BDI

אמפא קפיטל בע"מ

שירותים פיננסים, מימון חוץ בנקאי

פרופיל

שנת הקמה 1967
כתובת רח' ספיר 1, ת.ד. 12531, הרצליה פיתוח 4685205 - ראה מפה
טלפון 09-9708461
פקס 09-9708489
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.ampacapital.co.il
   
   

מנהלים

שלומי פוגל, יו"ר הדירקטוריון, אמפא קפיטל בע"מ

שלומי פוגל

יו"ר הדירקטוריון

רו"ח  רן שלו, מנכ"ל, אמפא קפיטל בע"מ

רו"ח רן שלו

מנכ"ל

גיל מויאל, סמנכ"ל כספים, אמפא קפיטל בע"מ

גיל מויאל

סמנכ"ל כספים

נינה אלוני, יועצת משפטית, אמפא קפיטל בע"מ

נינה אלוני

יועצת משפטית

אודות


"אמפא קפיטל" הינה זרוע השירותים הפיננסיים של קבוצת אמפא בע"מ ומנורה מבטחים החזקות בע"מ. החברה מתמחה במתן פתרונות מימון חוץ בנקאי לעסקים בארבעה תחומים עיקריים: מימון ציוד, מימון רכש וניכיון שיקים וכן בליווי פרוייקטים של נדל"ן.

אסטרטגיה ופעילות

כמי שהוקמה כחטיבת המימון החוץ בנקאי של הבנק לפיתוח תעשיה, אמפא קפיטל רכשה את התמחותה בתחום מימון הציוד לתעשיות. ברבות השנים הרחבנו את ההתמחות שלנו לתחומים משיקים, וכיום אמפא קפיטל היא one stop shop של פתרונות מימון לעסק שלך. סל ההתמחויות שלנו כולל, לצד מימון ציוד וצמ"ה, הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, ניכיון שיקים מסחריים ומימון יזמות נדל"ן. ההבנה המעמיקה בכל אחד מהתחומים, לצד הראיה הרחבה, מאפשרים לנו לתפור ללקוחותינו פתרונות מימון מותאמים אישית לצרכים ולאפשרויות של העסק, ולחסוך להם עלויות.

מימון הפעילות

כחברה בבעלות פרטית, אמפא קפיטל מממנת את פעילותה באמצעות הון עצמי, מימון בנקאי בארץ ובחו"ל, גופים מוסדיים והנפקות אג"ח בשוק ההון. הצלחות פיננסיות מרובות ומדיניות פיזור סיכונים נכונה, אפשרו לנו לבצע 13 הנפקות של אגרות-חוב מגובות תזרים מזומנים, שהסתכמו בגיוס של למעלה מ-1.1 מיליארד ₪ ממשקיעים מוסדיים. ההנפקות דורגו בקבוצת Aa2 של מדרוג, כאשר במהלך השנים פרעה החברה מעל 900 מיליון ש"ח. בשנת 2016 הצטרפה ענקית הביטוח מנורה מבטחים לבעלות בחברה, והעניקה חיזוק משמעותי נוסף להצלחה שלנו, לצד מגוון אפשרויות פיננסיות חדשות עבור לקוחותינו. החברה נמצאת ברווחיות מתמדת מיום הקמתה.

מימון לזמן בינוני וארוך

החברה מעניקה ללקוחותיה מימון במספר תכניות ייחודיות:

  • ליסינג מימוני לציוד חדש ומשומש: מימון זה ניתן ישירות לרוכשי ציוד חדש ומשומש בתהליך קצר ויעיל.
  • מימון ציוד במסלול הלוואה: מסלול זה מיועד בעיקר למפעלים המקבלים מעמד של “מפעלים מאושרים" על ידי מרכז ההשקעות של משרד התמ"ת ולמפעלים המקבלים מענקים מהמדינה.
  • ליסינג תפעולי: מסלול זה מיועד ללקוחות המעוניינים בהשכרה תפעולית, כאשר הציוד נרשם על שם אמפא קפיטל. הלקוח משלם לחברה דמי שכירות חודשיים כאשר עומדת לרשותו האופציה לרכוש את הציוד בסוף התקופה.
  • מימון לציוד קיים (LEASE BACK): מסלול זה מאפשר ללקוחות למנף את אמצעי הייצור הקיימים בעסק בצורה אופטימלית על ידי שעבודים וקבלת הלוואות באחוזי מימון גבוהים.

מימון פרויקטים של נדל"ן

הסינרגיה עם אמפא נדל"ן ואמפא ישראל, החברות בקבוצת אמפא שהן מהחברות המובילות בתחום הנדל"ן בישראל, מאפשרת לנו להעניק אחוזי מימון גבוהים יותר ליזמים לצד יעוץ מקצועי בהתאם לצרכי הלקוח. יחד עם זאת, כגוף חוץ-בנקאי מנוסה הפועל כמכונה משומנת, אנחנו מגיבים מהר, ומתאימים לכל יזם בתפירה אישית את הפתרון המימוני האולטימטיבי. אנו מציעים ליווי פיננסי ליזמים בפרוייקטי בניה למגורים ככלל ותמ"א 38/1 בפרט במתווה של "ליווי סגור" ובנוסף הלוואות להשלמת הון עצמי, הלוואות גישור וכיו"ב.

מימון רכש לזמן קצר

מימון רכש מיבוא או רכש מקומי: מסלול זה מעניק מימון לרכש שוטף, סחורות ושירותים ומשפר את תנאי האשראי הניתנים על ידי הספקים ללקוחות. המימון ניתן על ידי "אמפא קפיטל" כנגד המחאות לפירעון במועדים עתידיים לתקופה של עד 180 יום. היקפי מסגרות האשראי נעים בין 200,000 ₪ לבין 2 מיליון ₪ לכל לקוח. כמו כן, התשלומים מתבצעים ישירות לחשבון הבנק של הלקוח לאחר הוכחת תשלום או לחילופין ישירות לספקים.

 

יתרונות תכניות מימון הרכש של “אמפא קפיטל":

  • קבלת הנחות: הגדלת תשלומים במזומן לספקים, פתיחת אשראי דוקומנטארי לספקי חו"ל וכך ליהנות מהנחות על תשלום במזומן.
  • אין צורך בביטחונות ושיעבודים: הגדלת תקופת האשראי הניתנת על ידי הספקים לרכש שוטף לעד 180 יום מעבר לתנאים המקוריים, ללא ביטחונות או שעבודים.

ניכיון שיקים סחירים

מסלול זה מאפשר לממן עסקאות שבוצעו, אשר בגינן הוצאו חשבוניות על ידי הלקוחות, אך תמורתן טרם שולמה. מדובר בעסקאות המלוות בהמחאות עתידיות סחירות ולכן במקרה כזה, החברה מקבלת שיקים לגבייה שהתקבלו על ידי הלקוחות מרוכשי מוצריהם ומזרימה ללקוח מזומן באופן מידי. מסגרת האשראי ותנאיו נקבעים בהתאם לצרכים ולנתוני הלקוח, כאשר תקופת האשראי היא עד 180 יום.