BDI

ע.ט. החברה להתחדשות עירונית

התחדשות עירונית

פרופיל

שנת הקמה 2009
כתובת רח' יצחק רבין 1, מגדלי גלובל, פתח תקווה- ראה מפה
טלפון 9466*
פקס 03-6207424
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.pinuibinui.org.il
   
   

מנהלים

טל גולדשטיין, מייסד ומנכ"ל משותף, ע.ט. החברה להתחדשות עירונית

טל גולדשטיין

מייסד ומנכ"ל משותף

עמי כחלון, מייסד ומנכ"ל משותף, ע.ט. החברה להתחדשות עירונית

עמי כחלון

מייסד ומנכ"ל משותף

אודות ע.ט. החברה להתחדשות עירונית


ע.ט. החברה להתחדשות עירונית הינה מהמובילות והיציבות בישראל, עם ניסיון בהובלה של למעלה מ-60 פרויקטים מוצלחים, יותר מ-20,000 יחידות דיור בתכנון וביצוע ברחבי הארץ ו-10,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה. ב-3 השנים הקרובות צפויה החברה לבנות מדי שנה מעל ל-1,000 יחידות דיור, בהיקף עסקאות כולל של מיליארדי שקלים. ניסיוננו מוכיח מעל לכל ספק, כי הדרך לפרויקטים מצליחים עוברת ביצירת שיח של שותפות עם בעלי הדירות, במתן מענה מדויק לצרכים ולרצונות שלהם, וביצירת שותפות אמיתית ומתמשכת איתם. חזון זה עומד בבסיסו של סיפור ההצלחה שלנו, הכולל עשרות פרויקטים ברחבי הארץ ובהם אלפי משפחות שהפכו לחלק ממשפחה שלנו. טל גולדשטיין ועמי כחלון, מייסדי החברה ומנהליה, הקימו את החברה בשנת 2009 ומאז היא נחשבת לאחת הראשונות והמובילות בתחום ההתחדשות העירונית, שתרמה לתמורות המשמעותיות בתחום. עמי היה מהראשונים בישראל לקדם התחדשות עירונית, שאותה זיהה, בשלב מוקדם, כפתרון הולם למצוקת הדיור באזורי הביקוש בארץ וכאינטרס חברתי לאומי ראשון במעלה. טל החל את דרכו ביזמות נדל"ן בארה"ב בתחילת שנות התשעים והקים חברה המתמחה בניהול, בנייה ושיווק נדל"ן שהפכה למובילה בתחומה בשוק האמריקאי. תהליכי התחדשות עירונית מגלמים את הדרך המיטבית לממש זכות לדירה חדשה, יחד עם הזדמנות חסרת תקדים לחדש את הרחובות הוותיקים במרכזי הערים, לספק סביבת מגורים בטוחה, ליצור מלאי הולם של יחידות דיור, ולהביא לצמיחה עירונית ולאומית לאורכה ולרוחבה של ישראל.

פעילות החברה
פעילותה של החברה בייזום פרויקטים של פינוי-בינוי ניכרת כיום בכמה וכמה ערים בארץ, בהן תל אביב, בת ים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל, נס ציונה, פתח תקווה, חולון, בית שמש הרצליה, חיפה והקריות. ומכוונת תמיד לאזורי ביקוש עירוניים, בהם יש צורך במציאת פתרונות יצירתיים להגדלת מספר הדירות בשטחים נתונים. ברבים מהמקרים, הפרויקטים מתממשים הודות להצלחתם של מהלכים שהחברה מנהלת מול רשויות התכנון והשלטון המקומי, שלא אחת מביאים להישגים חסרי תקדים בענף ההתחדשות העירונית. החברה יזמה ועומדת מאחורי פרויקט הפינוי-בינוי פורץ הדרך בשדרות לה גווארדיה 64-68 בתל אביב, שבמסגרתו נהרסו שלושה בנייני רכבת, על 72 דירותיהם, ובמקומם נבנים ארבעה בניינים בני 7-9 קומות שבהם 275 יחידות דיור וכן שטחי מסחר. התקדמות בניית הפרויקט המרשים היא מהירה, ותהליך האכלוס צפוי להתחיל כבר באוקטובר 2020. שווי הפרויקט כ- 630 מיליון ש"ח, והשפעתו על המרקם השכונתי כבר מורגשת, אף שבנייתו טרם הסתיימה ונמצאת כיום בשלבי סיום. במקביל לו מובילה החברה בהצלחה רבה פרויקטים גדולים נוספים בשכונת יד אליהו, שביחד כוללים כ-600 דירות וכן שטחי מסחר וציבור. פרויקטים אלו, המצויים בשלבים מתקדמים של הוצאת היתרי בנייה, עתידים לגרום לשינוי סביבתי עצום ולהפיח חיים חדשים בשכונה הוותיקה.

כאמור, החברה צברה הישגים משמעותיים בערים נוספות, והיא מובילה בהן עשרות פרויקטים של פינוי-בינוי בשלבים מתקדמים. פרויקט NEO הרא"ה, ברח' הרא"ה 151-153 ברמת גן, ששוויו כ-210 מיליון ש"ח, הוא פרויקט יפהפה שקיבל היתר בנייה בחודש ינואר 2020 ומאז כבר עלה לקרקע. במסגרתו ייהרסו שני בנייני רכבת ישנים בהם 38 יחידות ובמקומם ייבנו שני בנייני מגורים חדישים וייחודיים שבהם 108 יחידות דיור.

בנוסף יצא לדרך בשנת 2020 גם פרויקט NEO בן גוריון בגבעה, ששוויו 250 מיליון ש"ח. זהו פרויקט גדול בכניסה המערבית לעיר, ברחוב בן גוריון 2-6, שם יוקמו שני מגדלים בני 15 קומות ובהם 148 יחידות דיור במקום שלושת המבנים הקיימים שבהם 36 יחידות דיור. גם פרויקט זה נמצא בשלב מתקדם לאחר הריסה ובשלב עלייה לקרקע.

החברה היא גם יזמית פרויקט ענק ברחוב הטייסים בתל אביב (בשיתוף ב.ס.ר), המצוי אף הוא בשלב הוצאת היתר הבנייה ולקראת יציאה לשיווק. במסגרת פרויקט זה ייהרסו שישה מבני רכבת ברחובות הטייסים 6-10 וברנפלד 10-14, ובמקומם ייבנו ארבעה בנייני מגורים בני 7 ו-9 קומות. בסך הכול יכללו המבנים החדשים 260 יחידות דיור, לעומת 72 יח"ד בבניינים הקיימים. החברה מקדמת במרץ פרויקטים של פינוי-בינוי גם באזורים המרוחקים מהמרכז, היא היזמית של פרויקט NEO רמת לח"י בבית שמש, פרויקט עצום שתוכניתו אושרה בחודש ינואר 2020 על ידי הוותמ"ל, לבניית 1053 יחידות דיור ב-10 מבנים חדשים בגובה של 9 עד 24 קומות, במקום מבני רכבת משנות ה-50 הכוללים 176 דירות בסך הכול. שוויו הכללי של הפרויקט כ-1.1 מיליארד ש"ח. לאורך כל שנות פעילותה מפגינה החברה עוצמה, מקצוענות ועשייה אדירה, שבאות לידי ביטוי בין היתר ביכולתה המוכחת לפעול מול רשויות התכנון, ברמה המקומית והארצית, כדי להביא לשינויי תב"עות ולאפשר לפרויקטים להפוך מעוד תוכנית על הנייר למציאות בשטח. צריך לזכור כי מדובר בתהליכים מורכבים וממושכים, הדורשים ידע מקצועי מצרפי אדיר, עבודה מול עשרות גורמים ובעלי זכויות ואינטרסים, ותעצומות פיננסיות ממשיות המאפשרות את אורך הנשימה ואת הגיבוי הבנקאי ההכרחיים בפרויקטים בסדרי גודל כאלה. בשנים האחרונות קידמה החברה שינוי תב"ע ב-20 פרויקטים ברחבי הארץ.

עוצמה, הובלה ושיתוף בעלי הדירות
החברה להתחדשות עירונית מנצחת על התקדמות הפרויקטים שהיא יוזמת במקצועיות מרשימה, תוך שלכל אורך התהליך – פרק זמן של מספר שנים – היא מהווה עבור בעלי הדירות עוגן רצוף ומשמעותי. מנהלי הפרויקטים (וגם מנכ"לי החברה בעצמם) מקיימים קשר שוטף לא רק עם נציגויות בעלי הדירות אלא עם כל אחד ואחת מבעלי הדירות, ככל שהם זקוקים למענה או לאוזן קשבת לגבי כל נושא הקשור לפרויקט. כחברה העוסקת בתחום המורכב של פינוי-בינוי, שמשמעו פינוי דיירים מדירותיהם, העתקת מגוריהם למקום אחר והריסת הבתים כדי לבנות חדשים תחתם, בחברה להתחדשות עירונית הבינו מהיום הראשון שהעיקרון המרכזי והראשון בחשיבותו הוא עיקרון בעלי הדירות במרכז. קברניטי החברה השכילו להבין, כי בתחום ההתחדשות העירונית בעלי הדירות הם שותפיו האמיתיים של היזם שכן הם בעלי הקרקע. הם אלו שנמצאים בלב ליבו של הפרויקט, והיזם מחויב לשמור על ביטחון הנכס היקר ביותר שלהם כערובה לשמירה על ביטחון הפרויקט בכללותו.

בעלי הדירות נתפסים בחברה כשותפים לדרך והם זוכים לשקיפות מלאה. רצונותיהם וצורכיהם מקבלים מענה אינדיווידואלי, ושיתוף הפעולה עמם הוא הכרחי לצורך הגשמת הפרויקט. בשנת 2018, על רקע הצלחת החברה לקדם פרויקטים גדולים מול רשויות התכנון, תוך שמירה על רצף עבודה מרשים ועל סבך בירוקרטי מינימלי, הקימה החברה יחד עם קבוצת הנדל"ן הירושלמית ISA Group את החברה להתחדשות ירושלים. במסגרת זו, מקודמות כיום 12 תוכניות בכמה שכונות בירושלים ובבני ברק, בהיקף כולל של אלפי יחידות דיור ואלפי מ"ר של מסחר.

 

אולי יעניין אותך גם


יחסי שליחות בדיני המס מאת: תהילה ששון, עו"ד (רו"ח) ממשרד עורכי-דין ששון ושות '

יחסי שליחות מתקיימים כאשר צד א' – השולח, המייפה את כוחו של צד ב' – השלוח, לפעול בשמו ובעבורו. כך לדוגמא, במקום בו אייל לא מעוניין כי ידעו כי הוא בעל מניות בחברה, הוא מבקש מדודי להחזיק את מניותיו בעבורו.
מוסד השליחות הוסדר בישראל במסגרת חוק השליחות, תשכ"ה-1965 (להלן: "החוק") . החוק קובע בין היתר כי כל פעולה משפטית שאין הכרח מהותי או חובה על-פי דין לבצעה באופן אישי, כשרה לשמש כנושא לשליחות.

דירוג חברות ההתחדשות העירונית המובילות בישראל לשנת 2017 של CofaceBdi

בישראל למעלה מ-1,100 חברות הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית – זינוק של 20% בתוך שנתיים