BDI

אפריקה ישראל מגורים בע"מ

ייזום והקמת פרויקטים למגורים

פרופיל

כתובת רח' יוני נתניהו 1ג', ת.ד. 715, אור יהודה 6025602- ראה מפה
טלפון 03-7402555
פקס 03-6339170
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.africa-israel.co.il/megurim
   

מנהלים

יעקב‭ ‬לוקסנבורג, יו"ר, אפריקה ישראל מגורים בע"מ

יעקב‭ ‬לוקסנבורג

יו"ר

מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל ויו"ר אפריקה התחדשות עירונית, אפריקה ישראל מגורים בע"מ

מיכה קליין

מנכ"ל אפריקה ישראל ויו"ר אפריקה התחדשות עירונית

אריק שפיר, סגן יו"ר - אפריקה ישראל יו"ר הדירקטטוריון דניה סיבוס, אפריקה ישראל מגורים בע"מ

אריק שפיר

סגן יו"ר - אפריקה ישראל יו"ר הדירקטטוריון דניה סיבוס

אודות אפריקה ישראל מגורים בע"מ


מאז הפיכתה לחברה ציבורית בשנת 2006 מובילה אפריקה ישראל מגורים את שוק הנדל"ן למגורים בישראל.

מנהלים בכירים

אהרן פרנקל

סמנכ"ל כספים

דיוויד סוקט

סמנכ"ל תכנון

יוסי בן אליעזר

סמנכ"ל הנדסה

דן גינגיס

סמנכ"ל שיווק ומכירות

יוסי פלח

סמנכ"ל יועץ משפטי ראשי

אסף סימון

מנכ"ל אפריקה התחדשות עירונית

 

פעילות החברה מתמקדת בייזום והקמה של פרויקטים למגורים על כל שלביהם. החל משלב רכישת הקרקע, דרך כל שלבי התכנון, הבניה, הפיתוח הציבורי, השיווק, מכירת הדירות ואכלוסן. אפריקה ישראל מגורים שינתה את פני תרבות הדיור בישראל עם יצירתו של המותג סביונים, המאגד תחתיו שכונות מגורים קהילתיות ברחבי הארץ, מתוכננות למשעי על פי מתכונת "שכונה שהיא עיר". שכונות הסביונים כוללות שירותים קהילתיים מתקדמים ופיתוח סביבתי ברמה גבוהה, ומעניקות לדייריהן סביבה של ביטחון אישי, שקט נפשי ורכישה בטוחה וכדאית. הודות לכך, הן מושכות אליהן אוכלוסייה איכותית ומבטיחות את ערך הנכס לאורך שנים.
כמו כן, השכילה החברה לשלב ניהול מוקפד והתנהלות פיננסית איתנה עם צבר פרויקטים איכותי ורחב היקף. אסטרטגיית החברה מבוססת על פעילות בכל תחומי הנדל"ן למגורים. מיזמות "קונבנציונלית" במסגרת שכונות הסביונים, דרך פעילות ענפה במתווים השונים כגון דיור להשכרה לטווח ארוך, מגוון פרויקטי תמ"א והתמקדות בפרויקטים גדולים של פינוי בינוי בתחום ההתחדשות העירונית וכלה בדיור מחיר למשתכן.
החברה בחרה לרכז חלק נכבד מפעילותה בתחום מגורי היוקרה. בתחום זה ניתן למצוא את פרויקט DUO TEL AVIV הממוקם בין הרחובות אבן גבירול, ארלוזורוב ובן סרוק.
בנוסף בחרה החברה להרחיב את פעילות גם לתחום הנכסים המניבים הכוללים מסחר ותעסוקה בערים שונות כגון ירושלים, מודיעין, תל אביב, גבעת שמואל, נתניה ועוד.

מותג הסביונים
מותג הסביונים, מותג הבית של אפריקה ישראל מגורים המזוהה עם פעילות החברה, נולד מתוך ההבנה כי הצרכן אינו מחפש רק דירה יפה במחיר אטרקטיבי אלא ערך מוסף בדמות איכות חיים וחוויית מגורים עשירה. בבסיס מותג הסביונים עומדת השאיפה להקים שכונות מגורים מתוכננות בקפידה, המספקות חוויית מגורים קהילתית איכותית. לא עוד בניין בודד, אלא שכונות חיוניות ודינמיות בעלות שטחים ציבוריים נרחבים, המאפשרות גישה לשירותים קהילתיים במרחק הליכה, אוכלוסייה איכותית, פארק ירוק, מרחב בטוח למשחקי הילדים ועוד.
שכונות הסביונים מהוות עבור דייריהן שם נרדף לחוויית מגורים איכותית ובניה בסטנדרטים גבוהים ומוקפדים, לצד שירות חסר פשרות. ככאלה, הן נתפסות עד היום כגורם שבין היתר הטביע חותם של שינוי במספר ערים באזור בקעת אונו, כשהבולטות ביניהן הן השכונות הוותיקות נווה סביון באור-יהודה וקריית הסביונים ביהוד.

פרויקטים קיימים ועתידיים
לאפריקה ישראל מגורים מלאי פרויקטים בביצוע ובתכנון בהיקף של כ-3,300 יח"ד ברחבי הארץ (כולל חלקם של השותפים), מתוכו מקימה ומשווקת כיום כ-2,400 יח"ד. בשנה האחרונה, המשיכה החברה להתמקד בגיוון תמהיל הדירות המשווקות על ידה, לצד שיווק בערי ביקוש כדוגמת חריש, כפר יונה, גבעת שמואל, נתניה, ראשון לציון וכן שלבים נוספים בפרויקטים סביוני השרון בכפר יונה ועוד, במקביל לשיווק פרויקטי מחיר למשתכן בהרצליה ובשהם, כמו גם כניסה לתחום הנדל"ן המניב באמצעות השקעות בשטחים המיועדים למסחר ולמשרדים. לצד ביסוס מותג הסביונים ובהתאם למגמות בשוק, החברה מרחיבה מעת לעת את סל המוצרים שלה על ידי איתור נישות חדשות להשקעה ופיתוח, דוגמת כניסה לתחום הדיור למשתכן בשכונת גליל ים בהרצליה, בראשל"צ, בשהם ובנס ציונה, ודיור להשכרה ארוכת טווח עם פרויקט סביוני גליל ים בהרצליה, תחילת ביצוע פרויקט דיור להשכרה בשהם ורכישת הקרקע להקמת פרויקט דיור להשכרה נוסף בשכונת מורדות ארנונה בירושלים. כמו כן, פועלת החברה כיום באמצעות חברת הבת אפריקה התחדשות עירונית ומותג סביוני העיר, בתחום ההתחדשות העירונית וכן, קולקציית היוקרה המרכזת את הפרויקטים המגה יוקרתיים של החברה, וכוללת בין היתר את פרויקט הדגל של החברה DUO TEL AVIV שבמרכז ת"א (אבן גבירול-ז'בוטינסקי) ושני פרויקטים בולטים במרכז ירושלים: חצר הנביאים וסביון VIEW. בכפוף לאסטרטגיה העסקית שלה, החברה בוחנת כל העת איתור קרקעות חדשות לצורך הקמת שכונות מגורים, תעסוקה ומסחר נוספות והרחבת הפעילות, והיא תמשיך להרחיב את פעילותה בשנים הקרובות.

אפריקה התחדשות עירונית
אפריקה ישראל מגורים מחזיקה בבעלות מלאה בחברת הבת אפריקה התחדשות עירונית, המתמחה בקידום פרויקטי פינוי ובינוי ופרויקטים של תמ"א 38/2 מסוג הריסה ובינוי מחדש / פינוי בינוי / קומבינציה מסוג מכר חלקי, תוך ניצול זכויות בניה קיימות ולרבות זכויות מתוקף תמ"א 38 על תיקוניה.
אפריקה התחדשות עירונית מובילה את תחום ההתחדשות בזכות הניסיון הרב והידע המקצועי שנצברו, והיקף הפרויקטים הנמצאים כיום בביצוע החברה הוא בין הגבוהים בשוק הישראלי. לרשות החברה עומדים ידע מקצועי רב במגוון רחב של תחומים, בהם מימון, רישוי, הנדסה ובינוי, משאבים פיננסיים נרחבים והון אנושי איכותי. זאת, לצד מחלקת שרות דיירים המלווה באופן אישי את דיירי המתחם מתחילת הדרך ועד לאחר האכלוס בפועל. כיום משווקת אפריקה התחדשות עירונית כ-10 פרויקטים מסוג תמ"א הריסה ובניה, ופרויקט פינוי בינוי הראשון בנתניה. בסה"כ מקדמת אפריקה התחדשות עירונית למעלה מ-40 פרויקטים, בין היתר בנתניה, הרצליה, ירושלים, רמת גן, גבעתיים תל אביב ובאר שבע, מתוכם אוכלסו 8 פרויקטים. לאחרונה הרחיבה החברה את פעילותה בירושלים עם כניסתה לפרויקט קדמת גונן בשכונת קטמון הכולל יותר מ-1,000 יחידות דיור.

גורמי ההצלחה
אפריקה ישראל מגורים נתפסת שנה אחר שנה, לחברת הנדל"ן למגורים הטובה והאמינה ביותר בישראל. זאת, הודות לגודלה ולוותק שלה, המספקים לה את מרב היתרונות הדרושים לה בהתמודדות מול הסביבה התחרותית בה היא פועלת. החברה נהנית מחוסן פיננסי גבוה לצד קופת מזומנים נזילה, וברשותה עשרות פרויקטים ועתודות קרקע באזורי הביקוש, לצד צוות עובדים מיומן ומקצועי המקפיד על איכות, חדשנות ויצירתיות בכל התחומים: שיווק, תכנון והנדסה ומחויב להצלחת החברה ולטובת לקוחותיה.

תרומה לקהילה
החברה מהווה חלק מן הקהילה בשכונות ובערים בהן היא בונה ופועלת בהן לקידום פעילויות לטובת הציבור.

 

אולי יעניין אותך גם


קבוצת זיתוני – ככה בונים מדינה

המונח עירוב שימושים נעשה מאוד פופולרי בעולם הנדל"ן, אבל אם עד כה דובר על בנייני מגורים שמכילים מרכז מסחרי ואולי גם בניין משרדים ליד, הרי שהיום מבקשים היזמים להרחיב את המנעד, וליצור עיר שלמה שמצריכה שימוש מסיבי במעלית בלבד

מי צריך לשאת בהוצאות מכפילי חנייה בבית משותף? עו"ד שחר לוינזון – משרד יוסף ישורון

באחד המקרים שנדונו באחרונה בפני כב' השופטת לימור ביבי מבית המשפט המחוזי ת"א נגון ערעור מעניין לשאלה עקרונית מי צריך לשאת בהוצאות מכפילי חנייה בבית המשותף , בבית משותף בן 21 דירות, אשר נבנה במסגרת תכנית לפינוי ובינוי (תמ"א 38/2). במסגרת תכנית הבנייה, הוקצו ל – 14 מדירות הבית המשותף, חניות באמצעות מכפילי חניה, ול- 7 הדירות שנותרו, הוקצו חנויות רגילות.

בדיקת CofaceBdi: שיפור במצב החברות בבורסה בתל אביב – רק 8.6% מהן עם הערות עסק חי בדו״חות 2018 לעומת 9.5% בשנת 2017

בסיכום שנת 2018 עמד מספר החברות בבורסה בת"א על 569 חברות # במהלך שנת 2018 נמחקו 56 חברות ונוספו 43 חברות