BDI

בלוק עצמון

מוצרי בניה ותשתית

פרופיל

שנת הקמה 2014
כתובת כפר מנדא 1790700 - ראה מפה
טלפון 052-6694493, 052-6591491
פקס 04-9868990
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
   
   

מנהלים

אחמד חמזה, מנכ"ל, בלוק עצמון

אחמד חמזה

מנכ"ל

בילאל חמזה, בעלים, בלוק עצמון

בילאל חמזה

בעלים

אודות


חברת ׳בלוק עצמון׳ הינה אחת מהחברות המובילות בצפון המספקות ללקוח, בין אם הוא קבלן ובין אם הוא אדם פרטי, את מכלול המוצרים הדרושים לו כדי לבנות שלד לבית או לבניין.

החברה, השוכנת בכפר מנדא שבגליל, הוקמה בשנת 2014, והיא המשכה של חברה להובלות שהוקמה בשנת 2008 על ידי אחמד חמזה.
החברה, שעסקה בעיקר בהובלות של בלוקי איטונג ואבנים משתלבות, נוהלה חשבונאית על ידי בילאל חמזה, אחיו של אחמד. ככל שעסק ההובלות התקדם, ראו האחים כי יש ביקוש הולך וגובר לבלוקי בנייה. הם פיתחו קשרים עם קבלנים רבים ולאחר עבודה נרחבת הבינו כי יש צורך בהקמת מפעל לייצור בלוק רגיל, בלוק שחור.
אחמד הציע לאחיו להיות שותפים עימו בעסק החדש והאחרונים החליטו להצטרף למשימה וביחד הקימו את החברה המשותפת בשנת 2014.
עם הקמת החברה, החלו בני המשפחה במשימה להפוך את המפעל לאחד המובילים בצפון: הם קנו מכונה לייצור בלוקים, החלו בגיוס לקוחות ובסינונם וחיפשו את חומרי הגלם הטובים ביותר על מנת לתת את המיטב ללקוח. כחלוף שנתיים, הם ראו שהם לא מספיקים לעמוד בקצב העבודה ורכשו מפעל עם תפוקה גדולה, מפעל גרמני שמייצר 15 אלף בלוקים ליום ו-1,500 מ"ר של אבנים משתלבות.
כל החבילה כאן
אבל מהר מאד הבינו ב'בלוק עצמון' שייצור בלוקים אינו מספק ולקוח אשר מגיע אליהם ממשיך לאחר מכן בחיפושים אחר מוצרים אחרים הקשורים לבניית השלד ולכן החלו להרחיב ולגוון את מכלול המוצרים.
לאחר שזיהו שקיים ביקוש גם לברזל, הם רכשו מכונות של חיתוך וכיפוף ברזל, גייסו עובדים שעובדים על פי תכנית שמתקבלת על ידי מהנדס ששלוח את תכנית העבודה והם מבצעים את החיתוך על פי המבוקש. לאחר מכן הם רכשו למקום המתפתח גם מכונת חישוקים אוטומטית ורוכשים בימים אלו עוד מכונת ברזל אוטומטית שמבצעת חיתוך בקוטר של עד 20 ס"מ.
לאחר שהבלוקים והברזל תפסו מקום נרחב בעבודת המפעל, היה צורך להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר ללקוח כדי שלא יצטרך להתרוצץ ממקום למקום על מנת לרכוש את שאר המוצרים המלווים. הם התחילו למכור רשתות ברזל, טיט, מלט ואת כל שאר החומרים המשרתים את הקבלן לבניית הבית או המבנה עד לשלב השלד. ’בבלוק עצמון', קיימת בעצם כל החבילה של הקמת מבנה עד לשלב השלד, מהמסמר ועד לבלוקים וזאת על מנת שהקבלנים ושאר הלקוחות לא יתרוצצו ממקום למקום על מנת להשלים את כל החבילה.
כאן, 'בבלוק עצמון', הם בעצם מקבלים את השירות הטוב ביותר ויכולים לצאת בראש שקט לעבודה. ואכן, השירות המצוין וטיב המוצרים, עושים את שלהם.
מוצרי המפעל נמצאים היום במקומות רבים בצפון ומשמשים קבלנים רבים בבניית הבתים. כך למשל, מוצרי החברה שימשו לבניית דירות בקריית אתא, גני ילדים בכפר מנדא, בי"ס תיכון בכפר, מעונות יום והרבה דירות פרטיות בווילות ביישובי הגליל כמו שכניה, קורנית, שמשית, הררית ועוד.
בלוק עצמון הפך לעסק משפחתי בו עובדים ארבעה אחים וארבעה אחיינים והאווירה המשפחתית בתוך העסקה מקרינה גם על האווירה המשפחתית המוענקת למי שבא לרכוש מוצרים לבנייה: ייעוץ, הכוונה ושירות מעולה, כך שכל מי שבא לרכוש מקבל גם מוצרים מובחרים וגם שירות ואווירה משפחתית.
ההצלחה של המפעל ממשיכה לתת את אותותיה. כמעט ואין מלאי בלוקים פנוי והייצור התרחב. כיום המפעל מייצר כמעט את כל סוגי הבלוקים והמוצרים:
בלוק 20, בלוק 20 תקרה, בלוק 10, בלוק יו, שטרבות, בלוק 7, בלוק 50-20, בלוק 50-22, 50-20 תקרות, בלוק פומיס בכל סוגיו, בעזרתו בונים על בתים ישנים ולכן משתמשים בו לא מעט עבור פרוייקטים של תמ"א 38, על מנת לא להכביד על התשתיות הישנות לטובת שיפור והוספת קומות למבנה הישן. לבלוקים, כמובן, קיים תו תקן איכותי המבטיח את טיב המוצר.
בילאל עצמו היה מורה בבית הספר כאשר הציע לו אחיו אחמד להקים את העסק.
הוא היה מנוסה בייצור תכנית עסקית ותמחירית, בדק את ההצעה לשותפות והחליט לעזוב כמעט לגמרי את עבודתו כמורה ולהתמסר לעסק. למרות זאת, הוא אינו יכול להתנתק לגמרי מנושאי החינוך וממשיך לשמש כמורה בשליש משרה תוך שהוא אוהב את שני המקצועות שלו בצורה שווה.
תרומה לקהילה
בלוק עצמון מקפיד במיוחד על תרומה לקהילה, בין היתר על רקע מיקומו בלב הגליל, במקום בו מתגוררים יחדיו אוכלוסיות שונות. המפעל תרם כבר להקמת מסגד, בתי כנסת וכנסייה, הוא תומך בקבוצות ספורט שונות ומוכן לתרום לכל פרוייקט שיביא תועלת לציבור הרחב. כאן מאמינים שאם אתה נותן, הציבור מחזיר לך.
ואכן, זה מה שקורה בפועל ואנשים מכל הצפון, יהודים וערבים, מגיעים למפעל ורוכשים את המוצרים אותו הוא מייצר וכיום הוא חולש על נתח שוק נרחב באזור. התרחבות אבל זוהי רק ההתחלה. בבלוק עצמון כבר חושבים על התרחבות ורואים עצמם בעוד חמש שנים כבעלי שלוש חברות: חברה לייצור בלוקים ואבני נוי, חברה העוסקת בייצור וכיפוף ברזל לסקטור העסקי וחברה שיווקית.
לבילאל ואחיו אין ספק שמי שרכש פעם אחת ממוצריהם יחזור שוב לעשות שוב ולא יתלבט. הסיבה: מוצרים איכותיים, איכות גבוהה ומבוקרת ומחיר שהוא מחיר הגון אליו מתלווה שירות מעולה. ללקוחות בצפון מוענקים בין היתר לשירותי הובלה ללא עלות: פריקת מנוף עד קומה 7 ללא תוספת מחיר.
תנופת פיתוח
בלוק עצמון נמצא בימים אלה בתנופת פיתוח. המחזור צומח מדי שנה והמקום מעסיק כעת כבר 15 עובדים. בבלוק עצמון מבטיחים קודם כל שימשיכו לתרום לקהילה והם משוכנעים שהמצב בו האוכלוסייה מחזירה להם ומגיעה לרכוש מהמקום.

אולי יעניין אותך גם


גמלא הראל – המכשיר המימוני שיכול להעניק ליזמים את הדחיפה שהם זקוקים לה

יזמי נדל"ן נאלצים לעתים לממן פרויקטים שטרם הבשילו מהונם העצמי, ועתה יש להם אפשרות להימנע מסחרור. טל תפוחי, מנכ"ל גמלא הראל, התארח באולפן אתר מרכז הנדל"ן ושוחח עם דרור מרמור על המכשיר הפיננסי שיכול לעזור ליזמים להניע פרויקטים של התחדשות עירונית

הבורסה פורצת דרך בתחום הנדל"ן – שוק ההון (הרצוג פוקס נאמן)

אחרי שרשות ניירות ערך העניקה היתר לתשקיף ציבורי ראשון של קרן המעמידה הלוואות לנדל"ן, הגיע הזמן לעלות כיתה – ולהנגיש לציבור מוצרי השקעה נוספים בתחום

זהו מקום העבודה הטוב בישראל

סקר חדש מדרג את מקומות העבודה הטובים בישראל