BDI

נועה טלבי ושות', משרד עורכי דין

שלטון מקומי ומשפט מוניציפלי לרבות רישוי עסקים, ארנונה, תכנון ובנייה, משפט מנהלי, ליטיגציה מסחרית ותביעה עירונית

פרופיל

שנת הקמה 2006
כתובת ז'בוטינסקי 7 (מגדל משה אביב), קומה 51, ר"ג, מיקוד 5252007- ראה מפה
טלפון 03-6548548
פקס 03-6549549
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.law-il.com
   

מנהלים

צליל גולדרט, שותפה, נועה טלבי ושות', משרד עורכי דין

צליל גולדרט

שותפה

נועה טלבי, מייסדת ובעלים, נועה טלבי ושות', משרד עורכי דין

נועה טלבי

מייסדת ובעלים

אודות


משרד עו"ד נועה טלבי ושות' הוא משרד בוטיק, המציע פתרונות משפטיים לעסקים בנקודות המפגש עם הרשות המנהלית ובסוגיות מוניציפאליות כגון רישוי עסקים, מיסוי מוניציפלי ותכנון ובנייה. אנו פועלים לקידום זכויות עסקים בישראל ומטרתנו היא לפשט את סבך הבירוקרטיה והרגולציה בהליכי רישוי, קבלת היתרים ואישורים ובהפחתת חיובי ארנונה. משרד עו"ד נועה טלבי ושות' הוקם בשנת 2006 ומאז ועד היום שמר על פורטפוליו לקוחות, המורכב מעסקים ומרשויות מקומיות. כל זאת, תוך הקפדה יתרה על יחס של 20%-80% בין העסקים לרשויות (בהתאמה) על מנת להישמר מפני ייצוג בניגוד עניינים. תמהיל לקוחותינו מקנה לנו נקודת מבט ייחודית לנוכח העסק ולנוכח הרשות. יתרונו היחסי של המשרד מאפשר לנו לזהות התנגשויות בין דרישות הרשות לבין צרכי העסק, ולייצר פתרונות משפטיים ייחודיים המבוססים על הקלות רגולטוריות חדשות.

האני מאמין" של המשרד
אנו מאמינים, שעסק המשקיע סכומי עתק בהקמתו, בתשתיות ובסביבתו, זקוק לפתרונות ארוכי טווח מול הרשות שבשטחה הוא עתיד להתקיים. לכן אנו מחפשים ללקוחותינו פתרונות, אשר יסייעו להם גם ביום שאחרי הניצחון המשפטי. בכל תיק תינקט אסטרטגיה, שתאבחן את כלל שיקולי הרשות המקומית ותחתור למוצא הוליסטי עם כלל מחלקות הרשות ודרישותיהן השונות.
בשנת 2019 סגרנו 88% מהתיקים בניצחון או פשרה לטובת לקוחותינו.

לקוחות המשרד
לקוחות המשרד בעבר ובהווה כוללים מפעלי תעשייה, עסקים, חברות היי-טק ורשויות מקומיות ובהם: שיכון ובינוי, קבוצת מגנזי, אורן תעשיות בטון, גלובל גרין גרופ (אך דוד) בע"מ, באדג'ט השכרת רכב, גרינטופס בע"מ, גלאור פיתוח מערכות ותוכנה בע"מ, סיבו אינטראקטיב בע"מ ועוד.

תמיד עם אצבע על הדופק
במדינת ישראל מחוקקים חוקים ותקנות חדשות לבקרים, פסקי דין תקדימיים מתפרסמים בכל שבוע ועולם המשפט מתעדכן בהתמדה. גם בתחום העירוני ישנן תהפוכות רבות ובשנים האחרונות תחומי רישוי העסקים והתכנון והבנייה עברו שינויים רדיקלים, אשר עדיין לא הוטמעו כהלכה בשטח.
משרדנו מאמין, שכדי לספק ללקוחותיו מענה אפקטיבי בעבודתם מול הרשות המקומית, עלינו להכיר היטב כל שינוי ותמורה באופק המשפטי. לעתים הצלחנו לייצר שיח פורה עם הרשות רק מעצם היותנו צעד אחד לפניה בהיכרותנו את השינויים בחקיקה. מניסיוננו, לא פעם מעניק המחוקק הקלה או מבטל סייגים בניסיון להיטיב עם קידום העסקים בישראל, אולם ניסיונותיו לשינוי עולים בתוהו לנוכח חוסר ידע או רצון ליישום בשטח. לכן, המעקב והלמידה המתמידים מקנים לנו את הידע והכוח לסייע לעסקים כחלק משיטת העבודה היומיות שלנו.

תופעת Not In My Back Yard) NIMBY)
השלטון המקומי בישראל מורכב מ-256 רשויות לרבות: עיריות, מועצות אזוריות, מועצות מקומיות ומועצות תעשייתיות. הרשות המקומית היא האוטוריטה בכל הנוגע להחלטות בענייני רישוי עסקים, תכנון ובנייה, ארנונה, איכות סביבה, שפכים וביוב, מודעות ושילוט, אגרות והיטלים ועוד.
עסק שסר חינו בעיני השלטון המקומי, עלול לחוות את נחת זרועה של הרשות בדרכים מגוונות – כגון הגדלת שומת ארנונה, שינויים ברישיון העסק, ביטול היתרי בנייה ועוד.
תופעת NIMBY דוחקת עסקים רבים להעתיק את מיקומם לערים אחרות, תוך גרימת נזקים כספיים אדירים. ניתן למנוע תוצאה כזאת רק על ידי פתיחת ערוץ תקשורת עם הרשות המקומית ויצירת פתרון כולל לטווח הארוך. במקרים כאלה ניצחון נקודתי לא יספק מזור לעסק.

תחומי העיסוק של המשרד
ארנונה עסקית: משרד עו"ד נועה טלבי ושות' בחר להתמקד בנישה של ארנונה לעסקים והפך לאחד המשרדים המובילים בתחום הארנונה בכלל וארנונה לבתי תוכנה בפרט. בשונה מתשלומי חובה מוניציפליים אחרים (היטלים ואגרות), מס הארנונה הוא היחיד שמבחין בין ארנונה למגורים וארנונה לעסקים, כדי לחייב עסקים בתעריפים גבוהים יותר. על פניו עסקים מסוימים כגון: בתי תוכנה, מתקנים רב-תכליתיים, מפעלי תעשייה וכיו"ב אמורים ליהנות מתעריפים מופחתים. אולם כיוון שארנונה הנגבית מעסקים היא ההכנסה העיקרית של הרשות המקומית, עסקים רבים המבקשים סיווג מופחת יתקלו בסירובים ובקשיים. למשרדנו מיומנות רבה בפיצוח תיקים מורכבים וניהול הליכי השגה, ערר והגשת עתירות, כדי למקסם את היכולת של העסק ליהנות מתעריפים מופחתים המגיעים לו. בזכות המקצוענות והאסטרטגיה שלנו הגענו לאחוזי הצלחה מרשימים ובמשך 14 שנות פעילותנו השגנו תקדימים משפטיים, הסדרים פורצי דרך ופסיקות חשובות רבות.
רישוי עסקים: נועה טלבי ושות' נמנה עם המשרדים הבודדים בישראל, המתמחים בתחום רישוי העסקים. רישוי העסקים בישראל הוא תחום שהוזנח במשך שנים רבות והפך למוסד שמושפע מאינטרסים שונים, אשר מנציח פערי מידע בין הרשויות לבעלי העסקים. חרף ניסיונות רבים לרפורמות בתחום, עדיין לא הוטמעו בשטח שינויים רבים אשר היו אמורים להקל על קבלת היתרים זמניים, שימושים חורגים בתכנון ובנייה, קיצור הליכים וכיו"ב.
למשרדנו היכולת לבדוק האם החלטותיו של גורם ברשות המקומית או הממשלתית, אכן מתקבלות במסגרת סמכויותיו ומיישמות את ההקלות המגיעות לבעל העסק. השילוב המיוחד של עבודתנו בתחום המוניציפלי מאפשר לנו לפתח שיח ישיר עם הגורמים הרלוונטיים ולהימנע מנקיטת הליכים משפטיים מתמשכים.
אנו מייצגים חלק מהחברות הגדולות במשק ומספקים מוצר ייחודי, המספק חוות דעת בדיני רישוי עסקים, אשר פעמים רבות מייעלות את הדרך להסדרת הפעלת העסק.
תכנון ובנייה: למשרדנו יתרון משמעותי בבואו לסייע לעסקים המתקשים לקבל אישורים ממחלקות ההנדסה ולקבלת רישיונות עסק. זאת, לאור יכולתנו להפריד בין הצורך של הרשות לאכוף את דיני התכנון והבנייה לבין הסמכויות החוקיות של הגורם המאשר מתן רישיון לעסק. בשנה האחרונה הסתייע משרדנו בהקלות החדשניות בעקבות תיקון 34 לחוק רישוי עסקים ובעקבות תיקון 110 לחוק דיני התכנון והבנייה, כדי לייתר כליל דרישות לא חוקיות מעסקים.
כמו כן, אנו מייצגים בהליכי ערר והתנגדויות לפני וועדות מקומיות ומחוזיות לתכנון ולבנייה ובמתן חוות דעת וייעוץ משפטי לעסקים, ליזמים, ולאדריכלים.

תיקים נבחרים / הישגים משפטיים פורצי דרך
• השגת פטור מארנונה, לתקופה של 15 שנים, לחנות בתחנה המרכזית החדשה ת"א. פטור זה היה הראשון מסוגו ומאז השגתו ועד היום הוא הוענק למאות חנויות נוספות בתחנה.
• יצירת הסדר דיוני ייחודי לניהול עררים בטענת "אינני מחזיק" על-בסיס מסמכים בלבד, מבלי לקיים דיוני הוכחות.
• השגת 100% סיווג בית תוכנה לחברה המוכרת מוצר תוכנה ונהנית מרווחיו, על בסיס הטענה (הנכונה) שהרווחים משמשים לפיתוח מוצר תוכנה נוסף.
• ביטול דרישה להוצאת רישיון עסק לפעילות נלווית לחברה מסחרית ארצית, ללא הליך משפטי ותוך חסכון משמעותי בזמן ובהוצאות ללקוח.
• קבלת היתר זמני, על סמך חוות דעת משפטית מטעם משרדנו עבור מפעל תעשייתי של חברה מהגדולות במשק, שפעל בנכס עם חריגות בנייה, עד להסדרת החריגות.
• הקפאת החלטה של משרד החקלאות, שהותירה 15 רשויות מקומיות ללא וטרינרים עירוניים.
• מתן היתר לתוספות בניה במבנים ישנים שלא אותר היתר הבניה שלהם בתיק הבניין שבארכיב הוועדה המקומית לתו"ב.

____________________________________________________________________________________________________________

איך ומתי אפשר להפחית את חשבון הארנונה? עו"ד צליל גולדרט ממשרד עו"ד נועה טלבי ושות', התארחה בתוכנית פרקליטים עד הבית

 

 

חיוב ארנונה רטרואקטיבי – מה לעשות עם חוב ארנונה פתאומי? עו"ד צליל גולדרט, ממשרד עורכי דין נועה טלבי ושות התארחה בתוכנית הטלוויזיה פרקליטים עד הבית

 

אולי יעניין אותך גם


יום האישה 2019 : שיעור הנשים המכהנות בתפקיד מנכ"ל 4% בלבד ; שיעור היו"ריות 5%

נקודת אור: בתחום הבנקאות שיעור המנכ"ליות מגיע ל – 31%

בדיקה מיוחדת של BDI – שוק הדיור המוגן הפרטי 2019

מוערך כי היקף ההכנסות השנתי של שוק הדיור המוגן הפרטי בישראל (לא כולל בתי אבות ציבוריים ודיור מוגן ממשלתי) נאמד בכ- 2.35 מיליארדי שקלים. אבחנה בין דיור מוגן פרטי לבתי אבות במסגרות השונות מעלה כי בתי האבות מהווים כ- 65% משוק הדיור לאוכלוסיית הקשישים, בעוד שוק הדיור המוגן הפרטי מהווה כ- 35% ממנו. מספר בתי […]

CofaceBdi: בממוצע, 82% מהעסקים שלא שורדים הינם עסקים קטנים

תהילה ינאי, מנכ"ל CofaceBdi: "נראה כי ישנו קשר ישיר בין גודל החברה לסיכויי ההישרדות שלה. חברות גדולות, לרוב, משיגות תנאי מימון משופרים ביחס לעסקים הקטנים, ואף לעיתים מגובות בגב כלכלי חזק המאפשר יכולת התמודדות גבוהה יותר במצבי שפל עסקיים ונזילות טובה יותר"