BDI

ציון משה, משרד עורכי- דין

התחום האזרחי מסחרי, דיני אגודות שיתופיות, דיני רשויות מקומיות, משפט מנהלי, מקרקעין דיני תכנון ובניה, ליטיגציה.

פרופיל

שנת הקמה 1993
כתובת שד׳ שאול המלך 8, בית אמות משפט, קומה 12 , תל אביב- ראה מפה
טלפון 03-6938415
פקס 03-6938414
דוא"ל [email protected]
   
   
   

מנהלים

ציון משה, עו"ד מייסד ובעלים של המשרד והפירמה, ציון משה, משרד עורכי- דין

ציון משה

עו"ד מייסד ובעלים של המשרד והפירמה

אודות ציון משה, משרד עורכי- דין


המשרד ציון משה - עורכי דין אמנם ממוקם בזירת המשפט וליבת העסקים העיקרית בארץ- מרכז תל אביב, אולם לקוחות המשרד - אגודות, רשויות, תאגידים, נושאי משרות ציבוריות ולקוחות פרטיים - פזורים בכל רחבי הארץ. למשרד יצאו מוניטין בתחומי פעילותו והוא נחשב למשרד מוביל בתחומו בזכות הייעוץ והטיפול המשפטי המסור של צוות המשרד, המתאפיין ביסודיות, לצד ראייה מקיפה וכוללת ויכולת להובלת הליכים באופן יעיל ומהיר. הצוות ניחן גם בראייה משפטית רחבה, המשולבת בפרקטיות וחתירה להצלחה מירבית, ומתאפיינת בנועם הליכות, יושרה והתמדה. לכך נוספת גם התמקדות במטרה, אך גם פייסנות ויכולת להתגמש בעת הצורך. כל הכישורים והסגולות הללו הם למעשה סוד הצלחתו של המשרד.

"האני המאמין שלי"
"היה אדם בכל מעשיך ופעולותיך, בסופו של יום בכך הנך נמדד".
אם לא הייתי עוסק בעריכת דין הייתי במאי סרטים. ניחנתי בראיה מערכתית, עוצמה, יכולת ניהול והבנת דמויות שונות, חזון ברור וכלים לממש אותו.

צוות המשרד
עו"ד ציון משה, מייסד ובעלים של המשרד והפירמה – בוגר לימודי משפטים באוניברסיטת ת"א ובעל רישיון עריכת דין משנת 1989. חבר בפורום יועצים משפטיים באגודות שיתופיות של לשכת עורכי הדין. בעבר, בין השנים 2004-2009, שימש דיין בבית הדין הארצי המשמעתי של לשכת עוה"ד. משמש כבורר ממונה מטעם רשם האגודות השיתופיות.
עו"ד משה ממונה ככונס נכסים למימוש נכסים שונים באופיים: משקים חקלאיים, אדמות חקלאיות, מגרשים ובתים; הוא נמנה גם עם חבר הנאמנים של מכללת אחוה, חבר בוועד המנהל של המכללה ובוועדת המכרזים שלה. כן מכהן גם כחבר בנציגות קבוצת הרכישה אשר הקימה את מגדלי אלון 1 ו-2 ברח' יגאל אלון 92-94 במרכז תל אביב (פרויקט של ב.ס.ר. אשר זכה בפרס אדריכלות ואשר כולל 2 בניינים, 40 קומות בכל בנין, לצד מתחם מסחרי).
עו"ד ציון משה נשוי ואב לארבע בנות, מתגורר במושב אמונים.

הצוות המשפטי נבחר בקפידה בהתאם לתפיסת העולם במשרד.
עו"ד גלעד קופרברג – בעל ותק של 19 שנים במקצוע, בוגר תואר ראשון במשפטים מהמכללה למנהל ראשון לציון.
עו"ד עדן מושייב – חברת לשכת עורכי הדין משנת 2013, בוגרת תואר ראשון במשפטים בהצטיינות מהקריה האקדמית אונו ומגשרת מוסמכת מטעם גומא – המרכז הישראלי לגישור. עו"ד מושייב התמחתה במשרד ולאחר מכן השתלבה בו כעורכת דין. מרצה וכותבת בהתנדבות, במסגרות שונות, תכנים בענייני יהדות.

תחומי העיסוק ואופי הפעילות
המשרד עוסק בין היתר בתחום האזרחי מסחרי, דיני אגודות שיתופיות, דיני רשויות מקומיות, משפט מנהלי, מקרקעין, דיני תכנון ובניה, וכן ליטיגציה – הופעה בבתי המשפט ובכלל זה בפני המחוזי, בתי משפט לעניינים מנהליים ובית המשפט העליון, לרבות בשבתו כבג"צ.
המשרד מייצג את לקוחותיו גם בפני טריבונלים שיפוטיים ומעין שיפוטיים דוגמת חוקרים, גם עפ"י החוק לקידום הבניה במתחמים מועדפים לדיור (חוק הותמ"ל), ועדות גיאוגרפיות של משרד הפנים (לבחינת חלוקת הכנסות וכן שינוי גבולות בין רשויות), רשות מקרקעי ישראל (בהשגות משפטיות או ליווי השגות שמאיות), ועדות לתכנון ובניה, מועצת החלב ודומיהם.
המשרד מלווה גם עסקאות של יזמויות בתחום המסחרי והמקרקעין, בנכסים מניבים וניהול הון – גם ללקוחות פרטיים.
המשרד משתף פעולה ככל הנדרש עם יועצים מובילים בתחומים שונים, בהם שמאים, מתכננים (אדריכלים ומהנדסים), יועצי מס ויועצים כלכליים אסטרטגיים, כאשר המטרה היא לשלב ככל האפשר את היועצים המקצועיים בראיה האסטרטגית המשפטית, שמנחה את משרדנו בכל תיק.

אגודות שיתופיות
המשרד מספק שירותים שוטפים כמו עריכת ותיקון תקנונים, הנחיית האגודות לקבלת החלטות באסיפה הכללית, מתן חוות דעת ויעוץ שוטף לוועד המנהל של האגודה ולעומד בראשה, הגנה על מוסדותיה, למשל מפני מינוי ועד ממונה. המשרד מלווה גם עסקאות במושבים להקמת אזורי תעסוקה לרווחתם של התושבים, פרויקטים להפקת אנרגיה סולארית לטובת כדור הארץ כולו, ליווי וייצוג משפטי באשר להקמת פרויקט הרחבה למגרשי מגורים, תחנות דלק, ליווי, היוון ופיצול יחידות דיור בנחלות ותוכניות ליחידה שלישית. המשרד מטפל בהסדרת שטח משבצת האגודה, ייצוג האגודה בסכסוכים שונים מול חברי אגודה או נותני שירותיה, ייצוג בעסקאות מול יזמים, הסכמים והסדרי חובות. למשרד ניסיון רב במימוש זכויות האגודה על פי החלטות רמ"י, לרבות זכות ייזום למגרשים בתוכניות מכוח החוק לקידום הבניה במתחמים מועדפים לדיור והפיצויים לאגודה בגין ההשבה של הקרקעות החקלאיות כתוצאה משינוי יעוד הקרקע.

מועצות אזוריות
המשרד פועל להגנה על שטחים חקלאיים כדי שיישארו שטחים מניבים, תרתי משמע – עבור החקלאים (דבר התורם גם לביטחון המזון של תושבי המדינה) וכדי להבטיח שיוותרו שטחים פתוחים, מהם ייהנו כלל תושבי המדינה. ההגנה על שטחים חקלאיים נעשית מול גופי התכנון ובמיוחד הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) וכן מול ועדות גיאוגרפיות של משרד הפנים. אלה בוחנות בקשות של רשויות בעלות אופי עירוני, המעוניינות לשנות גבולות עם מועצות אזוריות לטובת התרחבותן, תוך נגיסה בשטחים חקלאיים.
המשרד מייצג גם בפני הוועדה הגיאוגרפית בנושא חלוקת ההכנסות, כדי להגן על המקורות הכספיים והנכסים המניבים של המועצות האזוריות.
המשרד מספק גם ליווי ויעוץ משפטי לגורמים מקצועיים במועצות האזוריות (יו"ר, גזבר, מנכ"ל החברה הכלכלית) ומלווה תהליכים אסטרטגיים ארוכי טווח דוגמת תוכניות אב תכנוניות לשנת 2040. בנוסף, המשרד מטפל בתביעות רחבות היקף מטעם ועדה מקומית לתכנון ובניה לפי ס' 197 לחוק התכנון והבניה.

לקוחות פרטיים
המשרד פועל למימוש והסדרת זכויות מול רמ"י, כגון חידוש חוזי חכירה במשקים חקלאיים, שטחי עיבוד חקלאיים ובתים מקצועיים. רכישת ומכירת נכסים בעלי זיקה להתיישבות העובדת, ליווי התקשרויות עסקיות, למשל בין שתי רפתות, הסדרת זכויות ומכסות ייצור מול מועצת החלב, ייצוג בסכסוכים ייחודיים הקשורים בנכסים בעלי זיקה להתיישבות העובדות על כל המורכבות הכרוכה בכך, לרבות סכסוכי ירושה, היוון חלקת המגורים ופיצול יחידת דיור בנחלות החקלאיות.
ייצוג בתיקים מורכבים עם השלכות קנייניות וכלכליות משמעותיות
עוד מראשיתו, המשרד שותף ליצירת פסיקה תקדימית.
לעו"ד ציון משה ניסיון רב שנים בליטיגציה. כך, הופיע עוד בשנת 1995 בביהמ"ש העליון בעניין בנק המזרחי המאוחד נ' מגדל כפר שיתופי ואח', שם ייצג המשרד את אגודת מושב בוסתן הגליל. פסק הדין מהווה אבן דרך בפסיקה, בהתייחס לפסקת ההגבלה עפ"י חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ונלמד בפקולטות למשפטים.

כן ייצג עו"ד משה את מושב באר טוביה בבג"צ המאוחד למושבים ניר בנים, באר טוביה ונחלים : בג"צ 861/07 קמחי נ' רשם האגודות השיתופיות באשר לשאלה העקרונית בדבר הזכויות במניות תנובה ואופן חלוקתן. ההליך כרך בתוכו דיני קניין, דיני אגודות שיתופיות, שאלות הכרוכות במאזני האגודות. בסופו של יום עמדת באר טוביה התקבלה ולפיה יחידות ההשתתפות, קרי המניות, שייכות לרפתנים והחלוקה שבוצעה בקורלציה לכך הייתה נכונה.

באופן יצירתי ומאובחן, המשרד ייצג במקרה הפוך מהמקרה של באר טוביה, את אגודת מושב שרונה מהצפון, אשר החליטה לחלק את יחידות ההשתתפות באופן שווה בין כלל חברי האגודה ולא לפי מפתח החלוקה המתייחס לייצור של הרפתנים. זאת, בעיקר בשל העובדה כי בעת "משבר המושבים" האגודה שילמה מכיסה את כלל חובות החברים במסגרת "הסדר מעטפת", בהליכים שנתבררו בפני משקם במינהלה להסדרים עפ"י חוק גל (טריבונל שיפוטי). בסופו של יום, כתוצאה מהגשת ערעור לביהמ"ש העליון, התקבלה העמדה העקרונית שייצג המשרד – ע"א 6030/14.
בג"צ 1438/13 פרויקט הרחבה באר טוביה – רמ"י ביקשה למנוע הפניית מומלצים מטעם האגודה להקצאת מגרשים בפרויקט ההרחבה נוכח תיקון 8 לפקודת האגודות השיתופיות, אשר לשיטת רמ"י ביטל ועדות הקבלה במרכז הארץ והפקיע את זכות האגודה להפנות מומלצים בפטור ממכרז. האגודה, באמצעות המשרד, תקפה את עמדת רמ"י הן במישור של הזכות הקניינית והן במישור הייחודיות של הצביון החברתי באגודה וקיום הצורך של ועדות הקבלה. רמ"י באמצעות הפרקליטות נמנעה מבירור טענות האגודה, כדי להימנע מהשלכות רוחב לגבי כלל האגודות במרכז הארץ. בסופו של יום נחתם הסכם פשרה לפיו האגודה זכאית להפנות מועמדים מטעמה ובאמצעות ועדת קבלה. הסכם הפשרה קיבל תוקף של פסק דין בבג"צ ופרויקט ההרחבה הוקם באופן מרשים.
עתירה מינהלית 33954-11-19 נגד תמ"ל 1079 בני עייש – לאחרונה המשרד הצליח בעתירה מנהלית לבטל המלצות של חוקרת ותמ"ל והחלטות שקבלו גופי התכנון בעקבותיהן, לאור ניגוד עניינים שחשף צוות המשרד כמו גם טענות מינהליות נוספות. מדובר כאן בתקדים.

 

אולי יעניין אותך גם


באילו מצבים יכולה חברה להשתמש בתוכנה של חברה אחרת מבלי לשלם עבורה? עו"ד דויד מירצ'ין, שותף, מיתר עורכי דין

בית המשפט העליון של ארה"ב פסק כי גוגל יכולה להשתמש בתוכנה של אורקל מבלי לשלם: "זכויות יוצרים אינן פריבילגיה השמורה למי שמתנהגים יפה"

CofaceBdi: כ-5,300 חברות מענף הבנייה בישראל נקלעו לקשיים בעקבות משבר הקורונה

תת הענף שנפגע במידה הרבה ביותר מהמשבר הקורונה הוא תחום השיפוצים – כמעט 3,500 חברות נקלעו לקשיים בחודשיים האחרונים

מימון פרוייקטי תשתית – גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג, שנהב ושות', עו"ד

בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות משמעותית בהוצאה לפועל של פרויקטי תשתית בישראל באמצעות מודל ה-PPP (Public Private Partnership), הן ברמה הלאומית והן ברמה המוניציפאלית. התפתחות מואצת זו ממשיכה את ה"ניצנים" של שימוש במודל ה-PPP שהחלו בשנות ה-90 המאוחרות ובתחילת המאה בפרויקט כביש 6 (כביש האגרה הראשון בישראל), בפרויקט מנהרות הכרמל ובהקמת מתקני ההתפלה באשקלון ופלמחים. […]