BDI

יעקב שפיגלמן ושות', עורכי דין

משפט מסחרי, ליטיגציה, תובענות ייצוגיות, נדל"ן וחדלות פירעון

פרופיל

שנת הקמה 2004
כתובת רח' ז'בוטינסקי 7, מגדל משה אביב, קומה 54, רמת גן - ראה מפה
טלפון 03-6114141
פקס 03-6114142
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.sp-law.co.il
   
   

מנהלים

עמית עידו, שותף, יעקב שפיגלמן ושות', עורכי דין

עמית עידו

שותף

יעקב שפיגלמן, שותף, יעקב שפיגלמן ושות', עורכי דין

יעקב שפיגלמן

שותף

אודות


יעקב שפיגלמן ושות' הינו משרד בוטיק העוסק בתחומי המשפט המסחרי על ענפיו השונים. המשרד מעניק ייעוץ וליווי משפטי שוטף לחברות מובילות במשק ולאנשי עסקים פרטיים בישראל ומחוצה לה. עם לקוחות המשרד נמנים תאגידים מובילים במשק הישראלי - בתחומי התעשייה, הנדל"ן, הקמעונאות, המזון, האנרגיה והתשתיות, וכן בעלי שליטה ואנשי עסקים מהארץ והעולם. בראש מעייניו של צוות המשרד - מתן שירות איכותי ומקצועי ללקוחותיו, תוך שימת דגש על ליווי אישי צמוד לאורך כל שלבי הטיפול המשפטי, כפי שניתן לקבל רק במשרדי בוטיק. בראש המשרד עומד מייסדו, עורך הדין יעקב שפיגלמן, המעורב באופן אישי בכל אחד מהתיקים המטופלים במשרד וידוע כאחד מעורכי הדין המובילים והמנוסים בישראל בתחום המסחרי.

תחומי התמחות
משפט מסחרי: המשרד מייעץ לתאגידים ולאנשי עסקים במגוון היבטים של המשפט העסקי. בנוסף, המשרד מייעץ ומלווה את לקוחותיו בביצוע עסקאות בהיקפים שונים וכן בהתקשרויות מקומיות ובינלאומיות. השירות המשפטי שמעניק המשרד בתחום המשפט המסחרי כולל הקמה של חברות ושותפויות; ייעוץ, ניהול משא ומתן וטיפול ברכישה, במכירה ובמיזוג של תאגידים ועסקים; השקעות הון; טיפול בהלוואות וסוגים אחרים של מימון; טיפול בהסדרי מימון בנקאיים גדולים; ניסוח סוגים שונים של חוזי מכר והסכמים מסחריים ובכללם הסכמי הפצה, הסכמי סוכנות, הסכמי זיכיון, הסכמי אספקה, והסכמי פיתוח מוצרים; הסכמי עבודה לרבות הסדרי אופציות וסוגים אחרים של תגמול לעובדים ומנהלים, וטיפול בעניינים נוספים הקשורים לחברות ולעסקיהן.
חדלות פירעון – פירוק, כינוס ושיקום חברות: למשרד ניסיון רב בטיפול בתיקי פירוק, כינוס נכסים ושיקום של תאגידים בתחומים רבים ושונים. המשרד מתמחה בייעוץ וייצוג של חברות, מלווים ונושים בכל ההליכים הקשורים להליכי חדלות פירעון ומלווה לקוחות פרטיים בהליכי פשיטת רגל. כך, למשל, מטפל המשרד בליווי הפירוק של בית החולים ביקור חולים בירושלים, שהוא אחד מתיקי הפירוק המורכבים והגדולים הקיימים במשק ואשר מטופל על ידי הדרג הבכיר במשרדי האוצר והבריאות.
פרויקטים נוספים שהמשרד טיפל בהם בתחום זה: תיק כינוס נכסים של פרויקט חפציבה בעיר אלעד, תיק הפירוק של החברה הממשלתית "תדמור", תיק כינוס נכסים של פרויקט טיהור שפכים בראש פינה, תיק כינוס נכסים של בית אבות לב הכרמל בחיפה, תיק הקפאת הליכים של חברות מקבוצת הוצאה לאור פלדהיים בירושלים, פירוק חברת הנדל"ן הבורסאית דיגל, ייצוג חברות מזון ונדל"ן גדולות בהסדר הנושים בעניין מגה, ועוד.
נדל"ן ומקרקעין: המשרד מלווה מגוון רחב של עסקאות בתחומי הנדל"ן כגון בנייה למגורים, פרויקטים של נדל"ן מניב, הקמת קניונים ומרכזי קניות, בתי מלון, בתי אבות, מגדלי משרדים, עסקאות קומבינציה, מכרזים, רכישת קרקעות, רכישת מבנים למגורים ולתעשייה, ועוד. צוות המשרד בראשות עו"ד יעקב שפיגלמן מלווה את הלקוח בכל שלבי העסקה, החל מבדיקות הנאותות וניהול המו"מ, זיהוי סיכונים, ניסוח הסכמים, ייצוג מול גופי מימון וליווי בנקאי, הליכי תכנון ובנייה והיבטי מיסוי – ועד לרישום העסקה. למשרד ניסיון רב בליווי שוטף של חברות מובילות בתחום הנדל"ן בישראל הנסחרות במדד תל אביב 35, וכן בליווי שוטף של מרכזים מסחריים וקניונים החל משלב התכנון וההקמה ועד למערכת היחסים מול השוכרים בהיבטים השונים של ההתקשרות איתם.
ליטיגציה: המשרד מעניק ללקוחותיו ייצוג מלא בבתי המשפט בתחום האזרחי והמסחרי. מחלקת הליטיגציה של המשרד מייצגת לקוחות בסכסוכים עסקיים ואזרחיים בכל תחומי המשפט המסחרי – דיני תאגידים, דיני חוזים (ובכלל זה סכסוכים שעניינם חוזי הפצה ושיווק מקומיים ובינלאומיים), דיני עבודה, מקרקעין, חדלות פירעון, משפט מנהלי (כולל עתירות לבג"צ ולבתי משפט לעניינים מנהליים וייצוג בפני משרדי ממשלה ורשויות מנהליות למיניהן, לרבות בנושאי מכרזים, רישיונות, היתרים והחלטות מנהליות) ודיני ההגבלים העסקיים. הצוות המשפטי מספק גם שירותים משפטיים לפתרון סכסוכים בהליכי בוררות וגישור, ובפרט מעניק ייעוץ אסטרטגי למניעת התפתחותם של סכסוכים משפטיים, ובמידת הצורך מסייע ללקוחות להיערך לקראת הליכים אלה.
תובענות ייצוגיות: לצוות המשרד ניסיון ייחודי הן בייצוג תובעים והן בייצוג נתבעים בהליכי תובענות ייצוגיות. המשרד מייצג תובעים בתובענות ייצוגיות מורכבות במגוון רחב של תחומים – ביטוח, בנקאות, הגנת הצרכן, הגבלים עסקיים, נגישות לנכים, דיני החברות וניירות ערך, ועוד. המשרד ניהל תיקים רבים שהסתיימו לטובת חברי הקבוצה והציבור בכללותו, בשלב אישור הבקשה כייצוגית וגם אחריו. כמו כן, המשרד היה שותף בכמה תקדימים משפטיים בתחום התובענות הייצוגיות. כך, למשל, ייצג המשרד תובע בתביעה שאושרה כייצוגית כנגד חברה בינלאומית, בה נפסק תקדים משפטי שסלל את הדרך להגשת תביעות ייצוגיות בישראל כנגד חברות ענק בינלאומיות. במסגרת ניסיונו הייחודי של המשרד, המשרד מייצג תאגידים בהתמודדות נגד תובענות ייצוגיות המוגשות נגדם. רובן המכריע של תובענות ייצוגיות שבהן המשרד ייצג את הנתבעים הסתיימו בדחייה של בקשת האישור או בהסתלקות התובע מהבקשה.
צוות המשרד
יחס אישי, מקצועיות, מחויבות ונאמנות ללקוח, יצירתיות, נחישות ותעוזה – אלה הערכים המובילים את צוות המשרד. הצלחותיו יוצאות הדופן של המשרד הם פועל יוצא של ערכים אלו.
השותף המייסד, עו"ד יעקב שפיגלמן, ייסד את המשרד בשנת 2004 ומאז הוא עומד בראשו. לעו"ד שפיגלמן ידע רב וניסיון מקצועי עשיר בתחומים רבים של המשפט האזרחי והמסחרי שהפכו אותו במרוצת השנים לאחד מעורכי הדין המנוסים והמובילים בישראל. עם לקוחותיו נמנים גופים מהגדולים והמובילים במשק הישראלי – חברות מזון וקמעונאות, חברות נכסים ובניה, חברות גז ואנרגיה, קיבוצים ומושבים. את כולם מייצג יעקב במסירות ובמקצועיות.
עו"ד שפיגלמן מופיע כמייצג בתיקי ליטיגציה מורכבים בפני כל הערכאות השיפוטיות. בתיקים בהיקף רחב שבהם נקבעו הלכות מפורסמות, הוא מוביל עסקאות ענק מקומיות ובינלאומיות, משמש כמפרק וככונס נכסים במגוון תיקים משמעותיים של חדלות פרעון ומשמש כבורר וכמגשר בסכסוכים מסחריים מורכבים ורחבי היקף.
השותף, עו"ד עמית עידו עוסק בליטיגציה ובמשפט מסחרי. הוא מייצג את לקוחות המשרד בערכאות שיפוטיות שונות בהליכים מורכבים בהיקף רחב, ובכלל זה בתובענות ייצוגיות ונגזרות, הליכי חדלות פירעון וסכסוכים עסקיים. בתחום התובענות הייצוגיות עו"ד עמית עידו מנהל הליכים בהיקפים כספיים גדולים כבא כוח מייצג בתחומים שונים כגון בנקאות, ביטוח, קופות גמל, הגבלים עסקיים, תקשורת וניירות ערך. בנוסף עו"ד עמית עידו צבר ניסיון רב גם בייצוג תאגידים בהתגוננות מפני תובענות ייצוגיות המוגשות נגדם.
עו"ד עמית עידו מעניק ליווי וייעוץ משפטי שוטף לחברות, עמותות ואנשי עסקים בנושאים מסחריים מגוונים, מלווה עסקאות והתקשרויות תוך ניהול ועריכת משא ומתן, ניסוח ועריכת הסכמים, ניהול סיכונים וייעוץ אסטרטגי.
עו"ד שי סיני עוסק בתיקי ליטיגציה אזרחית-מסחרית מורכבת בכל ענפי המשפט המסחרי, בדגש על תחום דיני החברות וסכסוכים עסקיים המתנהלים בין חברות ו/או נושאי משרה בכירים.
עו"ד אחיה רבינוביץ עוסק בליטיגציה וניהול סכסוכים, בייצוג בערכאות משפטיות ובבוררויות בתובענות כספיות, סכסוכים נדלניים ומסחריים, ליווי וייעוץ פרה-לטיגטורי אגב משברים עסקיים, ייצוג בתביעות נגזרות וייצוגיות, ליטיגציה אגב הליכי חדלות פירעון ופירוקים, משפט מנהלי, ועוד.
עו"ד ליטל כהן מתמחה במשפט מסחרי והליכי חדלות פירעון מורכבים, ועוסקת בייעוץ משפטי לתאגידים שונים בנוגע לפעילותם השוטפת.
עו"ד אביב גרנות מייעץ ללקוחות המשרד בתחום הנדל"ן במגוון רחב של עסקאות מקרקעין. לאביב ניסיון רב בליווי פרויקטים מורכבים עתירי תקציב של בנייה ויזמות, הן למסחר, הן למשרדים והן למגורים.

אולי יעניין אותך גם


אפקט וירוס הקורונה – גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג, שנהב ושות', עו"ד

אומנם מוקדם מדי לאמוד את הנזק הסופי בחיי אדם ואת העלויות הכספיות אשר תנבענה עד שמערכות בריאות הציבור יצליחו לבסוף להשתלט על וירוס הקורונה (או ליתר דיוק נגיף ה-Covid 19), אך ניתן להתחיל להעריך את הנזק שצפוי להיגרם לכלכלת סין בפרט ולכלכלה העולמית בכללותה.

CofaceBdi: צפוי גידול במספר החברות הציבוריות עם הערת עסק חי

עוד לפני משבר הקורונה: אחת מכל 11 חברות ציבוריות היו בסכנת קריסה מיידית

האם בישראל צפוי "צונאמי של תביעות קורונה"?

בימים אלו כולנו עדים למשבר עולמי חמור כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה. המשבר הזה לא פוסח כמעט על אף מדינה, וככל שהדברים נוגעים לחיי המסחר והכלכלה בישראל, ניתן לראות בבירור, השלכות כלכליות קשות ביותר על עסקים וחברות רבות, במיוחד כאלה שנמצאים בקשרי מסחר חוצי יבשות.

לשון הרע ברשת הפייסבוק (עו"ד שלומי וינברג)

רשת הפייסבוק היא הרשת החברתית הפופולרית ביותר בעולם.