BDI

עדי חן, משרד עורכי דין וגישור

משפחה, צוואות וירושות, עזבונות בינלאומיים, ניהול הון משפחתי

פרופיל

שנת הקמה 2006
כתובת מגדל ספיר, קומה 4, משרד 21. תובל 40, רמת גן. ​- ראה מפה
טלפון 03-6709044
פקס 1533-6709044
דוא"ל [email protected]
אתר החברה https://www.achen.co.il/
   
   

מנהלים

עדי חן, עו"ד מייסדת ובעלים, עדי חן, משרד עורכי דין וגישור

עדי חן

עו"ד מייסדת ובעלים

אודות עדי חן, משרד עורכי דין וגישור


משרד עורכי דין וגישור עדי חן מדורג כאחד ממשרדי הבוטיק המובילים בתחום דיני המשפחה, הצוואות, הירושות והעיזבונות הבינלאומיים. המשרד הוקם בשנת 2006 על ידי עורכת הדין עדי חן, ועם לקוחותיו נמנים בין היתר בכירים במשק הישראלי וידוענים.

קריירה משפטית, אקדמית, ציבורית ותקשורתית
עו"ד חן, בעלת תואר שני עם תיזה במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת בר אילן, מתמחה בתחום המשפחה, הירושה והמשפט הבינלאומי הפרטי. היא עוסקת בעריכת דין מזה כ-24 שנים (מייצגת בבתי המשפט בכל הערכאות ובבתי הדין, מגשרת משפחתית ומוסמכת לייצג בהליכי גירושין בשיתוף פעולה וכן מוסמכת לערוך ייפוי כוח מתמשכים), מרצה במוסדות אקדמיים מזה 22 שנה (באוניברסיטת חיפה לימדה בקורסי משפחה, יחסי ממון ורכוש בין בני זוג ודיני צוואות וירושות). כמו כן היא מרצה במכון להשתלמות של לשכת עורכי הדין, במוסדות ממשלתיים ובכנסים.
עו"ד חן מתראיינת בכלי התקשורת ומפרסמת מאמרי דעה, סקירת מצב משפטי ומאמרים אקדמיים בתחומי התמחותה בכתבי עת יוקרתיים בארץ ובחו"ל. מחקריה ומאמריה צוטטו והביאו לשינוי בגישת הפסיקה בישראל. בעקבות מאמרה על ההכרה בגירושין אזרחיים של יהודים שאין להם זיקה לישראל, ביטל בית המשפט המחוזי בירושלים פסיקה קודמת ואימץ את הגישה שהביעה עו"ד עדי חן במאמרה. פרסומיה זיכו אותה במלגות יוקרתיות בארץ ובחו"ל. בשנת 2012 היא שימשה חוקרת אורחת במכון למשפט השוואתי בלוזאן, שווייץ.
עו"ד עדי חן מעורבת בהליכי חקיקה בתחום המשפחה והירושה. היא חברה בצוות החקיקה של פורום משפחה ארצי בלשכת עורכי הדין המטפל בתיקון ובחידוש החקיקה והתאמתה לצרכי השעה (כגון טיפול ומניעה של האלימות הכלכלית במשפחה), ומכהנת כיו"ר הוועדה לזכויות הילד בלשכת עורכי הדין וכן כיו"ר (משותפת) הוועדה לאימוץ, פונדקאות ואומנה. במסגרת פעילותה זו, עו"ד עדי חן מציבה במרכז סוגיות משפטיות ובעיות חברתיות חדישות, מקיימת ימי עיון ומקדמת חקיקה פורצת דרך כגון פונדקאות לנשים יחידניות ולזוגות חד מיניים, וזכותם של הורים שכולים להפריות לאחר המוות, וכן שינוי חזקת הגיל הרך, חוק אומנת ילדים, הגנה על קשר בין קטינים לבין דמויות משמעותיות בחייהם, ועוד.

תחומי ההתמחות
משרד עורכי דין וגישור עדי חן מציע מגוון רחב של שירותים, החל מהתייעצות ובניית אסטרטגיה, ניהול משא ומתן, עריכת הסכמים וכלה בייצוג וליווי משפטי בכל הערכאות המשפטיות.
עו"ד עדי חן רותמת לטובת לקוחותיה את הידע הנרחב והעשיר והבקיאות האקדמית שלה, את ניסיונה המשפטי והציבורי ואת המיומנות שצברה במשך שנים. כל אלה מקנים לה יתרון רב בניהול ההליכים ובבניית אסטרטגיה משפטית המותאמת באופן אישי וייחודי לכל אחד מהלקוחות ולעובדות המקרה. ואלה תחומי התמחותה:
צוואות, ירושות ועיזבונות בינלאומיים – המשרד מטפל בסכסוכי ירושה מורכבים, תכנוני ירושה והעברה בין-דורית. בין השאר המשרד מטפל בניסוח צוואות, הגנה על צוואות שאותן מבוקש לקיים, התנגדויות לצוואות במקרים של פגמים בצוואה (צורניים ו/או מהותיים כגון היעדר כושר מנטלי של המנוח, השפעה בלתי הוגנת ועוד), תביעות להיקף העיזבון, תביעות נגד יורשים, ניהול העיזבון, כינוס נכסי העיזבון, ייצוג בתביעות לקבל פנסיית השאירים ועוד.
בשל עבודתה האקדמית והמחקרית בישראל ומחוצה לה, לעו"ד חן קשרי עבודה הדוקים עם מלומדים ומומחים למשפט הזר מארצות שונות.
עו"ד עדי חן מעניקה חוות דעת משפטיות בתחום הצוואות והירושות.
דיני משפחה – לעו"ד חן התמחות רבת שנים ומיומנות רבה בבניית אסטרטגיה, תכנון וטיפול בסכסוכי משפחה מגוונים ומורכבים על כל היבטיהם ושלביהם. המשרד עוסק בעריכת הסכמים משפטיים וניהול משא ומתן כגון, הסכמי ממון והסכמי גירושין, הסכמים לחיים משותפים בין בני זוג ידועים בציבור, הסכמי הורות משותפת, ייצוג בהליכי גישור או בהליכי גירושין בשיתוף פעולה, ובטיפול וייצוג בכל הערכאות במאבקי גירושין מורכבים על כל היבטיהם לרבות סכסוכי גירושין בינלאומיים (מזונות וטיפול באלימות כלכלית ואלימות נפשית ופיזית במשפחה, קביעת מקום המגורים של ילדים, קביעת משמורת ילדים, וחלוקת זמני השהות, חלוקת רכוש), תביעות אבהות, צווי הורות פסיקתיים עקב הליכי פונדקאות חו"ל ותביעות של סבים לקשר עם נכדיהם.
יפויי כוח מתמשכים ומסמכי הבעת רצון – עו"ד עדי חן הוכשרה לערוך יפויי כוח מתמשכים למינוי מיופה כוח בעניינים רפואיים, עניינים אישיים לרבות ענייני הרווחה וענייני רכוש, למצבים שבהם עורך ייפוי הכוח המתמשך אינו יכול לקבל החלטות עבור עצמו. בנוסף, עו"ד עדי חן מוסמכת לערוך מסמכי הבעת רצון במסגרתם ממונה אפוטרופוס מחליף על קטין או בגיר במצב שבו האפוטרופוס נמצא במצב שאינו יכול לדאוג לעצמו ולאחרים ואינו יכול לקבל החלטות עבורו ועבור אחרים (מצבים לאחר תאונה, ניתוח ועוד).
גישור משפחתי וגירושין בשיתוף פעולה – עו"ד עדי חן הינה מגשרת משפחתית, ומוסמכת לייצג בהליכי גירושין בשיתוף פעולה.

מעורבות בקהילה
עו"ד עדי חן מעורבת בפעילות התנדבותית למען קהילה. היא מוכרת במיוחד הודות לפעילותה האינטנסיבית והשפעתה על הליכי חקיקה בתחום המשפחה.
בשנת 2016 הקימה עו"ד עדי חן את הקליניקה לענייני משפחה שפועלת במרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" בהוד השרון ואותה היא מנהלת. הקליניקה מעניקה לאזרחים סיוע משפטי ראשוני ללא כל תמורה באמצעות הסטודנטים למשפטים. במקרים מורכבים הקליניקה נוטלת חלק במאבקים משפטיים ומנהלת הליכים בשם האזרחים.
בנוסף, עו"ד עדי חן משמשת בהתנדבות מנטורית המלווה ומייעצת לעורכי דין צעירים בראשית דרכם ושותפה בפרויקט הפרו-בונו של לשכת עורכי הדין.

החזון של עו"ד עדי חן
לנגד עיניי עומדת טובתם האישית של לקוחותי בדגש על הצרכים והאינטרסים ארוכי הטווח שלהם. בסכסוכי ירושה המשרד יפעל במלוא הנחישות, היסודיות והמיומנות להשגת התוצאה הנכונה משפטית ועובדתית. בסכסוכי משפחה, טובתם של הילדים היא מעל הכל וסיום הסכסוך בהסכמות הוגנות היא מטרה ראשונה וחשובה. עם זאת, במקרים שלקוחות המשרד אינם זוכים ליחס הוגן מהצד השני, נדרשת פנייה לערכאות המשפטיות להפעלת הכלים המשפטיים להשגת הזכויות המשפטיות, וגם זו תיעשה במלוא הנחישות, היסודיות והמיומנות ובדבקות למטרה.
לצד השירות המקצועי שאני מעניקה ללקוחותי, כולם זוכים ליחס אישי ולליווי צמוד תוך רגישות ודיסקרטיות מוחלטת.
אני מאמינה בחשיבותה ובכוחה של נתינה וביכולתי לרתום אחרים לנתינה. מזה שנים אני נוטלת חלק בעשייה ציבורית וקהילתית במסגרות שונות, כגון הפעילות שלי לקידום תיקוני חקיקה בתחומים שונים, בעיקר בתחום המשפחה, הצוואות והירושות, האפוטרופסות, הפונדקאות ועוד. אני ממוקדת בעבודתי הציבורית בשמירה ובהגנה על זכויות אדם ועל קידום ערכים של צדק ושוויון. אני חדורת מוטיבציה, ממוקדת מטרה ופועלת כדי להגשים עתיד צודק וטוב יותר. בפעילותי זו אני תורמת את חלקי לחברה, ואני עושה זאת בשמחה ובאהבה רבה.

 

אולי יעניין אותך גם


ההגנה המשפטית על תרופה חדשה לקורונה – חומר חדש או שימוש חדש?, ש. הורוביץ ושות'

התפרצות משבר הקורונה הזניקה, כמעט מיד, מרוץ אחר תרופה וחיסון למחלה. למרות העובדה כי נגיף ה-SARS-CoV-2 משויך למשפחת נגיפים מוכרת, המחלה COVID-19, הנגרמת על-ידי נגיף זה, לא היתה מוכרת עד לאחרונה, והטיפול בה אינו ידוע. חולים קשים מטופלים, כיום, בטיפולים ניסיוניים, אשר עדיין לא הוכחו באופן מוחלט.

מזכרת – 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2020

המזכרת השנתית – 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2020