BDI

אמפא קפיטל בע"מ

שירותים פיננסים, מימון חוץ בנקאי

פרופיל

שנת הקמה 1967
כתובת רח' ספיר 1, ת.ד. 12531, הרצליה פיתוח 4685205 - ראה מפה
טלפון 09-9708461
פקס 09-9708489
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.ampacapital.co.il
   
   

מנהלים

רן שלו, רו"ח מנכ"ל, אמפא קפיטל בע"מ

רן שלו

רו"ח מנכ"ל

שלומי פוגל, יו"ר הדירקטוריון, אמפא קפיטל בע"מ

שלומי פוגל

יו"ר הדירקטוריון

גיל מויאל, סמנכ"ל כספים, אמפא קפיטל בע"מ

גיל מויאל

סמנכ"ל כספים

נינה אלוני, עו"ד יועצת משפטית, אמפא קפיטל בע"מ

נינה אלוני

עו"ד יועצת משפטית

אבישי גלי, סמנכ"ל כספים, אמפא קפיטל בע"מ

אבישי גלי

סמנכ"ל כספים

אודות


'אמפא קפיטל' (להלן:"אמפא קפיטל" ו/או "החברה") הינה זרוע השירותים הפיננסיים של קבוצת אמפא בע"מ ומנורה מבטחים החזקות בע"מ. החברה מתמחה במתן פתרונות מימון חוץ בנקאי לעסקים בארבעה תחומים עיקריים: ניכיון שיקים, מימון כנגד שעבוד נכסי נדל"ן וליווי פרויקטים של נדל"ן, מימון ציוד וכן מימון רכש.

אסטרטגיה ופעילות

כמי שהוקמה כחטיבת המימון החוץ בנקאי של הבנק לפיתוח תעשיה, רכשה 'אמפא קפיטל' את התמחותה בתחום מימון הציוד לתעשיות. ברבות השנים הורחבה ההתמקצעות לתחומים משיקים, וכיום 'אמפא קפיטל' היא one stop shop של פתרונות מימון לעסקים.

לצד מימון ציוד וצמ"ה, כולל סל המוצרים של החברה הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, ניכיון שיקים מסחריים, מימון יזמות נדל"ן ומימון כנגד שעבוד נכסי נדל"ן. ההבנה המעמיקה בכל אחד מהתחומים, לצד ההסתכלות על התמונה במלואה, מאפשרים לחברה לתפור ללקוחותיה פתרונות מימון מותאמים אישית לצרכי העסק וליכולותיו, לחסוך עלויות ולייצר מנועי צמיחה.

מימון הפעילות

כחברה בבעלות פרטית, 'אמפא קפיטל' מממנת את פעילותה באמצעות הון עצמי, מימון בנקאי בארץ ובחו"ל, מימון מגופים מוסדיים והנפקות אג"ח בשוק ההון. הצלחות פיננסיות רבות ומדיניות פיזור סיכונים נכונה, אפשרו לחברה לבצע 13 הנפקות של אגרות-חוב מגובות תזרים מזומנים, שהסתכמו בגיוס של למעלה מ-1.1 מיליארד ₪ ממשקיעים מוסדיים.

בשנת 2016 הצטרפה ענקית הביטוח 'מנורה מבטחים' לבעלות בחברה והעניקה בכך חיזוק משמעותי נוסף להצלחת החברה. זאת, כמובן, לצד הגדלה משמעותית של מגוון האפשרויות הפיננסיות עבור לקוחות החברה.

ניכיון שיקים סחירים

החברה הינה אחת החברות הגדולות בשוק בתחום ניכיון שיקים סחירים. ניכיון שיקים מאפשר ללקוחות החברה למממן עסקאות שבוצעו, אשר תמורתן סופקה ושולמה בשיק מעותד.

מדובר בעסקאות המלוות בהמחאות עתידיות סחירות. הלקוח מעביר ל'אמפא קפיטל' שיקים לגבייה שהתקבלו מרוכשי מוצריהם ובתמורה מקבל הלקוח מזומן באופן מיידי. מסגרת האשראי ותנאיו נקבעים בהתאם לצרכי ולנתוני הלקוח, כאשר תקופת האשראי היא עד 360 יום.

מימון פרויקטים של נדל"ן ומימון כנגד שעבוד נכסי נדל"ן

הסינרגיה עם אמפא נדל"ן ואמפא ישראל – החברות בקבוצת אמפא ונמנות על החברות המובילות בתחום הנדל"ן בישראל – מאפשרת לחברה להעניק אחוזי מימון גבוהים יותר ליזמים לצד יעוץ מקצועי בהתאם לצרכי הלקוח.

זאת ועוד: כגוף חוץ-בנקאי מנוסה הפועל כמכונה משומנת, החברה מגיבה מהר, ומתאימה לכל יזם בתפירה אישית את הפתרון המימוני האולטימטיבי. החברה  מציעה ליווי פיננסי ליזמים בפרוייקטי בניה למגורים ככלל ותמ"א 38/1 בפרט, וזאת במתווה של "ליווי סגור" כולל הנפקת ערבויות חוק מכר; וכן הלוואות להשלמת הון עצמי, הלוואות גישור וכיו"ב.

בנוסף, החברה מעמידה הלוואות כנגד שעבוד נכסי נדל"ן לעסקים לתקופות של עד 10 שנים בשיעור מימון של עד 80%.

מימון ציוד לזמן ארוך

החברה מעניקה ללקוחותיה מימון במספר תכניות ייחודיות:

ליסינג מימוני לציוד חדש ומשומש: מימון זה ניתן ישירות לרוכשי ציוד חדש ומשומש בתהליך קצר ויעיל.

מימון ציוד במסלול הלוואה: מסלול המיועד לכל לקוח המבקש לרכוש אמצעי ייצור לצורך הגדלת הפעילות.

מימון לציוד קיים (LEASE BACK): מסלול זה מאפשר ללקוחות החברה למנף את אמצעי הייצור הקיימים בעסק בצורה אופטימלית על ידי שעבודים וקבלת הלוואות באחוזי מימון גבוהים.

מימון רכש לזמן קצר

מימון רכש מיבוא או רכש מקומי: במסלול זה מוענק מימון לרכש שוטף, סחורות ושירותים ומשפר את תנאי האשראי הניתנים על ידי הספקים ללקוחות החברה. המימון ניתן על ידי 'אמפא קפיטל' כנגד המחאות לפירעון במועדים עתידיים לתקופה של עד 180 יום.

היקפי מסגרות האשראי נעים בין 300,000 ₪ לבין 3 מיליון ₪ לכל לקוח. כמו כן, התשלומים מתבצעים ישירות לחשבון הבנק של הלקוח לאחר הוכחת תשלום או לחילופין ישירות לספקים.

 

יתרונות תכניות מימון הרכש של 'אמפא קפיטל': 

קבלת הנחות: הקדמת תשלומים במזומן לספקים מאפשרים ללקוחות 'אמפא קפיטל' ליהנות מהנחות על תשלום במזומן.

אין צורך בביטחונות ושעבודים: הגדלת תקופת האשראי הניתנת על ידי הספקים לרכש שוטף של עד 180 יום מעבר לתנאים המקוריים, ללא ביטחונות או שעבודים מאפשר ללקוחות 'אמפא קפיטל' לייעל את תזרים המזומנים שלהם.

 

אולי יעניין אותך גם


CofaceBdi : ישראלים מוציאים בחומוסיות 750 מיליון ₪ בשנה

לקראת יום החומוס הבינלאומי (שיחול ב13/5) חברת בידיאי ביצעה בדיקה שמראה שבישראל אנחנו מוציאים 750 מיליון ש"ח בשנה.

כתבה מדה מרקר בנושא מסחר אלקטרוני

  הכתבה סוקרת את הפעילות של אמזון ומדברת על הקשיים בשוק הישראלי   נוצר תגובה מאוחרת של הקמעונאים הישראליים למגמה שמורגשת היטב בשוק מזה חמש־שש שנים. הצרכנים והצרכניות הישראלים הבינו זה מכבר את הפוטנציאל הענק של קניות מוצרי אופנה, אלקטרוניקה וטואלטיקה דרך האינטרנט, ועברו בהמוניהם לקנות שם כדרך להתמודד עם יוקר המחיה. הקמעונאים לא זיהו […]

כ- 3,700 חברות בענף הבנייה נקלעו לקשיים בגלל הקורונה

מסקירה שנתית של חברת המידע העסקי Coface Bdi על ענף הנדל"ן עולה כי למרות שהענף הוגדר כחיוני ויש צפי להמשך עליית מחירי הדירות, הרי שאלפי חברות נקלעו לקשיים בגלל משבר הקורונה וקיימת סכנה להישרדותן. כלכלני החברה מציינים כי ניתן לחלק את פעילות ענף הבנייה בשנה החולפת ל- 2: עד תחילת ההגבלות בשל התפרצות נגיף הקורונה, […]