוך הקנייה ושימור כשירות מקצועית, פיתוח כישורי המחר ומיומנויות אישיות ועסקיות לכלל העובדים והמנהלים.
הקמפוס מהווה שותף מרכזי לתהליכים אסטרטגיים שמוביל הבנק, בדגש על שיפור מחוברות העובדים והתרבות הארגונית באמצעות תהליכי למידה, ופעילות מבוססת מחקר וניתוח נתונים רציף למדידת הלמידה.

תרבות פנאי ודאגה לרווחת העובד
עובדי הבנק נהנים באופן שוטף משירותי רווחה מהמתקדמים בישראל. מגוון שירותי הרווחה מספקים מענה הולם להעדפות העובדים ולקשת רחבה ביותר של צרכים: תרבות פנאי, אורח חיים בריא, העשרת עובדים ומשפחותיהם, וסיוע מקצועי בעת משבר אישי או משפחתי. במהלך משבר הקורונה נהנו עובדי הבנק ממגוון הרצאות וסדנאות בתחומי הפנאי בדגש על פעילות ספורטיבית ורווחה אישית ומשפחתית. כמו כן, תשומת לב ייחודית ניתנה גם לגמלאי הבנק.

פועלים באחריות למען החברה והקהילה
מעורבות פעילה בחברה מהווה נדבך משמעותי בחזון הבנק, הרואה את עצמו כחלק בלתי נפרד מהקהילה שבה הוא פועל. מתוך תפיסה זו, לצד קידום המובילות העסקית, פועל הבנק באמצעות המרכז לבנקאות חברתית לקידום מטרות חברתיות בתחומי חיים מגוונים ולהעצמת הקהילה.

ערך ההתנדבות, הנתינה והעזרה לזולת מהווים חלק מה-DNA של הבנק. כמחצית מעובדי הבנק מתנדבים באופן קבוע בפעילות התנדבותית ענפה, בה משתתפים חברי ההנהלה והעובדים גם יחד. פעילות זו הינה גורם חשוב בתחושת “גאוות היחידה" של העובדים. לצד זה, פועלת רשת של למעלה מ-400 מובילים בהתנדבות המהווים קשר ישיר לכלל העובדים ומובילים את התחום בכלל הבנק בשיתוף עמותות וארגונים שונים.

כחלק מתפיסת האחריות התאגידית של הבנק הוא משלב שיקולי קיימות ואחריות חברתית כחלק אינהרנטי מפעילותו השוטפת שיוצרים ערך עסקי לארגון בד בבד עם ערך לסביבה. אחריות זו מחייבת אותנו לוודא כי במקביל לערך הכלכלי הישיר הנובע מפעילותנו העסקית השוטפת, תצמיח העשייה שלנו ערך מוסף משמעותי הן עבור לקוחותינו והן עבור הציבור הרחב, תוך קידום ערכים חברתיים וסביבתיים.

הפעילות הענפה של הבנק בתחום הקיימות והאחריות החברתית מזכה אותו בהכרה מחברות אנליזה ומדירוגים מקומיים ובינלאומיים. כך למשל, הבנק עומד בראש דירוג 'מעלה' בקבוצת פלטינה פלוס ומדורג ב-5 האחוזונים העליונים של הבנקים הגלובאליים במדד השקיפות של בלומברג ובעשירון העליון בדירוג ESG של סוכנות הדירוג MSCI.

האחריות של הבנק לפעול למען החברה והקהילה משמעותית יותר בעתות משבר. עם פרוץ משבר הקורונה, מיפה הבנק את הצרכים האקוטיים של החברה בישראל והוביל מגוון יוזמות לסיוע למעגלים רחבים בתחומי בריאות, רווחה ותעסוקה.

משבר הקורונה טלטל את שוק התעסוקה, כשרבים – שכירים ועצמאים, עסקים גדולים, בינוניים וקטנים מצאו עצמם במשבר – מה שהשפיע על מצב התעסוקה במשק כולו. בימים אלה יותר מתמיד, הבנק נרתם לסייע, בשיתוף עמותות המתמחות בתחום התעסוקה במתן כלים, ידע וערך כלכלי לציבור כולו ללא עלות, במטרה לחזור אליו בהצלחה.

 

אולי יעניין אותך גם


47% מהקבלנים צופים שהמחירים ימשיכו לעלות

למרות מאמצי הממשלה – רק 39% מהקבלנים צופים גידול בפעילות הענף השנה
47% מהקבלנים צופים שמחירי הדיור ימשיכו לעלות
82% מהקבלנים צופים כי קריסת חברות הביצוע תמשיך גם בשנה הקרובה

וקנין עמרם ובניו – קבלני בנין בע"מ – תפיסת עולם חלוצית

חברת וקנין עמרם ובניו פועלת במתכונתה הנוכחית מאז שנת 1985. החברה המשפחתית מתמחה בעיקר בבניה למגורים, במרכזי הערים הותיקות וגם בשכונות חדשות ובערים חדשות, כדוגמת מודיעין וחריש. רון וקנין, סמנכ"ל הכספים ודור שלישי בחברה – יחד עם אחיו הגדול עמר, סמנכ"ל הביצוע – מספר בגאווה כי "אנחנו חלוצים בכל הנוגע לערים חדשות ושכונות ענק. היינו […]