BDI

עמית סלע ושות' עורכי דין ונוטריון

פרופיל

כתובת שדרות רוטשילד 37 (קומה 2), תל אביב - ראה מפה
טלפון 03-9108111
דוא"ל [email protected]
אתר החברה https://amitsela.co.il/

מנהלים

עמית סלע, מייסד ומנהל המשרד, עמית סלע ושות' עורכי דין ונוטריון

עמית סלע

מייסד ומנהל המשרד

אודות עמית סלע ושות' עורכי דין ונוטריון


עמית סלע ושות' משרד עורכי דין ונוטריון, הוא משרד בוטיק, המתמחה בתחומי הנדל"ן, הבניה וההתחדשות העירונית - פינוי בינוי ותמ"א 38. למשרד יצאו מוניטין בגין הידע המקצועי, השירות האישי ורמת הזמינות המיידית שמעניק המשרד ללקוחותיו, בהם גופים ציבוריים, גורמים מוסדיים, פרטיים וגם יזמים מישראל ומחו"ל. המשרד מעמיד גם לרשות לקוחותיו ייצוג משפטי בבתי משפט, ועדות ערר, המפקח על הבתים המשותפים ובוררויות. לראש המשרד, עו"ד עמית סלע, ותק של 18 שנים, שבמהלכן הטביע את חותמו על שורה ארוכה של פרויקטים ועסקות בתחומי הנדל"ן וההתחדשות העירונית. עו"ד סלע מקפיד לשמור על קשר עם כל לקוח ולייעץ לו אישית עד לסיום הפרויקט או העסקה.

תחומי הפעילות

נדל"ן, התחדשות עירונית, תכנון ובניה

המשרד מלווה את לקוחותיו בכל סוגי פעילות הנדל"ן והיבטיה ובטיפול בעסקאות מורכבות ורחבות היקף בארץ ובעולם. כך מעניק המשרד ליווי שוטף בעסקאות נדל"ן מניב, עסקאות מכר מורכבות ורחבות היקף, רכישות, עסקאות שכירות, פינוי בינוי, תמ"א 38 (על כל היבטיה); נדל"ן מסחרי (קניונים, מרכזים מסחריים, מבני משרדים, מלונאות וכו'), עסקאות קומבינציה ושיתוף, פיתוח בניה, קרקע ובניה למגורים (כולל מגורי יוקרה), עסקאות נדל"ן מסוגים שונים, קבוצות רכישה, איגודי מקרקעין, תכנון ובניה, רישוי בניה, ליווי וטיפול מלא בתאגידי השקעה בנדל"ן ובהליכים הקשורים בפירוקי שיתוף, תביעות פינוי, ליקויי בניה, סכסוכי קבלנים ועוד. עו"ד עמית סלע מטפל גם בנושאי ליטיגציה הקשורים לתחום.  למשרד מחלקה ליעוץ בנושאי השקעות בנדל"ן בפורטוגל, שהפכה אבן שואבת  למשקיעי נדל"ן מישראל.

משרדו של עו"ד עמית סלע מספק ליווי משפטי לפרויקטים של חברות וגופים גדולים בארץ ובחו"ל בתחומי הנדל"ן והמקרקעין. את "טביעות האצבעות" של המשרד ניתן למצוא כיום בחלק משמעותי מעסקאות המקרקעין והפרויקטים הגדולים ביותר שידע המשק הישראלי בתחום המסחרי, דיור מוגן, מלונאות, עסקאות קומבינציה ועוד.

תכנון ובניה

המשרד מטפל בפרויקטים לבניה, כאשר הליווי נמשך לכל אורך הדרך- החל משלב בדיקת הנאותות וההתקשרות לרכישת המקרקעין, מבנה העסקה, ליווי בשלבי ההערכות והתכנון של הפרויקט, לרבות טיפול מול רשויות, התקשרות עם נותני שירותים למיניהם, טיפול בהתקשרות בהסכמים עם רוכשי יחידות, טיפול שוטף בנושאים שונים בפרויקט וטיפול ברישום הזכויות ובתים משותפים.

טיפול משפטי במחלקות הנכסים של חברות השקעות

תחום נוסף שבו פעיל המשרד – ליווי משפטי למחלקות הנכסים ומחלקות ההשקעה של גופי נדל"ן והשקעה גדולים, לרבות חברות ביטוח. המשרד מעורב בטיפול השוטף בנכסי המקרקעין שלהם ברחבי הארץ ונוטל חלק בניהול מו"מ בהסכמים, עריכת תוספות להסכמים, ניהול וקיום פגישות, רישום נכסים וכן בעסקאות הנדל"ן שלהם, רובן עסקאות בהיקפים גדולים ביותר.  הטיפול המשפטי השוטף האמור מקיף גם נושאי תכנון ובניה. עו"ד עמית סלע משמש למעלה מעשור כיועץ משפטי חיצוני למחלקות הנכסים של חברת הביטוח הראל וחברת הביטוח מגדל וכן משמש כיועצן המקצועי של חברות ביטוח נוספות ושורה של גופים מוסדיים וציבוריים נוספים.

התחדשות עירונית -פינוי בינוי, תמ"א 38 ועסקאות קומבינציה

למשרד התמחות ומיומנות רבה בתחום ההתחדשות העירונית, במסגרתה הוא מטפל בפרויקטים גדולים של פינוי – בינוי ועשרות פרויקטים של תמ"א 38 ועסקאות קומבינציה. ההתחדשות העירונית היא כיום מנוע הצמיחה המרכזי בשוק הנדל"ן, שבו מתחוללת בשנים האחרונות "מהפכה אורבנית" – בערים הגדולות ובשכונות ותיקות בערי הפריפריה. עו"ד עמית סלע מלווה את הנושא כ-16 שנים, מאז "לידתה" של תמ"א 38. למעשה, מדובר כאן בשורה של עסקאות ייחודיות ומורכבות הדורשות ידע משפטי רחב, המשלב כמה תחומי עיסוק. עו"ד סלע פיתח מיומנות מקצועית ייחודית, לצד מתן שירות אישי בזמינות גבוהה במיוחד, כמיטב המסורת של המשרד. המחלקה מתמחה במתן הייעוץ המשפטי, תוך התייחסות ספציפית לכל עסקה ואנשיה מנוסים גם בייצוג הדיירים שבפרויקטים  החל מתחילת המשא ומתן ועד לרישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין (טאבו).

ייצוג יזמים ודיירים כאחד

עו"ד עמית סלע נוהג מזה שנים לייצג את היזמים מחד גיסא ובמקביל לייצג את נציגי הדיירים מאידך גיסא, כמובן בעסקאות שונות. זהו מהלך שמקנה לנו יותר ידע, היכרות והבנה של האינטרסים הכלכליים והמשפטיים, שמניעים את השחקנים המרכזיים בכל עסקה בתחום ההתחדשות העירונית. מהלך כזה יכול לסייע גם לנציג המשרד בניווט המשא ומתן לקראת פתרון נוח לשני הצדדים, שלעתים קרובות האינטרסים שלהם אינם זהים.

בתוך כך נמשך הייעוץ המיוחד ליזמים ולבעלי הנכסים, לרבות מתן מענה לחששות הבעלים, התמודדות ומתן מענה לדרישות רשויות התכנון וכיוצא באלה. הצוות המקצועי של המשרד ממשיך לספק מענה ללקוחות במהלך כל תקופת הייצוג, משלב המו"מ וכלה בייצוג מול רשויות המס, הבנקים למשכנתאות ועד לרישום הדירה החדשה בטאבו. הצוות המקצועי מיומן ומנוסה מאד ויש לו גם ידע רב  אודות פרויקטים שבנייתם הושלמה והדירות החדשות שנמסרו לרוכשי קצה.

פרויקטים בולטים

במסגרת הפרויקטים הבולטים שטופלו על ידי המשרד נכללים בין היתר, רכישת קניון בירושלים בהיקף של 130 מיליון ₪, ליווי משפטי של עסקאות מיזוג וטיפול בנכסי הנדל"ן של פסגות, אלטשולר שחם והראל חברה לביטוח, מכירת קניון דיזינגוף סנטר תל אביב – עסקה בהיקף של 300 מיליון ש"ח; רכישת קניון G בכפר סבא בהיקף של 350 מיליון ₪ על כל שלבי רכישת הקניון והרחבת שטחיו (לרבות הסדרת מערכת עסקית אצל השותפים) רכישות ומכירות של מרכזים מסחריים בישראל – עפולה, ראשון לציון, פרדס חנה ועוד , ליווי פרויקטים לבניה ברחבי ישראל בהיקפים של מאות יחידות דיור, רכישת מתחם קומברס רעננה כולל לווי והכנת מסמכי הקמת הבניין, השכרתו לחברת קומברס – היקף של 250 מיליון ₪; טיפול בעשרות עסקאות נדל"ן בתחומי המשרדים, מלונאות, מסחרי (שטחי מסחר, תעשייה, חניונים ועוד) בהיקפים של מאות מיליוני ₪, ליווי משפטי לקבוצות רכישה (בעבר ובהווה) בהיקפים של מאות יחידות דיור לרבות ביהודה ושומרון, טיפול בדיור מוגן /מקבצי דיור (מרכז קליטה מטעם המדינה) ועוד.

 

אולי יעניין אותך גם


חשיפת הדירקטורים לנגיף הקורונה, ש. הורוביץ ושות'

הופעתו של נגיף הקורונה (COVID-19) מאיימת לשנות סדרי עולם. השפעת הנגיף חרגה זה מכבר מעולם הדאגה לבריאות הציבור, וזלגה לכל תחומי החיים, וביניהם לעולם הכלכלה.

פס"ד שילוני נ' ויילר – חובות הדירקטוריון באישור הנפקה פרטית לבעל השליטה (פישר בכר חן וול אוריון ושות')

פסק דין זה[1] הינו אחד מפסקי הדין המשמעותיים שניתנו השנה ביחס לממשל תאגידי ולאישור עסקאות עם בעל שליטה. בית המשפט המחוזי נדרש בעניין זה לשאלה משפטית חדשה ותקדימית – האם הנפקה פרטית של מניות לבעל שליטה בחברה ציבורית יכולה להתבצע בשווי השוק של המניה בבורסה, מבלי לבצע הערכת שווי, או שעל החברה לבצע הערכת שווי […]

מהפך בצמרת: מיקרוסופט החברה שהכי טוב לעבוד בה בשנת 2020

דירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן של CofaceBdi ו – TheMarker
לשנת 2020