BDI

אזורים התחדשות עירונית.

התחדשות עירונית

פרופיל

שנת הקמה 1964
כתובת רח' ארניה 32, תל אביב 6107034 - ראה מפה
טלפון 03-5632632
פקס 03-5632689
דוא"ל [email protected]
אתר החברה www.azorim.co.il
פרופילים נוספים אזורים התחדשות עירונית
   

מנהלים

משה קורן, סמנכ"ל פיתוח עיסקי והתחדשות עירונית, אזורים התחדשות עירונית.

משה קורן

סמנכ"ל פיתוח עיסקי והתחדשות עירונית

אודות אזורים התחדשות עירונית.


"אזורים" הינה החברה המובילה בתחום ההתחדשות העירונית. החברה פעילה בפרויקטים משמעותיים במספר גדול של אזורים ברחבי הארץ. בין היתר היא פועלת בהרצליה, בנתניה, בת ים בחיפה, גבעת שמואל ובירושלים. בבת ים החברה מקדמת מתחם מגורים בת"א בשכונת השבטים, פרויקט MOMENT שבו יבנו 714 דירות חדשות בקומפלקס שיכלול גם שטחי מסחר ותעסוקה אשר יחליפו בנייני רכבות ושיכונים ישנים. הפרויקט אשר ביצועו כבר החל נחשב לאחד המסקרנים ביותר בגוש דן, בשל שינוי משמעותי צפוי לעבור האזור כולו הכולל נגישות לעורקי תנועה מרכזיים ולתחבורה ציבורית. לצד פרויקט זה, פרויקטים נוספים של התחדשות עירונית יוצאים לביצוע בשנה הקרובה בין היתר בגבעת שמואל מקדמת אזורים פרויקט התחדשות עירונית ברחוב בן גוריון המרכזי ובו עתידות להיבנות כ-370 יח"ד, בחיפה בשכונת רמת דוד צפויות להיבנות כ-400 יח"ד*, בנתניה בפרויקט יוקרתי נוסף כ-540 יח"ד ובהרצליה ולבסוף שכונת ויצמן בהרצליה כ-670 יח"ד*.

סימה מאור

מנהלת פיתוח עיסקי

שלי יוסף גרין

מנהלת תחום פינוי בינוי

נהוראי טל

מנהל פרויקטים

חנן בינסקי

שמאי החברה

סופיה אלדור

יועצת להתחדשות עירונית

 

ההתמקצעות של אזורים בקידום תכנון מאפשר לה להוציא לביצוע בשנה הקרובה למעלה מ-3,000 יח"ד – כמות שיא של יח"ד לביצוע. על מנת להוביל את מהפכת ההתחדשות העירונית גייסה אזורים לשורותיה את טובי המומחים וחלוצי הענף, ובאמצעותם – ותוך שיתוף מלא עם הדיירים, שאותם רואה החברה כשותפים מלאים לדרך – בכוונתה לממש את חזונה במלואו. אזורים שואפת להביא את המוניטין והניסיון רב השנים של החברה לתחום שבו עדיין ישנם יזמים קטנים רבים, שלעתים מציגים תכניות שאינן מתממשות. חברת אזורים הקימה חטיבה נפרדת לתחומי התחדשות העירונית בהובלתו של משה קורן, סמנכ"ל הפיתוח העסקי ותחום התחדשות עירונית, מתוך מטרה לייעל ולנצל את יכולותיה המקצועיות והניסיון של החברה, ובמקביל לאפשר גמישות מערכתית מתאימה. החטיבה עוסקת בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 הריסה ובנייה, תוך התמקדות במגה פרויקטים שכוללים בניית שכונות חדשות. כמו כן, ייחודה של החטיבה טמון בכך שפרויקט ה"התחדשות העירונית" מנוהל על ידי צוות אחד, מתחילתו ועד סופו. הצוות מהווה כתובת אחת לפניות ובקשות, זאת כדי להבטיח ליווי אישי, הרואה את טובת הדיירים ואת צרכיהם בכל שלב.

הבחירה ביזם ההתחדשות עירונית היא נושא קריטי, ויש לבחון את ההצעה של היזמים בכמה קטגוריות שונות לפני שבוחרים את היזם של הפרויקט. כך, לפי דבריו של משה קורן: "בתחום זה אנו רואים מאות יזמים אשר מקדמים פרויקטים בשנים האחרונות. אנו רואים חדשות לבקרים תלונות של דיירים על יזמים שהציעו ‘הרים וגבעות' ולבסוף לא עמדו בהבטחותיהם, מה שבמקרה הטוב עיכב את הפרויקט לתקופת זמן משמעותית, ובמקרה הרע אף גרם הפסדים כספיים ומפח נפש גדול לבעלי הדירות. בעלי הדירות חייבים להפנים שאיכות ההצעה לא מתמקדת רק בשטחים שהם מקבלים, אלא בשקלול של מספר פרמטרים, כגון איכות חברה, חוסן פיננסי, ניסיון, ותק, איכות בנייה וכפי שאמרנו – שקט נפשי, שאותו לא ניתן לכמת.חברה כמו אזורים נותנת עוצמה וביטחון".

"אזורים" מייחסת חשיבות רבה לנוחיותם ורצונותיהם של הדיירים ובעלי הדירות ומטרתה לייצר בטחון לבעלי הדירות בהליכי התכנון והביצוע.

כחברה המובילה את תחום 'התחדשות עירונית', ומתוך הבנה של צרכי התושבים, הרצונות והחסמים, פיתחנו באזורים מודל תגמול גמיש, חדשני ופורץ דרך, שרק חברה גדולה, יציבה ובעלת פרויקטים רבים וזמינים בכל רחבי הארץ יכולה להציע ללקוחותיה: מודל "פינוי-זיכוי".
מודל פינוי-זיכוי מציע לבעלי הדירות מגוון וגמישות בבחירת התמורה, בהתאם לצרכים והרצונות שלהם. התוכנית מאפשרת לבעלי הדירות לקבל הערכת שמאי בלתי תלויה של שווי הדירה העתידית בפרויקט, ועל בסיס חישוב זה מוזמנים הדיירים לבחור במסלול התמורה שהכי מתאים להם: דירה קטנה יותר בפרויקט וקבלת ההפרש במזומן, דירה בפרויקט אחר של חברת אזורים, דירה משודרגת בפרויקט אחר של חברת אזורים, בתוספת תשלום ועוד. כמובן, שבעלי הדירות יכולים לבחור להישאר במסלול הרגיל של פינוי-בינוי במסגרת התחדשות עירונית ולקבל את הדירה החדשה שלהם באותו מתחם עם סיום הפרויקט. פרויקט פינוי-זיכוי מהווה תקדים שכן זאת הפעם הראשונה שחברה גדולה כ"אזורים" מאפשרת לבעלי הדירות לבחור כל דירה מהמלאי של אזורים וכרצונם.
המודל גם נותן מענה לצרכים שונים ומגוונים של בעלי הדירות (אוכלוסייה מבוגרת, דמי ניהול, מעבר לדירה מוכנה) וגם מאפשר התלכדות טובה ומהירה של בעלי הדירות (כל אחד מקבל את הפתרון הנכון לו).
ברוב הרשויות המקומיות אזורים זוכה לשיתוף פעולה מלא לקידום התוכניות, שכן בסופו של דבר מדובר על אינטרס המשותף לכולם להרחיב את היצע הדיור, לשפר את חיי הדיירים ולחדש בנייה ישנה וליצור שכונות מודרניות עם איכות חיים גבוהה לתושבים. הנתונים מראים על עלייה בפרויקטים של פינוי בינוי, אך אין בכך די, ומספר הפרויקטים יכול לגדול אף יותר בשיתוף עם העיריות. אזורים צופה שהפעילות בתחום של התחדשות עירונית תגבר, ותתרכז בעיקר אצל החברות הגדולות והמנוסות. כבר כיום אזורים פעילה ב-36 פרויקטים של פינוי בינוי בשלבי בשלות שונים, ומקדמת תכנון של מעל 12,000 יח"ד. לא פחות חשוב מהפעילות הענפה של אזורים בתחום היא העובדה שבששה פרויקטים מובלים אישרנו את תוכניות בינוי עיר (תבע), פרויקטים שיוצאים לביצוע השנה.

עצם היותה חברה גדולה ומובילה בתחום המגורים, יחד עם חוסן כלכלי משמעותי, אזורים יכולה להציע מגוון פתרונות לדיירי הבתים. אזורים נותנת לדיירים ארגז כלים עם מענה רחב לצרכים המגוונים של האוכלוסייה.
חזון אזורים לשנים הקרובות נותן דגש על המשך הפעילות החברתית בתחום-פעילות אשר נמצאת בסינרגיה מלאה עם הפעילות העיסקית. בין היתר נמשיך ליישם את המנגנון של פינוי זיכוי ונעמיק את הפעילות בפריפריה ובמקומות חלשים.

* בשלב ראשון

אולי יעניין אותך גם


על כל 10 עסקים שנפתחו ב-2017 – 9 נסגרו

מספר העסקים שנסגרו בישראל ב-2017 שבר שיא נוסף של 43.2 אלף

תחומי העסקים שבלטו לרעה השנה: עבודות בנייה, הובלות והסעות, מסעדות ומינימרקטים

CofaceBdi: בממוצע, 82% מהעסקים שלא שורדים הינם עסקים קטנים

תהילה ינאי, מנכ"ל CofaceBdi: "נראה כי ישנו קשר ישיר בין גודל החברה לסיכויי ההישרדות שלה. חברות גדולות, לרוב, משיגות תנאי מימון משופרים ביחס לעסקים הקטנים, ואף לעיתים מגובות בגב כלכלי חזק המאפשר יכולת התמודדות גבוהה יותר במצבי שפל עסקיים ונזילות טובה יותר"

עתיד הבנייה נמצא בבנייה טרומית

אמונה רווחת היא שענף הבנייה בבסיסו הוא מיושן ואיננו מאופיין בחדשנות בדומה לענפים אחרים. לכאורה נדמה שכאשר רוצים לבנות בניין, כל מה שנדרש הוא חומרי מליטה שיחזיקו לבנה על לבנה. אולם ההפך הוא הנכון. לאורך ההיסטוריה, ואפילו בהיסטוריה הקצרה יחסית של מדינת ישראל, ניתן להבחין בשינויים רבים שחלו בשיטות הבנייה, המביאים בחשבון גם התאמות לצרכי […]

הסכנה בפרסומי לשון הרע ופגיעה בפרטיות שמופצים באנונימיות; יש מה לעשות, וכמעט אין ברירה אלא לעשות

זו היא אחת מן הנקודות החשוכות בדיני לשון הרע ובדיני הגנת הפרטיות; או למעשה אחת מן האפשרויות המסוכנות ביותר שהביאה עמה ההתפתחות הטכנולוגית מן השנים האחרונות. עם זאת, יש דרך – אפילו יותר מאחת – לטפל בסיטואציה המסוכנת; אך בעבור זה הכרחי לפעול במהירות ובצורה תכליתית.