BDI

אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

פיתוח, ייצור ושיווק פתרונות להגנת הצומח

פרופיל

שנת הקמה 1997
כתובת רח' גולן, איירפורט סיטי 7015103 - ראה מפה
טלפון 073-2321000
פקס 073-2321074
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.adama.com
   

מנהלים

אבירם להב, מנכ"ל, אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

אבירם להב

מנכ"ל

איגנסיו דומינגז, יו"ר, אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ. - החברות שהכי טוב לעבוד בהן

איגנסיו דומינגז

יו"ר

אודות


כמובילה עולמית בתחום הגנת הצומח, אדמה היא קרקע לצמיחה, של יבול, של אנשים ושל העולם כולו. עקרון הפשטות בחקלאות הוא סמן דרך של אדמה, עם אחד מסלי המוצרים המקיפים והמגוונים, המופצים לחקלאים בלמעלה מ-100 מדינות ברחבי העולם, ממלאת אדמה תפקיד מרכזי במאמץ העולמי להגדיל את אספקת המזון על מנת להאכיל את אוכלוסיית העולם הגדלה בצורה בת קיימא.

מערבות הנגב אל העולם הגדול
שורשיה של החברה נטועים בהקמת שתיים מהחברות שהפכו מאוחר יותר למובילות בישראל בתחום הגנת הצומח: אגן, שהוקמה ב-1945, ומכתשים, שהוקמה ב-1952, אשר התמזגו ב-1997 ויצרו את מכתשים אגן. ב-2014 שינתה 'מכתשים אגן' את שמה ל'אדמה' והשיקה את המותג הגלובלי החדש שלה. ממקורותיה של החברה בנגב, כאשר מתקני הייצור המרכזיים ומרכז המו"פ הגלובלי שלה עדיין נמצאים בדרום הארץ, הפכה אדמה לחברה גלובלית מובילה עם מכירות ביותר מ-100 מדינות. ב-2011 קנה כמצ'יינה (תאגיד הכימיה הלאומי הסיני) 60% ממניות אדמה, וב-2016 השלים קניה של 40% הנותרים מידי IDB. כיום מניות החברה נסחרות בבורסה בשנזן.
עם מחזור הכנסות של למעלה מ-3.9 מיליארד ב-2018, 7 מרכזי פיתוח גלובליים, כ-7,800 עובדים והצלחה ישראלית של כבר מעל 70 שנה – אדמה היא מנוע צמיחה יציב וחזק, אלא שהפעם, המושג "צמיחה" מקבל ערכים משמעותיים נוספים.
בישראל, אנחנו מעסיקים כ-1300 עובדים, בהם 150 מהנדסים, כימאים ואגרונומים. האנשים שלנו מודעים למשמעות תפקידם ומבינים כי "להפוך את העולם למקום טוב יותר" זו לא רק אמירה אלא תהליך אמיתי שבו הם שותפים.

פיתוח ההון האנושי
ההון האנושי הוא הבסיס להצלחתנו, ובזכותו הגענו למעמד ולהכרה לה אנחנו זוכים כיום. לכן, פיתוח אישי ומקצועי של אנשינו ויצירת סביבת עבודה אופטימלית המותאמת לצרכיהם מהווים ערכים חשובים בתרבות הארגונית שלנו, המבטיחים את המשך שגשוגה של אדמה לעוד שנים קדימה. מתוך כך, אנו מעודדים מצוינות פנים ארגונית באמצעות מתן העדפה לקידום של עובדי החברה, על פני מועמדים חיצוניים. כך לדוגמה, בשנת 2019 כ-40% מהמשרות הבכירות בחברה אוישו על ידי קידומים פנימיים.
בכדי להבטיח שדרה ניהולית מצליחה והתמקצעות בקרב העובדים, אנו שמים דגש מיוחד על טיפוח מנהלים ועובדים בעלי יכולות מיוחדות בחברה, בין השאר באמצעות פיתוח מסלולי התקדמות אטרקטיביים ועידוד יציאה ללימודים אקדמיים. בנוסף, אנו מקצים תקציבים להשתתפות אנשינו בתוכניות הכשרה והדרכה ושיתוף מנהלים בתכנון ובהטמעה של תהליכים ארגוניים משמעותיים.
אנו באדמה מקפידים על גיוון תעסוקתי לכל מגזר, מגדר ודת, ללא יוצא מן הכלל, מתוך הבנה שחברה הטרוגנית ורב תרבותית מחוללת הצלחה. כמו כן, אנו דואגים ליצירת תמהיל בין דורי ולצד עובדים ותיקים הממלאים תפקידים מגוונים כבר עשרות שנים. אנו מציעים תעסוקה לסטודנטים ואקדמאים בתחילת דרכם, במטרה להכשיר דורות חדשים של פורצי ומובילי דרך.
אחת לשנתיים אנו עורכים סקר גלובלי מקיף הבוחן את חיבור העובדים לארגון. המשוב המתקבל מהסקר מסייע בעיצוב מדיניות הארגון והתאמתה לאנשינו המפוזרים בכל יחידה ומקום בעולם, על ידי זיהוי תחומים בהם אנו רואים חוזקות, כמו גם כאלה בהם יש מקום לשיפור. על פי תוצאות הסקר האחרון בו השתתפו כ-90% מאנשינו, התחומים בהם זכינו לציון גבוה הם: סביבת עבודה, תרבות עסקית וערכים ברורים, התמקדות בלקוחות ואיזון בין הבית לעבודה. עוד עולה מתוך הסקר כי מדד חיבור העובדים לארגון הוא למעלה מ-70% – נתון הגבוה באופן משמעותי ביחס לממוצע בענף.
אנחנו באדמה, מקפידים על מציאת איזון בין ימי כיף והעשרה לבין ימי העבודה. בהיבט החווייתי אנו מקיימים לאורך השנה פעילויות תרבות, ימי גיבוש, אירועים חברתיים ופעילויות משפחתיות, עבור כלל העובדים וכחלק משגרת העבודה בחברה. במישור המקצועי, אנו מקיימים ימי עיון, מפגשי העשרה, תכניות לימוד ומסלולי ניהול המוצעים לעובדים, מתוך מגמה להכשיר אותם לקידום בחברה. פעילויות אלה תורמות לחיזוק הקשר בין העובדים לארגון, בינם לבין עצמם וביחס לקהילה.
טיפוח ההון האנושי מצריך העצמה של התקשורת הבינאישית והפנים ארגונית. אנחנו מאמינים כי רק באמצעות דיאלוג ישיר ופתוח בין כל אנשינו: מנהלים ועובדים כאחד, ניתן לייצר תחושת שייכות אמתית ולהוביל להצלחה. אנו מיישמים תפיסה זו הלכה למעשה בדרכים שונות ומגוונות, ביניהן יש לציין את מדיניות ה'דלת הפתוחה', המעודדת את אנשינו לפנות לכל מנהל בכיר בחברה בכל עניין, ובשימוש במנגנון האתי תוך שמירה על פרטיות מוחלטת. ולצד זאת, שכלול ערוצי התקשורת באמצעות רשת חברתית פנימית המאפשרת לכל אנשינו לתקשר בינם לבין עצמם בכל מקום ובכל שעה.

אכפתיות מעשית
כחברה מובילה בעולם בתחום הגנת הצומח, אנו מנהיגים מדיניות של שמירה על הסביבה בכל אחד מאתרינו ומעודדים את אנשינו לפעול בהתאם למדיניות והערכים. ברמת החברה – אל מול התדמית הנוקשה של ייצור ופיתוח מוצרים להגנת הצומח, אנחנו באדמה לא מפסיקה להתייעל ולהשתפר לאורך כל מחזור החיים של מוצרינו: החל מתהליך הפיתוח, דרך שיפורים מתמידים בתהליכי היצור ולבסוף באריזה, הפצה ובמוצרים עצמם. בשנים האחרונות אדמה השקיעה יותר ממיליארד ₪ במתקני הייצור בישראל כדי להפחית את השפעתה על הסביבה ולעמוד בתקנים הסביבתיים המחמירים בעולם.
ברמת הקהילה, אנו יוזמים תכניות אשר מקדמות את החינוך והמדעים ומעודדות את אנשינו לקחת חלק פעיל ביוזמות המעורבות בקהילה. אנחנו באדמה מובילים תכניות חינוכיות בכימיה, הן באקדמיה והן בתיכונים, כמו גם משקיעים בחינוך לחקלאות וקיימות ובתחומי העשרה נוספים, כאשר מטרתנו כפולה: לטפח את הדור הבא של המדענים, ולתמוך ולהשקיע בקהילות בהן אנו פעילים.

אולי יעניין אותך גם


ה- BDI שלך

רציתם לקבל הלוואה או לבצע עסקה ושמעתם את המשפט המלחיץ "אמרו לך שיש לך BDI שלילי" אז תשבו , תירגעו ותקראו: ראשית – אין דבר כזה BDI שלילי , אז מה בכל זאת יש? על כל אזרח במדינת ישראל נאספים נתוני אשראי חיוביים ושליליים (3 שנים אחורה) במאגר בנק ישראל כגון התחייבויות, בקשות אשראי, מסגרות […]

100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן – 2020, סיקורים בתקשורת

100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן, בתקשורת N12     דה מרקר   עדיף חדשות ומידע   מהדורה ראשונה The marker הדרך המודיע יתד נאמן המבשר המודיע     אתר הארץ באנגלית Microsoft beats Google, high-tech on top: The best companies to work for in Israel אזכורים ברשתות החברתיות SAP שיבה – תל השומר   […]

.New Trends in Israeli M&A in 2018 – Adv. Micki Shapira – Yigal Arnon & Co

From the resurgence of cybersecurity to deals seeking to bring cannabis firms to stock exchanges, here are the trends that shaped Israeli M&A in 2018