BDI

ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ)

ביטוחי רכוש, חיים ובריאות, לפרט ולמשפחה

פרופיל

שנת הקמה 1994
כתובת אפעל 35, קרית אריה, פתח-תקוה - ראה מפה
טלפון 03-5555555
פקס 03-5653955
רשתות חברתיות
אתר החברה www.555.co.il
   
   

מנהלים

דפנה קליינר, סמנכ"ל משאבי אנוש, ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ)

דפנה קליינר

סמנכ"ל משאבי אנוש

קובי הבר, מנכ"ל, ביטוח ישיר (איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ)

קובי הבר

מנכ"ל

אודות


טכנולוגיה מתקדמת בשילוב הון אנושי מקצועי ומחויב הביאו את ביטוח ישיר להיות חברת הביטוח הישירה המובילה בארץ. ביטוח ישיר הינה חלוצת שיטת הביטוח הישיר בישראל, הגדולה והמובילה בתחומה. ייחודה של החברה הוא בכך שהיא מקיימת, כחלק מהתפיסה האסטרטגית שלה, קשר ישיר עם לקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים, ללא תיווך של סוכני ביטוח וזאת במגוון ערוצי תקשורת טלפוניים, כתובים ודיגיטליים (אינטרנט, מובייל ומייל). החברה פועלת באמצעות מספר מותגי ביטוח ועפ"י מנגנון תמחור דיפרנציאלי בהתאם לנתוני כל לקוח, בסיס עלויות נמוך ותשתית טכנולוגית מתקדמת. החברה מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של שירותים ביטוחיים הכוללים ביטוחי רכב, דירה, נסיעות לחו"ל, חיים ובריאות. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב במדד ת"א 100בשווי של כ-3 מיליארד ₪, כשהרווח הנקי של החברה בשנת 2017 הסתכם בכ-200 מיליון ₪. החברה מדורגת בצמרת מקומות העבודה שטוב לעבוד בהם. במהלך השנים האחרונות, החברה זכתה במקום ה-1בתחרות המעסיק החברתי מטעם כלכליסט וקרן מעגלים. כמו כן דורגה ראשונה בענף הפיננסים בקטגוריית פלטינה פלוס במדד מעלה לאחריות תאגידית.

הון אנושי
החברה המעסיקה כ-1,500 עובדים, תפסה גם בשנת 2018 את המקום ה-1 בקרב חברות הביטוח בדירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן, כשהיא ממוקמת במקום ה-10 המכובד בדירוג הכולל של BdiCode. המאמץ הארגוני לטיפול במשאב האנושי זוכה להיענות העובדים שמביעים את מחויבותם ונאמנותם לארגון. בסקר עמדות שהתקיים בחברה בשנת 2018, 96% מהעובדים ציינו כי הם גאים לעבוד בחברה ו-95% העידו כי ימליצו לחבריהם לעבוד בחברה.
82% מהגיוסים נקלטים באמצעות חבר מביא חבר. שיעור ההמלצה הגבוה בקרב עובדים והוותק הגבוה של נציגי המוקדים, העומד בממוצע על מעל 30 חודשים ומהגבוהים בשוק, מדבר בעד עצמו. תחושת ההצלחה, האתגר המקצועי, התקשורת הארגונית הפתוחה והאווירה המיוחדת והחמה, הופכים את העבודה בביטוח ישיר למקום עבודה נחשק ואטרקטיבי.
חדשנות ופריצת דרך
מיומה הראשון חרטה ביטוח ישיר על דגלה להיות מותג פורץ דרך בתחום הביטוח. מאז הקמתה, יזמה החברה והובילה מהלכים צרכניים, עסקיים ושיווקיים רבים, ששינו את פני שוק הביטוח בישראל. החברה מובילה לאורך שנים עשייה חדשנית ומתקדמת, תוך שמירה על יציבות וצמיחה, יוזמה, עמידה בחזית הטכנולוגיה והתנהלות ערכית והוגנת. החברה מובילה בשנים האחרונות את שוק הביטוח באחוז רווחיות ותשואה להון ומציגה צמיחה עקבית בתוצאותיה העסקיות.
החברה הייתה הראשונה בקרב חברות הביטוח בארץ שבחרה להנגיש טכנולוגיה, תקשורת ושירות ללקוחותיה כשהשיקה אתר המאפשר רכישת ביטוח באינטרנט, פיתחה גם אתר מותאם סלולר בו ניתן לרכוש ביטוח וכן להתעדכן במצב הפוליסה והתביעה ולבצע פעולות שונות באזור אישי מאובטח. כחלק מהחזון להיות בקדמת הטכנולוגיה, החברה מפתחת את פרויקט הדגל שלה – מערכת ביטוח אינטרנטית חדשנית. במערכת זאת, הלקוח יוכל לנהל את תיק הביטוח שלו באופן עצמאי על מנת לאפשר עצמאות ושקיפות מקסימלית ללקוחותיה.
פיתוח וטיפוח ההון האנושי
הסביבה העסקית של ימינו משתנה במהירות מואצת ומביאה עמה הזדמנויות עסקיות חדשות. מציאות עסקית דינאמית ומשתנה זו מחייבת את החברה לפתח גמישות ולרכוש מיומנות וכישורים שיאפשרו לפעול באופן פרואקטיבי להתמודדות עם מגמות עסקיות וחידושים טכנולוגיים. החברה מאמינה בתרבות ארגונית של חדשנות ויוזמה, שיתוף העובדים בפיתוח מנופי צמיחה אשר יאפשרו לה להמשיך ולהיות חברה מובילה בתחום הביטוח ולפרוץ דרך ביצירת שירותים חדשניים, מפתיעים ומתקדמים ללקוחות החברה ולעובדיה כאחד. החברה מטמיעה ערכים ותרבות זו בשגרות ארגוניות ומייצרת זירות משתפות, כגון מפגשי האקתון במסגרתם מזמינה החברה את העובדים להיות שותפים בחשיבה על רעיונות והצעות לחדשנות וצמיחה בחוויית לקוח וייעול תהליכי עבודה. החברה משקיעה משאבים רבים על מנת להמשיך לפתח ולחזק כישורים ומיומנויות ניהוליים-מנהיגותיים הנדרשים מהשדרה הניהולית בכדי להתמודד עם אתגרי היום, בדגש על פרואקטיביות, יוזמה והובלת שינויים בסביבה העסקית והטכנולוגית המשתנה. החברה פועלת להשבחת ההון האנושי, שמה דגש על יצירת אופק התפתחות ומיצוי הפוטנציאל האישי והארגוני, תוך יצירת מסלולי קריירה מקצועיים וניהוליים.

החברה ממשיכה בפעילות "האקדמיה" של ביטוח ישיר – בית הספר למצוינות אישית וארגונית, הפועלת לחיזוק הרמה המקצועית, טיפוח מיומנויות וכלים בקרב העובדים ומעניקה הכשרות וקורסים להעשרה אישית ומקצועית. קידום פנימי של עובדים הוא חלק מהתרבות הארגונית של ביטוח ישיר. החברה מאמינה ומיישמת קידומים יצירתיים, תוך בניית מסלולי עתודה ניהולית ומקצועית, המאפשרים קידום אורכי ורוחבי של עובדים ובכך מעשירה את ניסיונם והידע שלהם ופותחת בפניהם אופקי קידום ותעסוקה רחבים ומאתגרים. מתוך הבנה כי שוק העבודה משתנה ודרישות התפקידים והמיומנויות משתנים עם העידן החדש, פועלת החברה להתאים ולפתח תכניות הכשרה במסגרת העתודות המקצועיות לתפקידים מותאמים לדרישות העתיד ולפתח מיומנויות וכישורים למועמדים פוטנציאליים פנימיים ובכך לייצר הון אנושי מוכשר להתמודדות עם אתגרי העתיד של החברה.
85% מהמכרזים הפנימיים שנפתחו השנה אוישו ע"י עובדי חברה.
רווחת העובדים
כחברה פורצת דרך, מושקעים מאמצים ותקציבים משמעותיים ברווחת העובד תוך חשיבה מתמדת כיצד להיטיב עם עובדיה על ידי יצירת סביבת עבודה מאוזנת המפתיעה את עובדיה בהטבות משתנות וחדשניות כדוגמת הענקת רכבי חברה לעובדי מוקדים מצטיינים וותיקים לאורך זמן, מתן יום חופש ביום ההולדת של העובד ועוד.
בנוסף, החברה מעניקה לעובדיה פעילויות תומכות מגוונות היוצרות סל מפנק ומושקע, שמחזק את המחויבות והמחוברות של העובד ומשפחתו לחברה. בין היתר, ניתן למצוא הטבות כגון קיום טורניר כדורגל שנתי, אירועי משפחות, מסיבות מושקעות, הנחה משמעותית ברכישת ביטוח לעובד ולבני משפחתו, מתנות חג וציון אירועים אישיים בחיי העובד, קבוצת ריצה, כדורסל וכדורגל וכן להקה המורכבת מעובדי ביטוח ישיר. מעבר לפעילויות השוטפות, נהנים העובדים גם מנופש חוויתי ביעדים אטרקטיביים בחו"ל.
בנוסף, קיימת בחברה קרן מילגות לימודים וסיוע לעובדי החברה ובני משפחותיהם המעניקה סכומים משמעותיים במיוחד לקידום השכלת העובדים ובני משפחותיהם וכן סיוע כלכלי לעובדים הזקוקים לכך. החלטה זו הינה נדבך נוסף בהטמעת תרבות ארגונית של שותפות ואכפתיות, תוך השקעת תקציבים ומשאבים משמעותיים של החברה. עובדים הזכאים למילגה, מתחייבים לתרום 55 שעות התנדבות בקהילה.
איזון בית – עבודה
התשתית הטכנולוגית, בשילוב יחסי אמון עם העובדים, מאפשרים לחברה גמישות ביצירת מסלולי העסקה. החברה מאמינה כי איזון ראוי בין דרישות העבודה לבין צרכי הבית והמשפחה הוא חיוני לרווחת העובד ותורם במישרין לרווחיות החברה. בשנתיים האחרונות, החלה החברה במהלך חדשני שהתקבל בהתלהבות רבה בקרב עובדי החברה בו עובדים יום בשבוע מהבית וכיום כ-96% מיחידות המטה לוקחים בכך חלק.

המהלך תרם במישרין לאטרקטיביות של החברה כמעסיק, לעלייה בשביעות רצון העובדים ובמקביל לשיפור משמעותי בתפוקות. החברה פועלת בגמישות וביצירתיות במספר מישורים לקידום נושא זה כגון קיצור שעות עבודה להורים, מתן ימי חופש נוספים להורים לילדים, יום חופש ביום ההולדת של העובד, שבוע חופש לעובדים מעל 7 שנים ועוד.
גיוון תעסוקתי ונגישות לשירות
החברה מאמינה שככל שתשכיל ליצור פסיפס אנושי מגוון של העובדים, היא תנהג בצורה הוגנת ומכבדת תוך הגברת המעורבות של העובדים היא תשרת הן את ביצועיה העסקיים והן את החברה הישראלית כולה. כך ניתן למצוא עובדים מקשת רחבה באוכלוסייה כאשר מדיניות הגיוס של החברה הינה לקבל כל מועמד באשר הוא, ובלבד שעומד בדרישות הרלוונטיות לתפקיד.
תקשורת פתוחה ושקופה
ביטוח ישיר דוגלת ביצירת תרבות ארגונית המושתתת על שקיפות, דיאלוג ותקשורת פנים ארגונית שוטפת עם העובדים. תרבות ארגונית זו מגבירה את תחושת השייכות, השותפות והמעורבות של העובדים בכל המתרחש בחברה.
מעורבות בקהילה
חברת ביטוח ישיר מאמינה בתרומה אקטיבית לקהילה, בדרך בה לוקחים העובדים חלק פעיל בעשייה, מתוך חיבור אמיתי למטרה ממקום אישי ומחוייב, מעבר לתרומה הכספית.
ביטוח ישיר במספרים
• כ-1,500 עובדים • חברת הביטוח הדיגיטלית ה-1 בישראל • 96% מהעובדים גאים במידה רבה לעבוד בחברה • 87% מהלקוחות מתקשרים עמנו באמצעים דיגיטליים • כ-82% מהלקוחות מחדשים ביטוח מדי שנה• מקום 1 בקטגוריית פלטינה פלוס בדירוג "מעלה" • נשים מהוות 50% מהנהלת החברה • 82% גיוס באמצעות חבר מביא חבר.
ביטוח ישיר, חברת הביטוח הדיגיטלית המובילה בישראל, שמה לעצמה למטרה להמשיך ולהוביל את התחום והעשייה, על מנת להמשיך ולהצדיק את אמונם של העובדים והלקוחות הבוחרים בנו, ממקום אכפתי, מחויב, קשוב, הוגן ומקצועי.