BDI

אזורים התחדשות עירונית

התחדשות עירונית

פרופיל

שנת הקמה 1964
כתובת רח' ארניה 32, תל אביב 6107034 - ראה מפה
טלפון 03-5632632
פקס 03-5632689
דוא"ל [email protected]
רשתות חברתיות
אתר החברה www.azorim.co.il
פרופילים נוספים אזורים התחדשות עירונית.

מנהלים

משה קורן, מנהל פיתוח עסקי והתחדשות עירונית, אזורים התחדשות עירונית

משה קורן

מנהל פיתוח עסקי והתחדשות עירונית

אודות


בתחום ההתחדשות העירונית "אזורים" פעילה בפרויקטים משמעותיים בלוא מעט פרוייקטים ברחבי הארץ. בין היתר היא פועלת בהרצליה, בנתניה בת ים ובחיפה, שם ייבנו מתחמי מגורים שיחליפו בנייני רכבות ושיכונים ישנים. בקיץ האחרון היא אף אכלסה דיירים בפרויקט בינוי פינוי אשר הסתיים ביהוד - פרוייקט בו הדיירים עברו ישירות מהדירות הישנות לדירות החדשות.

מנהלים בכירים נוספים
שלי יוסף גרין
מנהלת תחום פינוי בינוי ותמ"א

איתי קייזרמן
מנהל תחום פינוי בינוי ותמ"א

נהוראי טל
מנהל קשרי דיירים

חנן בינסקי
שמאי החברה

סופיה אלדור
יועצת להתחדשות עירונית

על מנת להוביל את מהפכת ההתחדשות העירונית גייסה אזורים לשורותיה את טובי המומחים וחלוצי הענף, ובאמצעותם – ותוך שיתוף מלא עם הדיירים, שאותם רואה החברה כשותפים מלאים לדרך – בכוונתה לממש את חזונה במלואו. בסופו של דבר, אנו רוצים להביא את המוניטין והניסיון רב השנים של חברת אזורים לתחום שבו עדין יש יזמים קטנים רבים, שלעתים מציגים תכניות שאינן מתממשות. לדברי משה קורן מנהל הפיתוח העסקי ותחום התחדשות עירונית בחברת אזורים, "לצורך כך הקמנו חטיבה נפרדת לתחומי התחדשות העירונית, מתוך מטרה לייעל ולנצל את יכולותיה המקצועיות והניסיון של החברה, ובמקביל לאפשר גמישות מערכתית מתאימה. החטיבה תעסוק בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 הריסה ובנייה, והיא זו שתתמקצע ותשרת עם הידע שהיא תצבור את החברה כולה."

לדעתו של קורן הבחירה ביזם ההתחדשות עירונית היא נושא קריטי, ויש לבחון את ההצעה של היזמים בכמה קטגוריות שונות לפני שבוחרים את היזם של הפרויקט". בתחום זה אנו רואים מאות יזמים אשר מקדמים פרוייקטים בשנים האחרונות. אין הכרח שיזם קטן יהיה יזם לא מוצלח, אך אנו רואים חדשות לבקרים תלונות של דיירים על יזמים שהציעו ‘הרים וגבעות' ולבסוף לא עמדו בהבטחות, מה שבמקרה הטוב עיכב את הפרויקט לתקופת זמן משמעותית, ובמקרה הרע אף גרם הפסדים כספיים גדולים לבעלי הדירות. לפעמים חוסר ההבנה של בעלי הדירות והתגמשות של היזמים הקטנים מולם גורם להם להתקשר עם יזמים קטנים ולא מנוסים. בשביל תוספת של מ"ר נוספים או הבטחות הנראות טוב במצגת הם חותמים על הסכם מאוד משמעותי עם יזמים אשר לעיתים אינם מתאימים להיקף הפעילות הצפויים. בסוף לצערנו אנו רואים שזה מגיע על חשבון דיירי הבניין. בעלי הדירות חייבים להפנים שאיכות ההצעה לא מתמקדת רק בשטחים שהם מקבלים, אלא שקלול של מספר פרמטרים, כגון איכות חברה, חוסן כלכלי, ניסיון, ותק, איכות בנייה וכפי שאמרנו – שקט נפשי, שאותו לא ניתן לכמת. חברות קטנות יוצרות חוסר ביטחון, וחברה כמו אזורים נותנת עוצמה וביטחון".

לפי קורן ניתן לראות מהתקופה האחרונה מגמה של שינוי של בעלי הדירות בהסתכלות על פרויקטים של התחדשות העירונית. "אנו רואים שינוי מבורך באופן ההתנהלות של בעלי הדירות. בעלי הדירות מבינים שמחובתם להיעזר בתהליך באנשי מקצוע, ועל כן לוקחים לעזרתם עורכי דין ומפקחים. זה לקח שנלמד מאכזבות עבר של פרויקטים רבים. שינוי זה בהתנהלות בעלי הדירות הוא נכון מבחינתם, ומביא אותם למצב שבו מתקבלות החלטות נכונות יותר מבעבר, באשר להתקשרות עם היזמים. בצורה זו ההתקשרות נעשית באופן מסודר, ברור ושקוף לדיירים בפרויקט, והדבר מנטרל חששות מובנים של דיירים שאינם מרגישים בנוח עם תהליך מורכב שכזה. השינוי מביא גם לכך שהשחקנים הקודמים בשוק (מתווכים ומאכערים למיניהם) נעלמים מהשוק, והתחרות עוברת לחברות הגדולות והיציבות כדוגמת 'אזורים'".

לדברי קורן, ברוב הרשויות המקומיות אזורים זוכה לשיתוף פעולה מלא לקידום התוכניות, שכן בסופו של דבר מדובר על אינטרס המשותף לכולם להרחיב את היצע הדיור, לשפר את חיי הדיירים ולחדש בנייה ישנה וליצור שכונות מודרניות עם איכות חיים גבוהה לתושבים, ".הנתונים מראים על עלייה בפרויקטים של פינוי בינוי, אך אין בכך די, ומספר הפרויקטים יכול לגדול משמעותית בשיתוף עם העיריות. לפי קורן התפיסה של חברת אזורים לעתיד בכל הקשור לתחום ההתחדשות העירונית היא שהפעילות תגבר, "אנו צופים שהפעילות בתחום של התחדשות עירונית תגבר, ותתרכז בעיקר אצל החברות הגדולות והמנוסות. כבר כיום אזורים פעילה ב-20 פרויקטים של פינוי בינוי בשלבי בשלות שונים, ומקדמת תכנון של מעל 9,000 יח״ד ואנו מאמינים ש'אזורים' תהיה בין החברות אשר יובילו את השוק בעתיד גם בתחום ההתחדשות עירונית".

עצם היותה חברה גדולה ומובילה בתחום המגורים, יחד עם חוסן כלכלי משמעותי, מאפשר לאזורים להציע מגוון פיתרונות לדיירי הבתים. אזורים נותנת לדיירים ארגז כלים עם מענה רחב לצרכים המגוונים של האוכלוסיה.
קורן מוסיף, "אזורים כחברה ותיקה, שבונה אלפי יח"ד בשנה, מביאה מתודת עבודה מסודרת עם מטה ושירות לקוחות וכמובן, חשוב מכל, עדויות של עשרות אלפי רוכשים מרוצים שהצטברו לאורך השנים. השקט שחברה בסדר גודל זה יכולה לתת לדיירים העוברים תהליך כזה – שהוא מורכב ונמשך לאורך שנים מרגע הפגישה הראשונה ועד רגע קבלת המפתחות – הוא בלתי ניתן לכימות".

אולי יעניין אותך גם


ניהול נכון של אירועי חירום במפעלי תעשייה: לכבות את השריפה לפני שהיא פורצת – ד"ר עו"ד רות דגן ועו"ד חן תירוש, הרצוג פוקס נאמן

תארו את התרחיש הבא: מפעל תעשייתי מתכנן הרחבה של מתקן ייצור קיים. הוא מתקשר עם קבלן לצורך ביצוע עבודות תשתית למתקן. במהלך העבודות פוגע הקבלן בשוגג בצנרת שמובילה חומר מסוכן ושבטעות לא סומנה כנדרש. הפגיעה גורמת לדליפת חומר מסוכן המתפשט באזור ויוצר אירוע זיהום אוויר וריח בישוב שכן. כוחות חירום שמגיעים למפעל מבקשים מידע אודות החומר שדלף אולם המידע אינו זמין באופן מיידי בידי צוות החירום המפעלי. לאחר סיום האירוע וכנהוג במקרים כאלה, המשרד להגנת הסביבה מזמן את מנהלי החברה לשימוע, דורש לקבל את מסמכי התחקיר הפנימי ושוקל לפתוח בחקירה פלילית כנגד החברה ומנהלים בה. במקביל, תושבים מפעילים לחץ על המשרד בשל קרבתו ליישובם ופותחים בקמפיין ציבורי. בנוסף, השבתת המפעל לפרק זמן בעקבות האירוע גורמת לעיכוב באספקת סחורה ללקוחות, על כל המשתמע מכך.

פפר במאמר על בחירת מקום עבודה

שוק העבודה שלנו נמצא במצב לא רע בכלל,